Jump to content


Photo

za vse ljubitelje/ice pravega krzna


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 March 2005 - 12:47 PM

http://www.petatv.co...r=wm&speed=_med
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#2 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 28 March 2005 - 12:56 PM

na tej strani napiše da je bila stran premaknjena al neki tazga cry.gif
  • 0
lp, Martina

#3 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 March 2005 - 12:58 PM

Zdaj bo pa šlo.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#4 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 28 March 2005 - 01:03 PM

sploh nism mogla do konca pogledat,me je čist zvil :crybaby:
  • 0
lp, Martina

#5 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29184 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 28 March 2005 - 01:06 PM

že videno ... mi pa tut brez gledanja takšnih in drugačnih posnetkov pač ne pade na pamet, da bi nosila krzno - še umetnega ne, kaj šele pravo.
  • 0

#6 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 March 2005 - 01:10 PM

Jaz itak vem in si predstavljam, kakšne svinjarije se godijo po svetu... tudi jaz ne rabim za to filmčka. Z ogledom tega imam samo pokvarjen dan... in najbrž oz. ziher ne samo dan.
Je pa res, da po eni strani moraliziramo in se zgražamo nad krznom, po drugi strani pa tako radi obujemo usnjene čeveljce po ta zadnji modi in v njih prav radi potamanimo kakšen kos dobrega mesa...
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#7 Gisele

Gisele

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts

Posted 28 March 2005 - 03:55 PM

Krzno.
Groza. Niti z besedami ne morem izraziti, kako nehuman se mi zdi nekdo, ki zaradi mode nosi krznen plasc, zaradi katerega je moralo umreti tudi po 10,20,50 malih zivalic. Ne razumem, kako lahko modni kreatorji to sploh reklamirajo. Se da kaj narediti? Ljudje najveckrat pravijo, da ne. Ah. CE bi se uprli, ce tega ne bi vec kupovali, tega ne bi izdelovali. Samo se vedno so tu ljudje, ki so po mojem mnenju nekaj manj, ki to kupujejo.
Nika pravi, da je vegetarijanka, da ne je zivali, krzno pa kupuje, ker je to nek prestiz. Ima rada zivali. KAKO? Kako se sploh lahko kaze nek pozitiven odnos do zivali, ce imas zeljo nosit njegovo kozo na sebi? Meni ni jasno.
Kako ubijajo te zivali? Z elektrosokom v zadek, s pistolami, z injekcijo v srce. Nazadnje sem slisala, da so nekatere zivalice se pri zavesti. :crybaby: Po TV je bilo.
Nika pravi, da te zivali ze ne mucijo, ker more biti krzno lepo. Potemtakem je zival v zaprtem postoru, izolirana in caka samo na dan, ko jo bodo usmrtili. Obup. Res pohvalno rolleyes.gif
Neka krznarka je rekla, da to kupujejo zenske, ki jih zebe. A moram sploh komentirati to izjavo? Se mi zdi res skoda casa.

Zelo cudno mi je pa tudi po drugi strani, da so zadnjic v Lj proti krznu protestirali ljudje z usnjenimi cevlji in jaknami ( wtf? ).

In se neka absurdna stran:
http://www.gape.org/...;num=1096463645

Ubijanje zivali zaradi umetnosti?

Take stvari me spravijo v jok.
  • 0

#8 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 March 2005 - 04:05 PM

Če jih že ubijajo, jih naj dajo na human način... ne se pa prav trudijo, da bi jih čimbolj zverinsko pokončali. Če ste si ogledali filmček, ste videli... tepenje po glavah (seveda ne do smrti), da živalca umira v agoniji. Eno živalco so celo živo odirali...
Jaz bi tiste, ki nosijo krzno in okoli vratov crknjene lisice ipd. kosmatince, žive odrla in jih prodaja kot prestižen modni dodatek.

Da se ti para srce.

