Jump to content


Photo

Dr. Hauschka: Pomlajevalna maska


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 malinam

malinam

    sramežljivec

  • Člani
  • 62 posts

Posted 23 April 2007 - 04:59 PM

Maska za vse tipe kože.
Sestavine:
Water (Aqua), Quince (Pyrus Cydonia) Seed Extract, Alcohol, Glycerin, Wheat (Triticum Vulgare) Germ Oil, Anthyllis Vulneraria Extract, Borage (Borago Officinalis) Extract, Cetearyl Alcohol, Apricot (Prunus Armeniaca) Kernel Oil, Peanut (Arachis Hypogaea) Oil, Matricaria/German Chamomile (Chamomilla Recutita) Extract, Jojoba (Buxus Chinensis) Oil, Bentonite, Carrot (Daucus Carota) Extract, Propolis Wax (Propolis Cera), Fragrance/Parfum (essential oil), Citral, Citronellol, Geraniol, Linalool, Limonene, Farnesol, Lecithin, Xanthan Gum, Chlorophyllin-Copper Complex (CI 75810)


Zanima me, zakaj se imenuje pomlajevalna, ker so jo meni priporočali za ožanje razširjenih por. Priporočali so mi, da jo nanašam vsakodnevno zmešano z dnevno kremo kakšen mesec, da se mi pore malo zožajo.
Ali je primerna za takšno uporabo? In na sploh, kakšna je po sestavinah?
IPB Image
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 April 2007 - 05:44 PM

Tale maska je precej vlažilna, samo tudi s precej alkohola. Vsebuje tudi kakšno olje in je manj primerna za mešano in mastno kožo. Ima nekaj AOK in tudi zelo minimalno gline. Od tu verjetno ideja, da bi ožala pore. V kar pa jaz zelo dvomim, ker je te gline res minimalno in ne bo imela učinka. Je bistveno več olj, kar bo povzročilo še hujše mastenje kože.
Ta maska je namenjena normalni do suhi koži.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 23 April 2007 - 07:19 PM

katere sestavine pa zožujejo pore???
glina???

če ja sem prišla na eno revolucionarno idejo, da bi v kako kremo za obraz (trenutno uporabljam Garnier pure) vmešala še malo maske Neutrogena 3v1???
kaj pravite strokovnjakinji sonchika in DiLeMa???no bilo kdo oops.gif
  • 0

#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 April 2007 - 07:47 PM

Jaz ne bi tega vmešavala v kremo, sploh zato, ker vsebuje ta Neutrogena maska med drugim tudi mentol, ki ga ni fajn cel dan puščat na koži. Pa zanima me, zakaj bi to sploh vmešavala? Kaj bi rada s tem dosegla, mislim ... kakšne probleme imaš s kožo?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#5 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 23 April 2007 - 08:49 PM

hvala DiLeMa!!!

ma moj edini problem so velike pore...pa ko je malinam omenla da bi to masko vmešala v kremo, sem dobila idejo, da bi jaz podobno naredila smile.gif
  • 0

#6 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 April 2007 - 08:53 PM

Meni je pri zmanjševanju por full pomagala glikolna kislina. Prav nekak zradira jih in je polt potem občutno lepša.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#7 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 23 April 2007 - 08:59 PM

A ni glikolna kislina namenjena kemičnemu pilingu? Pol ni čudno, če karkoli zradira smile.gif
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#8 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 April 2007 - 09:02 PM

Seveda je namenjena kemičnemu pilingu. Predvsem povzroča, da se koža hitreje regenerira in meni jo je glikolna ful spucala.
Sploh ogrce na nosu mi je prekrasno odstranila, koža kar sije in izgleda precej lepša. Velja pa biti ob uporabi zmeren.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#9 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 07 May 2007 - 08:48 PM

DiLeMa kaj mi lahko plis poveš kaj si ti uporabljala za zmanjšanje por??

katera je ta reč s glikolno?
  • 0

#10 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 07 May 2007 - 08:51 PM

Jaz sem mela tiste blazinice od Avona, gre pa za tak piling z glikolno kislino, pač to blazinico pomažeš po čisti koži po umivanju in ne spiraš, čez lahko daš kremo. Je pa blazinic samo 30, cena je pa zasoljena, okrog 5k. Ti potem bolj priporočam kremico Avene Diacneal, stane okrog 3k, zadošča zihr za eno leto uporabe, odstotek glikolne je enak - dobi se pa v lekarni.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#11 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 07 May 2007 - 08:56 PM

hvala DiLeMa kiss3.gif
...no bom raje potem kupila tole kremico...upam da bo kak učinek...ker mojim poram ni pomoči zgleda...nič jih ne spremeni cry.gif

