Jump to content


Photo

Turistične agencije


  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 September 2006 - 09:03 AM

Preko katerih turističnih agencij ste že potovali in kam ste potovali?
Je bilo vse tako kot so ponujali ali pa ste bili nad tem kaj ste dobili razočarani?
  • 0

#2 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29043 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 September 2006 - 10:23 AM

do zdaj samo na maturanca z van goghom - predrago za to, kar so nam nudili. vsa ostala potovanja so bla pa v lastni režiji in so mnogo boljša. wink.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#3 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 September 2006 - 09:47 AM

Jaz sem do sedaj potovala s:
Sončkom na Hrvaško
- 1. v Vrsar s starši - bungalovi v katerih smo bivali so bili zastareli, v katalogu je pisalo, da je pogled na morje, mi smo dobili pogled na borovce
- 2. v Vodice - apartma še zdaleč ni bil vreden cene, ki so nam jo zaračunali,

Delphin turistikom v Bolgarijo - nimam pripomb, saj je vse štimalo kot je moglo, pa tudi cena aranžmaja je bila zelo ugodna

Galileo 3000 v Grčijo - prek njih smo šli na maturantski izlet na Rodos. Bilo je fajn, ampak ne toliko zaradi organizacije, kot zaradi dobre družbe. Glede na to, da je bil hotel samo 2* in da smo šli septembra, ko bi se cene morale spustiti, je bil izlet absolutno predrag.

Palmo v Egipt - zdaleč najboljša organizacija in ko si imel kakšen še tako droben problem, se je predstavnica potrudila in ga rešila, poleg tega je bila zelo ugodna cena aranžmaja, glede na redne cene, ki jih je ponujala agencija.

No moje mnenje je da Hrvaško ne grem nikoli več preko agencije. Je bilo 100x boljše in bolj poceni, ko smo tja hodili v lastni režiji.
Na kakšne druge destinacije pa se bom še posluževala agencij.
  • 0

#4 Miky

Miky

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 661 posts
  • Location:mikyland

Posted 15 September 2006 - 10:14 AM

Intelekta - potoval na Malto ( ugodna cena, organizacija na nivoju, dobil maximalno za ta denar) 80.000 sit - letalo-letalo, polpenzion, 7 dni, hotel 4* klima, sat TV, na terasi jacuzzi smile.gif
  • 0

#5 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 15 September 2006 - 12:36 PM

Potovala sem že s sončkom, kompasom, relaxom (večinoma na hrvaško), globusom (enodnevni izleti) in intelekto (malta). z vsemi agencijami sem bila zadovoljna, vse kar so ponujali smo dobili, včasih celo več. cene so pač odvisne od destinacij, če je v katalogu za neko x destinacijo napisano 2* ne moreš pričakovat nekega luksuza. je pa res da se nekateri hoteli preveč cenijo in imajo višje cene glede na ponudbo nižjega cenovnega razreda. jaz se vedno o morebitni destinaciji pozanimam po netu, kolegih, v agenciji.. da točno vem kam se odpravljam.
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#6 žabica

žabica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1227 posts

Posted 07 December 2006 - 11:56 AM

a je že kdo potoval al pa imel izkušnje z agencijo SINDICOM?

  • 0
"Raje bi imela en cvet in lepo besedo od prijatelja dokler sem živa, kot pa polni tovornjak cvetja ko umrem!"

#7 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 December 2006 - 12:01 PM

QUOTE
izkušnje z agencijo SINDICOM?

prvič slišim za to agencijo.
  • 0

#8 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 May 2007 - 11:13 AM

Kopiram iz ZPS:
S pomočjo potrošnikov do spiska nekorektnih turističnih agencij
Zveza potrošnikov Slovenije na spletni strani www.zps.si objavlja vprašalnik za potrošnike, s pomočjo katerega bomo sredi novembra prestavili spisek tistih turističnih agencij, ki po našem mnenju niso korektno rešile utemeljenih pritožb potrošnikov. Tako bomo še okrepili našo tradicionalno akcijo "Turistične agencije na očeh javnosti", katere rezultati so sicer predstavljeni v majski številki revije VIP.

