Jump to content


Photo

Meje ljubosumnosti


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1 Feniks

Feniks

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 11 April 2004 - 07:54 PM

Kje so meje zdrave ljubosumnosti? Samo na to mi odgovorte... Tnx
  • 0

#2 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 11 April 2004 - 10:27 PM

zdrava ljubosumnost je minimalna!...vse ostalo pelje že kam drgam...ampak o tem baje naj nebi .....tko da se bom tle poslovila...
lp
kim

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#3 Vrtnica

Vrtnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 182 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Arhitektura, medicina, restavratorstvo

Posted 12 April 2004 - 06:48 PM

QUOTE(Feniks)
Kje so meje zdrave ljubosumnosti? Samo na to mi odgovorte... Tnx


Vsak ima svojo mejo tako da se tega ne da ravno posplositi.... Sam/a bos moral/a ugotoviti. Odvisno od osebe....

lp
  • 0

#4 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 12 April 2004 - 07:10 PM

oops.gif
jest še morem neki prpomnat.,....
Vrtnica...rekla si...da ima vsak svojo mejo...res je...ampak ta meja lahko prav hitro uide.
Nekje sem celo prebrala študijo da je ljubosumnost bolezen! rolleyes.gif
Sama pa verjamem v to, da je partner ljubosumen takrat kader je drug partner "močnejši" od njega.....on sam pa more imet vse pod kontrolo ali pa je kdajkoli že varal ali ima namen varati...

lp,
kim

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#5 Guest_Tina_*

Guest_Tina_*
  • Guests

Posted 12 April 2004 - 09:58 PM

Ljubosumje izhaja iz strahu pred izgubo, oz je to nezaupanje do nekoga.. če govorimo o partnerskih odnosih.
Če je zdravo? Vsekakor je lepše živeti v harmoniji, z zaupanjem v nasprotni spol in z mislijo, da ne delamo ljudem stvari, za katere sami ne želimo, da se nam dogajajo.

LP! rolleyes.gif
  • 0

#6 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 13 April 2004 - 03:42 PM

Se strinjam Tina biggrin.gif
  • 0

#7 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 13 April 2004 - 03:51 PM

QUOTE(Tina)
Ljubosumje izhaja iz strahu pred izgubo, oz je to nezaupanje do nekoga.. če govorimo o partnerskih odnosih.  
Če je zdravo? Vsekakor je lepše živeti v harmoniji, z zaupanjem v nasprotni spol in z mislijo, da ne delamo ljudem stvari, za katere sami ne želimo, da se nam dogajajo.  

LP!  :roll:


[size=18]A ni logično...da izgubiš partnerja če zganjaš preveč ljubosumja? blink.gif ...Ponavadi to preide v posesivnost!
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#8 astary

astary

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 13 April 2004 - 08:22 PM

Ni meja.
Če je tako namenjeno, boš partnerja izgubila tako in tako - brez izpadov ljubosumnosti. Poslovita se z dostojanstvom, če se že morata.
Kar manjka vsem, je - sprostitev v vezi. Uživaj in ne išči problemov kjer jih ni.
  • 0
Take it easy... ne kompliciraj.

#9 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 14 April 2004 - 07:38 AM

astary...hja na tvoj zadn stavek bi jest če bi te lohka ocenjevala...dala definitivno 10!
Res je ponavadi iščejo (mo) problemčke tm kjih ni!
Ampak jest še vedn ostajam pr tem....da ljubosumje razdera veze


lp,
kim

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#10 sena

sena

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts

Posted 15 April 2004 - 01:42 PM

vse skupaj pa je seveda odvisno od tega kako se partner do tebe obnaša, če se gre nekakšne skrivalnice logočno da ti pritisk poskoči če zveš za nje mad.gif ,tako, da mislim da je ljubosumje zelo povezano z dokritostjo med dvema. laugh.gif
  • 0

#11 podpec57

podpec57

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts
  • Location:Celje

Posted 16 April 2004 - 10:49 AM

sena, popolnma se strinjam s tabo. malce ljubosumnosti je zdravo, ker tako pokazemo, da nam ni vseeno drug za drugega. vendar, ce je zaupanje, potem ni vzroka za pravo ljubosumnost. ljubosumni ljudje so pa ponavadi samo nesigurni in nezaupljivi in res je, da so posesivni.
iris
  • 0

#12 mucka

mucka

    sramežljivec

  • Člani
  • 34 posts
  • Location:Bled
  • Interests:Tuji jeziki, narava, moda itd.

Posted 12 August 2004 - 11:36 AM

Jaz tudi mislim, da je malce ljubosumnosti v redu, se celo bolje ker se potem se bolj potrudis obdrzati partnerja pri sebi in mu dati cim vec in cim boljse. oops.gif smile.gif rolleyes.gif
Samo vse je v mejah normale!
  • 0
*mucka*

#13 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 12 August 2004 - 12:01 PM

Tina pa se res je kar si napisala! biggrin.gif Do ene meje je vse normalno.
  • 0

#14 Roman

Roman

    sramežljivec

  • Člani
  • 80 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Vse živo ;) Predvsem pa spoznavanje novih ljudi, dopisovanje,..