Ampak, kot sem rekla... malo komično je vso to moraliziranje, ko pa po drugi strani ni nič narobe, če se nosijo usnjeni čeveljci, ker so po zadnji moti in oh in sploh luštni, da jih enostavno moraš imeti... pa vsi ti preparati, ki se testirajo na živalih... z veseljem se potamani dober šnicl... ampak krzna pa ne, v duhu osveščenosti!
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#9 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 28 March 2005 - 05:54 PM

Grozno, boge zivalice!!!!IPB Image IPB Image
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#10 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 March 2005 - 06:07 PM

Kadarkoli gledam te zadeve, se kar naježim. Sicer jem meso in vem, da živali ubijajo, ampak sem proti mučenju. Ne vem kako imajo "ljudje" sploh srce, da mučijo živali...
  • 0

#11 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 28 March 2005 - 08:02 PM

absolutno sem proti mučenju živali, vendar včasih dobim občutek, ko poslušam te aktiviste, da bi najraje pobili ljudi, ki imajo krzno. Kar pa sem mi ne sklada s njihovo filozofijo.

In tudi vse to posiljevanje z vegetarjanstvom in larifari stanjem nekega višjega zavedanja me že prav živcira, čeprav sem bla kašnih 8 let vegetarjanka.(sicer z normalnimi emocijami do živali, ne nek borec)
  • 0

#12 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 March 2005 - 08:13 PM

Zakaj si postala vegetarijanka? Se res bolje počutiš, če ne ješ mesa?

LP N
  • 0

#13 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 28 March 2005 - 08:28 PM

Jaz ti lahko povem za sebe... Meso preprosto rabiš, da se zdržat z drugimi beljakovinami in z vsem tem, ampak meni je pritisk tak pado, postala sem slabokrvna, da sem prprosto zaradi zdravja morala začeti spet jesti meso...
Glede krzna pa sem absolutno proti... Včasih s kolegico vdarima kako glasno debato medtem, ko hodima za kako "gospo" oblečeno v živali - vsak ma pravico do svojega mnenja...
  • 0

#14 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29184 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 28 March 2005 - 08:28 PM

meni se zdi kriza, ker more na nasilen način umreti tolko in tolko živalic za recimo en krzneni plašč, po drugi strani pa recimo meso in to ... sej vem, da bo mal čuden primer, sam vseeno: recimo krava - poje se meso, iz kože nardi čevelj, takorekoč se porabi cela žival, ne pa pri krznu, ko so živali v bistvu pokončane zato, da se uporabi le njihov kožušček. mal čudn, sej vem, vseen pa upam, da vsaj približno veste, kaj mislim. zmeda pač. smile.gif
  • 0

#15 LINKY

LINKY

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts
  • Location:Okolica lj
  • Interests:vse po malem =) moda predvsem =) pa glasba =)

Posted 28 March 2005 - 08:39 PM

filma res NEmorem pogledat do konca


Amen :banghead: :sad4: :sad5: :sad5: :sad5: :sad5: :violent1:
  • 0
user posted image

#16 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 28 March 2005 - 08:44 PM

e h j a ....zgražamo se lahka kolker hočte, to če nejeste mesa pa ste vegeterjanke...hmnja metuljčica je dober povedla!!! meso rabimo...in noben mi nebo reku da galahko nadomestimo, dejstvo je da živali za zakol gojimo...kar je nekaj povsem drugega če se dela to na dokaj human način, kakor odiranje živali za krzno na živo......
ampak....dejstvo je....da večina vas pa psi pr vaših sosedih nemotjo ker so na kratki ketni nimajo zajest in sveže vode....zakaj ne? ker se o njih negovori...
bejžnobejž kim dol..si sitna dones ...sej vem biggrin.gif IPB Image

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#17 LINKY

LINKY

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts
  • Location:Okolica lj
  • Interests:vse po malem =) moda predvsem =) pa glasba =)

Posted 28 March 2005 - 08:51 PM

res je kim :grommit: a mislte da psi pa ne trpijo!?

