Jump to content


Photo

nakupi preko interneta


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 romy

romy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts

Posted 15 March 2005 - 10:48 AM

Zanima me, če imate izkušnje s kupovanjem preko interneta in kako to deluje. Kupovala sem že pri naših dobaviteljih, kako pa je z nakupi "čez lužo"? Knjige ipd. Kaj je potrebno in kakšni so stroški?
  • 0

#2 Damjan

Damjan

    gobezdalo

  • Root Admin
  • PipPip
  • 679 posts

Posted 15 March 2005 - 12:13 PM

Živjo.

Za nakupe izven EU moraš prišteti še davek in carino. Kakšne so stopnje ne vem natančno.

Najelegantneje je kupovanje s kreditno kartico, kar pa je pri kupovanju na manj znanih straneh velikokrat kočljivo početje, saj lahko hitro pride do zlorabe.
Denar lahko nakazuješ tudi preko nakaznice, poznati pa moraš natančne podatke o prejemniku. Vse to lahko opraviš pri svoji banki, seveda pa računajo provizijo.

Velikokrat je tudi problem, ker prodajalci nimajo urejene dostave v Slovenijo, vendar je ponavadi pri večjih to že urejeno.

lp
Damjan
  • 0

#3 romy

romy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts

Posted 15 March 2005 - 01:25 PM

Hvala. Na nekem shopping portalu sem našla Diorjeve torbice, pri katerih so se mi začele cediti sline, vendar si kar nisem drznila iti v nakup, ker ne vem, kaj vse bi to še potegnilo za sabo. Moram še malce premislit. Ampak torbice so res cool, pa še Doir... Mmmm...
  • 0

#4 Damjan

Damjan

    gobezdalo

  • Root Admin
  • PipPip
  • 679 posts

Posted 15 March 2005 - 01:29 PM

Živjo.

Pošlji ali objavi link. Bomo skupaj pogledali.

lp
Damjan
  • 0

#5 buddha

buddha

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 155 posts
  • Interests:Breakdance in košarka

Posted 15 March 2005 - 07:37 PM

Jaz pa prav nč ne zaupam tistim,ki kaj prodajajo prek interneta.Pol ti pa tam denar kradejo al pa kakšen heker vdre v njihov sistemom.
Lp 8)
  • 0
KoCkA jE pAdLa.PrIšEl,ViDeL,zMaGaL!
http://www.elefuns.com/file.php?f=4444&t=1

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 March 2005 - 07:49 PM

Jaz sem ravno nekaj kupila preko Bolhe.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 15 March 2005 - 09:06 PM

hmmmm.... midva kopujeva le ene stvari preko interneta in sicer knjige v Ameriki...zakaj? ker je večina veliko cenejših z vso carino inkarješetazga koker pri nas...moti me edino ena stvar.....ker knjige vedno pregledajo na letališču v lj in jih dobim v nekem čudnem "žaklju"...se pa tolažim se tem, da jih vedno znova pomoje razičaram... twisted.gif laugh.gif
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#8 romy

romy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts

Posted 16 March 2005 - 10:52 AM

Torbe sem gledala na shopping.com. Ko smo že pri tem, kako sem spravim link? Verjetno je kakšna bolj enostavna pot kot prepisat ga. Prev vami je namreč računalniški teleban, ki zna samo tipkat pa malo surfat, potem se pa počasi neha. Me nima nihče čas učit...
  • 0

#9 Damjan

Damjan

    gobezdalo

  • Root Admin
  • PipPip
  • 679 posts

Posted 16 March 2005 - 11:01 AM

Živjo!

Hehe, najdi si kakšnega računalniškega frika, baje smo dobri ljubimci twisted.gif , si bo gotovo vzel cas in te inštruiral ;)

OK, dovolj heca.

Povezavo, ki bi jo rada prilepila na forum ali kamorkoli, moraš najprej poiskati, izbrati in kopirati v odložišče (copy). Sedaj ga imaš v pomnilniku in ga lahko lepiš naokoli, kamor pač želiš.

V forum pa ga prilepiš tako, da najprej klikneš gumb URL, najdeš ga zgoraj desno v formularju, kjer pišeš poste, nato prilepiš link (desnoklik na miški in Prilepi oz. Paste) ter še enkrat pritisneš gumb URL.

Upam da sem bil dovolj jasen.

lp
Damjan
  • 0

#10 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 16 March 2005 - 01:48 PM

Kim...koliko pa stane carina za knjige iz Amerike??
  • 0

#11 romy

romy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts

Posted 17 March 2005 - 11:03 AM

Živjo Damjan, lepa hvala za izčrpno pomoč. Hvalabogu da se najde kdo ki kaj pove. No, ker sem kot že rečeno teleban, mi je uspel samo prvi del, tisto o kopiranju, gumba URL pa vseeno ne najdem. Kura pač. Ja, jaz bi si že našla kakega frika, samo ne vem, kakšna bi bila potem reakcija mojega moža, haha.
  • 0

#12 Damjan

Damjan

    gobezdalo

  • Root Admin
  • PipPip
  • 679 posts

Posted 17 March 2005 - 11:06 AM

Saj ni treba da ve ;)

Ko boš pisala naslednje sporočilo, poglej v zgoraj desno, pod prostor za naslov sporočila. Tam najdeš gumb URL, pa še podčrtan je.

lp
Damjan
  • 0

#13 romy

romy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts

Posted 17 March 2005 - 11:09 AM

Hvala. Zdaj je tudi slepa kura zrno našla.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users