Jump to content


Photo

Pritisk in srčni utrip


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 27 October 2006 - 08:18 AM

-
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 October 2006 - 08:26 AM

Ne, normalni je 80/120.
Pulz 90 v mirujočem stanju je hudo veliko in najverjetneje kaže na to, da imaš pomanjkanje kondicije.
Pritisk 70/80 je dokaj malo, pulz je pa normalen.
Dvomim, da gre za spremembo metabolilzma. To pomeni nekaj drugega (vsaj tako jaz razumem).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 27 October 2006 - 10:49 AM

jaz sem si ravno danes šla po tabletke in mi je sestra namerila pritisk 70/100. celo življenje se že borim proti nizkemu pritisku ampak za to baje ni zdravila.
sem pa mislila it danes na pohod ampak se mi je začelo sredi brega taak vrtet in dihat nisem mogla. bilo je pravo sopenje, kot da bi imela astmo ne normalno, ko si pač zadihan. ko sem pa šla dol, so me nenormalno uhe bolele. to mislite, da jue zaradi višine, mijega nizkega pritiska ali pomankanja kondicije(to ne bi sicer smel bot prevel problem) ?

no, h ginekologu sem šla po pohodu.

  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#4 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 27 October 2006 - 11:36 AM

Minnie, ne se sekirat glede nihanj ... itak bi morala - če že to gledaš - vzeti povprečje večih meritev, ne pa tko vsake toliko in si razbijati glavo zaradi onih malih razlik. biggrin.gif
Pulz 90 ob sedenju pa ne vem ... si bila kaj ekstra živčna? Ker je velik ... pri 100 jaz hitro hodim ...

V usta daj pa kar ti paše, do neke mere. twisted.gif Jaz nimam težav ker mi prijajo zdrave reči in mi res ni treba mislit da pomfrita ne dam v usta biggrin.gif Pa saj ... tebi tudi ni .... wink.gif
  • 0

#5 Pille

Pille

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 107 posts
  • Location:Lj
  • Interests:svasta!

Posted 06 November 2006 - 10:07 AM

Se strinjam s sajk-om.

Meri si pulz veckrat, tudi dvakrat zaporedoma in potem izracunaj povprecje. Polek tega pa bodi umirjena, sproscena...ker tisti pulz 90 je kar mal hud za mirovanje.

Nizek pritisk je lahko tudi znak hujsanja...stradanja! Hkrati pa imas nivo sladkorja v krvi prenizek in logicno je da se pocutis kot kup nekoristnega dreka.
Upostevaj sajk-ov nasvet in ej 6-krat na dan po malo. Tako imas konstantno nekaj energije in "hujsanje" ni vec stradanje ampak bolj zdrava prehrana!

Good luck
  • 0
Vse se da, samo hoct je treba!

#6 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 06 November 2006 - 07:00 PM

Tudi jaz imam strahotno nizek pritisk - enkrat me je sestra vprašala, če spim smile.gif
Vse skupaj pa me precej moti, ker jaz sem sposobna zaspati kjerkoli, kadarkoli. Če je samo malo premalo kisika v prostor, se mi kar oči zapirajo.
  • 0

#7 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 06 November 2006 - 07:36 PM

ja no moj normalni pritisk je nekje 50/90 ali pa 60/110 tamnekje. nizek pač. In s tem povezane težavice. Da se mi smoti, e hitr vstanem, včasih me zaradi tega boli glava . Pomaga veliko gibanja (ker pač kave ne pijem).

pulz imam pa vsaj meni se zdi normalen. Pri zmernem teku nekje 15 min ga imam ok 120-130. Je pa res da sem v slabi kondiciji.
  • 0
IPB Image

#8 Pille

Pille

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 107 posts
  • Location:Lj
  • Interests:svasta!

Posted 07 November 2006 - 09:57 AM

Saj kava ni najboljsa za zvisevanje pritiska. Deluje itak tako da ti samo zacasno dvigne pritisk, potem je pa se hujse...in evo ga odvisnika! cry.gif

Gibanje in svez zrak...to je prava stvar!!! thumbup.gif
  • 0
Vse se da, samo hoct je treba!