Posted 12 August 2004 - 12:05 PM

Ker sem po horoskopu Bik menim, da je to znamenje zelo praktično znamenje, hkrati pa tudi počasno, zato potrebuje veliko časa, da opazi celo zelo očitne spolne namige nasprotnega spola.

Ena največjih življenjskih vrednot je za Bika urejeno družinsko življenje. Če to harmonijo zmoti vsiljivec, odreagira Bik zelo ljubosumno in posestniško.

Spolnost Biku ne pomeni le slučaja, ki se je zgodil v navalu strasti, ampak nujni sestavni del trajne zveze. Občutek varnosti je zanje zelo pomemben, zato tudi v primeru, ko v zakonu niso srečni, zakonca raje skrivaj varajo, kot da bi se ločili.
  • 0
Nasmeh je najlepše darilo, ki ga lahko nekomu podariš :)

#15 Roman

Roman

    sramežljivec

  • Člani
  • 80 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Vse živo ;) Predvsem pa spoznavanje novih ljudi, dopisovanje,..

Posted 12 August 2004 - 12:11 PM

Ne vidim nobene težave pri tem, da ima nekdo poleg primarnega spolnega partnerja nekoga še "za zraven", če je taka njegova želja (in če se partner s tem bolj ali manj strinja?!?).

Velik problem imam pa pri utemeljevanju, da je ljubosumje (v neki zdravi meri) egoistično čustvo in da je želja "nedeljivosti" partnerja s kom drugim izraz zaverovanosti v lasten ego in skrbi zanj ...

Želja, da je nekdo "samo tvoj", je po mojem legitimna želja ljudi, ki tako čutijo. Ne odraža nujno egoizma, ampak izkazuje, da ti nekdo veliko pomeni.

Želja pa ne pomeni tudi zapoved. Človek si lahko želi, da je nekdo "samo moj", ni pa nujno, da od osebe to tudi zahteva. To drugo je zame omejevanje osebne svobode in egoizem, ne pa ono prvo.

Zvestoba bi vedno morala biti darilo. Če jo cenimo in nam nekaj pomeni, jo bomo ljubljeni osebi podarili. Če je ne cenimo in nam nič ne pomeni, potem bomo podarili nekaj drugega, kar nam je veliko bolj pri srcu - npr. svobodo.

Nesprejemljivi pa se mi zdijo argumenti, ki s pojmi kot so egoizem in ljubosumje z vrha navzdol gledajo na smrtnike, ki pristajajo na enega partnerja in ga želijo samo zase.
  • 0
Nasmeh je najlepše darilo, ki ga lahko nekomu podariš :)

#16 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 12 August 2004 - 12:37 PM

QUOTE(Roman)
Ker sem po horoskopu Bik, imam o tem znamenju menim, da je to znamenje zelo praktično znamenje, hkrati pa tudi počasno, zato potrebuje veliko časa, da opazi celo zelo očitne spolne namige nasprotnega spola.

Ena največjih življenjskih vrednot je za Bika urejeno družinsko življenje. Če to harmonijo zmoti vsiljivec, odreagira Bik zelo ljubosumno in posestniško.

Spolnost Biku ne pomeni le slučaja, ki se je zgodil v navalu strasti, ampak nujni sestavni del trajne zveze. Občutek varnosti je zanje zelo pomemben, zato tudi v primeru, ko v zakonu niso srečni, zakonca raje skrivaj varajo, kot da bi se ločili.


hmmm....jst sm drugače tud bikica po horoskopu...pa se v kašnem pogledu nebi strinjala s tabo laugh.gif
al sm pa sam "čudna" bikica oops.gif rolleyes.gif


kimKjiJevčeriZmanjkaloBencina laugh.gif
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#17 Roman

Roman

    sramežljivec

  • Člani
  • 80 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Vse živo ;) Predvsem pa spoznavanje novih ljudi, dopisovanje,..

Posted 12 August 2004 - 12:43 PM

Ja, to je res, da smo si ljudje različni... Zato poznam tudi nekaj ljudi, ki so po horoskopu biki, ki se s tem, kar sem napisal sploh ne ujemajo.
Morda prevladuje njihov podznak - ascedent ;)

Zato pa še nisi "čudna" bikica ;) smile.gif
  • 0
Nasmeh je najlepše darilo, ki ga lahko nekomu podariš :)

#18 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 12 August 2004 - 01:02 PM

hehehhe
jst sm baje itak čudna smile.gif)
ker mam večina mal drugačne poglede...ma se nesekiram laugh.gif
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#19 mucka

mucka

    sramežljivec

  • Člani
  • 34 posts
  • Location:Bled
  • Interests:Tuji jeziki, narava, moda itd.

Posted 12 August 2004 - 02:14 PM

Jest sm tut bikica, sam pr men pa vse drzi glede lastnosti itd. Sem cisti bik!! biggrin.gif wink.gif
  • 0
*mucka*

#20 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 12 August 2004 - 05:34 PM

Hmmm

jaz sem tudi bikica...in jap...bi kr rekla da sem tipična bikica ermm.gif Me pa rešuje podznak v dvojčku... smile.gif

LP N
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users