Zveza potrošnikov Slovenije v okviru akcije "Turistične agencije na očeh javnosti" že več let spremlja, kako slovenske turistične agencije rešujejo pritožbe potrošnikov. Vedno znova ugotavljamo, da potrošniki v sporih s turističnimi agencijami težko uveljavljajo svoje pravice, ker v Sloveniji še ni možnosti izvensodnega reševanja teh sporov, sodna pot pa je v mnogih primerih neekonomična izbira. Tega se zavedajo tudi turistične agencije, ki tudi zaradi tega nerade izpolnjujejo utemeljene zahtevke potrošnikov.

Zato smo se odločili, da s pomočjo širše javnosti sestavimo seznam turističnih agencij, zoper katere bomo prejeli pritožbe, in ga konec leta tudi javno objavimo na naših spletnih straneh in v reviji VIP. Seznam agencij bo služil potrošnikom kot pripomoček pri naslednji izbiri turistične agencije, z njim pa želimo spodbuditi tudi razpravo o nujnosti vzpostavitve zunajsodnega sistema reševanja sporov v turizmu.

Ker opažamo, da se potrošniki vedno bolj zavedajo svojih pravic, in ker se je internet kot medij že ob številčnem odzivu pri spremljanju cen ob prehodu na evro izkazal dober za takšne pobude, verjamemo, da bo tudi tokratna akcija imela dober odziv med potrošniki. Že zdaj pa smo na podlagi prakse naše svetovalne pisarne v majski številki revije VIP, ki jo izdaja Zveza potrošnikov Slovenije, objavili spisek agencij in njihove načine reševanja pritožb potrošnikov.

  • 0

#9 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10795 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 May 2007 - 11:22 AM

Enako kot Špela - samo maturanc preko Kažipota (10 dni na ladji po otokih južnega Jadrana), vse ostalo pa v lastni režiji.
  • 0

#10 syringa

syringa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Venera
  • Interests:Vsak dan kaj novega

Posted 21 May 2007 - 12:20 PM

Jaz sem pa potovala z/s:

Kompasom: V Anglijo za 3 tedne na učenje tujih jezikov in glede na to da še nisem bila polnoletna je bilo zelo dobro poskrbljeno za nas, saj smo mel svojo "vodičko" ki je pazla na nas in imela naš denar itd, s Kompasom sem bla pa tud enkrat v Gardalandu in je blo bl tko tko, tako da rajš sami v svoji režiji hodimo na take izlete.

Globtourjem: V Črno Goro - super organizacija, ko smo hoteli zamenjati hotel je bila vodička na razpolago z vsemi informacijami in tudi pripravljena ukrepati ampak potem smo se odločili da hotela ne zamenjamo ker smo na koncu ugotovili da je super blush3.gif

Palmo: V Grčijo na Krf in je bilo tud vse ok. Všeč mi je blo tudi to, da sva se s fantom lahko priključila skupini ki je šla z busom + ladjo, midva sva šla namreč z motorjem + ladjo in na vse izlete ki so jih imeli sva se imela možnost prijavit in iti z busom (sam sva se rajš vozila z motorjem okol in sama raziskovala) biggrin.gif

Sončkom oziroma Guletom v Tunizijo. Nobenih problemov, hotel 5 zvezdic za napol zastojn. Motilo me je mogoče edino to, da nismo mel slovenskega vodiča. To pa verjetno zato, ker nismo šli v Hamamet oz na Djerbo, kjer je najbolj masovni turizem ampak v Mahdio.

XXL Agencijo: lasnko leto na Krk - superca. Na mail dobivam tudi njihove ponudbe in bi jih kar se cene tiče res pohvalila - se splača pokukat na njihovo spletno stran thumbup.gif


Ubistvu z nobeno agencijo za enkrat nismo imeli večjih problemov, tko da bi z vsako šla še kam. Je pa res, da če gledamo s strani cene raje s katero od zadnjih treh.

Drugače pa se zadnje čase vedno bolj poslužujemo lastne organizacije in internetnih rezervacij. Tko smo šli zdaj nazadnje v Pariz in se imeli tako veliko bolje, kot pa če bi si ga morali ogledovati z agencijo. Tko namreč vidiš tudi še kaj drugega kot pa samo tiste glavne znamenitosti. Je pa res, da se v določene države ravno ne bi odpravila na lastno pest in da če gre kaj narobe se ne moreš obrnit na nobenega.

