Jump to content


Photo

Razlog za konec


  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 08 May 2007 - 04:36 PM

Kdaj se vam zdi smiselno koncati zvezo? Kaksni so bili vasi vzroki za prekinitev razmerja, ce vam vprasanje ni preosebno...
So to konstantni prepiri, različni pogledi na zivljenje, ohladitev custev... mislim ja, se ve, da so to pogosto tisti razlogi, ko odnehamo...ampak vseeno - recimo nekdo bo odnehal ob najmanjsi tezavi, nekdo bo pa vztrajal ne glede na vse. Zato bi rada slisala kaksni ste vi, kako reagirate, kako dalec greste. Kdaj vrzete pusko v koruzo in kdaj se vam zdi vredno vztrajati? Na primer, ce vas partner vara, pretepa, nima casa za vas,... Rada bi slisala vase zgodbe, razmisljanja na temo.
Sicer pa se raje imejte radi.:-)
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#2 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14902 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 08 May 2007 - 04:55 PM

Heheh. Ja pol se pa imejmo. :*

Jaz imam bolj švohne izkušnje. Tiste najstniške ljubezni&zveze (ma kake dve sta bile) so se končale bolj ali manj iz naveličanja. Trenutno se malo preizkušam v resnejši zvezi, če lahko temu tak rečem. Če se bo končala, bojo zagotovo vzrok okoliščine, ne pa pobič, ker samo zaradi njegove enkratnosti vztrajam. Nekak si ne predstavljam da obstaja bolj krasen dečko kje tukaj na tejle mlečni cesti, ki bi me imel bolj rad. Kakršnega koli nasilja v zvezi NE mislim tolerirat. NO way. Tudi kakšnega psihičnega izsiljevanja, manipuliranja. (varal, pretepal. huh.gif )Si ti zmešan. Bejži stran, če ne znaš normalno funkcionirat v eni tesni zvezi s sočlovekom, ki ga imaš rad, ki TE ima rad. Se bi izognila na celi črti, oziroma takoj, ko bi ga spregledala. Ne razumem punc, ki to prenašajo. Res ne. In potem tarnajo o tem. Get a shrink.

Predvsem razmišljam v tej smeri, da sta v zvezi dva individuma, ki se dopolnjijeta, izpolnjujeta, pa ne tako poetično, kot morda napisano zveni. Da se razumeta, si prisluhneta, komunicirata, si oblikujeta eno posebno notranjo sfero, v kateri sta samo onadva. Ko se to konča, ko nekako ne vidiš izhoda, postaja partner ''dolgočasen'', ne najdeš več tistih stičnih točk, v zvezi nisi srečen in se počutiš utesnjenega.. Morda je dobro o tem spregovoriti, popravit kar se da, osvežit zvezo. Če ne gre, sklepam, da je nekako konec.


Predvsem so to moja abstraktna razmišljanja, ker pač še nimam nekih globjih izkušenj. Aaha.


Še posebej se mi zdi problem, ko si v dlje trajajoči zvezi, pa pride kak drug osebek, pa te čisto zmeša. Se mi je zgodilo. Sem bila ful v dilemi, kaj storit. Ful. Še vedno sem, malo majčkeno. Fino je bit odkrit, če ne s partnerjem, pa s tistim tadrugim, kako stvari stojijo. wink.gif Če bi fantu povedala za tole mojo dilemo, kaj se mi je vse dogajalo, huh, nevem, kako bi odreagiral. Najbrž bi pretiraval, bil prestrašen&užaljen, ziher bi sledil kak ultimat. Teg nočem, zato mu ne mislim povedat. Če bi se njemu dogajalo to, kar se je men, in bi mi povedal.. Hotla bi samo vedet, če me še ima enako rad, in če so se čustva do tiste druge osebe spremenila. Nevem.

Ko bom vrgla puško v kuruzo, sporočim. biggrin.gif





  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#3 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45609 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 May 2007 - 05:01 PM

No, jaz sem bila do sedaj samo v eni resni zvezi, ki še traja, tako da teh izkušenj s koncem zveze (še??) nimam. Tiste najstniške ljubezni, ki sem jih doživela pa so se končale bodisi zaradi prevelike razlike v razmišljanju, ko sva se s fantom malce pobliže spoznala, ali pa zaradi neresnosti in nezrelosti enega ali drugega.
Bi pa jo takoj prekinla, če bi me kdaj udaril, ker se imam preveč rada, da bi se pustila. Sicer pa moj dragi tako ni tak, da bi me lahko vdaril. Če bi me prevaral pa ne vem. Morda bi mu odpustila, morda ne. Bila bi pa ful razočarana nad njim, saj mi ta najina zveza veliko pomeni. Odvisno koliko bi me prizadel in koliko bi to obžaloval, če bi mu odpustila in bi vztrajala v zvezi. Sicer pa upam, da mi ne bo nikoli treba izvedeti kako bi se v resnici odločila.
  • 0

