Jump to content


Photo

Intelektualna lastnina


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Damjan

Damjan

    gobezdalo

  • Root Admin
  • PipPip
  • 679 posts

Posted 26 April 2005 - 07:24 AM

Zanima me vaš odnos do intelektualne lastnine, avtorskih pravic. Jih spoštujete? Ste seznanjeni z zakonodajo? Ste bili že kdaj celo oškodovani ker vam je kdo "ukradel" idejo, pesem, besedilo ... ?

lp
Damjan
  • 0

#2 ica

ica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 148 posts
  • Interests:make up

Posted 26 April 2005 - 08:43 AM

Odkar so mi ukradli nek članek in ga podpisali s svojim imenom, drugače gledam na te stvari. Napisala in uredila sem neko turistično zloženko, sedaj po 2 letih, pa se je pojavil članek v lokalnem časopisu brez omembe vira. Kar pokrov mi je dvignilo! :angryfire:
Nato sem preštudirala vse zakone, se posvetovala s pravnico in zahtevala odškodnino. Rekli so mi, da je to bilo itak "javno objavljeno" in "gre za promocijo kraja" ter podobne bedarije. Nato so mi bili pripravljeni plačat, ker so videli, da imam nekaj pojma o tem. Vendar si na ta način nisem zaprla vrat, temveč smo se sporazumno zmenili za kakšno sodelovanje (od katerega ni zdaj nič evil.gif ).
Sem pa videla, da ogromno ljudi sploh ne ve, kdaj so kršene avtorske pravice (moralne in materialne) in se tega dogaja preveč.
  • 0

#3 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 26 April 2005 - 03:57 PM

ehhhh....nimam čisto usklajenega mnenja o tem...nekoč sem pisala skoraj leto dni za nek časopis....od tega "iztržila" samo 2 plačili...ki pa definitivno nista bili v skladu z dogovorom....od takrat dalje...."ustvarjam" le zase in za svojo dušo...in se za določena dejanja, ponudbe in ostale zadeve nezanimam
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#4 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 27 April 2005 - 12:06 AM

V službi....en obrazec, pa ga je nekdo (ki je seveda na višjem položaju) "ukradel"....no, pa vseeno je prišlo, do komisije za inovacije in tam je...čakam, kaj bo. BOM DOBILA DENAR ALI NE ermm.gif: twisted.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users