#9 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 07 November 2006 - 11:03 AM

QUOTE(Pille @ 7. 11. 2006 - 9:57) View Post

Saj kava ni najboljsa za zvisevanje pritiska. Deluje itak tako da ti samo zacasno dvigne pritisk, potem je pa se hujse...in evo ga odvisnika! cry.gif

Gibanje in svez zrak...to je prava stvar!!! thumbup.gif

Yeah! To morem mami povedat. Bo začela zraven sprehajat psa thumbup.gif
  • 0
IPB Image

#10 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 07 November 2006 - 11:38 AM

Hitra hoja ali počasen tek zjutraj se z nekimi bednimi kofeti sploh ne more primerjat ... ima drastično večji učinek.
  • 0

#11 Pille

Pille

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 107 posts
  • Location:Lj
  • Interests:svasta!

Posted 07 November 2006 - 05:43 PM

QUOTE(sajk @ 7. 11. 2006 - 11:38) View Post

Hitra hoja ali počasen tek zjutraj se z nekimi bednimi kofeti sploh ne more primerjat ... ima drastično večji učinek.

Seveda...pa ne samo vecji, ampak predvsem daljsi in bolj zdrav. Kava te drzi kake 2 uri, potem si pa spet kot kup gnoja. mellow.gif
  • 0
Vse se da, samo hoct je treba!

#12 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 07 November 2006 - 09:38 PM



Kava ruls. Ampak ne poslušajte Sajka, on se z Red Bulli naceja ! biggrin.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#13 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 07 November 2006 - 10:18 PM

QUOTE(Anaa @ 7. 11. 2006 - 21:38) View Post

Kava ruls. Ampak ne poslušajte Sajka, on se z Red Bulli naceja ! biggrin.gif

Zvečer, če že, ne jutraj smile.gif

Zjutraj je O2 super smile.gif

  • 0

#14 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 22 July 2007 - 01:10 PM

Jst mam tut zadnje čase precej nizek pritisk (povprečno 50/90 ), zadnjih nekaj dni - čist brez energije, zaspana.... A je to možn da zarad tega ker sem zmanjšala aktivnost? Ker prejt sem recimo vsak večer ali pa vsaj vsak drugi večer šla mal tečt al pa na kolo, zj zadnja dva tedna si pa nism kj dost časa za to vzela.. Sam tko na hitr se mi ne more pritisk znižat verjetn-ali pač? Sj ne da sem mela prejt dost višjega, ampk bil je vsaj kolkrtolk normalen, tm okol 80/120.
Sicr ponavadi grem če je res kriza pod mrzel tuš pa je mal bolš potli.. sam res me skrbi mal-če je vzrok lahk v tem da ne tečem več tolk, pol ni blema, itak sm 2 dni nazaj spet začela tkole ob večerih.. Ampk če pa je vzrok kje drugje pa že zna bit problem hmm.gif

Sj vem kakšen bo odgovor: da bi mogla it mal zdravniku mogoče.. ampk jst sm ena tistih ki se zlo težko in redkokdaj spravi v zdravstveni dom (čeprav vem da ni to glih fajn)..
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#15 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 22 July 2007 - 01:38 PM

Meni pa zadnje čase vsak dan, kako uro traja vse skupaj, srce ful hitro bije in razbija. Kar tko zadihana na čase postanem in ful taka nervozna. Pa ne vem, mogoče je samo slabo prenašanje vročine (pa čepravsem večino časa v hiši na hladnem), spijem tud dost. A ve katera kaj bi bil lahko vzrok?
  • 0

#16 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 July 2007 - 02:30 PM

NIzek pritisk je OK. Fant ga mora imeti 90/60, če le gre. Jaz se ne bi sekirala.

Freya, lahko je znak dehidracije. Ali pa vročine (to se meni zdaj konstantno ponavlja).


  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#17 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 22 July 2007 - 02:35 PM


Jaz to vrocini pripisujem, ker se mi isto podobno dogaja.
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#18 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 22 July 2007 - 04:11 PM

Uf, dobro. Potem je verjetno res vročina če se podobno dogaja tudi vam. Maa naj bojo kake ohladitve, ne zdržim več cry.gif
  • 0

#19 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 22 July 2007 - 09:00 PM


Cutim s tabo. biggrin.gif Do torka bomo ze se potrpeli ane, potem so pa osvezitve napovedane.
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#20 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12116 posts
  • Gender:Female

Posted 27 July 2007 - 10:13 PM

QUOTE(Katrin @ 6. 11. 2006 - 20:00) View Post

Tudi jaz imam strahotno nizek pritisk - enkrat me je sestra vprašala, če spim smile.gif
Vse skupaj pa me precej moti, ker jaz sem sposobna zaspati kjerkoli, kadarkoli. Če je samo malo premalo kisika v prostor, se mi kar oči zapirajo.


Lol, meni je enkrat isto rekla biggrin.gif

  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users