Jump to content


Photo

Izmenjava domov


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 20 December 2006 - 01:06 PM

Zelo zanimiva menjava domov.Kaj menite vi o tem?Menim da je bolj privlačen ta način dopustovanja,saj nismo tako razvajeni,ne vem kaj nas čaka in kako bo,kot v hotelih,kjer skoraj vse drugi namesto nas delajo,spoznamo pravo življenje nekega domačina,manjšo sosesko,hkrati smo pa v državi ki je še nismo obiskali,in doma je vse varno,rože so zalite,mačke site....noro!!!!sam bajto si še naredim prej,pa grem laugh.gif
(pomoje ta praksa za pravega slovenca nebo ne vem kako uporabna,vemo kaj pomeni hiša za slovenca,močni veliki zidi kar govorijo ne zapusti me,lastnik je navezan na vsak košček travice,ki jo brani pred škodoželjnimi sosedi in gleda skozi okenca dan in noč,da mu je kdo ne potapka smile.gif .)

Podrobnejši opis na naslovih:
http://homeexchange.com/
http://www.homeforexchange.com/
http://www.holswap.com/
http://www.homehopping.com/home.php
  • 0

#2 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15567 posts
  • Gender:Female

Posted 20 December 2006 - 08:35 PM

Men se zdi fajn, sploh če nimaš dnarja!
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#3 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 20 December 2006 - 08:46 PM

biggrin.gif
slovenija je prelepa dežela,in za kako hiško v hribih bi pomoje lah fajn menjal za kaki luksuz kje na kakšnem otočku hmm.gif ;ker ta folk ko tuki oglašuje mora bit mal extra,odprt za vse.
  • 0

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 December 2006 - 07:26 AM

To je po svetu že precej razširjeno in ni slaba varianta. Osebi pač moraš zaupati. Ker če mu boš ti kaj razbil v hiši, veš, da se lahko isto zgodi tebi.
Super reč, ki pa pri nas še ni poznana dovolj.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25486 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 21 December 2006 - 11:04 AM

sama ideja ni slaba - sice nisem sla brat vseh zgorej navedenih linkov, ampak predvidevam, da familije, s katero se zamenjas, ne poznas glih ne vem kok - ne vem, men se zdi da sm prevec perfektionista, da bi eno neznano familijo spustila za ksn tedn v svojo hiso. mogoce bom kdaj spremenila mnenje, ampak dvomim - mi je slo od nekdaj hudo na zivce, ce je kdo strefil po mojih stvareh, al pa, bognedaj, se celo kej unicil/razbil/... se slisi blazno ... ne najdem izraza, ampak mam rada, da so stvari na svojem mestu.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 December 2006 - 12:24 PM

Tu je varovalka. Tudi ti greš v njegovo hišo. In če ti on kaj rabije, pač ti tudi.
Samo dvomim, da bi ti kdo uničil hišo iz same žlehtnobe.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15567 posts
  • Gender:Female

Posted 21 December 2006 - 12:31 PM

Sonchika sej ne veš, če so ti kej uničili, dokler ne prideš domov!!!
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#8 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 December 2006 - 12:43 PM

Mislim, da je hotela Sonchika povedat sam to, da sta obe familiji v enaki situaciji in pač se lahko obema zgodi, da kej razbijeta al karkoli - torej je fair play. Ampak to se pač vzame v zakup, razen če gre za vandalizem, kar pa mislim, da se ne dogaja pri teh zadevah.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#9 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15567 posts
  • Gender:Female

Posted 21 December 2006 - 01:09 PM

Nikoli ne veš!!! Veš kaki norci hodijo po svetu!
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#10 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 December 2006 - 01:13 PM

Itak nikol takorekoč nič ne veš zagotovo. Jaz samo predpostavljam, da je tako. Norci so pa povsod, tudi v naši familiji. laugh.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#11 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15567 posts
  • Gender:Female

Posted 21 December 2006 - 01:15 PM

thumbup.gif thumbup.gif lol1.gif lol1.gif lol1.gif

Ti dam čist prav!!!
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#12 lucy

lucy

    sramežljivec

  • Člani
  • 46 posts

Posted 21 December 2006 - 01:17 PM

To je pa res super zadeva. Jaz bi takoj prepustila svoj domek. Če bi kdo še kaj ponaredil (znotraj in zunaj) bi bilo pa še boljše.
Skrbi me le to, da ni noben napisal "I'd like to visit Slowenia..)
  • 0

#13 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 December 2006 - 04:57 PM

Je pa tudi ta možnost, da pride tisti človek k tebi na dopust, če mu ne verjameš. Si pač ti doma in skrbiš za hišo. In potem greš pač na dopust k tistemu človeku, s katerim menjaš.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#14 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 21 December 2006 - 07:38 PM

kolk sem uspela prebrat,ni nekih ekscesov in problemov.Plačuješ eno leto članirano tako da če si kakšen "vagabundo" itq ne boš tako dolgo zdržal pri članarini,in se že potem vidi kakšen kandidat si.
če pa boš kaj naredo boš pa tak plačal.
  • 0

#15 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45612 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 December 2006 - 05:46 PM

Iskreno rečeno, jaz tega ne bi prakticirala. Moj dom je le moj dom in ne bi mi bilo všeč, če bi v njem bivali neki tujci.
  • 0

#16 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3724 posts
  • Gender:Male

Posted 22 December 2006 - 05:59 PM

Ja verjetno se nena pri vse tako fino razplete kot v filmu The holiday biggrin.gif Recimo, da bi se pogojno o tem odločla...
  • 0

#17 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 02 January 2007 - 03:26 PM

QUOTE(Kalypso @ 22. 12. 2006 - 17:46) View Post

Iskreno rečeno, jaz tega ne bi prakticirala. Moj dom je le moj dom in ne bi mi bilo všeč, če bi v njem bivali neki tujci.


se strinjam.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#18 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 28 January 2007 - 07:52 PM

To je bilo tudi v The holiday ja, zanimivo.=) Vendar pa pomoje ne bi kaj podobnega prakticirala.
Saj ni nujno da kaj razbije, lahko pa kake kamerce naštima.. huh.gif wink.gif Jaz se ne bi počutila varno=)
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users