Jump to content


Photo

Družina ali kariera?


  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#1 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 14 November 2005 - 04:59 PM

Upam da ta tema še ni bla. ermm.gif

Torej, zanima me, čemu dajete prednost: družini ali karieri? Boste najprej ustvarili družino, ali se boste prej posvetili karieri? Ali gre oboje hkrati?
  • 0
IPB Image

#2 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45612 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 November 2005 - 07:11 PM

Upam da gre oboje hkrati. Sicer pa mislim, da bi dala prednost karieri.
  • 0

#3 Damjan

Damjan

    gobezdalo

  • Root Admin
  • PipPip
  • 679 posts

Posted 14 November 2005 - 07:12 PM

Ja ... trenutno je to tudi moja velika dilema. Kje najti čas, energijo in voljo za oboje?

lp
Damjan
  • 0

#4 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 14 November 2005 - 07:13 PM

Hja....glede na to, da sem zaposlena za nedoločen čas - skratka se mi ni za bati, da bom ob službo, sigurno je družina na prvem mestu.

Sicer pa moje mnenje je, da lahko furaš kariero in družino komot skupaj - seveda so tudi odrekanja....
  • 0

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 November 2005 - 07:33 PM

Zaenkrat nimam nobene želje imeti otroke (tudi dvomim, da se ta želja kdaj bo pojavila). Tako da mi preostane samo kariera. Ker pa nisem karieristka, bi želela priti skozi življenje lagodno in predvsem zadovoljno.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23872 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 15 November 2005 - 08:25 AM

Moj plan je bil vedno: najprej kariera, da si zagotoviš lepo prihodnost (zadovoljiš tako finančne potrebe, kot potrebe po produktivnosti, uspehu, samodokazovanju...) potem pa otroci, da ti to prihodnost še polepšajo ...

Upam, da mi bo uspelo. Za enkrat že par let delam na prvem koraku wink.gif , pa nisem nikoli čist zadovoljna!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#7 Carmen

Carmen

    sramežljivec

  • Člani
  • 5 posts
  • Location:Ribnica

Posted 15 November 2005 - 08:44 AM

Tako je lepo imeti otroke in še lepše jih je seveda delati.

Za mene osbno v življenju ni bolj pomembnega kot si ustvariti družino, ker ti to daje neko zavetje, varnost, ki jo bomo v časih ki nas čakajo še kako potrebovali.

Tisti, ki pravite da ne razmišljate o otrocih ali pa nimate nobene želje po njih, me zanima kako boste razmišljali ko bo že prepozno!!!!??????

lp

mamica dveh bučk in bodoča poslovnica
  • 0
Lp Karmen!

#8 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29188 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 15 November 2005 - 09:30 AM

QUOTE(sonchika)
Zaenkrat nimam nobene želje imeti otroke (tudi dvomim, da se ta želja kdaj bo pojavila). Tako da mi preostane samo kariera. Ker pa nisem karieristka, bi želela priti skozi življenje lagodno in predvsem zadovoljno.


se podpišem, ker se strinjam.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#9 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29188 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 15 November 2005 - 09:35 AM

QUOTE(Carmen)

Tisti, ki pravite da ne razmišljate o otrocih ali pa nimate nobene želje po njih, me zanima kako boste razmišljali ko bo že prepozno!!!!?????


kdaj pa je prepozno? sicer pa: mene je že zdavnaj nehalo boleti takšno in drugačno nerazumevanje moje neželje po otrocih ... pač ne čutim te potrebe, pa kaj?! še vedno bom razmišlajala enako: preživela bom pač brez otrok. no big deal. wink.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#10 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 November 2005 - 11:01 AM

Razmišljam enako kot Špela. Si jih niti ne želim. Ko bo pa prepozno, bo pač prepozno. Če se bom takrat sekirala... hja, pol pa ne vem, kaj bo. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#11 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 15 November 2005 - 12:52 PM

Men se pa zdi,da jz tud nism za otroka,ker sm preveč nepozorna,šlampasta predvsem,nerodna,skratka full se ne vidim v tem. Itak pa sem stara 21, tko,da je časa na pretek.Vedno sem razmišljala nekak tko,da mam čas do 35 leta.Vsi skoz govorijo,da je 30 'zadnja meja' ampak men se pa ne zdi tko.Sj želja se rodi v mojih mislih in ko bo pritavala do mojega razuma,bomo pa nasexali kaj. biggrin.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#12 Carmen

Carmen

    sramežljivec

  • Člani
  • 5 posts
  • Location:Ribnica

Posted 15 November 2005 - 01:19 PM

Saj ni čudno da tako razmišljate ko ste pa še tako mlečne in sploh ne veste kaj je življenje.

