Dajmo nekaj razjasnit glede "dodatkov ki te napihnejo". Karkoli bi že ti bili
Fitness dodatki se delijo na dve kategoriji. Ena skupina omogoča hitrejše okrevanje in je v večini primerov samo ustreznejša hrana telesu, drugi pa povečujejo vzdržljivost in tako ali drugače omogočajo intenzivnejši
trening.
V prvo skupino sodijo vsa hranila, tako proteini iz vseh sort virov (sirotka, jajca, v zadnjih časih soja, verjetno zato ker je moderna, čeprav je soja crap in v nefermentirani obliki škodljiva), ogljikovi hidrati, kombinacije obojih in posamezni derivati proteinov, se pravi različne aminokisline (BCAA, glutamin, ...)
V drugi skupini so dodatki, ki niso več v kantah, ampak manjših posodicah

Kreatin, dušikov oksid ("NOX") in podobno. Prvi veže vodo v mišice in načeloma dejansko "napihne". Le da je to tako malo, da se ne opazi. Poleg tega builderji na tekmovanjih tega nimajo, pač pa nasprotje le-tega - dehidrirajo se.

Namen kreatina ni "napihovanje", s tem ko veže vodo nase v mišicah, ima mišica več zaloge energije. ATP. To ne poveča moči, omogoča pa intenzivnejši trening, kak dvig več v serijah, posledično malo več mikropoškodb ...
Dušikov oksid omogoča širjenje žil, pa to sploh ni "kozmetična" fora. Oz. ni poanta v izgledu. Efekt širnjenja je začasen - čas treninga, z razširjenimi žilami pride v mišice več krvi in s tem več hrane.
Razred zase so anaboliki, umetni testosteron, poleg cele vrste slabih stranskih učinkov omogoča veliko hitrejšo regeneracijo, zmanjša se odstotek maščobe v telesu, ... Vendar samo z jemanjem tega ni nič, telo potrebuje veliko hrane, poleg tega brez napornih treningov ni - nič.
Skratka, dodatki za športno prehrano te ne napihnejo.

To kar misli Jenna, je posledica čisto druge zadeve ... količina treninga. Večina folka na fitnessu želi povečat mišično maso. In to marsikdo počne brez pravega občutka, ne nehajo ko je treba, sama m.m. je pogosto dobljena prehitro, posledično nekvalitetno - definiranost f pizdi itd.

Primerjat takega človeka s profesionalnim športnikom je malo hecno in brez veze. Namreč - Čop in podobni vsekakor ne telovadijo samo po dve-tri ure na dan, sploh pa ne pridobivajo mase, pač pa imajo vzdržljivostne treninge, kjer stolčejo maščobo skoraj na minimum. Če že primerjaš profi športnika ... ga primerjaj s profi builderjem. Recimo pokojni
Koman. Izjava da on ne bi bil močan je smešna, ker bi lahko z vsako roko po enega "Čopa" dvignil ...

Če bi bil še živ ...
Sicer pa - izsek iz članka ki sem ga linkal zgoraj:
QUOTE
Ko je delal vajo »ozki bench press«, se je okrog njega nabral krog radovednežev, ki so strmeli v njegove več kot pol metra obsegajoče roke. Ne brez razloga: kot za stavo je metal v zrak 140 kilogramov. To pa je teža, ki jo večina trenirajočih v fitnesu ne bo nikoli v življenju dvignila niti enkrat, kaj šele, da bi z njo izvajala omenjeno vajo.
Toliko o moči