Jump to content


Photo

Silonda losjon za nego kože


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14839 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 03 July 2006 - 05:39 PM

IPB Image
IPB Image
Da se dobit v sanolaborju. Tole je teti predlagala ena medicinska sestra, pa tud filing na koži je ful vredu, je taka gladka.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 July 2006 - 06:10 PM

Tole ne vem, če je za občutljivo kožo, ker vsebuje precej parfuma in tudi zelo zgodaj na seznamu konzervanse. Sicer je krema mastna in brez AOK. Kar povprečno.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14839 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 03 July 2006 - 06:54 PM

gmh:) no, vredi. a tale dišava, a to je paraffinium liquidum?
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#4 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 July 2006 - 06:56 PM

parfum je disava biggrin.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 July 2006 - 06:19 AM

Tisto je pa maščoba.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14839 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 04 July 2006 - 09:39 AM

biggrin.gif jao sem en butl, tistga parfuma sploh nism vidla:)
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#7 kika

kika

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 07 July 2006 - 08:46 AM

QUOTE(cvetkolinka)

Da se dobit v sanolaborju. Tole je teti predlagala ena medicinska sestra, pa tud filing na koži je ful vredu, je taka gladka.


Glej, tole v glavnem uporabljajo sestre v bolnišnicah in zdr.domovih, pa ne zato, ker bi bilo tako zelo super, ampak, ker je ponudnik bil izbran na javnem natečaju kot najugodnejši. Predlagala ji je tole, ker edino tole pozna.
Da pa bi bilo tako zelo ok za kožo ti iz lastnih izkušenj povem, da ni - ko sem še delala v zdravstvu sem en čas to uporabljala, a sem kmalu začela svojo nosit s sabo, ker mi je ta skupaj z razkužilom zelo izsušila in razpokala roke, tako da ti svetujem, da prihraniš ta denar za kaj boljjšega.

LP
  • 0

#8 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 08 July 2006 - 01:03 PM

a pol tale silonda nebi bla za mastno kožo ane? ermm.gif

nevem, včasih se namažem z njo, pa je na koži kr kul, pol je ful mehka...
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)

#9 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 July 2006 - 05:49 PM

Za mastno ne. Samo, če sem prav razumela, je to krema za telo. KOža telesa pa ponavadi ni mastna.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#10 kika

kika

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 08 July 2006 - 08:20 PM

Ni krema za telo. Je tak tekoč losion za mazat roke po razkuževanju. Sedaj sestre in zdravniki uporabljajo kar zelo močna razkužila za roke, v glavnem Spitaderm, ki je kar hudo izsušujoča raztopina, vsebuje če me spomin ne vara pribl. 0,5% vodikovega peroksida in drugih kemikalij. Je tako močno, da inaktivira en kup virusov (tudi HIV in HBV, Rota, Herpes, Hepatitis cool.gif ter bakterije (celo Tbc).

Hočem povedati, da ti po tej tekočini tako izsuši roke, da je hudo, še posebej, če imaš že naravno suho kožo. Potem se roke namaže s tem losionom, ki naj bi kao popravil stanje po razkužilu, ampak po mojih izkušnjah jih ne. Občutek ugodja je kratkotrajen, zvečer doma sem imela kožo kot smirkov papir. Jaz sem uporabljala kar čisto navadno kremo za roke znamke Mercator in sem z njo zelo zadovoljna še sedaj.

BTW, sestavine te kreme so :
aqua, glyceryn. prunus amygdalus dulcis, paraffium liquidum, stearic acid, glyceryl stearate, cetyl alcohol, propylene glycol, aloe barbadensis, dimethicone, triethanolamine, titanium dioxide, polyquaternium 10, BHT.imidazolidinyl urea, phenoxyethanol, methylparaben, butylparben, parfum, pa nekaj malenkosti
  • 0

#11 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82956 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 July 2006 - 08:31 PM

Pri mami v službi (v KC) pa uporabljajo ta losijon za telo za paciente, po umivanju rok pa osebje ( biggrin.gif matr, se lepo izražam) uporablja lekarniško kremo. wink.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#12 kika

kika

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 08 July 2006 - 08:55 PM

Na katerem oddelku pa dela tvoja mama? Pa pacientom se lepo godi, da jih mažejo z losionom po telesu. smile.gif
  • 0

#13 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82956 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 July 2006 - 09:00 PM

Oddelek opekline. ermm.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#14 kika

kika

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 08 July 2006 - 09:34 PM

Upss! No, potem pa je že bolj razumljivo.
Čeprav... no, ne vem, če bi si jaz dala tole na opekline, predpostavljam pa, da mažejo s tem losionom že ozdravlljeno kožo, ker ne vem, če vsebuje kakšno posebej zdravilno učinkovino za take težave.

Za manjše 'domače' opekline (likalnik, sonce, vroči lonci..) jaz ponavadi uporabljam Bepanthol losion in je tudi super.
  • 0

#15 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 08 July 2006 - 09:35 PM

jinadaze aja? kako ji je ime? tongue.gif
  • 0

#16 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 08 July 2006 - 11:25 PM

no kko bi se pa ta losjon obnesu kot krema za telo?
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)

#17 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82956 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 July 2006 - 11:42 PM

QUOTE(lejck)
jinadaze aja? kako ji je ime? tongue.gif


Alenka G. biggrin.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#18 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 09 July 2006 - 06:54 AM

QUOTE(kika)

BTW, sestavine te kreme so :
aqua, glyceryn. prunus amygdalus dulcis, paraffium liquidum, stearic acid, glyceryl stearate, cetyl alcohol, propylene glycol, aloe barbadensis, dimethicone, triethanolamine, titanium dioxide, polyquaternium 10, BHT.imidazolidinyl urea, phenoxyethanol, methylparaben, butylparben, parfum, pa nekaj malenkosti

Tole je pa kar v redu. Zelo mastno in vlažilno in tudi z naravnimi izvlečki.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#19 kika

kika

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 09 July 2006 - 08:12 PM

Super, saj se mi je kar dozdevalo, da mora biti dobro, vsaj učinek na koži je super. Moram priznat, da so me ti izdelki bl.znamke Mercator zelo pozitivno presenetili, predvsem tale krema za roke, kamilična krema za roke in pa Lumpi mleko za telo po sončenju, ki ga uporabljam vsak večer čez celo leto. Sedaj nameravam poskusiti še Lumpi otroško olje, že hitri pregled sestavin mi daje zelo dober občutek. No, to je dokaz, da ni dobra samo tista kozmetika, ki je draga in ki se jo na veliko reklamira.
  • 0

#20 fabulous

fabulous

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 301 posts

Posted 11 July 2006 - 08:19 PM

Ve kdo, če so Mercatorjevi kozmetični izdelki testirani na živalih oz. kdo jih dela za njih?
  • 0
We have a hunger of the mind which asks for knowledge of all around us, and the more we gain, the more is our desire; the more we see, the more we are capable of seeing. (Maria Mitchell)




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users