Jump to content


Photo

razcepljen las!!!


  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#1 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 30 October 2005 - 08:26 PM

dons zjutri sm ustala, se umila pa sla na en cik... in js kadim kadim in opazm en las k je biu razcepljen! ampak ne na konici, ampak kr nekje na sredini!!! pol sm pa uzela nov pramen las da se prepricam da je tisto razcepljeno sranje edino sranje k je na moji glavi... in opazm da so se mi lasje zacel cept kr po laseh, konice so ble pa cele (vecina)!!! cist sm zgrozena, sploh nevem kako je to mozno blink.gif a ma kera ksn nasvet kaj nej nardim, k me ful skrbi blink.gif hvala biggrin.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#2 Sephora

Sephora

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 191 posts

Posted 30 October 2005 - 10:31 PM

Edino, kar lahko nardiš je, da greš k dobri frizerki, ki ti jih pravilno odstriže. Ko je las razcepljen, pa ni važn na kak način, ga nobena žauba ne bo več spravla v prvotno situacijo, tko, da se brezveze slepiti. Pomagajo edino škarje, žal (pa še to resnično ostre, le za striženje, ostale lahko še dodatno nacufajo las). Malo sicer pomagajo razne silicon kapljice ipd (da so lasi bolj gladki, malo navidezno trenutno zaprejo las..).ampak razcepljenih las to ne ozdravi.

jst bi ti svetovala, da greš ČIMPREJ k frizerju, ker se ti lahk stanje sam še poslabša, pa boš imela res po celi dolžini scepljene lase. Po tem pa uporabljaj prave šampone/balsame in maske, pa pravilno prehrano...pa se bo stanje izboljšalo.
  • 0

#3 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 31 October 2005 - 08:02 AM

Tud men se zdi edina rešitev dober frizer. Jaz sem se tud mogla postrižt , ker so mi morje, sonce in barvanje las čist uničl moje že tako redke pa tanke lase.
Po striženju pa sem začela lepo skrbet za njih: po vsakem umivanju si v še mokre konice vtrem od Klasa tiste silikonske kaplice al kaj so že pa vsako jutro in vsak večer si lase razčešem,da se mi "mast porazdeli po lasu in tako lasje niso suhi-konice. Aja, pa še B kompleks sem začela jest.

Za enkrat kar deluje in se mi lasje še niso začel cept.
  • 0

#4 lala

lala

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 920 posts
  • Location:Mb

Posted 31 October 2005 - 09:49 AM

QUOTE(pika)
Aja, pa še B kompleks sem začela jest.


Hmm torej je vidna razlika?sem razmisljala o B-kompleksu da bi zacela jest pa ne vem ce bi.. ermm.gif
  • 0
(_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
user posted image

#5 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 31 October 2005 - 10:32 AM

joj pa ne spet k frizerju sad.gif cry.gif pol mi bo pa spet postrigu 5 cm las pa spet nebojo zrastl 100 let nazaj ermm.gif kaksna prehrana je pa dobra za suhe, tanke unicene od barvanja in likanja, razcepljene lase?
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#6 Sephora

Sephora

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 191 posts

Posted 31 October 2005 - 11:41 AM

Vsaka hrana, ki dobro dene tudi tvoji koži in nohtom, to ap tk že sama vidiš in je splošno znano...drgač pa k si napisala, da imaš od barvanja in likanja uničene lase...se ti zdaj verjetno že svetlika, kdo ej glavni krivec za razcepljene lase, anede?

Postrist jih dej tk, da ti bo znala posnet čim več unih las dol (tk resasto po glavi npr), poli pa pozabi na likanje in farbaj se bl na redko...(jst si jih likam 2x na mesec, pa farbam 1x na 2 mesca- pa mam ful močne lase in lahk delaš z nimi skor kar češ, pa se še bojim za njih)....
  • 0

#7 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 31 October 2005 - 01:51 PM

jah brez likanja js ne morem ermm.gif likam si jih pa usak dan farbam pa enkrat na mesc, vcasih na 2 mesca oops.gif tista resasta frizura mi pa ni usec, k ze tkoaltko nimam dolgih las, pol pa da jih se strizem blink.gif a ksne maske, serumi, samponi pa to nc ne pomagajo ermm.gif: al je edina resitev res samo strizenje blink.gif cry.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#8 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 31 October 2005 - 02:00 PM

QUOTE(*pikica*)
jah brez likanja js ne morem ermm.gif likam si jih pa usak dan

ej kaj pa če bi si jih likala sam tkrt,k si jih umijš in posušiš?Al si jih vsak dan umivaš pa si jih zato likaš tud vsak dan?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#9 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 31 October 2005 - 03:51 PM

rea lase likam zjutri ampak sam tm kjer je kej za popravt, tko da usega skp porabm 3, 4 minutke. posteno si jih pa zlikam po pranju, sam ker hocm da so cist ravni, morm pol usak dan likat... drgac si pa lase umivam na 2-3 dni
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#10 Sephora

Sephora

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 191 posts

Posted 31 October 2005 - 04:45 PM

jah, pol pa problem...sej verjamem, da si ful usekana na likanje, pa to, sam zihr je to krivo za tvoje scepljene lase, ker jih res ful prepogosto likaš. Balzami pa kapljice pomagajo pri preventivi, za kurativo pa še nisem slišala in močno dvomim.

