Jump to content


Photo

kako negovati nohte?


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 05 September 2004 - 04:06 PM

hello 8) mene pa zanima kakšna ublika je najbolša za nohte na rokah-uvalna,rauna...pol kako utrdit nohte da se ne cepjo pa da so močni.s kakšnimi barvami si jih lakirate pa od katere firme.kateri so dobri odstanjevalci lakou pa ne predragi,kako si čiste nohte.ali velikokrat hodite na manikuro? sej vem velik vrašan sm vam naložila twisted.gif sam se jih boste udguvurile za mene rolleyes.gif vrjetn se bom še kkšnga spomnla.
za zdej pa "sam" to wink.gif
  • 0

#2 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 05 September 2004 - 05:07 PM

Hello

oblika nohtov je čisto odvisna od oblike prstov, kakšna je nohtna ploščica ... recimo, meni ne paše francoska manikira, ker imam zelo ozko nohtno ploščico. Zato si nohte oblikujem "klasično", so ovalni.

Kaj je dobro za nohte? Če želiš imeti trde noht, moraš najprej začeti z nego obnohtne kožice. Tudi sama oblika nohta je odvisan od nege obnohtne kožice.

Na splošno lahko potdrim kvaliteto negovalnih proizvodov Jessica, LCN, Orly, odstranjevalec imam pa od IsaDore, brez acetona. Zelo dobro odstrani barvne lake glede nato, da je brez acetona.

Uporabljam različen lake, zelo rada testiram. Všeč so mi Lorealov laki(sicer klasični, ne Jetset), Max Factor Nailfinity, IsaDora, presenečena sem bila nad Artdecojem.

Hmm, verjetno sem še kakšno vprašanje spustila oops.gif

LP N
  • 0

#3 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 06 September 2004 - 11:40 AM

Hoj!

Dober utrjevalec ima Loreal (najbolj se splača kupit v Leku v Ljubljani),pravtako so še najbolj kvalitetni in obstojni laki od Loreala, nato pa Artedeco in Pupa - ki je pa malce dražja (velik prihranek če jo kupite v Martimexu v Lj - blizu "Mačka" ob Ljubljanici - blizu pizzerije Napoli). Prisegam pa tudi na kvalitetno ponudbo utrjevalcev in lakov od Avona.
  • 0
LP, Finatina

#4 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 06 September 2004 - 08:07 PM

Polek kvalitete laka je za dolgo obstojnost pomembna tudi dobra tehnika nanašanja. Rada imam klasične lake za nohte Izadora, Art deco, Max Factor, včasih tudi kaj od Loreala. Vsi laki delujejo lepo samo na urejenh in zdravih nohtih, zato je pomembna osnovna nega nohtov. Dobre pilice, blagi odstranjevalci, olja za obnohtje ipd. Nadi je že naštela nekaj kvalitetnih znamk, ki jih lako kupiš pri nas. Pa vztrajnost in doslednost in rezultati so tu!

lp
  • 0

#5 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 07 September 2004 - 11:45 AM

hvala vsm ki ste mi udguvurile wink.gif :thumright: jutr grem vse nabaut biggrin.gif sam bom spet preveč zapravla cry.gif
  • 0

#6 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 09 September 2004 - 06:15 PM

Če je preveč naenkrat pa malo porazdeliš! Bolje pozneje kot nikoli laugh.gif

lp
  • 0

#7 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 10 September 2004 - 05:34 PM

joj ti moji nohti!tok se trudm z njimi pa se mi dons,k sm si s kremo mazala nohte,en zlom.to se pomoje res lahko samo men zgodi.pa si jih redno pilim,pa dajem gor nadlak od lcn.pa zdj sm zacela se une tabletke jemat. a ma kaksna izkusnje z njimi?a naj jih se jemljem,oz.naham ce je brezveze? cry.gif


lp
  • 0

#8 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 10 September 2004 - 06:26 PM

Nohti so full zahtevni, rabiš čas in veliiiiiko potrpljenja. Uporabi tudi kremo za obnohtno kožico, kajti lepi nohti se začnejo pri korenini, ne na konicah nohta. Podlak pa si nanesi tudi na nohtno ploščico in na spodnjo stran ploščice. Noht je potrebno celovito zaščititi.

LP N
  • 0

#9 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 11 September 2004 - 12:17 PM

se to,katero kremo za obnohtno kožico mi svetujete?
  • 0

#10 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 11 September 2004 - 12:57 PM

En izmed ok izdelkov je od Artdeco, in sicer: "Cuticle Remover Gel"

No, predlagam ti pa tudi od L'occitane - Berurre de karite - shea butter, to je večnamenska "krema", ful dobra recimo za poškodovane ustnice in za obnohtno kožico. Ta pa stane v City Parku 998,00 SIT in je v mali okrogli embalaži oz. lončku.

