Jump to content


Photo

please help!!!


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 Barbii

Barbii

    sramežljivec

  • Člani
  • 37 posts

Posted 14 May 2006 - 10:53 AM

Pozdravljene!
Nimam veliko izkušenj z barvanjem las, zato vas prosim za nasvete. Včeraj sem bila pri frizerju, ki mi je pobarval lase. Namesto na temno čokoladno rjavo, sem sedaj pobarvana na rdečo sad.gif Moja naravna barva las je pepelnato rjava(neki takega) in sem želela imeti pač temno rjavo barvo. Frizer je predlagal, da mi bo zmešal temno rjavo in rdečo, in na koncu je po vrhu glave rdeče, konice las pa so take kot so bili moji lasje prej, torej naravne barve. In sedaj ne vem kaj naj naredim, res grozno zgleda to. Zanima me ali bi se lahko kako rešila te rdeče, recimo če si sedaj pobarvam na temno rjavo ali črno in v kolkem času si lahko pobarvam lase spet, si bi lahko barvala že čez kake 3 dni ? Ker mi je grozaaaa:/ Prosim za odgovore;)
  • 0

#2 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 May 2006 - 10:58 AM

Jao, jaz bi tega frizerja fentala, ker očitno nima blage veze, kaj dela. Jaz ti priporočam, da se sama doma pobarvaš, kupi si v drogeriji kakšno lepo rjavo barvo (če imaš dolge lase, boš potrebovala dve škatlici barve) in se lepo pobarvaj doma. Jaz se že ene 7 let redno barvam doma in so rezultati vedno zelo, zelo dobri ... se nimaš česa bat. Ni ti pa treba dolgo čakat, da se spet pobarvaš ... kolikor sebe poznam - sama bi se še isti dan.

Kvalitetne barve so recimo L'Oreal Feria, imajo prav linijo za rjavolaske in so zelo lepi odtenki.

http://www.lorealpar...brown/index.asp
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#3 Barbii

Barbii

    sramežljivec

  • Člani
  • 37 posts

Posted 14 May 2006 - 11:01 AM

Joj, hvala! Bom probala to, upam, da mi bo ratalo, ker je kriza taka hodit. No, k temu frizerju pa itak več ne grem. Kako barvo las pa maš ti naravno pa na kako si barvaš?
  • 0

#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 May 2006 - 11:03 AM

Naravno imam tudi nekak tko kot ti, torej tako čudno pepelnato rjavo. Dolgo (ene 6 let) sem se barvala na platinasto blond, pred približno dvema mesecema sem se pa na črno pobarvala (tudi doma) in je spet super izpadlo. Sicer sem se v preteklosti tudi že barvala pri frizerju, ampak vedno znova ugotavljam, da pridem doma še do boljših rezultatov.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#5 katty

katty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 193 posts

Posted 14 May 2006 - 01:25 PM

jst ti ne bi priporočala kupljene barve, ker nikoli ne veš kakšna barva bo ratala, glede na to da si se ravnokar pobarvala... lahko da bo še slabše. poleg tega se rdeče in vsi rdečkasti odtenki najhitreje spirajo. po vsakem pranju se ti bo rdečkast ton spiral, zato ti predlagam, da še malo počakaš. tud jst sm se nazadnje hotla pobarvat na temno rjavo in mi je frizerka enako kot pri tebi zmešala zraven še malo rdeče. tko d sm bla na začetku rdečkasta tko kt ti, zdej se je pa rdeča čist sprala dol in mam zdej lepo rjavo barvo biggrin.gif rajš počaki in ne prehitevaj z nakupovanjem nove barve, ker lahko use sam poslabšaš. za naslednjič pa bolš, da zamenjaš frizerja rolleyes.gif
  • 0

#6 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 14 May 2006 - 07:16 PM

Ne vem kako je z vami ampak meni so veliko ljudi(frizerji) rekli naj se prvo pobarva po enem mescu.
  • 0

#7 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 May 2006 - 07:25 PM

Ja, sej to vsi pravijo, sploh frizerji ... ampak če ti nekdo naredi grozno barvo las, kaj naj pol ... cel mesec hodiš naokol kot strašilo? Ne vem, jaz vsekakor ne bi. Se redno barvam, se je že zgodilo, da sem se dvakrat v enem tednu, pa imam res lepe in tudi zdrave, goste lase. Ni fino, če je to stalna praksa, če se zgodi enkrat ali dvakrat, pa tudi ni panike.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#8 Zasanjana