No, to je moje mnenje, da se nečemu boš pač mogla odpovedat, razen če želiš imet take lase še naprej, oz še hujše...
  • 0

#11 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 31 October 2005 - 04:52 PM

Sephora sej mas prou sad.gif na zalost sad.gif evo odlocla sm se da se bom se pred zacetkom novega leta odpravla k frizerju postrizt, pofarbat pa nabavt ksne izdelke za preventivo, ceprou likanju se pa se nebom kr takoj odpovedala smile.gif hvala!!
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#12 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 31 October 2005 - 04:58 PM

QUOTE(rea)
QUOTE(*pikica*)
jah brez likanja js ne morem ermm.gif likam si jih pa usak dan

ej kaj pa če bi si jih likala sam tkrt,k si jih umijš in posušiš?Al si jih vsak dan umivaš pa si jih zato likaš tud vsak dan?

jst jih jem približno en teden, lase si posušim na zraku pa tisto stvarco dam na konice in morm priznat da so lasje ful bolj sijoči.
Pa tud izpadajo mi ne več tok.
  • 0

#13 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 31 October 2005 - 05:00 PM

QUOTE(*pikica*)
Sephora sej mas prou sad.gif na zalost sad.gif evo odlocla sm se da se bom se pred zacetkom novega leta odpravla k frizerju postrizt, pofarbat pa nabavt ksne izdelke za preventivo, ceprou likanju se pa se nebom kr takoj odpovedala smile.gif hvala!!


Do striženja pa le uporabi kako hranilno masko za lase, da se ti ne bodo še bolj razcepili.
  • 0

#14 lala

lala

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 920 posts
  • Location:Mb

Posted 31 October 2005 - 05:01 PM

QUOTE(*pikica*)
rea lase likam zjutri ampak sam tm kjer je kej za popravt, tko da usega skp porabm 3, 4 minutke. posteno si jih pa zlikam po pranju, sam ker hocm da so cist ravni, morm pol usak dan likat... drgac si pa lase umivam na 2-3 dni


Jizs!Svoje lase likam 1x na 3-4mesce barvam pa 1x na 6mescev in sem kljub temu imela taksne probleme z lasmi..komaj sem jih spravla v boljsi polozaj!Zakaj bi ti pa bila taksna nuja likat jih?A ti je tako pomembno ker je 'in' (al karkoli rolleyes.gif ) ?Ce ne zelis da se ti kaj takega spet zgodi bos morala za par mescev nehat z likanjem in barvanjem.Kupi si dober šampon,masko in neki serum ter kapsule da si 1-2x na tedn zmasiras v glavo.
Moje sozalje!
  • 0
(_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
user posted image

#15 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 31 October 2005 - 05:07 PM

pika kero stvarco? smile.gif bom upostevala nasvet glede hranilne maske, hvala smile.gif a mi kero priporocas?

lala noooo, kaj se pa ti pizdis? smile.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#16 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 31 October 2005 - 05:10 PM

Jaz mam od Fructisa in mi je ful dobra. Pazi le, da ne boš nanašala na lasišče, ampak samo lase.
  • 0

#17 Sephora

Sephora

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 191 posts

Posted 31 October 2005 - 05:12 PM

[quote=\"lala\"][quote=*pikica*]Kupi si dober šampon,masko in neki serum ter kapsule da si 1-2x na tedn zmasiras v glavo.
[/quote]

jep, pa par kur z olivnim oljem bi ti tut prav pršlo-ti bo lase okrepilo. lase si umivaj s Fitovalom (o njem so punce že pisale), k ti okrepi lasišče in folikel las...ker pri tebi zgleda, da niso problem sam konice, pač pa se ti las razpira že v sredini in sega proti lasišču...Pa upam, če že ne boš nehala z likanjem (itk ne boš, k ti je tk všeč), da vsaj daš gor kako zaščito VSAKIČ k se zlikaš...sicer ti to ne pomaga kej dost, če pretiravaš z likanjem...samo men je že frizerka rekla, da čist vsaka žauba pomaga, magar navadna pena, je bolje dat gor kot NIČ. Druagč pa tut jaz en razumem, zakaj si jih je treba vsako jutro likat, sej pa ja so dovolj gladki, če jih polikaš po umivanju, pa to zaleže do nadaljnega umivanja...če pa ti je všeč sijaj zarad gladkih las, pač si kupi kak spray za sijoče lase ipd, pa je.... Ma, če bi se to dogajalo meni, lepota gor al pa dol, likalnika še povohala ne bi večohmy.gif
  • 0

#18 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 31 October 2005 - 05:13 PM

Ups, zmeri pozabm se neki napisat.
Pikica, ko si vprašala kero stvarco...
V konice las si vtrem serum za uničene konice od Klasa. Če si to hotla izvedt.
  • 0

#19 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 31 October 2005 - 05:16 PM

pika fructisa ne maram prevec, mam slabe izkusnje cry.gif

Sephora kaksno zascito mi priporocas? sej ne da sm tok obesedna z gladkimi pa ravnimi lasmi, ampak ce si jih ne zlikam, mam take lase k slamo... ja vem, slamo mam pa zato kr si tok likam lase... zacaran krog kaj cm ermm.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#20 Sephora

Sephora

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 191 posts

Posted 31 October 2005 - 05:17 PM

QUOTE(pika)
Ups, zmeri pozabm se neki napisat.
Pikica, ko si vprašala kero stvarco...
V konice las si vtrem serum za uničene konice od Klasa. Če si to hotla izvedt.


Silikonske kapljice a ne? Od Klasa so super, jih uporabljam že več kot 5 let non stop, pa še lasje zelo lepo dišijo po njih...
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users