Jump to content


Photo

Zredila sem se, on pa me ne mara več...


  • This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

#1 Teych

Teych

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 06 December 2005 - 04:35 PM

Ojla...
Tudi jaz imam problem, ki me zelo mori in nekako mi ga ne uspe rešiti.V glavi seštevam minuse in pluse, pa premlevam, pa se krivim, a še vedno ne vem kaj naj naredim.
OK, stvar je taka.S fantom sva skupaj leto pa pol, on ima 27 let, jaz 24.Ko sva se spoznala nisem bila suha, bila sem močnejša od večine punc... a to ga začuda ni motilo, še več, rekel mi je, da mu je to celo všeč... Ko sva bila skupaj že neki časa sem se odločila, da začnem jemat tabletke, jemala sem jih skor en leto in med tem časom sem se zredila za 13kg... Ko sem jih nehala jemati se je teža ustavila, a shujšala (še) nisem...
Pri sebi sem sklenila, da se bom odvečnih kg znebila, to vsekakor, a problem je nastal drugje.
Fant me je kr naenkrat, kak mesec nazaj začel prav napadati in moriti s tem.Vsak dan mi predava o zdravi prehrani, kako je treba shujšat, kako smo debela, kako naj se ne čudim, da gleda druge babe če ma pa ob seb tako kot sm jst... Zašel je v ekstreme, pri 181cm in 86kg je začel bolano hujšat, češ, pojedel bom sam juho in to je to... in v to hoče povleči še mene...sicer ga je to hmal minilo, a vseen... jaz pa se zavedam, da je hujšanje proces, da ne gre to iz dans na jutri... hodim na taebo, pazim pri prehrani kakor se da, s prvim grem na 90dnevno dieto, tko da mislim, da se kr trudim...
A njemu to ni dovolj... rad bi me preoblikoval in vedno znova, iz ure v uro mi skuša povzročiti slabo vest... in to mu celo uspešno ratuje!Od kar je postal obseden s podobo idelalne ženske se mi upira misel na kakršenkoli kontakt z njim, saj se mi zdi, da me sam ocenjuje...On pravi, da mi teži zato, ker je to dobro zame, da me kao spodbuja,da mi hoče pomagat,da mi noče nč slabga kvečjemu dobro, sam men se nekak ne zdi....
Ponižuje me da res ni, norca se dela iz mene in grozi kako si bo našel eno ki bo celo taka kot si on želi... ko in če ga bom pustila seveda...
In prišli smo do poglavitnega problema.... Ali je tako vedenje "normalno"?Ne vem, mogoče se sam men zdi, ampak tak način kaže na to da me človek sploh ne spoštuje.Ali je to, da se človek zredi res razlog, da ga ne maraš več?In... ali ravnam prav, ko sem se pri sebi odločila, da me ne bo nihče silil v nekaj, ampak, da bom to nardila zarad SEBE in ne zarad njega?
Naj še povem, da sem s težo vedno imela težave, a sem jih tudi uspešno premagala.... imela sem namreč 118kil, a sem pred tremi leti shujšala na 75kg, tko da... mislim, da moj fant nima podlage, da mi kaj očita, še najmanj pa brezbrižnost in pomanjkanje volje...
Kaj pa menite vi?Bi se punce pustile in, ali bi fantje tako ravnali s svojimi puncami v takem primeru?
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 December 2005 - 04:52 PM

Pusti ga. Kratko in jedrnato. Če mu nisi všeč taka kot si, naj si pa najde drugo. Sicer je to lažje reči kot izvesti, ampak je to edini pravi odgovor.
Ne sme te siliti v nekaj, kar tebe mori. Saj se že sama dovolj sekiraš zaradi tega, ni treba, da te še on.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 06 December 2005 - 05:11 PM

Se popolnoma strinjam s Sonchiko ... punca, kje imaš samospoštovanje? Ceni se, zahtevaj, da so ljudje do tebe korektni, sploh pa tisti, ki bi te naj imeli radi.