  • 0

#12 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 07 May 2007 - 08:59 PM

Jaz sem 100%, da ti bo pomagala. Js sm tudi mela ful vidne pore na čelu, z uporabo glikolne pa so mi dobesedno izginile, mam zdej noro lepo kožo na čelu. oops.gif Kolk si pa stara drgač? Sam tolk da ti povem, kako pogosto uporabljaj ...
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#13 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 07 May 2007 - 09:05 PM

jaz imam te grozne pore na licih, v okolici nosa, pod očmi, v takem krogu verymad.gif
...joj če mi pomaga ti kupim tisti cel komplet od Tigija Blond pa še neki oops.gif o katerem si se razpisala pod temo "Tigi" biggrin.gif

mlada sem pa 23 smile.gif
  • 0

#14 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 07 May 2007 - 09:14 PM

Hehehe, js samo upam, da bo pomagalo - sem pa sicer prepričana, da bo.

Ok, zdej tkole ... kremo lahko brez problema nanašaš po celem obrazu (seveda se izogibaš neposredne okolice oči), če nimaš preobčutljive ali suhe kože, lahko nanašaš recimo prvih 14 dni vsak večer (pred spanjem na očiščeno in suho kožo, namažeš na tanko, počakaš nekaj minut, da se vpije, čez pa naneseš svojo običajno kremo) in potem, ko se bodo že kazali tezultati, nanašaj rečmo vsaj drugi večer. Potem, ko pa boš res zadovoljna s stanjem, pa uporabljaš enkrat na teden ali še manj (po potrebi) za vzdrževanje.

Zdej če pa imaš ful občutljivo kožo, boš morala malo bolj poredko uporabljat, sicer pa boš itak sproti vidla, kako koža reagira. Pa če te bo ob prvih nanosih malo ščemelo po koži, se ne ustrašit, ke je to popolnoma normalna reakcija.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#15 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 07 May 2007 - 09:18 PM

hvala ful!!!

ne ne ni moja koža občutljiva...taka konjska je...tko da bom po tvojih navodilih si jo mazala...

a ti jo še vedno uporabljaš???mislim zej ko ti je zradirala pore na čelu?
  • 0

#16 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 07 May 2007 - 09:24 PM

Js sm zdej mal nehala, ker sm spraznala pol še dva tta pilinga v blazinicah od Avona (laugh.gif), pa mam zdej res ful fajn kožo. Bom pa še uporabljala občasno, tko enkrat tedensko oz. po potrebi.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#17 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 07 May 2007 - 09:39 PM

samo še neki me zanima...zdej sem malo brskala po netu in opazila, da sta kar sve podobni kremici z glikolno kislino od Avene - Cleanance K in Diacneal...se pravi ta Diacneal je bolša (čeprav ima kasnje glikolno k.)?

Avene Cleanance K:
Avene Thermal Spring Water, Cyclomethicone, Water, Glycolic Acid, Propylene Glycol, Glycerin, Polycrylamide, Lactic Acid, Polymethyl Methacrylate, Sodium Hydroxide, C13-14 Isoparaffin, Disodium Phosphate, Bisabolol,...

Avene Diacneal:
Water, Cetyl Alcohol, Cyclomethicone, Polysorbate 60, Glycolic Acid, Avene Thermal Water, Alcohol, Sodium Hydroxide, BHT, Dimethiconol,...

ne bom te več morila...hvala thumbup.gif
  • 0

#18 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 07 May 2007 - 09:45 PM

Kasneje na seznamu jo ma, v resnici pa jo je koncentracijsko več in je boljša - raje vzemi Diacneal, poslušaj modro gospo po imenu Dilema, ki ti hoče vse dobro. cool.gif

Sej ne moriš, če boš še mela karkoli za vprašat, just shoot it.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#19 Ginaa

Ginaa

    sramežljivec

  • Člani
  • 68 posts

Posted 06 January 2008 - 09:54 PM

Dilema, še jaz lepo prosim za en nasvet v zvezi s tole kremo Avene Diacneal - zadnjič sem brala o eni izkušnji, da naj bi ta krema super pomagala za "izginevanje" tistih grdih temnih lis oz. madežev na koži, ki ostanejo po kakšnih mozoljih. A misliš, da je to možno? Jaz sem namreč na to temo spraševala že vse naokoli in vedno sem dobila odgovor, naj se s tem kar sprijaznim :-((...pa se kar ne morem...saj pozimi ni panike, puder vse skrije, poleti je pa kriza, pa še se mi zdi, da potemnijo na soncu -sad.gif


  • 0

#20 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 06 January 2008 - 10:20 PM

Ja pomaga, ker vsebuje 6% glikolne kisline ki pomaga pri teh rdečih madežih ki ostanejo po mozoljih. Tudi Cleanance K ima glikolno, ampak ne vem kolikšna je koncentracija.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users