Jump to content


Kreditne kartice


  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#1

  • Guests

Posted 18 January 2007 - 06:41 PM

Ojla!

Ne spoznam se ravno na vse možne kreditne kartice, ki jih lahko dobimo pri nas in uporabljamo po svetu, zato me zanima, katere uporabljate vi in kakšne so vaše izkušnje z njimi (pozitivne ali negativne). Sama sem do sedaj uporabljala kar "družinsko" (za letalske karte, nakupe v tujini itd. - samo sem potem denar vrnila v družinski fond, nč bat biggrin.gif) , zdaj bi pa rada imela svojo. In to res zgolj za kakšne nakupe prek interneta (amazon.com, letalske karte ipd.), plačevanja v tujini itd. (ne bi je uporabljala za plačevanje v trgovinah tu v Sloveniji).

Katere mi svetujete? Viso, Mastercard, American Express? Kakšne so razlike med njimi in katera bi bila najboljša za moje (zgoraj naštete) potrebe? Katera ponuja največ možnosti (da jo vzamejo na največ mestih, recimo v tujini)?

Hvala že sedaj za morebitne odgovore. Morda se kaj od napisanega komu zdi smešno, ampak jaz res pojma nimam in bi se rada čim bolj informirala, ampak ne od samih ponudnikov. Saj vemo, da vsak svoje blago najbolj hvali. smile.gif
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 18 January 2007 - 07:38 PM

Moj fant stavi na Mastercard. Je imel en njegov znanec probleme s plačevanjem preko neta z Viso.
Sicer je pa Visa najbolj razširjena na svetu. Jaz bi se odločala med Mastercardom in Viso.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 January 2007 - 07:47 PM

Moja mama ima Viso in razmišlja o tem, da bi jo ukinila, saj je ne uporablja ravno pogosto, mora kar precej plačat za novo kartico, ki jo dobi ob poteku druge.
  • 0

#4

  • Guests

Posted 18 January 2007 - 08:21 PM

Hm, zanimivo. hmm.gif Hvala, punci! smile.gif Že od nekdaj mi je Visa malce antipatična, pa ne vem točno zakaj. Mastercard je torej boljša opcija (zaenkrat). Ima še kdo kakšne izkušnje?
  • 0

#5 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29041 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 20 January 2007 - 02:41 PM

ravnokar sem o tem povprašala mojega dečka, ker jaz o tem pojma nimam. smile.gif povedal je, da je pametno imeti dve, da se izogneš temu, da ti tvoje izbrane pač ponekod v tujini ne jemljejo.

pri nas doma ima mami mastercard, foter pa poleg te še am-ex, samo po večini oba uporabljata kar mastercard.

jaz se še zmeraj najbolj zanesem na good old cash - kolikor ga mam s sabo, toliko ga ponucam in me potem ne trofne kap, ko dobim izpiske. smile.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#6 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 20 January 2007 - 02:58 PM

Kaksi so stroski s karticami? Predvsem me zanima za Viso in MasterCard. Am-Ex kuker je precej tezi dobit ce se prov spomnm.



Med stroske ne stejm unga jurja al kok za novo kartico.
  • 0

#7 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 20 January 2007 - 04:06 PM

Tu preberi:
http://www2.american...cards/green.asp
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#8 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30914 posts
  • Location:Primorska

Posted 20 January 2007 - 04:15 PM

Ko sm se jst zaposlila, mi je uslužbenc na SKB banki takoj začel ponujat razne karice, ki jih zdaj lahko uporabljam, ker imam pač redni dohodek,
tako da ne vem, če jih lahko dobiš, če nisi zaposlena?
No, omenjla je Viso, ki je kreditna, in pa Mastercard, s katero plačuješ, znesek pa ti tržejo enkrat mesečno.
Nism se odločila še za nobeno, bom pa verjetno vzela v kratkem tale Mastercard, za vsak slučaj, če bi kaj prišlo vmes.
Una kreditna je potem lahko že preveč mamljiva in se lahko zgodi, da zapadeš v ta začaran krog, kjer zlepa ne prideš na čisto s svojim kešem.
  • 0

#9 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13824 posts
  • Gender:Female