No dobr sej meso jemo. (nekateri)..pa tut vemomda je huo ubijanje zivali...sam mi od tge zivimo oz. je pomebna sestavina :triplets:
  • 0
user posted image

#18 Gisele

Gisele

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts

Posted 28 March 2005 - 09:37 PM

O shit!
1. Vegetarijanka sem ze toliko casa, da bi lahko po vasih teorijah moje zdravje res trpelo. Ampak ne. Hodim na preglede kot vsi ostali, dvakrat na leto pa tudi kompletno krvno sliko. In vse je dobro! Res je, zelezo moram kdaj pa kdaj pojesti v sumeci tabletki, ampak to je pa tudi vse. Alternative obstajajo! Zadnjic sem brala v Lepa in zdrava, da so ugotovili, da se ze otroci lahko prehranjujejo vegetarijansko, ker imamo toliko dodatkov, toliko alternativ. Ne govorim nic proti mesojedcem, ampak da RABIS MESO, pa pac ni res. Vsaj v mojem primeru ne. Ce ste zadnjic gledali Trenja, je bila tudi tam vegetarijanka dr.medicine, ki je veliko povedala o tem.
2. Meni se zdi vseeno razlika, ce zival ubijamo za hrano, kot pa da ubijemo za en krznen plasc vec deset malih zivalic. Medtem, ko zivimo v obdobju, kjer je folk resnicno odvisen od mesa ( da nekatere sestavine, seveda priznam), ce pa krznenega plasca ne bo gospa imela, ne bo zato imela nobenih problemov z B12, zelezom etc.( katere mesojedci najveckar argumentirajo, da manjkajo vegetarijancem, ceprav je toliko altenativ) Ali se tudi tu motim? sicer pa ni tema o vegetarjanstvu, ampak nehumanemu ubijanju zivali za krznene plasce, ki dosegajo astronomske cene.
3. Seveda, da se nam smilijo psi na vrvicah brez vode. Ce odpres tako temo, se bomo itak razpisali. Samo to je spet cloveska napaka. Moj pes zivi kot mali gospodek. Moja druzina pomaga Gmajnicam. In grozni so mi ljudje, ki imajo tak odnos do zivali. Skacemo iz ene teme na drugo. Se mi smilijo krave, misi na katerih testirajo za kozmetiko, kuzki, na katerih Krka se vedno testira kremice, psi na kratkih povodcih in razlicne "podlasice", iz katerih delajo krzno. Po drugi strani pa tudi zlorabljeni otroci, bolani otroci, pretepene zenske in tako dalje -> primer kako se lahko kar tako preide v drugo temo. IN MIMOGREDE. O TEH PSIH SE GOVORI!

Jaz sem zelo pedantna glede tega, zato mi je nekatere stvari res tezko metati naprej.
PS. Ne obsojam ljudi, ki jedo meso, samo nakatere bedarije mi pa res zvisajo pritisk ( aja btw, kot vegetarijanka imam normalnega!)
  • 0

#19 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 28 March 2005 - 10:30 PM

QUOTE(Nadi)
Zakaj si postala vegetarijanka? Se res bolje počutiš, če ne ješ mesa?

LP N


BILA sem vegetarjanka, kar nekaj časa. Ni mi blo do mesa, najprej so ble te scene s trupli, takrat sem ga nehala jest, ker se mi je gnusilo, in pol ga pač nisem jedla, ker mi ni dišalo. In pol me čez 8 let prijelo da bi jedla piščanca in sem ga. Tako da zdaj nekako jem perutnino pa kake ribe. tu pa tam.
Še vedno pa mi ni do obiranja kosti alpa kakršnegakoli mrcvarjenja na krožniku.
če bi blo meso na tekoči meter, ga verjetno sploh nebi nehala jest laugh.gif

Nisem pa imela nikakršnih težav s slabokrvnostjo, kakih ekstra bolezni itd.

po mojem je človekvsejed, je pa njegova pravica da izbere, al bo meso jedel al ne. Mislim, da ni človekova dolžnost, da je vegetarjanec, ker konec koncov bodo tudi nas črvi prebavili. wink.gif
  • 0

#20 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 March 2005 - 09:06 PM

Kaj pa počutje Ka ali pa Gisele, namreč slišala sem, da se bolje počutiš če ne ješ mesa? Več energije, večja sproščenost?

LP N
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users