Vse ima svoje pluse in minuse smile.gif



  • 0
Everyone has a photographic memory, some just don`t have film... IPB Image IPB Image

#11 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 21 May 2007 - 02:23 PM


Vecina potovanj je bila v okviru turisticnih agencij. Imam z njimi dobre izkusnje, ko sem dobila obljubljeno, celo nad pricakovanji... med njimi pa so prav tako manj prijetne, tudi pritozbe smo se ze sli.

Bolj me mikajo to sezono avanture na lastno pest, ko si sam svoj gospodar casa. Letos pride spet to v postev, ker une standard pocitnice - hotel - restavracija - morje - (preko tur.agencij), ko je vse vnaprej doloceno, me ne privlacijo vec. Zaenkrat.

Hocem se izkusit druge variante, cetudi je to uizi sotorjenje, kamping, road tripi, kaj adrenalinskega...
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#12 naty32naty

naty32naty

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 09 September 2008 - 11:38 AM

QUOTE(black_sweety @ 21. 5. 2007 - 15:23) View Post

Vecina potovanj je bila v okviru turisticnih agencij. Imam z njimi dobre izkusnje, ko sem dobila obljubljeno, celo nad pricakovanji... med njimi pa so prav tako manj prijetne, tudi pritozbe smo se ze sli.

Bolj me mikajo to sezono avanture na lastno pest, ko si sam svoj gospodar casa. Letos pride spet to v postev, ker une standard pocitnice - hotel - restavracija - morje - (preko tur.agencij), ko je vse vnaprej doloceno, me ne privlacijo vec. Zaenkrat.

Hocem se izkusit druge variante, cetudi je to uizi sotorjenje, kamping, road tripi, kaj adrenalinskega...



Jaz pa bom dodala svojo zgodbo ki se mi je pripetila letos gre pa za agencijo Palma ; torej...

