Jump to content


Photo

Sorodniki po svetu


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25486 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 13 October 2010 - 12:55 PM

Razmišljala sem, da bi to utegnila biti zanimiva tema - če se vam zdi preosebna, se lahko premakne v kurnik ;)


Po očetovi strani imam daljne sorodnike v Kaliforniji in Makedoniji (s prvimi nismo v stiku, bi mogla povprašat glede okoliščin, z drugimi se pa vidimo tam nekje 1x na leto - ena generacija nazaj se je preselila tja med eno izmed vojn po službeni dolžnosti/priložnosti, in so potem tam ostali in si ustvarili družine).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#2 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45612 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 October 2010 - 12:57 PM

Jaz imam sorodnike le v Nemčiji in Avstriji, vsi ostali so v Sloveniji. Mogoče je se še kak daljni sorodnik za katerega sama ne vem in s katerim nimamo stikov, nahaja kje drugje (bi mogla babico vprašat - ona ve vse laugh.gif).
  • 0

#3 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 13 October 2010 - 01:11 PM

Vsi moji sorodniki so tlelele doma, tko da res bedno.
Nobenih izseljencev.
Ima pa fant neko teto v neme kerem kolenu al kaj v Kanadi biggrin.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#4 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25486 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 13 October 2010 - 01:13 PM

ja ne, skor vsak od znancev/sošolcev ipd. ma neke sorodnike v Kanadi, sam mi ne ("... še!" je rekla mami laugh.gif).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#5 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 13 October 2010 - 01:18 PM

Moji starši so s Hrvaške, samo so večinoma vsi starejši sorodniki (babice, dedki) mrtvi.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#6 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29188 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 13 October 2010 - 01:21 PM

mam strica, ki se je pred več kot 20imi leti preselil v ZG in neko sestrično, ki sem jo vidla glih 3x v lajfu.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#7 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 October 2010 - 01:21 PM



Jaz sem napol južnjak. ˘-˘

Drugače pa imam sorodnike v Nemčiji, Argentini. Pa sigurno še kje. XD


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#8 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 13 October 2010 - 01:24 PM

Babi in dedi sta živela v Nemčiji. Po mamini strani imamo sorodnike v Kanadi, po očijevi strani pa v Ameriki. Z nobenimi pa nismo v stiku. Prek FB smo se eni našli, samo ne vemo, če smo čist zares v sorodu... se pa enako pišejo kot jaz.
  • 0

#9 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83959 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 October 2010 - 01:26 PM



Po fotrovi strani so eni daljni sorodniki iz ZDA, drugače pa vsi čisti Slovenci.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#10 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26733 posts

Posted 13 October 2010 - 01:36 PM

Dve fotrovi teti sta se preselili v nemčijo Stutgart. Drugače pa naj bi bla nona potomka ciganov, ampak to so le sklepanja, noben ne ve točno.
  • 0

#11 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 13 October 2010 - 01:37 PM

Sem pol Hrvatica. Sorodnike imam v SLO, na Hrvaškem (Zg in Karlovac), ter v Franciji (Dijon). smile.gif

Če dopišem: v Dijonu živi sestra od babice (začuda je normalna, hahaha), ki se je tja preselila takoj po drugi svetovni vojni, zaradi bede in revščine na Hrvašrkem takrat. Zanimiv je podatek, da se od takrat v rodno domovino nikoli ni vrnila, niti na obisk.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#12 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 13 October 2010 - 01:55 PM

Neka teta od dedka živi v ZDA, po mamini strani naj bi ena daljna linija nekoč živela v Avstriji.
Je pa dedek enkrat raziskoval naš priimek in naj bi izhajali iz plemiške kosovske družine. Nej mi dajo grad al pa kej laugh.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#13 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 13 October 2010 - 01:57 PM

Od moje stare mame brat je v Argentini in nas njegovi potomci redno obiskujejo- mi njih se nismo, ampak nacrtujemo enkrat v prihodnosti. Vsaj mami in ati.
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#14 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 13 October 2010 - 02:26 PM

oči ima sestrične v Torontu. Tja se je preselila dedkova sestra v vojnih časih.
  • 0

#15 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 13 October 2010 - 03:18 PM

Teto (po očetovi strani) v Ameriki in strica (po mamini) v Avstraliji. Nobenega od njiju še nisem obiskala. sad.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#16 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 13 October 2010 - 05:33 PM

Od fotra sestra živi v Kanadi - nikol vidla, ker s fotrom nimam stikov.

Od babice (po mamini strani) stric je živel (zdaj so tam njegovi potomci) v Los Angelesu.

Nekaj sorodnikov po fotrovi strani tudi živi v Nemčiji, samo ne vem kje.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#17 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16477 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 13 October 2010 - 06:59 PM

Hju, atijev stric živi v Kanadi, oz. je živel, zdaj ga je malo pubetreta zgrabla, in se je po ne vem kolkih letih preselil nazaj, in živi s svojo srednješolsko ljubeznijo biggrin.gif
Mamina teta živi na Dunaju, ko je še živela v hiši smo poleti hodili na počitnice gor, ampak noben ni govoril nemško z mano, tak da zdaj nimam pojma.
Dedi je bil pa iz Srbije, tako da je tam številno sorodstvo, s katerim pa nikoli nismo imeli kaj dosti stikov, zdaj ko je dedi mrtev pa sploh ne več.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#18 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 13 October 2010 - 08:13 PM

Jaz imam bratranca v Kanadi (Vancuver), ker je moj stric umrl v prometni nesreči in si je teta našla novo ljubezen v Kanadi, tako da so se tja preselili. Oni pridejo sem enkrat na par let, se je pa bratranec poročil tukaj v Sloveniji na bledu love.gif njegova izbranka pa ima celo mehiško sorodstvo, vse babice so ful take obilne vesele mehičanke, vsi govorijo tekoče špansko, angleško pa vsi ful bogo, razen ona seveda, ker pač živi v Kanadi.

Imam pa še 3 male bratrance v Nemčiji, s temi se pa ful pogosto vidimo. Vsaj 4x na leto.

Aja pa moja teta al stric mata neko žlahto v New Yorku (in to precej premožne) kar se mi zdi nadvse koristno laugh.gif samo jaz nimam NOBENEGA stika z njimi. Zaenkrat.
  • 0
Memento mori.

#19 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 13 October 2010 - 09:35 PM

Meni je ful smešno, ko ene pišete, ne vem, brat ob babice, ali pa stric v drugem kolenu živita tam in tam ... To dejansko štejete za sorodnike? In vam je stalo do njih?


(čisti firbec, nobene zajebancije ali podcenjevanja smile.gif )
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#20 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 13 October 2010 - 09:38 PM

Pri meni sorodniki ne sežejo dlje od Murske Sobote. laugh.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users