Jump to content


Photo

Krema/serum - L'OCCITANE Almond Apple Velvet Concentrate


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

Poll: Splošna ocena izdelka (3 member(s) have cast votes)

Vaše mnenje

  1. 5 (odlično) (1 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  2. 4 (zelo dobro) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  3. 3 (zadovoljivo) (2 votes [66.67%])

    Percentage of vote: 66.67%

  4. 2 (slabo) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. 1 (zelo slabo) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#1 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 20 April 2007 - 03:43 PM

IPB Image

AQUA/WATER, ISONONYL ISONONANOATE, CETEARYL ALCOHOL*, PRUNUS AMYGALUS DULCIS (SWEET ALMOND) POTEINS*, CYCLOMETHICONE. PYRUS MAULUS (APPLE) FRUIT EXTRACT*, BIOSACCHARIDE GUM-1*, GLYCERINE*, TRIOCTAMOIN/TRIETHYLHEXANOIN, METHYLSILANOL MANNURONATE, GLYCERYL POLYMETHACRYLATE, PRUNUS AMYGADALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL*, SQUALENE*, CETEARYL GLUCOSIDE*, CORN STARCH MODIFIED*, VINEGAR*, CORIANDRUM SATIVUM (CORANDER) FRUIT OIL*, TOCOPHEROL*, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT*, HELLIANTUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*, STEARYL ALCOHOL*, CARBOMER, PARFUM/FRAGRANCE, CYCLOHEXASILOXANE, PROPYLENE GLYCOL, CYCLOPENTASILOXANE, SODIUM LAURYL SULFATE*, CETEARETH-6*, PHENOXYETHANOL, BENZOIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, LINALOOL*, LIMONENE*. *natural origin ingredients.

MANDLJI IN JABOLKA IZ VISOKE PROVANSE
Mandlji kožo hranijo, mehčajo in krepijo. Organsko vzgojena jabolka izboljšajo teksturo kože, jo ščitijo pred prostimi radikali in preprečujejo njeno prezgodnje staranje. Koža je mehka in čvrsta kot mandelj ter gladka in polna kot jabolko. Žametni koncentrat vidno polepša kožo in jo učinkovito ščiti pred prvimi znaki staranja.

Vsebuje edinstveno kombinacijo aktivnih sestavin:
• mandljeve proteine in silicij: kožo krepijo, jo naredijo bolj prožno ter gladijo drobne gubice,
• organski izvleček jabolk: izboljšuje teksturo kože,
• jabolčni kis: oži pore,
• mandljevo mleko: hrani in mehča kožo.

Tekstura kože je nemudoma izboljšana in mehkejša na dotik. Koža je bolj čvrsta, gladka in učinkovito zaščitena ter se lažje bori proti prvim znakom staranja. Nanesite na obraz in vrat, zjutraj in zvečer, po čiščenju kože. Primerna za vse tipe kože.



Kremo ocenjujem na podlagi uporabe parih testerjev, tako da mislim, da lahko podam tehtno oceno.
Krema se ponaša z imenom "Velvet Concentrate", precej upravičeno, saj je koža po uporabi res žametno mehka. Sestavinsko je krema žal zelo komedogena (komedogena sestavina že na drugem mestu - isononyl isononanoate), tako da gre bistvu spet za en strašno dišeč, a sestavinsko dokaj ponesrečen izdelek od L'Occitane. Podobno, kot pri medeni kremi. Čeprav mislim, da je dotična ipak boljša. Predvsem me je presenetilo to, da ni nič mastna oz. zelo hranljiva. Tega sem se bala, da bi lahko bila. Pa ni. Vpije se zelo hitro, že med razmazovanjem se da sumiti (ker je zelo fine konsistence), da bo koža čez par sekund mehka kot svila, nežna, gladka. Žametkasta. ;-) Krema je torej priporočljiva zgolj tistim, ki nimajo problemov z mašenjem por - jaz bom testerje porabila, kupila je pa zagotovo ne bi... čeprav nimam problemov z mašenjem por (tudi se ni nič zgodilo pri uporabi testerjev zaenkrat), si vseeno nekaj tako komedogenega ne bi mazala po obrazu na daljši rok. Nikoli ne veš... morda se koži zmeša in bodo nastali problemi. ;-) Če počasi zaključim - škoda za sestavinski horror na drugem mestu, jaz (pa verjamem, da še marsikdo) bi sicer resno razmišljala o nakupu (ostale sestavine so dobre, občutek na koži, vonj - vse je krasno), tako pa raje ne. Kolikor vidim, je embalaža lepa in stajliš, kot to po večini pritiče L'Occitane-u, vsebnost 50ml, cena najbrž klasična za L'Occitane.

Ocena: 3 (zaradi komedogene sestavine in posledično visoke cene)
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#2 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 20 April 2007 - 08:46 PM

Tudi jaz bom kremo ocenila izključno po parkratni uporabi s testerji.

Lahko rečem samo: super. Mene še nobena krema ni tako navdušila kot ta. Kot je že predhodnica povedala, ima krema upravičeno tako ime, saj kožo res pusti dobesedno žametno. Ko se namažen se potem prav z užitkom potipam po obrazu, imam mehko kožo kot še po nobeni kremi doslej. Krema se tudi izredno lepo in "na mehko" razmaže, kar zdrsne po koži. Na začetku sem bila malo skeptična da ne bo primerna za mojo mešano kožo, morda premastna, ampak še zdaleč ni tako. V trenutku se mi upije in na koži ne pusti čisto nič sledi tistega nadležnega lepljivega filma, a vseeno se čuti da lepo nahrani kožo, ki takoj po uporabi kar zažari.
Tudi vonj je pri tej kremi poglavje zase, saj krema diši naravnost fantastično. In se jo še nekaj časa po nanosu rahlo voha.

Da pa pravljica ne bo popolna, je krema po sestavinah katastrofalno komedogena. Jaz sem vseeno reskirala in porabila te testerje, in zaenkrat mi ni žal, nasprotno, zdi se mi da je koža po uporabi kreme lepšega videza, bolj enakomernega pigmenta. Seveda pa se posledice v obliki podkožnih mozoljev lahko pokažejo šele čez kakšen teden ali dva, bomo videli. Jaz bom še kakšen tester porabila in opazovala kožo, in če se stanje ne bo poslabšalo, bom resno razmislila o nakupu, kljub komedogenosti, ker me je totalno navdušila, kar pa ne morem trditi tudi za njeno kar zasoljeno ceno - 40€.
Aja, pa še to, dodaten plus pri njej je ta, da je tudi odlična podlaga za puder, saj ta kar zdrsi po njej.

Ocena: sem neodločena, če ne bi gledala na sestavine bi krema definitivno dobila čisto odlično, tako pa .. 4/5, v anketi pa sem vseeno kar morala klikniti 5 biggrin.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#3 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 04 September 2007 - 04:15 PM

Pred enim tednom sem dobila kup testerjev in po vsakodnevni uporabi lahko povem tole:

Krema je neverjetna! Ima čudovito teksturo, vonj in tudi koža po uporabi kar zasije.
Odlična je kot podlaga za tekoči puder. Na sploh nimam glede tega niti ene pripombe.

Drugače pa je z kožo po enem tednu. Pojavilo se mi je veliko drobnih mozoljčkov, in še se mi pojavljajo. sad.gif
Koža je še vedno lepa in gladka, a mozoljčki pokvarijo vse.

Zelo mi je žal, da je kremica komedogena, saj sem bila prepričana, da sem našla popolno kremo zase. cry.gif

3/5
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users