Dopust malo drugače,žal čisto po svoji napaki,ampak mogoče v vednost in pozor še komu...torej,skupaj sva 8 let in imava prelepo 6 letno hčerko.Od kar se poznava sva imela željo en krat dopustovat v Tuniziji,ampak se nama je zmeraj zdelo drago in letos sva se končno odločila za dopustovanje v Monastirju(hotel Skanes palace)ALL inclusive in plačala 1400€ agencije ne bom omenjala,seveda sem se odločila to v zadnjem momentu in bila je to last minute ponudba,zelo veseli smo bili,da se nam bo končno uresničila želja,hčerki sem imela še čas dat delat potni list ker še ga ni imela in se odpravila na občino kjer sem predložila slike,katere mi je delavka zavrnila,češ da ima na sliki premajhno bradico in da naj grem slike reklamirat in ponovno slikat.Ker mi ni bilo jasno kako premajhno bradico saj je še otrok sem dala delavki na občini ven svoj potni list(moder ) in ji pokazala svojo sliko,ki je bila še manjša od njene in sva debatirali o tem,da ne bodo hoteli nareditpotnega lista s to sliko in da ga bodo zavrnili.Seveda sem takoj pobrala hčerko in jo peljala na ponovno slikanje kjer je bila prodajalka prijazna in rekla,da na naši občini zelo radi komplicirajo,da pa ni problema in jo bo ponovno slikala.S temi slikami smo se odpravili iz Maribora v Celje na občino,kjer sem dala delat nov potni list in ga šla v popoldanskih urah iskat na eno od celjskih pošt.Torej je bilo urejeno le spakirat je bilo še treba in čez en dan smo imeli že let iz ljubljanskega letališča.Ko smo prispeli do letališča smo poiskali agentko te turistične agencije preko katere smo plačali dopust in nam je priskrbela letalske karte in nas napotila naprej.Imeli smo seveda še dve uri do leta in smo se malo potikali po letališču.Nekje pol ure do odhoda smo se odpravili na vrh kjer smo še opazovali ostala letala,ki so prihajala in odhajala,kar je bilo precej zanimivo najini hčerki,nato sem ji dala še tabletko proti slabosti in se odpravili do zadnjega gospoda,kjer pregleda potne liste in nas spusti na letalo,kar pa se ni zgodilo.H gospodu je tekla hčerka z vsemi tremi potnimi listi in mu jih veselo dala v roke,nakar je gospod meni rekel:"Vi pa ne boste mogli it na letalo,tale potni list pa ni veljaven!"
Da ne pišem svojih občutkov,ki so me tisti trenutek preplavili,ker jih je nemogoče opisat v istem trenutku se spominjam,da me je obletela vročina,mrzlica,popadla me je tresavica in tudi tal nisem čutila pod nogami,sploh nisem dojela kaj je gospod pravkar rekel.Nato je dodal še:"Hitro poiščite vašo vodičko iz agencije in jo prosite da vam da nek papir ali dovoljenje da ste ustrezni za let da nimate kartoteke...." ali nekaj takega.V paniki sem odfrčala nazaj v avlo letališča in želela poiskat to gospodično ki nam je izdala letalske karte,ampak razočaranje je le naraščalao,kajti nje več ni bilo,in v bitki s časom(do odhoda je bilo le še slabih 15 minut)nisem vedela na koga se obrnit in sem povprašala nekoga za okencem,ki je tam zaposlen in mi je gospa odvrnila:"Kaj nič ne gledate televizije tale potni list pa že kar nekaj let ni veljaven!!!s tem ne boste mogli potovat" ojej kaj nardit vedno večje razočaranje in povprašala sem še enga gospoda,ki je delal na glavnem informacijskem okencu in tudi tale mi je odvrnil da žal s tem ne bom mogla na let naj pokličem takoj agencijo s katero potujemo in naj se dogovorijo za drug let med tem časom pa naj dam delat novpotni list.Seveda sem takoj z velo velikim razočaranjem stekla do mojih dveh in počakati smo morali da nam z letala vrnejo prtljago,med tem časom smo vzpostavili stik z agencijo katera je pomagala iskat ponoven let čez par ur.Mi smo se odpravili z Ljubljane v Celje na občino kjer bi dala delat nov potni list zase.Med vožnjo nas je agent z agencije vseskozi kontaktiral kaj bomo napravili,toda žal še preden se je pot do Celja zaključila nam je moral povedat da ni nobene variante,ker je vse zasedeno od Italije,do Avstrije,Zagreba,naši pa tako nimajo nobenega čarterskega poleta prostega lahko bi edino šli drug dan iz Ljubljane do Beograda kjer bi prestopili toda doplačati bi morali dodatnih več kot 900€,kar pa seveda niti nimamo več pa tudi za konkretne 4 dni dopusta ne bi dali vsega skupaj 2400€.In tako se je naš dopust zaključil,da niti nismo mogli prestavit datuma dopusta pri agenciji ker oni smatrajo,da smo mi pač stopili z letala in si enostavno premislili.V glavnem sem zvedela tudi to,dapotni list mora biti veljaven še najmanj tri mesece po vašem potovanju tako da moj potni list je bil veljaven le 5 dni po tem ko bi mi prispeli s potovanja domov.Tako se je zaključil naš dopust in smo se odpravili domov!
Upam,da bo za koga moja izkušnja koristna, preglejte vse svoje dokumete preden se kam odpravljate,čeravno bi lahko na agenciji tudi rekla da naj se to preveri,ne nanašajte se na druge



  • 0
http://www.kingsbyte.orgKb

#13 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 September 2008 - 08:03 PM

Jaz imam zdej pri Sončku darilni bon za 250€ in nimam pojma, kam naj se odpravim. Bi šla pa s fantom kam za en teden, Grčija, morda Turčija ali Španija, tudi Italija ne odpade. Morava odrint najkasneje do 21.9. (last minute ponudba) in še zdej nimava pojma, kam naj greva. Noben od naju še ni potoval preko agencije in se sploh ne znava odločit, LOL. Ima morda kdo kakšen predlog? Pa tko da ni več kot ene 450€ na osebo. Želela bi tudi, da ni preveč 'nabito', ful ne maram pretirane gužve. Pa seveda lepo okolje, da imaš kaj videt.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#14 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 09 September 2008 - 10:28 PM


Najboljsi predlog, ki ti ga lahko dam je, da se kar cim hitreje obrnes direktno na Soncek, kjer imas darilni bon.
Tam vama bojo znali najbolje svetovati o aktualnih ponudbah, storitvah in cenah... glede na vajine zelje.
Prvi pogoj pa so seveda sploh razpolozlijva prosta mesta.

