Jump to content


Photo

Nega obraza


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 21 November 2004 - 09:43 PM

Živjo!

One question....
Sama imam mešan tip kože. Uporabljam sicer čistilni gel in tonik. Kremam pa ravno ne zaupam, uporabljam samo otroško Becutan pa še eno, ki sem si jo kupila, Milk & Honey. Ampak vseeno imam zelo suh predel okoli nosa pa mogoče še kot kakšen lišaj na obrazu. Ponavadi je to še bolj izrazito po uporabi gela in tonika. Enkrat sem eno žensko, ki je glih promovirala eno kozmetiko, vprašala, če mogoče ve, zakaj se mi to dogaja pa mi ni znala natančno povedat, samo en tester mi je dala. Sedaj pa sprašujem vas, če mogoče kdo zna pomagat in mi razložit, česa ne smem in kaj moram delati, uporabljati.

Najlepša hvala že vnaprej za odgovore.
Lep pozdrav, Anja
  • 0

#2 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 22 November 2004 - 09:36 AM

Žal bi ti jaz predlagala eno hranljivo in malce mastno kremo... sicer ne vem zakaj jim ne zaupaš, ampak pri takih in drugačnih lišajčkih meni vedno pomaga nekaj mastnega... vsaj srbi ne več.
  • 0

#3 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 22 November 2004 - 10:25 AM

ja očitno tvoja koža še nekaj rabi in ti na ta način sporoča.če nimaš nobenih ogercev in mozoljev si kar omisli mastno kremico. zelo dobra je od alverde jojoba, ki o dobiš v dm-u, pa še ni toliko draga.

lp
  • 0

#4 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 22 November 2004 - 03:01 PM

Sej sm uporabljala eno full mastno kremo - Bepanthen, sam ne vem, če mi je kej bistveno pomagala... Najraj mam naravne al pa otroške kreme, do drugih pa sem malo skeptična, ker ne vem kaj vse vsebuje... Sam v tem primeru itaq to ni pomembno. A imate kakšno kremo v mislih? smile.gif
  • 0

#5 barb

barb

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 158 posts
  • Interests:vse po malem

Posted 22 November 2004 - 05:20 PM

ti je že vesnica alverde jojobo svetvala wink.gif sama pa nimam kakšnih izkušenj s takimi kremcami
  • 0
What matters most, is how you see yourself!

#6 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 22 November 2004 - 05:21 PM

Hvala oops.gif
  • 0

#7 nina10

nina10

    sramežljivec

  • Člani
  • 4 posts

Posted 10 December 2004 - 07:40 PM

Pozdravljeni

Imam 19 let in zelo problematično kožo od 15 leta. Kljub negi in zdravljenju na dermatološki kliniki imam čedalje več aken, največ pred menstruaciijo. Takrat mi je obraz hudo vnet, največ pod ličniicami in na bradi. Mažem se s klindamicinom, diferinom in skinorenom po nasvetu dermatologa ter jemljem tablete dianne 35. Občasno hodim na kozmetični tretman, vendar mi je potem še hujše in ga zdravnik odsvetuje. Obupana sem nad medicino in kozmetiko. Uporabljala sem vso možno kozmetiko, ki je v prodaji, vendar ni bilo posebnega uspeha. Zelo mi je težko hoditi z takšnim obrazom na fakulteto. Razmišljam če bi mi homeopatija mogoče pomagala.
Prosim za nasvet.

lp

niina10
  • 0

#8 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 10 December 2004 - 07:51 PM

caw nina!

rekla si da se mazes s klimicinom, differinom in skinorenom... ermm.gif: upam da tega ne uporabljas hkrati.tkole je,jst sm tud mela ful probleme z mojo kozo in je trajal kar nekaj casa da sm odkrila prave izdelke za nego. klimicim sploh ni dober za kozo, ampak ga zdravniki se vseeno na veliko predpisujejo. ni pa dober ker vsebuje v sebi alkohol, ki jozo se dodatno drazi in pa susi, zato se ponavadi stanje poslabsa. differin je dober(enim pa skinoren bolj odgovarja), ampak ga moras namazat cisto na tenko in to zvecer, preden gres spat, na cisto in suho kozo. podnevi pa uporabljaj kremico za obraz, ki ne masi por. zelo dobra je od avene( bere se aven) clenance( ali pa clenance k, k se dodatno scisti kozo s sadnimi kislinami)dobis jo v lekarni in imajo tudi tester, katerega priporocam da probas.drugace pa pod znamko obstajajo prou kreme za akne,za hujso obliko.mislim da ti bodo tudi v lekarni znali svetovat, ko jim pokazes svoj obraz........punca zelim ti veliko srece pri tvoji kozi in sporocaj kako si se odlocila in kaksni so rezultati wink.gif

vesnica
  • 0

#9 nina10

nina10

    sramežljivec

  • Člani
  • 4 posts

Posted 12 December 2004 - 09:21 AM

v petek sem bila pri kozmetičarki na tretmanu,ki je trajal uro pa pol z glikolno kislino in sedaj mi je mnogo boljše,vnetje se je umirilo in novih aken zaenkrat nimam.Dala mi je na preizkus dnevno kremo(azulen) ter pasto(azulen) od dr.Eckstein.

lp nina
  • 0

#10 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 16 December 2004 - 08:19 PM

QUOTE
klimicim sploh ni dober za kozo, ampak ga zdravniki se vseeno na veliko predpisujejo. ni pa dober ker vsebuje v sebi alkohol, ki jozo se dodatno drazi in pa susi, zato se ponavadi stanje poslabsa.


Alkohol v kozmetiki ni nujno škodljiv. V reklamah se oglašuje kot največja škoda za kožo, čeprav je zelo učinkovito razkužilo. Nekateri ga res ne prenašajo, večina pa ga.
sama imam precej suho kožo, vendar brez kakršnih koli problemov po potrebi uporabljam klimicin. na mesto mozolja nanesem alkohol - in pomaga.
  • 0

#11 nina10

nina10

    sramežljivec

  • Člani
  • 4 posts

Posted 17 December 2004 - 05:15 PM

zdravo!
danes sem bila zopet pri kozmetičarki in moram reci da je bilo sila boleče to stiskanje mozoljev,do zdaj sem bila pri njej dvakrat in mi je prporocija priti na nego po novem letu.Za nadaljno nego mi je rekla naj testiram njeno kremo iz azulena od dr.ekstan,pa moram reci da po tednu dni je koza se iizboljsala.Danes mi je tudi manj imela za stiskat.
Od prejsnjega stiskanja mozoljev se mi ni naredil noben mozolj kar je prvič v zivljenju.Vedno so mi po vsakem stiskanju nastajali mozolji in vse se je vnelo.
Mogoče pa bom le probala z njeno kozmetiko in resnimi obiski.

lp nina
  • 0

#12 venera

venera

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 17 December 2004 - 11:35 PM

Zdravo!
Mene pa zanima kako pogosto se uporablja gel pa tonik za obraz? Vsak dan?
  • 0

#13 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 22 December 2004 - 08:39 PM

Gel za čiščenje in tonic se lahko uporabljata vsak dan. Če je koža zelo mastna si jo lahko čistite tudi zjutraj z gelom, sicer pa zadostuje zjutraj samo voda in tonic.

VESEL BOŽIČ
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users