Jaz si tega prav zares ne bi dovolila. In tudi ti si ne smeš pustit, da takole popuščaš ... fant te ne ceni in z nekom, ki nate gleda zviška, se pač ne da imeti ljubeče in perspektivne zveze.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#4 B_lady

B_lady

    sramežljivec

  • Člani
  • 82 posts

Posted 06 December 2005 - 06:21 PM

Očitno je, da te ne ceni tako kot si. Pusti ga in najdi boljšega! wink.gif
  • 0

#5 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 06 December 2005 - 07:11 PM

nevem kaj še delaš z njim
ja ja , vem najbrž ga maš še rada
ampak vseeno?
RES HOČEŠ TO POSLUŠAT VSAK DAN?

mislim da je zate boljše da ga pustiš pa naj se gre on pri keri drugi shujševalnega trenerja če ga bo prenašala!
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#6 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 06 December 2005 - 07:32 PM

.
Spet ena bejba brez samospoštovanja. Zeeeh.


.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#7 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 06 December 2005 - 08:43 PM

Če te že zdaj mori okoli nečesa tako (dokaj) banalnega kot je telesna teža, kaj bo šele, ko mu ne bo več všeč tvoja služba, ko bo 'ugotovil', da tvoja najboljša prijateljica 'slabo' vpliva na tebe in ko se mu bo zazdelo, da bi on imel pet ortok in ne npr. dva kot si želiš ti?

Si res želiš preostanek življenja preživeti z nekom, ki te bo imel rad samo takrat ko in če boš ustrezala njegovim standardom?

Your life - your choise!
  • 0

#8 ninicka

ninicka

    sramežljivec

  • Člani
  • 15 posts

Posted 06 December 2005 - 08:52 PM

teyc, pamet v roke in pusti fanta! :angryfire: sploh te ni vreden, če te ne jemlje takšno kakršna si! pa srečno smile.gif
  • 0

#9 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 06 December 2005 - 09:21 PM

Nimam kaj za dodat. Pusti "popolneža".
  • 0

#10 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28942 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 06 December 2005 - 09:37 PM

daj mu mojo telefonsko, da mu eno primažem, ko ga vidim. on se bo pa slinu, ker sem suha. biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#11 žeula

žeula

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1613 posts
  • Location:~¤~¤~¤~

Posted 06 December 2005 - 09:39 PM

QUOTE(sonchika)
Pusti ga. Kratko in jedrnato.


se podpišem!!!!!!
  • 0
Vedno sem čutila, da je trenutek, ko se zjutraj zbudiš, lepši od vseh 24 ur. Misliš si, da se lahko zgodi karkoli. In dejstvo, da se to skorajda nikoli ne zgodi, sploh ni pomembno. Možnost vedno obstaja.

#12 miSGaLaXy

miSGaLaXy

    sramežljivec

  • Člani
  • 82 posts
  • Location:SomWhErE In GalaXy

Posted 06 December 2005 - 10:03 PM

OMG blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif

iaoo kwa se dogaja wse dans, ce si pametna bejž stran od njega, k si te sploh ne zasluži. mislim take izjawe p mislim d ni treba nobeni prenašat.


lp, Miša
  • 0
user posted image

#13 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23387 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 07 December 2005 - 08:23 AM

No jaz bi se strinjala z večino odgovorov, ko preberem tvojo zgodbo.
Me pa zanima nekaj drugega ...
Odvisno kakšno težo si imela prej in kakšno višino imaš ... ker 13 kg res ni malo. rolleyes.gif (sorry - ni). Še posebej če tudi TI z zdajšnjimi kilogrami nisi zadovoljna.
Mogoče pa ima res tak čuden način spodbujanja k cilju, ki si ga tudi sama želiš - izguba odvečnih kilogramov (in je pri tem malo neroden).
In mislim da je pomembno tudi koliko časa že imaš te odvečne kilograme in koliko časa se jih že poskušaš znebit.

Žal imam veliko kolegic, ki non stop govorijo, da imajo preveč kg, da bi rade shujšale ... že par let; ko jim pa kaj rečeš (da veš za novo dieto, odlične vaje ali kaj podobnega) se jim pa nos dol obesi ...

