Jump to content


Photo

Oprema za potovanja


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 21 August 2014 - 08:24 PM

Tukaj lahko z vsemi, ki radi potujejo, delite svoje najljubše kovčke, torbe, dodatke... za potovanja.

Katere stvari so pri vas nepogrešljive? Obstaja morda kaj, kar lahko priporočate ostalim?

 

Moje "must have" stvari za na potovanja so:

 

ebags-packing-cubes-eggplant_zpsc9e0bba9

Packing cubes - priročni kvadratni predalčki, v katere zložimo oblačila in lepo enostavno spakiramo v kovček ali potovalko.

 

51C0r7bbTcL._SY300_.jpg

 

Dreamweaver maska - pod katero lahko brez težav odprete oči, je zračna in ne razmaže makeupa.

Kupi se jo tudi pri nas - tukaj.

 

wellpur_niagara_jysk2.jpg

 

Tale blazina za vrat je super udobna, pa še prevleko se da oprati. Zamenjala sem že vsaj štiri, a čez tole je ni!

 

24ozWaterbottle_Pink1.jpg

 

Contigo 750ml flaška za vodo. Zvesta spremljevalka. Prazno vzamem tudi na letalo, kjer mi jo napolnijo z vodo, da nisem nikoli žejna. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#2 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17018 posts
  • Gender:Female

Posted 22 August 2014 - 12:25 PM

Od teh stvari si jaz predstavljam samo neko flaško/bidon imeti pod nujno s sabo. Z raznimi maskami čez obraz sploh ne bi mogla spat. 

Kaj je pa finta packing cubes? A ne zasede manj prostora, če oblačila direktno v kovček/torbo stlačiš? 

Res ne vem, nimam kaj dosti izkušenj s potovanji, zato sprašujem. :) 

 

 

Je pa dobra tema!

 

Jeseni grem prvič na potovanje v lastni režiji (razen Tenerifov 2 leti nazaj, ki je bil bolj dopust), in ne bova imela kovčkov, 

pač pa verjetno vsak ogromni potovalni ruzak. Ker zna bit, da bo treba še kakšnega nabavit, me zanima, če kdo ve,

največ koliko-litrske bi še spravila v tisto ogrodje za ročno prtljago, ali je to fuul odvisno, kako bi bli ruzaki napolnjeni? 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#3 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 August 2014 - 12:34 PM

Konkretna vprašanja o prtljagi (kovčkih, nahrbtnikih ipd) prosim zastavljajte v tej temi: KLIK

 

 

 

Meni je must have za na pot samo tole: 

ipod_shuffle_4g_04.jpgc37c1521-97f2-472f

 

in pa kakšna knjiga s katero čas hitreje mine med čakanjem oz. vožnjo. 


  • 0

#4 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25337 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 22 August 2014 - 12:37 PM

Najveckrat kar manjsi kovcek (rocna prtljaga) - tak z zanesljivim rocajem in neproblematicnimi kolesci, lahko vodljiv. 

 

Contigo plastenka za vodo z varovalnim obrockom

 

Cepki za usesa

 

Velik sal

 

Rocna tehtnica za prtljago

 

Zabavni material za krajsanje casa (mp3, laptop, tablica, knjiga ali kaj podobnega)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#5 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 22 August 2014 - 07:41 PM

 

Kaj je pa finta packing cubes? A ne zasede manj prostora, če oblačila direktno v kovček/torbo stlačiš? 

Res ne vem, nimam kaj dosti izkušenj s potovanji, zato sprašujem. :)

 

Po mojih izkušnjah vse skupaj zasede velikoooo manj prostora, če vse skupaj spakiram v role, katere potem dam še v te packing cubes. Si sploh ne predstavljam več pakiranja brez njih. Vse je totalno zorganizirano, pregledno, kompaktno, dlje časa sveže in ostane mi še ogromno prostora. 

 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#6 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17018 posts
  • Gender:Female

Posted 22 August 2014 - 08:57 PM

Zanimivo. :) kje se pa dobijo (najceneje)?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#7 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 22 August 2014 - 09:25 PM

Na eBayu je veliko poceni približkov, ki pa so ravno tako efektivni. Jaz jih imam 8, v različnih velikostih in vanje spravim vse zase in za fanta. :)


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#8 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25760 posts
  • Gender:Female

Posted 23 August 2014 - 07:25 AM

Jaz sem pa za zadnji dopust vse spakirala v zip vrečke iz IKEE. Na koncu sem jo še fajn stisnila in iztisnila zrak iz nje ter jo zaprla. S tem sem prihranila še nekaj prostora. Na barvne črte vrečk pa sem z alkoholcem napisala, kaj je notri.
  • 1

#9 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29013 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 23 August 2014 - 09:39 AM

Js v bistvu nepogrešljivih stvari nimam, vse se da (do)kupit. Edino flašo za vodo zadnja leta vlačim s sabo za na avion, da ne težim vsakih 20 minut za vodo - ni mi pa nujna. Vedno v ročno prtljago spakiram kakšen t-shirt, kopalke, spodnje perilo in štumfe, bombažen šal/pareo, zobno ščetko in pasto pa gel/sprej za razkuževanje - za vsak slučaj, če bi se slučajno prtljaga kje zataknila/izgubila.

