Jump to content


Photo

Zakaj v kino?


  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#1 TAO

TAO

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 144 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 16 November 2005 - 11:09 AM


A sploh še hodite v kino?


  • 0
I have opinions of my own -- strong opinions -- but I don't always agree with them.
George Bush

#2 TAO

TAO

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 144 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 16 November 2005 - 11:18 AM

Zanima me vaše mmenje, zakaj sploh še hodite v kino?

Čeprav se vsi filmi že lahko potegnejo iz interneta pred premiero v kinu, je meni še vedno full dobr občutek, ko grem pogledat film na "retro" način.
Enostavno mi je boljši občutek sedet v dvorani polni ljudi, ki se s teboj smejijo, jočejo, razmišljajo ...

Je pa res, da je bonton v samem kinu padel na minimum!!!
Vedno večkrat grem film pogledat med tednom, da ni nevzgojene mularije pred oz. za mano, ki moti celotno predstavo.
  • 0
I have opinions of my own -- strong opinions -- but I don't always agree with them.
George Bush

#3 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29011 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 16 November 2005 - 11:41 AM

QUOTE(TAO)
Zanima me vaše mmenje, zakaj sploh še hodite v kino?


iz sentimenta in zato, da me film (če je dober, seveda!) zadane. ne maram gledat filmov prek računalniškega ekrana ali po tv (to drugo že potrpim, če je film res vreden ogleda), ker me motijo reklame in podobno. to, da sm sama s sabo v kinodvorani, je zame nek poseben čar, ki ga nikjer drugje ne dobim. in, ja: v kino hodim gledat filme in se ne božat po kolenih, srkat mehurčkov in si iz grla s sopenjem iztikat zataknjenih kokic. obisk kinodvorane je zame v bistvu predpriprava na (potencialno) zaljubljenost v film in ne družabni dogodek. z obiski filmskih projekcij na liffu kompenziram zaprtost kinoteke, ki mi je bila svojevrstno izvrstno doživetje.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 November 2005 - 11:45 AM

Jaz tudi še vedno rada hodim v kino, sicer ne tako pogosto kot včasih, ampak vendar tu in tam grem. Je res en drugačen filing, če gledaš movie na tistem velikem platnu.

Moram pa rečt, da se popolnoma strinjam, da je bonton v kino dvoranah na minimumu. Prvo kot prvo nikoli nisem razumela, kako je lahko po tleh toliko kokic? A se folku tak roke tresejo al kaj? Ker to je po tleh vse belo ... ne vem kok jim rata.

Morm pa povedat še to, da dobesedno popizdim, ko se v kinu pred mano usidra gruča 14-letnikov, ki mislijo da so težki frajerji, se skos neki derejo, prestavljajo, vstajajo in se po možnosti še obmetavajo s kokicami. Včasih mi tak zašpila, da bi lahko ktermu od njih kr vrat zavila ampak se nekak kontroliram in jih samo z morilskim izrazom na obrazu prosim, naj utihnejo. Ni mi jasno, zakaj hodi folk v kino, če so se prišli tja pogovarjat ... bi blo boljše, če bi šli na kavo in bi dali mir tistim, ki smo si prišli v kino ogledat film.

Jao ... folk se res ne zna obnašat. rolleyes.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#5 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23580 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 16 November 2005 - 11:54 AM

QUOTE(DiLeMa)
Jao ... folk se res ne zna obnašat. rolleyes.gif


Se popolnoma podpišem - pod celoten post !!!
Bravo Dilema :hello1: :hello1: :hello1: :hello1:
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#6 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 16 November 2005 - 12:10 PM

Ja no, se strinjam z vsem zgoraj napisanim. Pa vedno se bo ravno za mano vsedel en, k bo skos neki govoru, pa komentiral zravn, pa nekak v moj sedež brcal...da skor znorim. evil.gif Pa ok, jst nikoli v kinu ne jem, se mi zdi predrago, glede na to, da že sam za karto dam več kot jurja. rolleyes.gif Ampak eni pa prinesejo notr vsega in svašta: 10 kg kokic, par litrov kokakole, pa še par kg bonbonov zravn. Da mu ja ne zmanjka v tistih 2 urah neki v ustih prežvekovat. Jao no, najej se doma, v kinu pa, če že moraš, pojej kej malega (=prigrizek), ne pa tolk, da komaj lahko vse neseš. twisted.gif
  • 0
IPB Image

#7 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29011 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 16 November 2005 - 12:14 PM

a lohk še kdo pove, ZAKAJ hodi v kino in ne sam to, da je kultura nekaterih obiskovalcev pod nivojem? biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#8 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 November 2005 - 12:17 PM

Sej smo napisali ... ker je boljši filing gledat dober film na velikem platnu in s super ozvočenjem.