Posted 20 January 2007 - 04:34 PM

Jaz sem imela kreditno na sestrino ime za vsak slučaj ko sem šla na potovanje. No in slučaj se je zgodil pa še zloraba povrhu. Sem se mučila pol leta da so mi denar vrnili. Sem jo takoj preklicala in se jih izogibam ko hudič križa evil.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#10

  • Guests

Posted 20 January 2007 - 04:56 PM

No, saj jaz tudi prisegam na cash, pa tudi s to kartico ne bi kupovala v Sloveniji, ampak letalske karte pa literaturo iz tujine si pa le nekako moram kupit, a ne? Mi gre na živce, če sem v tem smislu odvisna od drugih ... ermm.gif
  • 0

#11 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 20 January 2007 - 05:12 PM

Toliko da veste, da tudi VISA karta je lahko samo plačilna oz. omejeno kreditna. Pač ob pristopu izberete 100% mesečno poravnavo obveznosti.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#12 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 20 January 2007 - 06:39 PM

zanimivo,ravno sem razmišljala da bi si nabavla Viso,pa vidim da se nič ne spoznam na te zadeve.......
zaenkrat imam še študentsko ono pri NLB,pa treba glede na redni prihodek menjat,zdaj pa ne vem katero naj..
  • 0

#13 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30914 posts
  • Location:Primorska

Posted 21 January 2007 - 11:09 AM

Sej to ta osnovno kartico imaš itak Maestro, tole plačilno, s katero plačuješ in dvigaš na bankomatih, a ne? To pač sam greš povedat, da si zaposlena, pa ti spremenijo tip računa s študentskega v "velikega" biggrin.gif
To je itak prva stvar, pol ti pa že ponudjo še druge ugodnosti/možnosti, ki jih imaš kot zaposlena in z rednimi dohodki.

  • 0

#14 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30914 posts
  • Location:Primorska

Posted 26 August 2007 - 08:10 AM

QUOTE(Hsul @ 20. 1. 2007 - 18:12) View Post

Toliko da veste, da tudi VISA karta je lahko samo plačilna oz. omejeno kreditna. Pač ob pristopu izberete 100% mesečno poravnavo obveznosti.


Ja, jst sm pol tole vzela - navadno plačilno Visa kartico, ki mi jo "obračunavajo" enkrat mesečno.

Nisem pa vedla tega, da če imam recimo datum 18. določen za odtegljanje, oni zaključijo z obračunom porabe že nekje okrog 10. v mesecu, če plačuješ z Viso po tem datumu, ti gre že v naslednji mesečni obračun. hmm.gif
  • 0

#15 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 26 August 2007 - 09:44 AM

Točno tako.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#16 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 26 August 2007 - 10:15 AM

Meni pri MasterCardu zalkjučijo 12., odtegnejo pa 18.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#17 Anaya

Anaya

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 104 posts
  • Interests:Bloganje, branje, glasba, surfanje... :)

Posted 27 August 2007 - 11:57 AM

Jest mam Maestro in nevem ce ma sploh kaksne hude ugodnosti alpa sploh kakršne koli dodatne funkcije. Če maš gor lahko kaj dvigneš, če zmanjka, nimaš več keša biggrin.gif
  • 0
Dobimo se na -> Blogu !

#18 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25772 posts
  • Gender:Female

Posted 27 August 2007 - 12:06 PM

To ni kreditna...to je navadna kartica tekočega računa.

Jaz imam Eurocard od konca 2. letnika srednje šole, ko sem šla v Anglijo. Pa jo pač še kar mam. Včasih prav pride. Ni pa za "redno uporabo".
  • 0

#19 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 23 September 2007 - 04:42 PM

Kakšni so stroški z Mastercard? Js mam maestro pa zdej ko sem dobila spet novo je pisalo da lahko z njo plačujem preko interneta, ker so tudi tem karticam dali čip. In pol sem jo probala dat na Paypal sam jo noče. Piše pa tam da lahko tudi debetne kartice se pravi te nove Maestro kartice. Pač ker spada pod MasterCard. Tko da mi ni jasno...zakaj noče?
  • 0

#20 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 18 March 2008 - 11:36 AM

A že kdo ve, kako je s tem? A lahko kljub temu, da sem študentka, dobim mastercard?

Oz. a že lahko plačuješ z maestro kartico po netu, ker so men namreč tud poslali novo kartico domov?
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users