In samo primer ... imam fanta ki ima 185cm in se je zredil (odkar sva skupaj) za ene 15kg ... tudi sam ni zadovoljen s tem. Sicer se to niti ne pozna veliko (ker že prej je bil vse, samo suh ne), vendar mu tudi jaz kdaj pa kdaj rečem, naj malo pazi; pokušam zvečer ne jest, da še njega ne zvabim in podobno ... včasih mu tudi kakšno zabrusim (bolj nenamerno) ... ampak vse kar je, mu poskušam pomagat.
Je pa res, da dokler nimaš sam volje, ti ne pomaga nobeno spodbujanje.

Konec koncev, ti poznaš celotno zgodbo in mislim, da sama najbolj veš, koliko te motijo tvoji kilogrami in koliko njegove besede in dejanja.
Po uvodni zgodbi pa mislim, da si se že odločila ... vsaj napisano je tako. Potebuješ samo par pritrdilnih stavkov. In dobila si jih wink.gif
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#14 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28942 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 07 December 2005 - 10:08 AM

kami je zadela žebljico na glavico! thumbup.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#15 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 07 December 2005 - 10:35 AM

aua biggrin.gif
  • 0

#16 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 07 December 2005 - 12:14 PM

Hm ... med vsem tem pisarjenjem kako si kdo koga ne zasluži, je res KAMI zadela v črno. biggrin.gif
  • 0

#17 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 07 December 2005 - 10:40 PM

Tudi jaz se strinjam z ostalimi, pa Kami je tudi ful dobro povedala. Če se teh 13 odvečnih kilogramov vleče že dalj časa potem je mogoče razumljivo, da ti najeda, če pa to ne traja dolgo in če se trudiš shujšat, kot si rekla, potem pa je to en zelo plehek tip...
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#18 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 08 December 2005 - 04:45 PM

Sajn in KAMI vse lepo in prav, se vse strinjam z vama pa vseeno... tut jaz sm "mal" močnejše postave pa mogoče enčink drgač gledam na to od vaju suhic wink.gif

tko je da se močnejši že ponavadi sami dost presekiramo zarad tega
in res ne potrebujemo še nekoga ki bi nas non stop devu občutek krivde ( kar mislim da ga un tip pošteno deva naši forumašovki)

nevem...tole dogajanje tut men nebi blo ušeč

**drgač sm pa jaz ena tistih ko bi ble suhe pa nič zato naredle- priznam KRIVA SM, ZASAČLI STE ME**
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#19 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 08 December 2005 - 06:16 PM

teych... a si ti sploh še tam IPB Image

Ko sem brala odgovore nisem bila zadovoljna z njimi, dokler nisem prebrala odgovora od Kami.

Jst imam prijateljico, ki že od 18 leta hujša in je vsako leto bolj debela. Se mi zdi, da možu (ja sta poročena) ni za zamerit, če ji kdaj kej popridiga o zdravi prehrani. Sej itak da si s človekom kot takim in ga ne vzameš samo zaradi njegovega telesa, sam če hoče bit ženska za moškega privlačna (enako obratno) mormo nekak vzdrževat svoj videz ali ga izboljšat. Pa sej to ne delaš za druzga, ampak v prvi vrsti zase in lastno samozavest.

Sej v svoje postu si si tud odgovorila... mislim, da se nima pravice norca delat in ti težit ipd., sam ti pa tud res naredi neki na tem (si rekla, da paziš na prehrano, tae-bo... ok)... sam glej da bodo efekti, pa ne zarad unga tvojga bebca, ampak zarad tebe.

Sicer pa ne glede na to, kolk časa sta skupaj, je pokazal kakšen je. Noben nima pravice se norca delat iz nekoga. So sigurno tud drugačni načini, da nekomu pomagaš shujšat. On nedvomno ni ubral prave taktike, ampak tak je. Se bojim, da res zna tud pri kakšnih drugih stvareh tolk zatežit. Mal preveč je dominanten, ti pa preveč popustljiva... vsaj jst vem, da mu ne bi pustila, da je tak.

Iz tega bi zaključila, da nista ravno za skupaj. žal IPB Image

  • 0
Posted Image

#20 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 08 December 2005 - 06:45 PM

IPB Image
  • 0
Posted Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users