Zasanjana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 452 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:drsanje, umetnost

Posted 14 May 2006 - 09:17 PM

Groza da se ti je to zgodil, cist verjamem kako ti je. Jaz sem prej imela vedno strah iti k frizerju, se bolj kot pa iti k zobarju!! Ampak odkar imam novo super frizerko in super zobarco, grem tja z veseljem!! (ok zdej sm se zobarco notr mesala..ok nema veze biggrin.gif)

Dilema pravis da je Loreal super barva? KULLL!! ker sem prvic v lajfu kupila barvo in to lih loreal, ceprav itak nisem vedela kaj kupujem itd. Nevem kako bo izpadlo na meni, ker do sedaj me je vedno barvala frizerka. Zdaj se bom pa prvic sama oz. me bo kolegica. Upam da kul izpade.

Aja, a je ena barva dovolj za dolge lase do polovico hrbta (malo manj) ? Barvati si mislim narastek in pa malo samo potegniti po ostalih laseh, kot neka pramena. (barva mislim da je enaka kot ta moja zdajsna na laseh).
  • 0

#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 May 2006 - 09:24 PM

Zasanjana, je odvisno tudi od gostote las. Jaz potrebujem za barvanje narastka (če hočem res temeljito pobarvat) dve barvi, če hočm še po dolžini, potem pa tri. Imam pa tudi lase do polovice hrbta približno. Ampak če hočeš res samo malo osvežit barvo las in narastek ni ful viden, potem bo tudi ena škatlica barve dovolj. Je pa dosti odvisno tudi od spretnosti tvoje prijateljice.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#10 Zasanjana

Zasanjana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 452 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:drsanje, umetnost

Posted 15 May 2006 - 02:13 AM

Aha no saj mislim da bo ena dovolj. to bom uporabila ko bo res kriza oziroma se mi ne bo dalo k frizerju itd.

Ampak takole da ce se cele lase barvas z narastkom vred je v bistvu isto cenocno kot pa ce se pri frizerju, saj rabis od 2-3 barve. Pri frizerju pri barvanje od 5-7k (normalni frizerji, ne mic stayling). Ko pa kupis barvo je pa ena barva 2-3k pa torej ce kupis 2, das nekje 5 ali 6 k. priblizno.

Jaz nimam ravno tako zelo gostih las,nekje srednjega.

Bi imela ful gostejse, samo tega se ne da popraviti (razen podaljsnja las oz. zgostitve, kjer ti tiste sopke las namecejo v lase biggrin.gif).
  • 0

#11 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 15 May 2006 - 07:16 AM

QUOTE(Zasanjana)
Pri frizerju pri barvanje od 5-7k (normalni frizerji, ne mic stayling)

Pri njih je vse odvisno katero stopnjo ima frizer, pri katerem se boš preobrazila... Lahko te npr. samo postriže in daš 7.500 sit, za barvanje pa do 18.000. Grejo se pa na površino las (pramena po celi glavi ali le zgoraj) in ne na količino barve(dvojna pramena).

Sem se že vse pozanimala biggrin.gif Sicer pa riskiraš, da te zafrknejo pri vsakem frizerju, lahko je čisto navadni salon ali pa Mič ...
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#12 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30931 posts
  • Location:Primorska

Posted 15 May 2006 - 08:06 AM

Jst dam za krajše lase (do brade, malo dlje) za vse - striženje, pramene in frizura - 7k innsem ful zadovoljna. tongue.gif
  • 0

#13 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 May 2006 - 08:41 AM

QUOTE(Zasanjana)
Aha no saj mislim da bo ena dovolj. to bom uporabila ko bo res kriza oziroma se mi ne bo dalo k frizerju itd.

Ampak takole da ce se cele lase barvas z narastkom vred je v bistvu isto cenocno kot pa ce se pri frizerju, saj rabis od 2-3 barve. Pri frizerju pri barvanje od 5-7k (normalni frizerji, ne mic stayling). Ko pa kupis barvo je pa ena barva 2-3k pa torej ce kupis 2, das nekje 5 ali 6 k. priblizno.

Jaz nimam ravno tako zelo gostih las,nekje srednjega.

Bi imela ful gostejse, samo tega se ne da popraviti (razen podaljsnja las oz. zgostitve, kjer ti tiste sopke las namecejo v lase biggrin.gif).


