Jump to content


Photo

Naravno milo


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Miasin

Miasin

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 15 December 2006 - 07:42 PM


Že nekaj časa doma izdelujem mila in kreme. Razmisljam o tem, da bi ta hobi prinesel tudi nekaj denarja. Moji izdelki temeljijo na povsem naravnih sestavinah. Pri milih se zgledujem nekoliko po Lushu, pri kremah po L`occitanu.
Zanima me ali bi kupovale/i taksne izdelke po inernetu (razmisljam o e-trgovini) in koliko bi bile/i pripravljeni placati zanje? Vsako mnenje je dobrodoslo.

Hvala za odgovore.
  • 0

#2 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 16 December 2006 - 09:55 AM

Takole. Kot prvo bi me zanimalo, kakšno izobrazbo imaš (nič amaterskega si ne bi mazala na obraz). Kreme sigurno ne bi kupila, ker je veliko drugih, dobrih in preverjenih. Če bi dekleta na veliko hvalila kak izdelek bi ga mogoče poskusila tudi sama. Glede mil je tako: meni je zelo (če ne celo najbolj) pomemben vonj in pa to, da kože ne izsuši. Tako da bi zopet raje posegla po že preizkušenih. Razen.... (naprej pa že vemo)

Če bi se izkazalo, da so izdelki super učinkoviti in nasploh 1A, potem bi jih kupila. Ampak za njih ne bi dala več kot polovice cene v Lushu in tretjino cene v L'occitanu. Ja, pa še poštnina bi morala biti res poceni.

Tole je moje mnenje. Upam, da ti je pomagalo.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#3 Miasin

Miasin

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 16 December 2006 - 11:27 AM


Hvala za iskreno mnenje. Popolnoma jasno mi je, da ne bi uporabljala nekih amaterskih "zavb", še posebej ne na tako občutljivi zadevi kot je obraz. Po izobrazbi sem kemik, zato precej natančno vem za vsako sestavino, ki je v tovrstnih izdelkih, čemu služi. Prav zato sem bila razočarana, ker sem pri izdelkih omenjenih znamk, ugotovila, da se v marsičem ne razlikujejo (npr. mila) od tistih, ki jih kupiš za 100SIT (na podlagi lastne analize). Razlika je v tem, da izdelek izgleda zelo privlačno in ima precej nabito ceno. To pa po mojem mnenju v ljudeh vzbuja zaupanje, kakor seveda tudi, da je znamka uveljavljena. Veliko substanc v izdelkih ne bi bilo potrebnih, če bi se odrekli skoraj neskončno dolgemu roku trajanja (npr. tekoča mila, ki se praktično ne morejo pokvariti).
Zanima me še ali bolj uporabljate tekoča ali trda mila?
  • 0
Per aspera ad astra

#4 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 16 December 2006 - 11:57 AM

definitivno raje tekoča mila, trda me asocirajo na stare none biggrin.gif
priporočam tudi dober dezanj embaleže! morda ne bi škodlo, da na spletni strani opišeš zakaj je kaka krema dobra in naprimer njeno vlažilnost podkrepiš z navajanjem sestavin.
Pa sprva začni z nižjimi cenami, seveda pe ne sumljivo nizkimi.
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#5 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 16 December 2006 - 12:04 PM

A tako. Sicer se ne spoznam na sestavine in te zadeve, ampak sodeč po temi sestavine (ki jo imamo na forumu), je res veliko stvari precenjenih glede na to, kaj je v njih. Moram pa priznat, da sama raje kupim Lushevo milo, ki nebeško diši, kot pa zastonj milo ki smrdi po loju. Pa čeprav so sestavine enake in cena Lushevega nabita.

Jaz osebno raje uporabljam tekoča mila.



QUOTE(redkvica @ 16. 12. 2006 - 11:57) View Post

definitivno raje tekoča mila, trda me asocirajo na stare none biggrin.gif
priporočam tudi dober dezanj embaleže! morda ne bi škodlo, da na spletni strani opišeš zakaj je kaka krema dobra in naprimer njeno vlažilnost podkrepiš z navajanjem sestavin.
Pa sprva začni z nižjimi cenami, seveda pe ne sumljivo nizkimi.


Se strinjam z redkvičinim postom in se ne strinjam.
Res je dobro, da se odločiš, kaj želiš s svojimi izdelki prodajat (naravnost, božanske vonjave, učinkovitost...) to potrdiš z navajanjem sestavin.
Mislim da si dovolj kompetentna, da sama določiš cene krem in mil in jih potem ne spreminjaš, ne glede na to, ali se izdelek super dobro prodaja ali ne. Ni hujšega kot pa nabijanje cen, ko gre stvar v promet.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#6 Miasin

Miasin

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 16 December 2006 - 12:27 PM

Tudi jaz mislim, da je vazno, da stvar lepo disi in lepo izgleda, ampak s tem pač ne greš tako daleč, da je zadeva polna raznih sintetičnih barv ipd. Lahko ti je jasno, da če je milo fluorescentno zeleno ali vesoljsko modro, da to ni najbolj naravno. Če ti gre le za zaslužek potem to pač ni ovira. Kot kemičarki se mi ne zdi nič narobe, če dodaš določena sintetična barvila, ampak morajo ta imeti ustrezne specifikacije, da so varna dolgo na trgu in preizkusena. Taksnih sicer je nekaj, se zdalec pa ne vsa, ki jih dajejo v te izdelke. Po mojem je bolj kot v barvah problem v konzervansih, ki jih je res ogromno notri. Za te pa je znano, da niso cisto preizkusena itd.
Kar se tice internetne tregovine pri teh stvareh je pac problem, da jih ne mores povohati in potipati.
  • 0
Per aspera ad astra

#7 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 16 December 2006 - 12:33 PM

Jaz bi te pa prosiila, če lahko katerega od svojih mil daš sestavinsko ocenit v dol. temo (Sestavine) smile.gif . Ker četudi si kemik ni nujno da so tvoja mila potemtakem tudi sestavinski presežek (pa ne tega jemat osebno).
Kakšna mila pa si izdelala? Samo trda, ali tudi tekoča? Pa dišijo, imajo kake vlažilce itd?
Lej, osebno mi je prek interneta bedno naročat, ker izdelek raje primem v roke (moč navade pač), če pa bi se tvoja ponudba izkazala za dobro, bi stoposto kaj vzela. Plačala pa več kot 500 sit ne bi.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#8 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 16 December 2006 - 01:11 PM

No, sej to je polovična cena Lushevih mil.

Je pa res. Preko interneta ne moreš ovohat stvari... down.gif
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#9 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 16 December 2006 - 01:12 PM

Kupovala bi če bi na spletni strani bile napisane pod vsakim izdelkom tudi sestavine in seveda da bi bile kvalitetne-povsem naravne in nekih normalnih cen.Če pa ne bi bile naravne-sestavine mislim, potem pa bi morala biti zadeva privlačna,lepega vonja in zelo prijetna za uporabo da bi kupila.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#10 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 December 2006 - 09:34 AM

Se strinjam z bluberry. Po pametni ceni in kvalitetna.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#11 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17194 posts
  • Gender:Female

Posted 25 January 2007 - 05:32 PM


Našla eno fajn stran, kjer se lahko naroči 'hand made' žajfe.

http://heartspring.n...erbal_soap.html
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users