Jump to content


Photo

Suha koža


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 wilma

wilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 200 posts

Posted 10 February 2005 - 09:43 PM

Mislim, da imam to po mami. sad.gif Kožo na nogah imam zelo suho in na stegnih imam že zelo dolgo rdeče mozoljčke, katerih se ne da izstisniti, vendar izglefa zelo grdo. Obstaja kakšen učinkovit piling in kakšna krema za stegna in noge na sploh?

Prosim lepo, pomagajte mi, ker sem že čisto obupana, ker do sedaj še nisem našla rešitve. cry.gif
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 February 2005 - 07:28 AM

A si sigurna, da imaš suho kožo? Ali mogoče briješ noge z žiletko? Jaz sem imela kup takih mozoljčkov ravno zaradi britja. Potem ko sem se nehala briti, je trajalo več kot leto, da se mi je koža normalizirala. Sem odgovorila na tvoje vprašanje?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 wilma

wilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 200 posts

Posted 11 February 2005 - 08:12 AM

Po stegnih se ne brijem, pa jih imam vseeno. sad.gif
  • 0

#4 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 11 February 2005 - 08:16 AM

Bepanthen je dober za suho kozo dobis ga v lekarni,potem Eucerin 10% ura lotion,ali pa maslo za telo ker je bolj mastno in zelo ucinkovito za suho kozo. biggrin.gif
  • 0
Nobody is perfect, I am nobody!

user posted image

user posted image

#5 wilma

wilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 200 posts

Posted 12 February 2005 - 10:41 PM

*sweety* najlepša hvala. V ponedeljek se podam v lekarno. biggrin.gif
  • 0

#6 čebelca

čebelca

    sramežljivec

  • Člani
  • 5 posts

Posted 13 February 2005 - 06:15 AM

Zdravo,

tudi jaz imam nekaj podobnega kot ti oz. najbrž kar isto zadevo, vendar mislim da tu ne gre za suho kožo. Meni je edino pomagala uporaba solarija, ker imam zdaj temnejšo barvo in so te "pikice" zato ful manj vidne. Imam pa to po celih in nogah in po rokah, kremo za telo pa redno uporabljam 2x dnevno.

LP, Andreja
  • 0

#7 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 February 2005 - 09:20 AM

Solarij in na splošno sončni žarki so strup za kožo.Povzročajo hitrejše staranje. Potem je bolje, da posežeš za samoporjavitvenimi kremami.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#8 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 13 February 2005 - 09:23 AM

Z uporabo solarijev naredis kozi ves skode kot koristi.
  • 0
Nobody is perfect, I am nobody!

user posted image

user posted image

#9 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 February 2005 - 09:43 AM

Vsaka zadeva škoduje, če z njo pretiravamo. Solarij v zmernih količinah lahko pomaga koži, predvsem mastni, mozoljasti. Meni je zelo. Paziti pa je potrebno da pred in po solariju kožo dobro navlažiš s kremo.

Za suho kožo na nogah ti svetujem Johnsnonov gel za otroško kožo, ki ga naneseš na vlažno kožo. Gel je zelo masten, ampak se lepo vpije v kožo in jo navlaži. Meni pomaga, pa imam tudi zelo suho, pogosto tudi luskasto kožo na nogah.

LP N
  • 0

#10 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 February 2005 - 11:31 AM

Kaj pa če imaš suho kožo na obrazu, da se ti isto včasih naredijo luske, mislim kot da bi se lupila?
  • 0

#11 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 February 2005 - 12:06 PM

Mishka naredi si najprej peeling, ampak uporabi blag peeling z drobnimi zrncami. Potem si naredi masko za obraz. Osebno so mi v redu Niveine maske za enkratno uporabo z medom, so bogate in navlažijo kožo. Masko uporabi enkrat na teden, naslednje tri tedne, da se stanje kože izboljša. Katero kremo za obraz pa uporabljaš? A se ti koža na obrazu luska vsepovsod ali samo na določenih predelih, kot npr.: predel okrog nosu, ust, lišaji na licih?


LP N
  • 0

#12 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 February 2005 - 12:58 PM

Za izredno suho kožo je dobra jojoba. Pomaga. Pa zelo nežni pilingi (encimski je za suho kožo najboljši, dela jih Art Deco). Ne uporabljaj mehanskih pilingov, ki ti bodo kožo še bolj ranili.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#13 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 February 2005 - 04:10 PM

Ja enkrat sem kozmetičarko vprašala in mi je rekla da imam mešan tip kože. Pa čez leto drugače nimam posebnih težav, samo čez zimo. Iskreno povedano kreme kakšne posebej ne uporabljam prav za moj tip kože, ker ubistvu tudi ne vem katera je dobra. Ti lišaji pa se mi delajo samo na dolečenih predelih obraza. Vem da je full težko priporočit kakšno kremo, ker vsakemu odgovarja druga krema, ampak bi vas vseeno prosila za kakšen nasvet. Hvala smile.gif
  • 0

#14 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 February 2005 - 04:13 PM

Čez zimo je koža pogosto presušena, zaradi mraza, centralnega ogrevanja in podobno. Kaj pa če samo na tiste predele, ki se ti luščijo, namažeš bolj mastno kremo, na ostale pa kakšno vlažilno (Avon M24, Loreal, Clinians jabolko...).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#15 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 February 2005 - 04:22 PM

Imam en piling od Johnson'sa, samo imam po uporabi le tega kožko čisto zategnjeno. Se mi zdi da mi še več škode naredi kot pa dobrega. Kakšna pa se vam zdi od Garniera krema za mešan tip kože- fresh?
  • 0

#16 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 February 2005 - 04:29 PM

Mishika,

Tudi meni je zategovalo kožo po Johnsonovem peelingu. ermm.gif Garniereva kremo sem nekaj časa uporabljala samo poleti, pozimi pa mi je bila enostavno premalo. Predvsem lica so bila še vedno suha. Imam podobno kožo kot ti. Trenutno uporabljam Vichyevo kremo, ki jo sicer še testiram... upam, da bo OK.

LP N
  • 0

#17 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 February 2005 - 04:36 PM

Ja očitno res smile.gif Katero kremo pa drugače uporabljaš? Pa katera je naredila najbolj pozitiven vtis nate?
  • 0

#18 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 February 2005 - 05:13 PM

Hmm težko rečem, katera je name naredila najboljši vtis. Problem je v tem, da sem ena tistih potrošnic, ki zadeve neprestano menja, vedno drugače kombinira s toniki in ostalimi čistili itd. Če pa že govorimo o blagovnih znamkah pa lahko rečem, da so se mi dobro obnesli Vichyevi proizvodi, proizvodi Elizabeth Arden, Loccitan...ampak pri teh sem uporabljal skoraj celo kolekcijo. Mislim, da tudi to veliko pomeni, da uporabljaš linijo iste blagovne znamke.
  • 0

#19 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 14 February 2005 - 09:14 PM

Mogoče bi lahko probala Matisovo kremo iz linije Sebo regulatrice. Odlično oskrbi suhi del kože z vlago in maščobo, na mastnejšemu delu pa dobro regulira izstop loja.
LP J
  • 0

#20 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 14 February 2005 - 09:20 PM

Kje pa jo lahko kupim pa kolikšna je cena, če mogoče veš?
Se pravi, da lahko kremo nanašem po celem obrazu smile.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users