#4 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11075 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 May 2007 - 06:19 PM

Za sabo imam 5-letno zvezo, vse druge zveze niso ble resne. Preden sva šla narazen, sva pol leta živela skupaj in pri nama je bil to začetek konca. Totalno razhajanje v razmišljanju, cilji za naprej, ohladitev čustev, takrat sem mela tud probleme z zdravjem in mi ni stal ob strani, včasih se je celo posmehoval temu...skratka, vedla sem, da se mi ne da več trudit za to, da bi bla skupaj, če sem pomisnla na to, da bom zdej pa z njim, mi je ratal slabo, nisva se pa varala.
En petek popoldan mi je pa naredil en klik, sem predlagala konec, povedala svoje, on je bil tud za, pol sva se oba zjokala pa to, vse skupaj je trajalo kakšnih 6 ur, potem sem pa spakirala in šla. In mi ni žal, niti za sekundo. V bistvu je bilo olajšanje.
  • 0

#5 Šišyka

Šišyka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1412 posts
  • Location:Universe Of Fun
  • Interests:copranje in izdelava nevarnih zvarkov :P

Posted 08 May 2007 - 06:19 PM

no pr men je bil razlog stalno kreganje (že tko sva se bol mal vidla), nisva mela podobnih (kaj šele istih) ciljev, skratka res nisva bla za skupi... še dons ne vem kaj nama je blo, no sj pol stikov itak nisva obdržala k pomoje niti kot frenda ne bi mogla normaln funkcionirat. Mislm da je šlo pr nama vse prehitr, tko kr naenkrt sva se spoznala in bla skupi (mal nama je dogajal =)) no takrt sm rekla, da nikol več ne bom skupi s tipom, k ga ne poznam dobr - al pa sploh ne, mejbi me je to že stal kakšne bolj resne zveze kot je bla ta, sam rajš ne tvegam več. Varanja, nasilja pa ne bi nikakor in pod nobenim pogojem trpela, okej za varanje odvisn od situacije in tipa, sam k se enkrt pojav tretja oseba, ni več nikol tko kt je blo.
  • 0
IPB Image
Če imaš nekoga rad, ga imaš zmeraj, ne glede na danes, jutri ali včeraj. Če imaš nekoga rad, ga imaš vedno in preprosto rad, za to ni čas merilo!

#6 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14902 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 08 May 2007 - 06:59 PM

QUOTE(Šišyka @ 8. 5. 2007 - 19:19) View Post

sam k se enkrt pojav tretja oseba, ni več nikol tko kt je blo.


Mm, tu se pa ne strinjam. Jst sm še bolj spoznala ''kvalitete'' svojga pobča, in pa da nihče ni popoln. Še bolj sm spoznala kok me ma rad, in kok imam jst njega. Če ga nebi mela tako zelo, potem bi odnehala, tako sem pa kljub razmeram(da nisma fizično skupaj, da mi je pomalem všeč še en dečko&jst njemu) vztrajala, še vztrajam, in sem vesela da nisem naredila kako drugač. Ker vem, da so samo od njega lubčki tapravi, da hočem bit samo z njim. Pač, pravim samo, da lahko tretji osebek zelo pošlihta in razčisti situacijo, sčasoma, neglede na to, kako hecno se sliši. Lih sem brala en članek na to temo, a je blo v Oni? Ja, sem šla pogledat, v današnji Oni je članek: Trije so najboljši par, al neki takega. Preberte.

  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#7 Šišyka

Šišyka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1412 posts
  • Location:Universe Of Fun
  • Interests:copranje in izdelava nevarnih zvarkov :P

Posted 08 May 2007 - 07:07 PM

^ v bistvu sm un stavk mislna bolj v smislu varanja. Pač valda, de se zgodi, de ko si v resni zvezi de se ti še kdo precej dopade. Če pa zveš, da te nekdo prevara, pa mu nkeka ne morš več zaupat, nimaš tistga občutka, de je vse kul.
  • 0
IPB Image
Če imaš nekoga rad, ga imaš zmeraj, ne glede na danes, jutri ali včeraj. Če imaš nekoga rad, ga imaš vedno in preprosto rad, za to ni čas merilo!

