Jump to content


Photo

Prihaja SVET


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23600 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 05 February 2007 - 02:41 PM

Prihaja SVET

Ljubljana | 5.2.2007 | D.R.
Ne zamudite prve oddaje SVET, samo na Kanalu A, danes ob 18. uri. Oddaja bo ponudila popolnoma nov tip televizijskih novic.

Danes ob 18. uri bo prvič na sporedu Kanala A nova aktualna informativna oddaja SVET, ki bo potekala v živo vsak delavnik, torej od ponedeljka do petka. Oddajo bo vodil Marko Potrč.

Povsem nov tip televizijskih novic v ospredju z ''malim človekom''
SVET na Kanalu A bo oddaja, ki bo obravnavala aktualne dogodke doma in po svetu z vseh področij življenja - kulture, zdravja, znanosti, pravosodja, sociale, vremena, športa, kriminala in tako dalje. Vsebinsko in oblikovno bo popolnoma drugačna kot ustaljene informativne oddaje, s čimer bo v slovenski prostor prinesla povsem nov tip televizijskih novic.

Poudarek na interaktivnosti

Ekipa ustvarjalcev bo pri pripravi novic izhajala z žive televizije in posebno pozornost namenila v svetu več kot aktualnemu načinu novinarstva - tako imenovanem ''citizen journalismu''. Gledalcu se ne bo približala samo skozi teme, pač pa tudi tako, da mu bo dala priložnost, da bo na nek način sam sodeloval v oddaji - se prelevil v opazovalca in popisovalca dogajanj ter zgodbe in dogodke pošiljal prek mobilnega telefona (MMS-a ali videa) na številko 3232. Uredništvo bo poslane novice (na primer opažene nepravilnosti na avtocesti, drseči plaz, čudovit sončni zahod in tako dalje) dnevno objavljalo v rubriki oddaje na spletni strani 24ur.com in nekaj gledalčevih doživetij tudi v oddaji.

Stalne rubrike:
Nekateri od novinarjev bodo imeli v oddaji stalne rubrike. Vsak dan bo na sporedu Vreme z Danico Lovenjak in Šport z Gašperjem Papežem. Na ekrane se enkrat tedensko vračajo Nerešeni primeri z Adijem Omerovičem, stalna rubrika bo tudi Moj dnevnik z najbolj aktualnimi Slovenci tedna, ki jih bodo lahko obiskovalci 24ur.com na spletu spremljali vsak dan, v oddaji pa ob petkih. Ob petkih bo tudi čas za rubriko Pred nakupi in preverjanje cen, ki jo bo uredništvo pripravljalo v sodelovanju z Zvezo potrošnikov Slovenije. Občasno bo v oddaji tudi rubrika Miranov svet, v kateri bo Miran Ališič na njemu specifičen način razreševal aktualna vprašanja.

Moderen studio in grafična podoba
Studio za SVET na Kanalu A je izdelalo podjetje PAMA &8211; KOD iz Zagreba s scenografom Dragutinom Brozom, ki po zasnovi in postavitvi sovpada s sporočilnostjo oddaje &8211; je moderen, atraktiven in drugačen. Voditelja s postavitvijo postavlja v osrednje mesto dogajanja, komunikacijo in dinamičen položaj. S sceno sovpada tudi grafična podoba oddaje, ki jo je ustvarila ekipa oddelka promocije PRO PLUS, saj podpira in poudarja dinamiko oddaje ter narekuje modernost, odprtost in svobodo.
(vir 24 ur)


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#2 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 05 February 2007 - 09:52 PM

QUOTE(Kami @ 5. 2. 2007 - 16:41) View Post

Moderen studio in grafična podoba
Studio za SVET na Kanalu A je izdelalo podjetje PAMA &8211; KOD iz Zagreba s scenografom Dragutinom Brozom, ki po zasnovi in postavitvi sovpada s sporočilnostjo oddaje &8211; je moderen, atraktiven in drugačen. Voditelja s postavitvijo postavlja v osrednje mesto dogajanja, komunikacijo in dinamičen položaj. S sceno sovpada tudi grafična podoba oddaje, ki jo je ustvarila ekipa oddelka promocije PRO PLUS, saj podpira in poudarja dinamiko oddaje ter narekuje modernost, odprtost in svobodo.[/color](vir 24 ur)


Grafična podoba je identična hrvaški - o čemer se lahko prepričate na lastne oči, če med oddajo prešaltate na HTV1.

  • 0

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 February 2007 - 07:25 AM

Samo ta oddaja je bedna. Včeraj sem jo gledala prvič in zadnjič. Sicer pa kaj sem pričakovala od Kanala A drugega kot Slovenske novice.
Pa tako dramatično so govorili, kot da bo zdaj zdaj pol sveta pomrlo. Give me a break.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 06 February 2007 - 09:54 AM

jaaaa točn to asociacijo sm dobila, slovenske novice na tv. katastrofa. js tut prvič in zadnjič.
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#5 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 06 February 2007 - 01:26 PM



Oslarija.
Tale Potrč pa je tudi čedalje večji kmet.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#6 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 06 February 2007 - 01:34 PM

jao jaz Potrča slišat ne morem,ne da bi ga še gledala bruh.gif V bistvu mi je celoten kanal A podn, pa nikoli nič ne gledam
  • 0