Mi pa ni to noben poseben obred kot tebi, Špela.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#9 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 November 2005 - 12:50 PM

Jaz obožujem kino. Prav zaradi velikega platna in zvoka. Z otroki pa nimam problemov, ker mislim, da do Celja še ni prišla tista splošna ignoranca in slabo vedenje, kot v LJ. Sem kar zadovoljna.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#10 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 November 2005 - 02:02 PM

Sonchika ... jaz pa sem v celjskem Koloseju že dostikrat naletela na gručice neandertalcev ... očitno imam pač tako nesrečo, da vedno naletim nanje. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#11 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 November 2005 - 02:24 PM

Jaz hodim v Planet Tuš. wink.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#12 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 16 November 2005 - 02:52 PM

jz mam ful rada kino,s fantom grve askor vse filme gledat (mislm....recimo skor vse.... biggrin.gif )ampak sva kar redna obiskovalca(tko 1,krat na tedn,oz. 1krat na 14 dni) drgač mi je pa full fajn u kinu-ne vem zakaj, ermm.gif .
Morm pa še jz povedta kaki bedniki hodjo u kino biggrin.gif . pred 14 dnevi in pred enim tednom sva naletela na taaaak folk da glava boli,res- Sam pogovarjal so se neki(skupina 16letnih fantov)komentirali film,se spraševali kam grejo po kinu,pol je en enga sprašvou,če rab še kej kokic,pa,če ma še kej kokakole AAAA biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#13 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 16 November 2005 - 02:55 PM

QUOTE(rea)
Morm pa še jz povedta kaki bedniki hodjo u kino biggrin.gif . pred 14 dnevi in pred enim tednom sva naletela na taaaak folk da glava boli,res- Sam pogovarjal so se neki(skupina 16letnih fantov)komentirali film,se spraševali kam grejo po kinu,pol je en enga sprašvou,če rab še kej kokic,pa,če ma še kej kokakole AAAA biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


Aja, ker film pa si šla gledat? Upam da ni bil moj brat vmes. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
IPB Image

#14 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 16 November 2005 - 03:18 PM

QUOTE(DiLeMa)
Jaz tudi še vedno rada hodim v kino, sicer ne tako pogosto kot včasih, ampak vendar tu in tam grem. Je res en drugačen filing, če gledaš movie na tistem velikem platnu.

Moram pa rečt, da se popolnoma strinjam, da je bonton v kino dvoranah na minimumu. Prvo kot prvo nikoli nisem razumela, kako je lahko po tleh toliko kokic? A se folku tak roke tresejo al kaj? Ker to je po tleh vse belo ... ne vem kok jim rata.

Morm pa povedat še to, da dobesedno popizdim, ko se v kinu pred mano usidra gruča 14-letnikov, ki mislijo da so težki frajerji, se skos neki derejo, prestavljajo, vstajajo in se po možnosti še obmetavajo s kokicami. Včasih mi tak zašpila, da bi lahko ktermu od njih kr vrat zavila ampak se nekak kontroliram in jih samo z morilskim izrazom na obrazu prosim, naj utihnejo. Ni mi jasno, zakaj hodi folk v kino, če so se prišli tja pogovarjat ... bi blo boljše, če bi šli na kavo in bi dali mir tistim, ki smo si prišli v kino ogledat film.

Jao ... folk se res ne zna obnašat. rolleyes.gif


JOJ DILEMA KAK SE NA VLKO IN ČITLJIVO PODPIŠEM POD TOLE
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#15 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 16 November 2005 - 04:05 PM

QUOTE(callista)
QUOTE(rea)
Morm pa še jz povedta kaki bedniki hodjo u kino biggrin.gif . pred 14 dnevi in pred enim tednom sva naletela na taaaak folk da glava boli,res- Sam pogovarjal so se neki(skupina 16letnih fantov)komentirali film,se spraševali kam grejo po kinu,pol je en enga sprašvou,če rab še kej kokic,pa,če ma še kej kokakole AAAA biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


Aja, ker film pa si šla gledat? Upam da ni bil moj brat vmes. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

hiša groze....ampaka veš kaj pravim?SKOZZZZZZ so se pogovarjal...SKOZ!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#16 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 16 November 2005 - 05:32 PM

QUOTE(rea)

hiša groze....ampaka veš kaj pravim?SKOZZZZZZ so se pogovarjal...SKOZ!!!!!!!!!!!!!!!!!


Aja, pol pa ni blo mojga brata zravn. biggrin.gif Oni so šli gledat eno komedijo. biggrin.gif
  • 0
IPB Image

#17 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 16 November 2005 - 08:51 PM

QUOTE(callista)
QUOTE(rea)

hiša groze....ampaka veš kaj pravim?SKOZZZZZZ so se pogovarjal...SKOZ!!!!!!!!!!!!!!!!!


Aja, pol pa ni blo mojga brata zravn. biggrin.gif Oni so šli gledat eno komedijo. biggrin.gif


hahahhaha,kok si smešna,zdj mi je blo to res tko hudomušno;)))
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#18 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 16 November 2005 - 10:25 PM

QUOTE(rea)
QUOTE(callista)
QUOTE(rea)

hiša groze....ampaka veš kaj pravim?SKOZZZZZZ so se pogovarjal...SKOZ!!!!!!!!!!!!!!!!!


Aja, pol pa ni blo mojga brata zravn. biggrin.gif Oni so šli gledat eno komedijo. biggrin.gif


hahahhaha,kok si smešna,zdj mi je blo to res tko hudomušno;)))


biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif wink.gif
  • 0
IPB Image

#19 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 17 November 2005 - 05:14 PM

jaz sploh ne hodim več v kino.. razen če dobim karte free biggrin.gif ceneje je doma pa še lepo se sprostiš, kokice spečeš .. ni reklam biggrin.gif je pa tud čist drugi filing v kinu.. tisti velik tv, folk se skup smeji, kultura nekaterih pa je minus ja .. ermm.gif
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#20 urša

urša

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 943 posts
  • Location:ljubljana

Posted 17 November 2005 - 06:53 PM

sploh ne hodm več tolk v kino. enkrat na dva mesca.
  • 0
KDOR HOČE VIDETI, MORA GLEDATI S SRCEM. BISTVO JE OČEM NEVIDNO.
user posted image user posted image




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users