Jump to content


Photo

FDV - Fakulteta za družbene vede


  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#1 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 24 November 2006 - 07:34 PM

Hej.. Tuki v tej temi lahko kej napišete od FDVju. Še posebi bom vesela komentarjev predvsem študija novinarstva, kulturologije, mednarodnih odnosov ter evropskih študij... mal povejte, seveda pa tud o drugih smereh lahko smile.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#2 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 24 November 2006 - 07:43 PM



FDV je dbest, sama smetana se giblje tam (vključno z mano, seveda). twisted.gif



  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#3 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 24 November 2006 - 07:58 PM

kaj pa študiraš? a je težko?
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#4 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 25 November 2006 - 01:44 AM

A ne veš?Jenna študira vzporedno kvantno fiziko in matematiko! cry.gif tongue.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#5 powerpuff

powerpuff

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 323 posts
  • Location:lj
  • Interests:muska

Posted 25 November 2006 - 09:32 PM

QUOTE(Jenna @ 24. 11. 2006 - 21:43) View Post

FDV je dbest, sama smetana se giblje tam (vključno z mano, seveda). twisted.gif


agree...in mano sorcerer.gif
  • 0

#6 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 25 November 2006 - 10:00 PM

Še ena se pofočka smile.gif
  • 0

#7 Tinkica

Tinkica

    sramežljivec

  • Člani
  • 59 posts

Posted 25 November 2006 - 10:57 PM

FDV je glede dela, ki ga nalaga, dosti podcenjen faks. Je pa tako...Če te snov zanima, ni problema. Predvsem računaj na veliko seminarskih nalog in sprotnega dela. Nekaterim to ustreza, drugim pač ne. Drugače pa je to super faks.
  • 0

#8 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 26 November 2006 - 10:04 PM

mene pa zanima novinarstvo?kako je tam?vsec mi je poklic,da recimo potem delas na televiziji,pises clanke itd....
  • 0
I am falling between dreams and reality

#9 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30854 posts
  • Location:Primorska

Posted 26 November 2006 - 10:15 PM

Jaz osebno menim, da za opravljanje dela novinarja ne rabiš imeti narejenega faksa...
Imam pač take izkušnje, da bi lahko to delala, če bi želela, pa se potem nisem odločila, ker nisem tip, da bi skoz okol skakala in delala prispevke.
Meni je recimo neki urednik časopisa rekel, da ne rabijo človeka z diplomo iz novinarstva, ampak nekoga, ki zna pisat, ki mu beseda hitro in lepo teče. biggrin.gif
  • 0

#10 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13794 posts
  • Gender:Female

Posted 27 November 2006 - 12:40 AM

Seveda pa še manj ga plačajo, ker nima visoke izobrazbe.... Kaj bolšga!
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#11 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30854 posts
  • Location:Primorska

Posted 27 November 2006 - 07:07 AM

Ja, če ima doseženo samo 5. stopnjo, na primer, ga ustrezno tej tudi plačajo, kot v vsaki drugi službi. wink.gif .
Če pa ima katerikoli drugi faks narejen oz. 7. stopnjo, ga pa plačajo lih tako, kot če bi bil novinar z diplomo; faks je faks.
Kolikor jaz vem, se ne plačuje dosežen faks konkretno, ampak stopnja izobrazbe, ki jo imaš.

Novinarji so pa itak največkrat plačani po avtorski pogodbi in jih veliko sploh ni zaposlenih v rednem delovnem razmerju, avtorska pogodba je pa bolj tako-tako, kolikor sem lahko izkusila.
  • 0

#12 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 November 2006 - 07:20 AM

Stopnja izobrazbe, ja. My ass. Čisto odvisno od delodajalca. Jaz imam UNI izobrazbo in dobim pod 100 jurjev.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#13 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13794 posts
  • Gender:Female

Posted 27 November 2006 - 11:52 AM

To pa je sranje! ermm.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#14 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 27 November 2006 - 02:49 PM


In velikokrat delodajalci rajši vzamejo enega z visokošolsko izobrazbo kot uni ali pa magisterijem. Zato, ker bi tistega, ki ima npr. magisterij, mogli za isto delo plačati več, kot tistega, ki ima visokošolsko izobrazbo. To se bojda rado dogaja.



  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#15 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 27 November 2006 - 07:28 PM

_M_, ampak študij novinarstva ja tam klub vsemu z razlogom, če bi vse bilo tako kot ti pišeš, potem verjetno nihče novinarstva ne bi študiral. Jaz sem že delala na vseh treh medijih - radiu, televiziji in časopisu in sem bila seveda grozno pametna okoli vsega tega, zdaj na faksu pa vidim, da dejansko nimam pojma. Seveda je praksa pomembna, ampak ti tudi fakulteta marsikaj lahko da, če se le hočeš naučiti.

In ja - vsak, ki ima vsaj malo smisla za pisanje, je lahko novinar, vedno se bo našel kak lokalni cajtng, ki ti bo plačal 3 jurje na stran in mirna Bosna. Ampak za moje pojme pomeni biti dober novinar vse kaj drugega, kot pa to, da si spodoben par objavljivih stavkom skup spravit.

QUOTE(Jenna @ 27. 11. 2006 - 14:49) View Post

In velikokrat delodajalci rajši vzamejo enega z visokošolsko izobrazbo kot uni ali pa magisterijem. Zato, ker bi tistega, ki ima npr. magisterij, mogli za isto delo plačati več, kot tistega, ki ima visokošolsko izobrazbo. To se bojda rado dogaja.


Saj to je logično. Za eno delovno mesto, ki zahteva 7. stopnjo izobrazbe je bolj normalno, da bodo vzeli nekoga s to stopnjo, kot pa nekoga z magisterijem, ki ga bodo mogli nato več plačevat, če pa bi bil že ta človek z sedmo stopnjo dovolj dober. Ponavadi tako plačujejo glede na stopnjo, s katero je ocenjeno to delovno mesto in ne glede na izobrazbo, ki jo ima oseba na tem delovnem mestu.
  • 0

#16 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 02 December 2006 - 11:15 PM

Ma mene ful novinarstvo zanima... Mal je bedno glede plač. Morm se še čist odločit. Ker vse, ko poznam, ki so kej v zvezi z novinarstvom, nimajo kej dost plače. Pa gre za osebe, k so pridno delale gimnazijo in potem še fax. Samo je pa res, da je važno, da te delo veseli. In da najdeš v poklicu neke izzive. To, kar v novinarstvu definitivno lahko...
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#17 Veronika

Veronika

    sramežljivec

  • Člani
  • 22 posts
  • Location:za ovinkom

Posted 03 December 2006 - 09:39 PM

See you next year na FDV-ju tongue.gif Jz grem pa študirat obramboslovje.. Seveda če bom sprejeta, ampak bo že =)
  • 0
a little bit of ecstasy
a little bit of you and me
<3

#18 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 16 December 2006 - 12:21 PM

Kaj reče nezaposleni FDV-jevec zaposlenemu FDV-jevcu?
"Pomfrit pa coca colo prosim."

(Michelle, nisem mogel ... oops.gif )
  • 0

#19 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 16 December 2006 - 01:02 PM

o bad, sajk laugh.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#20 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 16 December 2006 - 02:27 PM

dobra! biggrin.gif
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users