#7 Sanies

Sanies

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1113 posts

Posted 07 February 2007 - 03:33 PM


Tale oddaja je res zgrešena. Pa novinarka ima grozno neatraktiven piskajoč glas. walkman.gif
  • 0
Do We Need Distance To Get Close?IPB Image

#8 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 07 February 2007 - 03:56 PM

Brezveze, kot je sonchika rekla "kot Slovenske novice", tako ... populistično. Ni mi všeč. In ne bom gledala, ker mi je včeraj po 20 minutah postalo dolgčas.
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#9 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2007 - 04:23 PM

laugh.gif Mojima pa je bla ta oddaja všeč! biggrin.gif
Js nism gledala, sm pa prišla v dnevno, ko sta si glih prikimavala in govorila, da je kr dobr...
Me prov zanima, kakšna je zdej ta oddaja in jo bom prov gledala dans biggrin.gif
  • 0

#10 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12108 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2007 - 10:43 PM

Kolko slabše kot E+ je slploh lahko? Meni se je namreč zdej E+ razvlečen dolgčas in sm bla kr vesela d aje z njim konec, samo ta nove zadeve še nisem vidla.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#11 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 08 February 2007 - 09:55 AM

QUOTE(ananas @ 7. 2. 2007 - 16:23) View Post

laugh.gif Mojima pa je bla ta oddaja všeč! biggrin.gif
Js nism gledala, sm pa prišla v dnevno, ko sta si glih prikimavala in govorila, da je kr dobr...
Me prov zanima, kakšna je zdej ta oddaja in jo bom prov gledala dans biggrin.gif


Popravek! Zmotila sm se, moja dva nista navdušejoče prikimavala tej oddaji, ampak eni drugi...
Baje je vse preveč amatersko...
Gledala sm pa 3 minutke in se mi res zdi vse tko kr neki
  • 0

#12 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 February 2007 - 03:33 PM

Mami je včeraj gledala in je rekla, da so ene in iste stvari 3x povedali, vse kupaj prenapihnili in niso poročali niti s kančkom objektivnosti. Dvomim, da si bom sploh kdaj to pogledala...
  • 0

#13 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12108 posts
  • Gender:Female

Posted 08 February 2007 - 09:52 PM

Danes sm gledala malo Sveta ko sm čakala na Ally, pa ni blo čisto to, kar sm si predstavljala. Jst sm misnla, da je to neke vrste informativna oddaja, tam je bil pa v studiu natlačen en zbor in dva solista in so popevali. blink.gif Zmedena sm.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#14 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 09 February 2007 - 11:16 AM

nič posebnega ta svet kot da bi gledal poročila..
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#15 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29026 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 09 February 2007 - 07:42 PM

QUOTE(Rianna @ 9. 2. 2007 - 11:16) View Post

nič posebnega ta svet kot da bi gledal poročila..


js bi rekla slaba poročila. sicer pa nekak je blo slutit, da bo še a kanal kej tazga naredu, se s tem verjetno čutijo konkurenčnejše al kaj. voditelja pa ne morem prebavit. bljek!

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#16 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 09 February 2007 - 07:58 PM

Glede voditelja se ful strinjam s Špelo. Ne vem kdo ga je oblekel, trebalo bi ga ustrelit zaradi tiste črtaste obleke. Groza, call the fashion police!

  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#17 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19776 posts

Posted 09 February 2007 - 08:06 PM

danes sem 5 minut gledala in je bil tak dolgčas, da sm samo ugasnila smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#18 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 February 2007 - 12:54 PM

Sem si včeraj pogledala.
Wannabe športna rubrika, ki jo vodi Gašper iz Bara... katastrofa. Kar neko blebetanje kaj si on (Gašper) misli o slovenskem smučanju in ni vedel kaj je skeleton. Mislim, kot ada bi snemali pogovor med dvema ki tu pa tam kaj prebereta o športu in zato mislita da sta že nevem kakšna strokovnjaka za to. Pa da bi Gašper kdaj pogledal v kamero, bi bilo že preveč.
Da vremena raje ne omenjam. Slovenija je po novem skupek krogcev. rolleyes.gif Ženska ful čudno govori in kar nekaj bluzi. Pa ni mi jasno kako je od vremena prišla kar naenkrat k nasvetom za shujševalno kuro.
Potrč je še res najbolj svetla točka te oddaje, čeprav za tistim pultom stoji, kot da je za šankom.
Katastrofa v glavnem.
  • 0

#19 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15484 posts
  • Gender:Female

Posted 11 February 2007 - 12:02 AM

Kalypso se strinjam. Danica, ki vodi vreme je totalno sfaljena, skratka živi obup, pa je še vedno profesionalka za Gašperja-kej takega-trema, ne zna ne govorit, ful je živčen groza na kubik!!

Marko pa drgač fajn vodi pa ful ma dober glas-men je všeč, sam je pa res biu tak čudno oblečen, sicer sem pa do sedaj gledala trikrat - prvič, zadnjič in nikoli več! biggrin.gif down.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#20 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11534 posts
  • Gender:Female

Posted 17 February 2007 - 06:28 PM

Bedarija. Tud to, da se slovenci ne morjo ene odaje spomnt k nebi bla identična hrvaškim je res polom.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users