Jaz imam oba izdelka in sem z zadnjim še posebej zadovoljna, še zlasti če oba kombiniram skupaj pri negi nohtov.
  • 0
LP, Finatina

#11 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 11 September 2004 - 02:37 PM

aaa,domam mam shea butter pa nisem vedla da ga lahko tud za to uporabim!hm 8) thx za nasvet wink.gif
  • 0

#12 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 11 September 2004 - 03:24 PM

QUOTE(Finatina)
En izmed ok izdelkov je od Artdeco, in sicer: \"Cuticle Remover Gel\"

No, predlagam ti pa tudi od L'occitane - Berurre de karite - shea butter, to je večnamenska \"krema\", ful dobra recimo za poškodovane ustnice in za obnohtno kožico. Ta pa stane v City Parku 998,00 SIT in je v mali okrogli embalaži oz. lončku.

Jaz imam oba izdelka in sem z zadnjim še posebej zadovoljna, še zlasti če oba kombiniram skupaj pri negi nohtov.



Finatina kje v City parku?
  • 0

#13 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 11 September 2004 - 03:31 PM

Joj, ne vem kateri točno vhod, Je pa tudi v Lj, na starem trgu, pri vodnjaku pri Magistratu.
Drgač pa City park v LJ.
  • 0
LP, Finatina

#14 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 11 September 2004 - 07:55 PM

Tudi jaz sem že jemala neke tabletke za izboljšanje nohtov in las (ne spomnim se že kako so se rekle, kupila pa sem jih v trg. Sanolabor), pa so mi kar pomagale. Vendar se smejo jemati samo kot "intenzivna kura" in ne vedno.

lp
  • 0

#15 romy

romy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts

Posted 22 October 2004 - 09:46 AM

Priporočila bi Revlonovo Intensivno kuro, ki mojim nohtov po moje precej pomaga, glede na to, da se lomijo in cepijo, brez, da jih kaj dosti obremenjujem. Obstaja v obliki laka, le da ni kot lak, temveč bolj kot nekakšen losijon in se nanaša s čopičem (kot lak). Zraven si pomagam še z Oriflamovo tekočino za hitrejšo rast nohtov, je pa potrebna disciplina, kot povsod. Zjutraj in zvečer, namažem pa prvega kar čez cel noht, tisto za hitrejšo rast pa vmasiram okrog po obnohtni kožici ter čisto do prvega členka pod nohtom. Meni pomaga.
  • 0

#16 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 26 October 2004 - 05:57 PM

evo da sporočim,stanje nohtov zelo zelo izboljšano.kako jih negujem.odstranjevalec laka brez acetona od jade(okoli 700 sit).pilica lcn(1000 sit),odstranjevalec kozice od afrodite(550sit),aroma krema za utrjevanje nohtov(600 sit),podlak z kalcijem od lcn(1700 sit).nohti so ratal zelo moci(vcasih sm si jih zlomila ze z mazanjem kreme za roke.... rolleyes.gif )
zanima me pa zakaj so rumeni??? cistim jih redno a vseeno.to me zelo moti...kaj delam narobe?

hvala
vasa vesnica
  • 0

#17 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 26 October 2004 - 06:04 PM

Na prvo mesto sem za lake umestila Revlon, vse do uporabe lakov od Pupe in Bourjois. Odlični laki!
Pupa ima poseben dober lak za glajenje brazd v nohtu in obenem hranljiv. Ful sem zadovoljna. Uporabljam ga več ali manj kot podlak, imela sem ga pa tudi kot lak in sem bila ravno tako zadovoljna.
  • 0
LP, Finatina

#18 romy

romy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts

Posted 28 October 2004 - 10:03 AM

Kaj pa Jade lak Foreverstrong? A imaš res potem bolj trdne nohte? Pa kako obstojen je? Kateri lak bi ustrezal temu? Toooliko sem jih že nakupila, različnih firm, pa me še noben ni zares prepričal. Tudi Nailfinity od Max Factorja ni tisto, za kar se ima. Rada bi lak, ki res drži vsaj par dni, potem se itak naveličaš ene barve in je treba menjati. Vsaj jaz. rolleyes.gif
  • 0

#19 Sanja

Sanja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 154 posts
  • Location:Maribor

Posted 28 October 2004 - 01:33 PM

JAz mam to celo kolekcijo od Dikle,lak uterjevalec,kremo za nohte,kremo za roke in pa odstranjevalec laka z balzamom,pa se mi vseeno lomijo tu in tam cry.gif
  • 0
LP,Sanja

#20 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 28 October 2004 - 02:56 PM

ne vem sanja,kako to.ampak ne vrjamem da je imela kaksna slabse nohte od mene.sj pravim enkrat sm si zlomila noht ob mazanju rok s kremo,a ves evil.gif zdj sm pa cist obsedena in nosim to kremo za utrjevanje skoz sabo in tud men predavanji si jo nanasam in res skrbim da je okoli nohta ni nikoli suho....zaenkrat nohtki rastejo.ob prvem zlomu vam sporocim(upam da ga ne bo....)

lp
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users