Življenje je lahko lagodno tudi ko imaš družino, še vedno si lahko privoščiš kakšna avanturistična potovanja, dobre cune, kozmetičarke....
Važna je organizacija.
  • 0
Lp Karmen!

#13 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 15 November 2005 - 01:39 PM

QUOTE(Carmen)
Saj ni čudno da tako razmišljate ko ste pa še tako mlečne in sploh ne veste kaj je življenje.

Življenje je lahko lagodno tudi ko imaš družino, še vedno si lahko privoščiš kakšna avanturistična potovanja, dobre cune, kozmetičarke....
Važna je organizacija.

Res je!
Ti otroka že imaš,ne?

(Bodi potem vesela zase,me pa bomo poskrbele zase )

  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#14 Carmen

Carmen

    sramežljivec

  • Člani
  • 5 posts
  • Location:Ribnica

Posted 15 November 2005 - 01:47 PM

Nobeni nočem soliti pameti, sam vsak ima pravico povedat svoje mnenje in tako sem ga tudi jaz.
Vsak človek vidi različne cilje v življenju.

Pa brez zamere.

Jaz nima proti nobenemu ki nima otrok oz. jih noče imeti.

Ljudje smo si različni.
  • 0
Lp Karmen!

#15 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 15 November 2005 - 04:04 PM

QUOTE(Carmen)
ste pa še tako mlečne in sploh ne veste kaj je življenje.

Speak for yourself.
Sama najbolje vem kaj je dobro zame in dvomim, da pa vi, tako imenovani 'zreli' ljudje veste kaj je življenje. To je odločitev posameznika, pa naj bo še tako mlečen... Ne vem zakaj bi morali vsi ljudje imeti primarni cilj; imeti otroke.
Razumem, da se mišljenje po otroku spremeni, mislim pa da je to osebna odločitev ali do tega pride ali ne.

Fala lepa :bootyshake: ...to je moje mnenje
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#16 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 15 November 2005 - 05:08 PM

QUOTE(sonchika)
Zaenkrat nimam nobene želje imeti otroke (tudi dvomim, da se ta želja kdaj bo pojavila). Tako da mi preostane samo kariera. Ker pa nisem karieristka, bi želela priti skozi življenje lagodno in predvsem zadovoljno.

Se absolutno podpišem pod to. IPB Image
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#17 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 15 November 2005 - 05:16 PM

QUOTE(Kami)
Moj plan je bil vedno: najprej kariera, da si zagotoviš lepo prihodnost (zadovoljiš tako finančne potrebe, kot potrebe po produktivnosti, uspehu, samodokazovanju...) potem pa otroci, da ti to prihodnost še polepšajo ...


se podpišem biggrin.gif
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#18 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 November 2005 - 06:17 PM

Smo različni... smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#19 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29188 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 15 November 2005 - 08:27 PM

QUOTE(URŠKA)
Speak for yourself.
Sama najbolje vem kaj je dobro zame in dvomim, da pa vi, tako imenovani 'zreli' ljudje veste kaj je življenje. To je odločitev posameznika, pa naj bo še tako mlečen... Ne vem zakaj bi morali vsi ljudje imeti primarni cilj; imeti otroke.
Razumem, da se mišljenje po otroku spremeni, mislim pa da je to osebna odločitev ali do tega pride ali ne.

Fala lepa :bootyshake: ...to je moje mnenje


go urška, go urška!!!! thumbup.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#20 TAO

TAO

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 144 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 16 November 2005 - 11:22 AM

No, no - saj ni treba takoj takega tona uporabit. Vsak bo res zase najbolje vedel kaj bo njemu veliko pomenilo v življenju.

Je pa res, če nisi pripravljen na otroke, se to odraža tudi na odnosu do samega otroka.

Zato tistim, ki vam več pomeni kariera - veliko uspeha pri doseganju zastavljenih ciljev!
Tistim ki več pomeni družina - čim več pridnih in zdravih otrok.
Tistim, ki pa ne eno in ne drugo, pa UŽIVAJTE V ŽIVLJENJU!

tongue.gif tongue.gif tongue.gif
  • 0
I have opinions of my own -- strong opinions -- but I don't always agree with them.
George Bush




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users