#8 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29188 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 08 May 2007 - 09:04 PM

sicer se mi zdi, da sem jaz v preteklosti že nekoliko rovarila s takšno/podobno temo, pa se mi ne da bit zdej tečna - če jo kdaj najdem, ju bom pa lepo skupaj združila, pa bo. smile.gif

najstniških razmerij v tej temi ne bom posebej obravnavala, naj povem samo to, da mi je pri rosnih 16ih dečko predlagal, da bi končala, ker so pred vrati počitnice in bova šla sigurno tut kaj ločeno pohajkovat in da se nikol ne ve, kaj se lahko zgodi ... takrat ga bisem povsem razumela in me je to prizadelo, sva šla po tem narazen, ampak zdej razumem, da me ni hotel prizadeti s tem, da bi me prevaral - kul dečko, ni kej. wink.gif

čisto konkretni razlogi mojih razdorov zvez:

prevelika razdalja (ko začutiš, da začne vodenet in ni več interesa - razid v prijateljski odnos)

ko od razmerja samega nič več ne ostane in sva bla res samo še 2 rastlinci (ob razpadu sva oba jokala ko dež, res nama je blo hudo, sam je iz tega zraslo neprecenljivo prijateljstvo in se je že enkrat, ko je blo z mano res hudo (začetki konkretnosti mojega kronične okvare zdravja), pokazalo, koliko mu je do mene, sem mu res hvaležna za to console.gif wub.gif)

odselitev (ko se je odločil, da ne bo več živel v sloveniji in se je odselil)

ko sem se zaljubila v nekoga drugega in moj takratni dečko ni bil pripravljen furat odprtega razmerja

ko se še česa spomnim, pripišem, mene tudi zanimajo vaši konkretni razlogi za prekinitev/konec razmerja in ne samo teoretiziranja o tem, kako ni odšle, če bi vas udaril/prevaral/in kar je še takšnih obrazcev.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#9 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 May 2007 - 09:49 PM

Jst sm mela 2 "resni" vezi, ki sta trajali po 2 leti in pol in pri obeh je bil razlog za prekinitev iz moje strani in sicer ohladitev čustev. Z nobenim od teh sploh nisem imela večjih problemov, ne kreganja ali varanja. Oba sem imela tud full rada in tud ona dva mene. Ampak jst še sama točn ne vem, zakaj se je pr obeh ohladil (ampak vedno samo iz moje strani) mi je blo težko, ker sta oba full v redu fanta ampak nimaš kej. Imam sicer nekaj svojih razlogov v glavi, ki so me zgleda popeljali do ohladitve. Ni mi za nobenega žal, da sem ga pustila. Itak ni blo več nobene kemije in ne bi mogla bit v takem razmerju. Z obema se tud zdej čist normaln zastopm, ni blo nikjer nobenih zamer po tem. Tesnejših stikov pa takoj po končani vezi nisem želela imet. Prvi je to želel in je kasneje ugotovil, da mu je samo še bolj hudo in mi priznal, da je vztrajal, ker je imel upanje. Drugemu pa sem sama predlagala (čeprav je on želel, da sva frenda), da je bolje, da nimava stikov, dokler me ne preboli. Čeprav mi je blo hudo, da sem izgubila takega frenda.




QUOTE(Špela @ 8. 5. 2007 - 20:04) View Post

ko sem se zaljubila v nekoga drugega in moj takratni dečko ni bil pripravljen furat odprtega razmerja


To je pa skrajno egoistično. Jst ne bi nikol na to pristala, če bi s fantom začela resno vezo, on bi se pa vmes odločil, da bi še kakšno drugo rad položil in bi želel razširiti vezo. Ok, če se začne v tem duhu in če ni vpletenih pretiranih čustev.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#10 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 08 May 2007 - 09:52 PM



Jaz se v filozofiranje ne bi spuščala, kdaj in kako je treba it narazen, se mi ne da zaj, morda kdaj drugič.
S fanti sem šla večinoma narazen zato, ker sem se jih čez čas preprosto naveličala in opazila, da sem na totalno drugem bregu, kot oni. Z enim resnejšim sem se razšla zato, ker nisem čutila tistega, kar bi morala punca čutiti do fanta, sicer sva se pa v nulo štekala - ampak to je premalo, čeprav sem se glih zategadelj tako dolgo ukvarjala s tole zvezo. Sem dolgo vztrajala, a čustev se ne da izsiliti.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#11 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15567 posts
  • Gender:Female

Posted 08 May 2007 - 09:55 PM

Čeprav bom kmalu stara 29 let, nimam z razhajanjem v razmerjih nobenih izkušenj. S sedanjim fantom, ki je hkrati tudi moj prvi in edini resni lubek, sem začela razmerje pri 22 letih, torej bova skupaj kmalu 7let.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#12 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 08 May 2007 - 09:57 PM

