Jump to content


Photo

Kako pomemben je zajtrk?


  • Please log in to reply
68 replies to this topic

Poll: Kako pomemben je zajtrk? (67 member(s) have cast votes)

Imate zjutraj zajtrk?

  1. Da,vedno (40 votes [59.70%])

    Percentage of vote: 59.70%

  2. Ne (8 votes [11.94%])

    Percentage of vote: 11.94%

  3. Kadar imam cas (9 votes [13.43%])

    Percentage of vote: 13.43%

  4. Zjutraj pojem malo (10 votes [14.93%])

    Percentage of vote: 14.93%

Vote Guests cannot vote

#1 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 16 October 2006 - 10:00 AM

Torej ravno zadnjic ko sem bila pri zdravniku,sem prebrala en letak,kjer pise neka zdravnica o tem kako pomebno je zjutraj zajtrkovati.Skoraj vecina zjutraj ne poje nic,ali pa malo-si pa potem kasneje privosci vecji obrok.
Skoraj 90% americanov,zjutraj ne zajtrkuje,potem pa si privosci hitro hrano,kaksne sendvice ali obilno kosilo.Rezultat: vecina jih je predebelih.

Velika vecina ljudi pa se vedno misli,da ce zjutraj ne zajtrkujes-potem se ne zredis,celo shujsas,itd.
To je pisala zdravnica da nikakor ne drzi-kajti ko mi vnesemo kasneje vecjo kolicino obroka-se kalorije samo podvojijo in s tem nismo naredili nicesar.Posebno za dijake,ucence in delovne ljudi,sportnike je se kako pomeben prav zajtrk.Z njim se zacne dan in lahko prenesamo stres,ucenje in druge napore,ki nas cakajo.
Pa naj bo to zitarice z mlekom+jabolko,mlecni riz,mlecna kasa itd.Sportniki ze samo za zajtrk pojejo veliko kolicino hrane.
Zato prav vsi zdravniki govorijo,da ce zelis ostati zdrav,vitek,itd....moras na dan jesti 5 obrokov(zajtrk,malica,kosilo,malica,vecerja),jes najkasneje do 19.00 ure zvecer(ker moras imeti zelodec prazen vsaj 2 uri pred spanjem),obroki pa morajo vsebovati zitarice,sadje(malice),zelenjavo(med glavnimi obroki).
To je garancija za lepo postavo,dneve brez utrujenosti,pomanjkanja moci itd.

Zato si zjutraj moramo vzeti cas,ker tukaj naj ne bi bilo izgovorov "NIMAM CASA!",popijemo mleko,caj+v kombinaciji z "musliji",kosom kruha (namazenega z kaksnim namazom,sirom ali salamo),na koncu pa si vzamemo se kaksen sadez.Ce pa res ni casa,da bi se najedli in v miru pozajtrkovali,potem pa si doma ze priravimo sendvic ali kaksno energijsko ploscico,v sluzbi/soli pa si potem privoscimo se kozarec mleka,caja.
Zelo pomebno je tudi,da ne jemo stoje,na hitro,pac pa v miru in sede.



Sem pa spada tudi vsakodnevno gibanje ali pa vecurno gibanje enkrat do dvakrat na teden!

IPB Image
IPB Image





Sama sem ze dolgo casa privrzenka takega nacina prehranjevanje(5 obrokov na dan) in lahko povem,da res drzi thumbup.gif

(zdravniki ne lazejo rolleyes.gif )
  • 0
I am falling between dreams and reality

#2 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 16 October 2006 - 10:17 AM

Se strinjam s tem člankom, razen tega da po sedmi uri zvečer ne ješ...
  • 0

#3 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 16 October 2006 - 11:05 AM

no glede ure itak,da ni zmeri tko.Tako pac priporocajo zdravniki....jaz vcasih pridem iz sole ob 19.30
(ker mam turnus) in tako jem sele ob 20.00 rolleyes.gif
  • 0
I am falling between dreams and reality

#4 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 16 October 2006 - 12:00 PM

Mene je sedaj fant navadil, da zjutraj kaj malega pojem (kruh, salama, becel, kornfleks, medolino, sadje... obvezno pa kava). Čeprav je to bolj takrat, ko sem z njim in ko mi na rit prinese. Sicer pa bolj redko. Enostavno mi ne paše. Če pa grem od doma zjutraj, pa probam nekaj dat vase, sicer mi slabo.
To, da bi nazadnje jedla ob 19h, pa pri meni odpade, ker me nenormalna lakota ponavadi zagrabi tam ob 2h zjutraj in ponavadi še takrat kaj malega dam v usta. Moram. =)
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#5 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 16 October 2006 - 12:32 PM

