Jump to content


Photo

Civilna pobuda za pomoč Šri Lanki


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Damjan

Damjan

    gobezdalo

  • Root Admin
  • PipPip
  • 679 posts

Posted 07 January 2005 - 10:43 AM

Spoštovani!

Katastrofa svetovnih razsežnosti, ki je prizadela nekatere dele Azije, je zdramila vse ljudi sveta in pokazala, kako močna je Narava in kako majhni smo ljudje pred obličjem Usode. Zopet je na preizkušnji naša humanost, pripravljenost pomagati, čustva in prijateljstva.

Akciji CIVILNE POBUDE ZA POMOČ ŠRI LANKI se pridružujem tudi sam in ŽUPANOV SKLAD, na katerega podračun lahko nakažete finančna sredstva tudi Vi, ki Vam je dobrota blizu.

Anton Zakrajšek

www.zupanov-sklad.si
www.pomocsrilanki.si



************************************
Ta poziv samo posredujem in vas vabim, da pomagate tudi vi, seveda po zmožnostih vsakega posameznika. Zagotovo je dobrodošla tudi vsaka bodrilna beseda in lepa misel.

lp
Damjan
  • 0

#2 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 07 January 2005 - 11:15 AM

SVET JE LEP. OBDAN S SONCEM, OBDAN S LJUDMI, KI JIM JE MAR ZA VSE KAR SE DOGAJA. IN V TEM HIPU, SVET POTREBUJE NE SAMO POMOČ V MATERIALNEM SMISLU, TEMVEČ TUDI TOPLE MISLI, TOPLE BESEDE. ŽIVIMO V SVETU, KJER SE DOGAJAJO KATASTROFE. NARAVA JE NEUSMILJENA, VENDAR ČUDOVITO LEPA. NJENA MOČ JE RAZDIRALNA, RAVNO TAKO KOT POMIRJAJOČA IN DAJE VELIKO. OD NAS LJUDI JE ODVISNO, ALI JO BOMO ZNALI OHRANITI. IN TO KAR SE JE ZGODILO V AZIJI, JE DEL ŽIVLJENJA NA PLANETU. POMAGAJMO S PRISPEVKI, POMAGAJMO S MOLITVIJO, Z LJUBEZNIJO. ŽE DOVOLJ BOMO NAREDILI, KO SE BOMO SPOMNILI NA VSE LJUDI SVETA, KI SO DALI PODOBNE STVARI SKOZI SVOJE OBDOBJE. ZAVEST, KO OSTANEŠ ČEZ NOČ BREZ VSEGA IN KO TI JE MAR DEJANSKO, DA SAMO OSTANEŠ PRI ŽIVLJENJU. TOREJ, V SKRB NAM JE ZA VSE KAR SE DOGAJA.

ŽIVITE V MIRU Z LJUBEZNIJO!

VILMA
  • 0

#3 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 08 January 2005 - 11:12 AM

KOT REKA JE NAŠE ŽIVLJENJE.
Če so v nas lepe misli in ljubezen,
je njena voda čista,
njeni bregovi zeleni,
njen izliv lahkoten preskok
v večnost oceana.

Danes je moj najlepši dan,
izgovorila sem besedo ljubezen,
beraču dala kovanec
in premagala sebičnost.

Ko nam je nekdo blizu,
se nebo spusti na zemljo,
a zvezde,
samo sklonimo se
in jih pobiramo pred seboj.

Za ljubezen je pogled dovolj,
za srečo pa ne.

Ne izpustimo srečo iz rok,
ni slajšega boja kot bitke za njo,
brez nje smo pusti in prazni,
v pogledu je žalost
na vzglavniku solze iz vlažnih oči.

Več ljubezni je v srcu,
več lepote je v očeh.
  • 0

#4 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 08 January 2005 - 08:58 PM

Zelo, zelo lepa pesem... Prav v srce zareže...

Tan
  • 0

#5 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 08 January 2005 - 09:00 PM

Čeprav je tako daleč, se zdi tako blizu... Čeprav so to le tujci se zdi, da poznam prav vsakega posebej... Rada bi poklicala, pomagala reševati, iskati,... a temu sem nemočna... Pomagajmi jim, vsak po svojih močeh. Mislimo nanje in jih vzpodbujajmo in vlivajmo jim upanja...