Podobna situacija. Kmalu bom 28 let, začela zvezo pri 24-ih (prva resna) - kar je bilo prej so bile bolj ali manj avanture!
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#13 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15567 posts
  • Gender:Female

Posted 08 May 2007 - 09:59 PM

Avanture??? Pol pa hitro zbriši tisto železno devico pod koalo! laugh.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#14 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 08 May 2007 - 10:08 PM

laugh.gif To pa ne! Železna devica for ever! wink.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#15 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29188 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 08 May 2007 - 10:09 PM

QUOTE(Miss*69 @ 8. 5. 2007 - 22:49) View Post

To je pa skrajno egoistično. Jst ne bi nikol na to pristala, če bi s fantom začela resno vezo, on bi se pa vmes odločil, da bi še kakšno drugo rad položil in bi želel razširiti vezo. Ok, če se začne v tem duhu in če ni vpletenih pretiranih čustev.


kaj je egoistično? a da sem se pač zaljubila v nekoga drugega medtem, ko sem še bila v razmerju? ali da sva se pogovarjala o odprti zvezi, o kateri mi je pač jasno razložil, da je ni pripravljen/sposoben furat in sva šla narazen - ker jaz sem bila takrat resno zaljubljena v tega nobega dečka (s katerim sem po tem tudi imela resno razmerje več kot eno leto)? ni šlo za to, da bi jaz hotela vmes koga drugega položit - enostavno so se v meni prebudila močna čustva še do nekoga drugega .... in sem mela tega fanta še zmeri zlo zlo rada .... pač, sem spoštovala njegovo mnenje in ga nisem silila v nič, sva se lepo, prijateljsko razšla.

ne vem pa čist dobr, kaj misliš z zadnjim stavkom? a da je pa oprabičljivo, če se ti sprva zahoče samo nekoga drugega podret in se šele kasneje (ali pa sploh ne) razbijejo ljubezenska čustva do te druge osebe ...

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#16 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 08 May 2007 - 10:20 PM

.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#17 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 May 2007 - 09:15 AM

QUOTE(Špela @ 8. 5. 2007 - 21:09) View Post

kaj je egoistično? a da sem se pač zaljubila v nekoga drugega, medtem, ko sem še bila v razmerju? ali da sva se pogovarjala o odprti zvezi, o kateri mi je pač jasno razložil, da je ni pripravljen/sposoben furat in sva šla narazen - ker jaz sem bila takrat resno zaljubljena v tega nobega dečka (s katerim sem po tem tudi imela resno razmerje več kot eno leto)? ni šlo za to, da bi jaz hotela vmes koga drugega položit - enostavno so se v meni prebudila močna čustva še do nekoga drugega .... in sem mela tega fanta še zmeri zlo zlo rada .... pač, sem spoštovala njegovo mnenje in ga nisem silila v nič, sva se lepo, prijateljsko razšla.

ne vem pa čist dobr, kaj misliš z zadnjim stavkom? a da je pa oprabičljivo, če se ti sprva zahoče samo nekoga drugega podret in se šele kasneje (ali pa sploh ne) razbijejo ljubezenska čustva do te druge osebe ...



Ne, sploh me ne zastopiš. S tem, da si se zaljubila v nekoga drugega ni nič narobe. Pač se zgodi in ne morš vplivat na to. Sj ne mislm, da je to egoistično, ampak to, da potem pričakuješ od fanta, (ki pa je recimo še vedno full zatrapan vate in je razvil neka čustva do teba) da bi fural odprto razmerje - samo zato, ker si se ti pač zj zaljubila v nekoga drugega. On se ni ane. No jst kej taga ne bi mogla predlagat, ampak bi ga pač pustila.

Ne, z drugim stavkom pa mislim veze, ki so že od vsega začetka odprte - ker tle že od vsega začetka veš, kje si in kaj lahko prčakuješ.

Pa tud težko bi rekla sploh eni odprti vezi, da je lahko resna. Si ne predstavljam.

Zj se mi je še eno vprašanje pri tem utrnilo, kaj zate točno pomeni "odprta veza"? Al si mogoče jst to mal drugač predstavljam kot ti.