Jaz pa brez zajtrka ne grem iz hiše, no way. Tako sem navajena že od zmeraj, da pojem nekaj zjutraj obvezno. Sej ni treba da je kej velikega, kakšne kosmiče čokoladne najraje ali kakšen toast. Brez zajtrka nebi zdržala, mi začne delat slabo.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#6 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25373 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 16 October 2006 - 03:14 PM

js zjutraj obvezno jem, poleti pa jeseni ponavad kosmice z jogurtom, zdej k bo zima pa ksn caj/kakav + kej na kruh namazano al pa ksn cokolino ...

js zvecer morem kej pojest, ker ne morem spat, ce sm lacna. drugac pa glede sadja po zajtrku ... sadje nej bi se na prazen zelodec jedlo (pravjo).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#7 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 16 October 2006 - 03:31 PM

jaz redko zjutraj jem, ker sem pač lena in se mi ne da vstat pol ure prej da bi šla kaj pojest. no to je v primeru da se moram zjutraj hitro vstat. zadnje mesece pa redno zjutraj jem, vsaj kak čokolino. zvečer jem ko se spomnim, nimam neke ure do katere lahko jem.. suha sem še vedno samo špeh se mi je začel nabirat biggrin.gif
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#8 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27103 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 16 October 2006 - 04:04 PM

Jst sem že od malih nog navajena na zajrk.
Ni šans da grem v brez zajtrka, pol pa da tam umiram še 3 ure lačna in ves ta čas mislim na hrano! laugh.gif
Vedno sem jedla kašen kornfleks, od drugega mi je blo slabo.
Tradicija kornfleksov ostaja še danes, ker je pač najhitreje pripravljeno, včasih, če imam slučajno čas, pa pojem kašen toast, al pa kruh z marmelado in podobno.

Druga zgodba pa je ob vikendih in med počitnicami ko za zajtrk veselo spraznim polovico hladilnika laugh.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#9 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 16 October 2006 - 04:43 PM

jaz pa mislim da vsak naj je ko mu paše in ne takrat ko mora
jaz recimo prvi 2 uri ko vstanem ne morem ničesar jest pa pika
včasih recimo tudi do 12 ali do 15 ne jem nič, pač sem se tako navadila in se čist ok počutim, pač več pojem kasnej ,sploh zvečer
  • 0

#10 *naca*

*naca*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1502 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 16 October 2006 - 08:11 PM

Jst moram nujno neki pojest za zajtrk, se potrudim da mam tolk cajta da si vsaj corn flakes nardim, obvezno tut probiotični napitek al pa jogurt. Sam to sm se navadla odkar v službo hodim, prej dokler sm bla še u srednji nism nikol zajtrka jedla, zdj mi je pa slabo če nč ne pojem, ker včasih nimam cajta za malco v službi, to pomeni da bi 1 obrok pojedla šele ob 15h ermm.gif
  • 0
Posted Image

#11 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29043 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 16 October 2006 - 09:37 PM

jenna, ti imaš takorekoč zajtrk še preden greš spat. pohvalno! laugh.gif

jaz zdaj, če delam zjutraj, nič ne jem, preden grem od doma, ker je prezgodaj, se pa posilim s kakim požirkom jogurta ali česa podobnega (sicer pa potem ob nekih osmih že kak sadež pojem, jogurt spijem - bom začela hrano kar s sabo nosit, hehe). ko mam pa čas, pa kar pojem kak konkreten zajtrk, čeprav to šele kratek čas prakticiram. in jem tut pozno zvečer (polnoči in še kasneje), če sem pač lačna. ker me grozno boli glava celo noč, če grem s praznim želodcem spat. ni pa zdaj, da se nabutam ko krava pred spanjem.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#12 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 16 October 2006 - 10:35 PM

js brez zajtrka ne morem, pa tut če je to ob 6 zjutri. sm pol ure po tem, ko vstanem tko na mrtvo lačna, da bi bla čist nesposobna za karkoli, če ne bi jedla.
drugač pa skor brez izjeme jem polnozrnate mislije al kako se jim že reče.
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#13 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 16 October 2006 - 10:45 PM