Jaz po navadi kupim dve barvi, torej me to stane 4k ... pri frizerju bi me verjetno prišlo ene 6k oziroma tja ko sem jaz hodila, ene 10k ali več. Torej se mi vseeno bolj splača doma barvat, pa ne samo zaradi denarja, ampak zato, ker sem z domačim rezultatom ful zadovoljna, pa še pri frizerju mi ni treba dve uri viset.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#14 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 15 May 2006 - 02:54 PM

QUOTE(DiLeMa)
Jaz po navadi kupim dve barvi, torej me to stane 4k ... pri frizerju bi me verjetno prišlo ene 6k oziroma tja ko sem jaz hodila, ene 10k ali več. Torej se mi vseeno bolj splača doma barvat, pa ne samo zaradi denarja, ampak zato, ker sem z domačim rezultatom ful zadovoljna, pa še pri frizerju mi ni treba dve uri viset.

Pri meni je isto. Pred časom sem skos hodila k frizerki, cca. na vsaka 2 meseca na farbanje narastka in rezanje konic (dasiravno to večkrat sploh ni bilo potrebno, ampak mi je rezanje konic pri dolgih laseh predstavljalo pač največjo razburljivo spremembo, ki sem si jo hotela privoščiti biggrin.gif ). In sem tudi plačevala po 10k - največkrat celo več. Zdaj pa pri frizerki nisem bla že od lani, ene pol leta skoraj (jo prav vidim, kak jo žre, kje sem, hihi). In nimam potrebe. Las nimam uničenih popolnoma nič, narastek pa si enako kvalitetno pobarvam sama - za preceeej manj denarja.

S tem da si jaz kupim samo eno barvo, ker za ostale lase, kjer ni narastka, praktično farbe ne nucam - so že prečrneni čist. biggrin.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#15 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 17 May 2006 - 09:00 AM

Dobr za tebe. Največ barv kar sem jih rabla za svojo čupo je bilo 5 škatel... biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#16 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 May 2006 - 10:58 AM

Jaz ne vem, kako vam rata na lase nanest takšne količine barve. Jaz lahko zase rečem, da imam zelo goste lase, dolge do sredine hrbta in sta mi dve škatlici dovolj ... je pa treba nanašat res natančno in sistematično, poleg tega barve ni treba na debelo pacat. Sem vprašala enkrat sosedo frizerko, koliko barve bi ona porabila na izredno gostih laseh do riti, pa je rekla, da približno tri škatlice in, da nima pojma kaj delate ve s takšnimi količinami farbe (so že bile enkrat o tem razprave tle gor).

Pa ne mislim s tem nič slabega, ampak res mi ni jasno.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#17 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 17 May 2006 - 11:49 AM

QUOTE(nihrida)
Dobr za tebe. Največ barv kar sem jih rabla za svojo čupo je bilo 5 škatel... biggrin.gif biggrin.gif

Ojej. Jaz sem porabila eno, ko sem jih mela skoraj do riti.
Pa zdaj porabim eno, pa mam precej več las, kot ti. biggrin.gif Je pa res, da si torej farbam predvsem narastek..... za ostale pač ponucam, klko ostane.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#18 Zasanjana

Zasanjana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 452 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:drsanje, umetnost

Posted 17 May 2006 - 04:25 PM

QUOTE(URŠKA)
QUOTE(Zasanjana)
Pri frizerju pri barvanje od 5-7k (normalni frizerji, ne mic stayling)

Pri njih je vse odvisno katero stopnjo ima frizer, pri katerem se boš preobrazila... Lahko te npr. samo postriže in daš 7.500 sit, za barvanje pa do 18.000. Grejo se pa na površino las (pramena po celi glavi ali le zgoraj) in ne na količino barve(dvojna pramena).

Sem se že vse pozanimala biggrin.gif Sicer pa riskiraš, da te zafrknejo pri vsakem frizerju, lahko je čisto navadni salon ali pa Mič ...



aha, samo to je malo bedno,ker pobarva te menda isto navadni frizer ali pa tak z malo višjo stopnjo, kaj ni tako? Za lase pa moraš itak sam skrbet že prej, če hočeš imeti lepe, ker ti 1 obisk na dva meseca pri frizerju ne bo nič popravil las (edino mogoče za prvih 3-5 dni).

Jaz bi ful rada imela gostejše lase!! v bistvu imam normalne, potem spodaj, so pa ful tanjše!!! cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif
  • 0

#19 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 May 2006 - 05:20 PM

Ja če so konice tanjše kot zgornji lasje, potem so poškodovane in zato stanjšane (zdrav las mora bit skos enakomerno debel). Tle pomaga samo redno in kvalitetno striženje.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users