Oblačila stlačim v čist navadne nakupovalne vrečke, manjše kose v Ikeine ziploc in to je to. Vedno pa imam tavelik ruzak v zaščitni vreči. Če ne zaradi drugega, je fajn, da lahko noter stlačim stvari, ki ne grejo v ruzak.


  • 1

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#10 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 August 2014 - 02:40 PM

Vedno v ročno prtljago spakiram kakšen t-shirt, kopalke, spodnje perilo in štumfe, bombažen šal/pareo, zobno ščetko in pasto pa gel/sprej za razkuževanje - za vsak slučaj, če bi se slučajno prtljaga kje zataknila/izgubila.

Tudi jaz v ročno običajno spakiram par oblačil - sploh če lovim povezovalne lete. 


  • 0

#11 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 23 August 2014 - 03:14 PM

Jaz tudi. Poleg rezervnih oblačil spakiram še najosnovnejši makeup, pa tekočino za leče in leče. Na letalu ponavadi sicer nimam leč (razen, če je polet kratek), ker je zrak presuh.

Tudi MU si takoj po vzletu (pri zelo dolgih letih) odstranim in se večkrat namažem z bogato hidratantno kremo. Nazadnje sem uporabila celo masko za obraz - Aqua od Balee, ki se je super obnesla. In sem iz letala stopila s prekrasno navlaženo kožo. :D

 

SAM_1244.JPG

 

Obvezno vzamem še mini kremo za roke, pa balzam za ustnice + razkužilo za roke.

 

Za daljše lete vzamem še izbor prigrizkov (kakšne oreške, polnozrnate piškotke), pa debele nogavice in nekaj za pokriti se (včasih je to tanjša flis odeja, včasih le kakšna velika ruta). Odkar se mi je zgodilo, da se je na cezoceanskem letu pokvarilo hlajenje in je ves čas z vso silo pihal leden zrak, ne grem več na letalo brez tega.


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#12 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17018 posts
  • Gender:Female

Posted 23 August 2014 - 03:28 PM

Immortelle, a dosti potuješ? Ful bi bilo lepo prebrati kakšen vtis. :P ;-)


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#13 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 23 August 2014 - 03:34 PM

Zadnje čase kar, ja. :D Se bom potrudila, pa kaj napisala, ampak si moram vzeti čas. ;) 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#14 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14829 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 23 August 2014 - 07:41 PM

Jaz vzamem na daljsa potovanja:

- voda
- labela
- robcki
- kak kos sadja, banana ali jabolko
- slusalke + shuffle/iPad
- revija Global/omiljeno knjigo
- skicirka
- par kulijev in flumastrov, vcasih svincnik

S tem se kar znajdem. :-)

Ce gre pa za daljso pot, spakiram podobno kot immortelle:

- nogavice
- basic makeup, krtaca za lase/glavnik, sponke za lase
- odejo
- pozimi krema za roke
- extra prigrizke
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#15 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 June 2015 - 09:40 AM

  • vlažilni oz. deo robčki 
  • univerzalni konverter za elektriko

  • 0

#16 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18000 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 08 June 2015 - 01:18 PM

Pozabile ste 3-vremenski Taft.

 

:lol:


  • 1

#17 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 January 2017 - 03:16 PM

Takšna blazina je na dolgih čezoceanskih letih vredna vsakega centa: 

Evolution-Pillow-travel-pillow.jpg


  • 0

#18 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 13 January 2017 - 07:35 PM

Jo dobiš na letališčih Kalypso?

Ampak kam potem to spraviš... :/


  • 0
Viens, reste ici!

#19 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 13 January 2017 - 08:37 PM

Jaz jo tudi imam (v črni barvi). Res vredna denarja, odkar jo imam, dejansko na letalu izjemno dobro spim. :D 

 

Ana, v ful majhno se jo zvije. :) 

 

yes-it-fits.jpg


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#20 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 13 January 2017 - 09:10 PM

Mogoče jo kje na letališču lahko kupim...


  • 0
Viens, reste ici!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users