Jz sm med poletjem brala neko knjigo o prehranjevanju ... rečeno je blo,da sicr zajtrk je pomemben del dneva vendar! zajtrk oz. hrana,ki jo pojemo zjutraj,preide v energijo zvečer. Ali si res želimo imeti energijo ob delu dneva,ki je namenjen sprostitvi in koncu delovnih obveznosti,ko se vse konča in je čas za mirovanje.... se prav spet neka zlata sredina-(no,da nau zdj ker pamtn reku-da ja- da želi met energijo zvečer-vse je v načinu življenja-tist k dela oz. deluje ponoč,mu bo ta energija pršla prav ampak dejstvo je,da pač ta teorija take ljudi izključuje)-no,in ravn ta zlata sredina je tista k je zmerna- da ješ ampak ne celga vola.
Jz mislm da tud z banano lahko nadoemstimo kruh,vnesl bomo pa lih tko oh ... pač pamet v glavo pa dobro hrane vase.
Ponavad zajtrkujem eno uro po tem,ko vstanem-najprej spijm pol litra vode in 2 dc zelenga čaja,po 1 uri pa ponavad pojem :
-energijsko ploščico al pa 2 jabka,grozdje,banano+kefir,čeprou ...to bl malkrat,ponavad sadju dodam mal beljakovin(kava brez sladkorja) in se čist fajn počutm...
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#14 pinkystar

pinkystar

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 803 posts
  • Location:Nemcija
  • Interests:kozmetika,muzika,prijatelji,...

Posted 17 October 2006 - 10:34 AM

vcasih se zjutri s taksno grozno lakoto zbudim pa bi vse pozrla kar mam doma1 biggrin.gif
vcasih pa kos suhga kruha ne morm vidit.
obvezno zjutri rabim moj kofe ( al 2,3...) potem grem iz hise in najkasneje 1 uro po tistem sm tud ze lacna tko da ze lahko recem da zajtrkvam redno samo ne vedno doma. tongue.gif
Zvecer pa jem kakor sm glih lacna,ne morm rect,da je ob 19.00 konc!!ponavad se glih pozn zvecer spomnem da bi lahko se neki fuuul doberga jedla!
  • 0
whoever said money can't buy happiness doesn't know where to shop

#15 smetanca

smetanca

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1269 posts
  • Location:Celje

Posted 17 October 2006 - 10:51 AM

obvezno zajtrkujem vsako jutro in predvsem v teh dneh, mora biti to nekaj toplega; kosmici, kornflex, kakav...v osnovni soli nisem nikoli zajtrkovala, od srednje sole napej pa res vedno, ker ce slucajno izpustim zajtrk mi je celo dopoldne grozno slabo..
  • 0

#16 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17053 posts
  • Gender:Female

Posted 17 October 2006 - 07:37 PM

Jaz tudi že od nekdaj jem zajtrk. Če ne jem, fotr teži. biggrin.gif In mi je čist fajn tko. Sem pa zdj začela bolj zgodaj jest večerjo (pa še to je ponavadi le skodelica kakava in kos kruha) ker pač vem, da je to absolutno bolj zdravo, poleg tega sem nekje prebrala, da zgodnja večerja tudi pripomore v boju proti staranju, res smile.gif Čeprav se tega ne držim prav strogo...Še vedno kdaj jem šele ob deseteh al pa 8h. rolleyes.gif
And btw...A lahko nekdo popravi naslov? biggrin.gif
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#17 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 October 2006 - 09:12 PM

QUOTE(MateYa @ 17. 10. 2006 - 20:37) View Post

And btw...A lahko nekdo popravi naslov? biggrin.gif


Šele zdle sem opazila, da je pisalo ''kako pomben je zajtrk'' ... sem zdej popravila. laugh.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#18 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 18 October 2006 - 03:34 PM

Uf, brez zajtrka pri meni ne gre. Čokolino ali nutela sta moja zvesta budnika v nov dan. biggrin.gif
Zvečer se pa trudim, da zadnji večji obrok pojem do 19. ure. Po tej uri pa nič oziroma kak lahek prigrizek. Mi kar uspeva no.
  • 0
IPB Image

#19 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11534 posts
  • Gender:Female

Posted 18 October 2006 - 03:52 PM

Jst med tednom vsak dan zajtrkujem, razen ob vikendih ne, ker ga ponavadi prespim.smile.gif Sm se že ful navadla zajtrkovat tko, da moram zdj vsaj jutr neki pojest.biggrin.gif
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#20 Darla

Darla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 443 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 18 October 2006 - 05:06 PM

Zadnja leta je jutranji obrok obvezen pri meni. Ponavadi ovsene kosmiče, jogurt, al pa kako sadje, štručka s sirom, omleta z namazom ... različno pač. Moram pa jest zjutraj, ker mi je drugače čez par ur slabo in skoraj skupaj padem.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users