Tan
  • 0

#6 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 16 January 2005 - 12:02 PM

QUOTE(_tan_)
Čeprav je tako daleč, se zdi tako blizu... Čeprav so to le tujci se zdi, da poznam prav vsakega posebej... Rada bi poklicala, pomagala reševati, iskati,... a temu sem nemočna... Pomagajmi jim, vsak po svojih močeh. Mislimo nanje in jih vzpodbujajmo in vlivajmo jim upanja...  

Tan


zlo lepo povedan wink.gif

ne moremo si predstavljati kako hudo jim je. kakšna nesdreča. to je vplivalo na cel svet in zgleda da se mora na vsake toliko časa zgoditi kakšna nesreča-katastrofa da nas opomni da na svetu nismo samo mi.
  • 0

#7 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 16 January 2005 - 12:23 PM

Hej

prejšnji teden sem po pošti dobila položnico Unicefa s katero naj bi darovala za pomoč žrtvam cunamija. Vedno, ko zbirmao denar za žrtve nesreče, se vprašam komu podariti denar, da pride res v prave roke: Unicefu, Karitasu, Rdečemu Križu? Kaj pa vi mislite o darovnju preko organizacij?

lp Nadi
  • 0

#8 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 16 January 2005 - 09:17 PM

Jaz, iskreno, ne zaupam več. Preveč je afer, preveč je na poti izgubljenega denarja...Nikjer nobene transparentnosti, iskrenosti... Vendar, kljub temu vedno nekaj dam... Kdor pa si lasti ta denar, ki mu ni namenjen, pa ga je lahko zares zelo, zelo, zelo sram.
  • 0

#9 _srchika_

_srchika_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 233 posts
  • Location:_ljubljana_

Posted 17 January 2005 - 06:08 PM

Ful se mi pa zdi nesramno tud to,da recimo stare obleke,ki jih mi podarimo z željo po pomoči tistih revnih ljudi npr. v Afriki...naprej te skupnosti za pomoč prodajo po neki malo cenejši ceni tem ljudem mad.gif Človk misl,kok je že s tem neki dobrga naredu,ampak vseen pa morjo te akcije utežit vse skupi pa zaslužt zravn...halo?! Pol pa reč temu "dobrodelna akcija" ali kakor koli že. Po moje so tud marsikateri zdej zarad te katastrofe izkoristl priložnost za dodatne bajne vsotice evil.gif Tko da res ne morš nobenmu zaupat v današnjem času!!! Vsekakor pa prispevam neko čist normalno vsoto tisti dobrodelni skupnosti,ki je še najbolj znana...v tem primeru Unicef.
  • 0
user posted image

#10 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 19 January 2005 - 04:13 PM

ja moj bratranc pa njegovi frendi so pa nardil dobrodelni kokšarkaški turnir(star je 13 let) in ja gre pa tkole: vsak k hoče igrat more za udeležbo dat 200 tolrajev in pol bo 16 skupin po 3 igralce. v šoli pa majo en hranilnik "drobiž sveta za žrtve cunamija" in bojo vs ta znesek dali v ta hranilnik. je pa ta hranilnik od unocefa

mislm da je kot dobrodelna organizacija še najboljša
  • 0

#11 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 January 2005 - 04:18 PM

Ravno včeraj sem gledala Preverjeno in so spraševali direktorje teh dobrodelnih organizacij, koliko imajo plače:
Unicef - 400 tisočakov, Rdeči križ 500 tisočakov (oboje neto), Karitas 300 tisočakov bruto.
Prvi dve plači sta kar nekoliko previsoki, glede na to, da so to dobrodelne organizacije.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#12 buddha

buddha

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 155 posts
  • Interests:Breakdance in košarka

Posted 19 February 2005 - 03:24 PM

QUOTE(_tan_)
...Preveč je afer...

Tud jst tako mislm.Ljudem gre zdaj samo še denar po glavi,da bi pa pomislili kako gre tistim,ki ga res potrebujejo pa ne.Ampak sam da majo svoje riti preskrbljene.Želim pa vsem na Šri Lanki lepše življenje.Želim si tudi,da mi vsi pomislimo na to kaj bi se lahko nam zgodilo in da ne upajmo tega.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users