Jaz sem dva dni nazaj rezervirala Mallorco, sem imela full sreco, zato ne cakaj predolgo, da ne bo vse zasedeno ane.
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#15 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 09 September 2008 - 10:35 PM

QUOTE(DiLeMa @ 9. 9. 2008 - 21:03) View Post

Španija

definitivno cool.gif
  • 0

#16 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25772 posts
  • Gender:Female

Posted 10 September 2008 - 06:20 AM

Itak, definitivno Španija wink.gif

Exotica, hvala za pomoč takrat. Smo uspeli rešit vse skupaj. Ful so prijazni tam v hotelu in se trudijo angleško govorit, samo uradne ure imajo pa čisto čudne.

  • 0

#17 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 10 September 2008 - 09:44 AM

V Tunizijo šla s Kompasom. Nikoli več! Groza od organizacije.
Globtour - nekajkrat izleti v Italijo - dokaj slaba organizacija.

Atlas Airtours - super organizacija, priporočam!
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#18 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 September 2008 - 08:30 PM

naty32naty, se popolnoma strinjam s tvojim zadnjim stavkom. "Ne zanašajte se na druge." Tega se sama popolnoma držim in vedno poiščem čim več informacij o destinaciji kamor imam namen potovati. V Palminih katalogih Mediteran 2008 in Tunizija 2008 res nič ne piše o potovalnih dokumentih, ki jih potrebuješ za vstop v državo. Tako da ste imeli pač smolo, da vam tudi tisti, ki vam je prodal aranžma ni podal informacij. Me pa malo čudi, glede na to, da si si že dalj časa želela dopustovanja, da tega podatka nisi sama zasledila.
Je pa res, da imajo v katalogu jasno napisano, da je potnik sam odgovoren, da so njegovi potovalni dokumenti v primeru, da država kamor potuje zahteva določeno veljavnost potnega lista v skladu s to zahtevo.
Gospa, ki vam je na letališču predala potovalne dokumente ni nič kriva. Jaz že par let potujem z letalom in ti na okencu, ki predajajo letalske karte in voucherje skoraj nikoli ne pogledajo potnega lista (izjema je le, ko sem potovala v Egipt in so nam že v Sloveniji prilepili v potni list tudi vizo). Njim je važen le list (navadno je na njem natančen plan dopusta z odhodi letal), ki ste ga v agenciji dobili, da lahko z njim dvigneš karte.

Pa še nekaj mi ni jasno. Moder potni list? A niso ti potekli že ufff dolgo nazaj? Nekje na prelomu tisočletja? Spomnim se, da je bilo veliko govora o tem, ko so prišli ta novi rdeči ven, da stari modri potni listi niso več veljavni?


Dilema, pojdi na Sonček in tam ti bodo skoraj 100% našli kakšno dobro ponudbo. Mogoče preden gresta še malce poglejta po spletnih straneh kaj vse ponujajo, da bosta imela nek pregled. To lahko gledata tudi druge agencije, ker so itak med sabo tako povezani, da ponujajo iste zadeve. Zdaj glede destinacije... ne vem kaj ti je bolj pomembno, ali da tudi kaj vidiš na počitnicah ali da bolj le uživaš na plaži ali da hodiš zvečer po lokalih in ga žuraš. Pa preden boš kaj rezervirala preveri kakšno je kaj vreme tam kamor bi šla. Ker vseeno je že pol septembra mimo in kljub precej južni legi zna že kje biti malce hladneje. Sicer ne tako hladno kot pri nas ampak vseeno.
  • 0

#19 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 15 September 2008 - 03:59 PM

jaz do zdaj nisem šla še nikamor s turistično agencijo,razen kar smo potovali s šolo, pa je blo vse super.

Zdajle grem pa z Intelekto na Đerbo 25.9

Konec oktobra grem pa v Madrid najbrž,ampak to sam letalsko rabim,ker mam flet dol zastonj.

  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#20 bela

bela

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 377 posts

Posted 15 September 2008 - 04:11 PM

Mi smo šli sicer preko službe v Amsterdam z turistično agencijo Gras tours,.. in smo se imeli fantastično res me je presenetila ena majhna agencija, za katero sploh nikoli prej nisem slišala. Res smo se imeli noro,..
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users