  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#18 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 09 May 2007 - 09:30 AM

Odprta veza - da partner ve, da se daješ dol z drugimi biggrin.gif
  • 0

#19 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 May 2007 - 09:36 AM

Meni je tudi celi konstrukt odprte zveze kar se da zgrešen, predvsem zato, ker se mi zdi precej nelogičen in pravzaprav nepotreben. Če takole vzamemo ... imaš partnerja, sta v odprti zvezi in ti še skos iščeš naokol druge, no, mogoče ne iščeš, se pa tudi ne braniš, ane. Sexaš tudi s kom drugim, ampak zakaj potem sploh furat neko kvazi zvezo? Zaka s tem partnerjem ne furaš isto odprto, kot z ostalimi, pač torej si vzameta eden druzga po potrebi, furata mogoče tudi poglobljen prijateljski odnos ... zakaj imet z njim prav zvezo, če pa za to ne izpolnjuješ niti osnovnih pogojev? Itak jih imaš še polno zraven, kje je poanta? Pomoje gre za tisti feeling ziheraštva, češ sej če se zunaj ne bo ponujala dobra bera, imam še vedno backup plan, torej nekoga, ki pa je pač moj fant in se lahko skos vračam k njemu, ko ni frišnega pritoka.

Jaz pač mislim, da si v zvezi z nekom takrat, ko se pač odločiš samo zanj, prostovoljno, torej na lastno željo in zato, ker čutiš, da je tko prav in si to želiš. Ampak odločiš se za njega, ne pa za njega + občasno še vse ostale. Če tega ne moreš/nočeš, zakaj hudiča potem sploh furat zvezo, ki to sploh ni?

Drgač pa kar se tiče mojih bivših razmerij, jih ni blo veliko (tistih resnih), so se pa končevala zmeraj zato, ker mi je bil tip vizuelno všeč, nisem pa bla zaljubljena, nisem čutila tistih pravih čustev do njega in sem se po enem mesecu naveličala, se ga začela izogibat in te finte, zato je potem propadlo. Ja, pa dvakrat je šlo za varanje, ne iz moje strani in sem potem takoj končala. Ko se mi je prvič to zgodilo, mi je blo precej vseen, ker nism bla zaljubljena kej preveč (bla sem samo šokirana in jezna), drugič sm pa misla, da me bo konec ... fuuuul je bolelo in dolgo je trajalo, da sem se pobrala, ker takrat sem bla pa totalno zatreskana.

Drgač pa so meni razlogi za prekinitev zveze kakšno nasilje (psihično, fizično), itak je to totalno nedopustno, pa seveda varanje, ampak mislim, da tudi pri varanju ni vse tako črnobelo, ampak je treba tudi upoštevat okoliščine, kdaj se je zgodilo, kako se je zgodilo, zakaj se je zgodilo, na kakšen način si izvedel (priznanje partnerja ali čenče oz. obrekovanje folka naokol) in tako dalje ...
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#20 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23871 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 May 2007 - 10:21 AM

No pri mojih rosnih 28 letih imam za seboj 2 vezi, ki sta razpadli in eno, ki še traja ...

V prvi sem bila jaz 16 on 18 in roko na srce - premlada (po moje oba), čeprav je trajala več kot eno leto. Dečko je bil full uredu ampak sva (ali sem) bila ravno v teh letih sva se full "iskala", odraščala, spreminjala in nekako se ni izšlo. Razšla na prijateljski ravni (na mojo pobudo).

Druga veza pri mojih 18 in njegovih 21 (trajala 2 leti). Spet je bil full uredu dečko in spet sva se razšla na mojo pobudo. Nekako sem hotela več od veze, ki je bila bolj prijateljska kot kaj drugega.

Zdajšna napolnila 7 let (and going). Tukaj pa razen občasne monotonosti nimam pripomb.

Moji razlogi za konec:
- ko nisi več srečen s to osebo,
- ko se ne veseliš več srečanja s to osebo (ne mislim ob slabih dnevih, ampak če je ta občutek dlje časa prisoten),
- ko so ti prebiti trenutki z neko osebo bolj v nadlogo/obveznost, kot v veselje,
- ko med partnerjema ni več spoštovanja (temeljni pogoj za moje zveze)
- ko se ti zdi, da je veza že nekaj časa na isti točki in se ti sploh več ne da delati na njej
- ko se vračaš iz službe in ti misel na dom ne da nobenega veselja (najdeš 100 izgovorov, kam bi šel raje kot domov)
- ....

Skratka, to bi bili lahko moji razlogi za konec veze, ne glede na to koliko časa sem z nekom. S fantom se v tem strinjava in namesto "poročnih zaobljub" (v katere itak ne verjameva), sva se zmenila (če ne bo vmes nič drugega prišlo), da sva skupaj dokler sva pač srečna (brez za vedno "larifarijev")
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users