Jump to content


Photo

Kondicija


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 14 October 2004 - 08:22 PM

Jaz pa imam že en mesec orbitrek. Resno vadim, vsak drugi dan. Problem je, ker se zelo hitro utrudim, pulz mi kar hitro naraste na 140. Kako naj pridobim kondicijo, naj delam še kekšne vaje zraven?

Tan
  • 0

#2 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 15 October 2004 - 08:17 AM

Ola!

Pri meni se je isto pojavljalo pri teku. Zato sem zacela stopnjevat:prvi dan 5 min intenzivnega dela oz. toliko,kot zmores in vsak drugi dan vajo podalsas za pol ali pa za minuto. V enem mesecu se ti bo zelo poznalo. Pomembna pa je seveda redna vadba in nikoli ne smes pretiravat. Ko ne mores vec,vadi se kakih 10 s na silo,da se malo namucis.
  • 0

#3 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 19 October 2004 - 07:14 PM

Živijo,
orbitrek je kardiovaskularna aparatura, kar pomeni, da si boš pridobila zelo veliko kondicije ob redni vadbi. Res se kar hitro utrudiš, vendar je treba vztrjati. Mogoče bi bilo dobro, da pri prevelikem utripu malo upočasniš vaje, tako kot pri teku, ko se zadihaš pač tečeš počasneje ali pa hitro hodiš, samo ustaviš se ne.

Ščasoma boš vse manj zadihana in vedno bo več kilometrov. Meni je Orbitrek res super, samo trenutno je malo PRAŠEN.

lp J
  • 0

#4 Sonny

Sonny

    sramežljivec

  • Člani
  • 21 posts
  • Location:Bled

Posted 16 January 2005 - 05:09 PM

hmmmm jaz ti priporočam,če bi rada izboljšala oz. pridobila kondicijo,da greš tečt na zrak,sicer orbitrek tudi ni slaba zadeva..začni z "joging" tempom,malo hitreje od hitre hoje..vsaj 4x na teden,ne smeš zanemarit počitka oz. časa regeneracije..je pa zelo pomembno dihanje,ko boš znala oz. se naučila pravilno dihat,boš še lažje pridobivala na kondiciji..
  • 0
D.A.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users