Jump to content


Photo

Turistična zavarovanja


  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#1 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30833 posts
  • Location:Primorska

Posted 26 August 2010 - 05:16 PM

ejla, kaj si boste zrihtale kakšno ekstra zavarovanje za tujino za Grčijo? smile.gif
  • 0

#2 fifa

fifa

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5418 posts
  • Gender:Female
  • Interests:Finding out how the world works ... :)

Posted 26 August 2010 - 06:13 PM

Jaz ne vem kaj bi / če bi kaj. Pa ubistvu niti nimam več veliko časa, ker čez 14 dni že grem. Kartico za zavarovanje (tisto modro) sem si naročila, dodatno pa ne vem... Fant si baje bo / je nekaj zrihtal, samo tudi ne vem kaj točno (je zadnjič samo na hitro nekaj omenil da si bo nekaj zrihtal, ko sem ga vprašala, če si je kartico že naročil).

Kako ste druge naredile? Sploh tiste, ki ste že bile v Grčiji npr.
  • 0

A tree too big to embrace ... is born from a slender shoot. A nine-story tower ... rises from a pile of earth. A thousand-mile journey ... begins with a single step.

(taoistična modrost)


#3 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 26 August 2010 - 06:16 PM

Jaz VEDNO, ko grem nekam na dopust/potovanje, vzamem dodatno zavarovanje.
  • 0

#4 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 August 2010 - 06:17 PM

Jaz si ga Grčijo nisem dala delat dodatnega zavarovanja. Sem imela s seboj le to modro kartico. Sem pa si dala delat zavarovanje ko sem šla npr. v Turčijo, Egipt in Brazilijo. Elvia & Coris... odvisno kaj so ponudili na agenciji. Sicer si pa lahko zavarovanje skleneš tud sam na zavarovalnici. Coris ti itak naredijo v 5 minutah, če greš v poslovalnico. Osnovno kritje za 8 dni stane 12,10€.
  • 0

#5 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30833 posts
  • Location:Primorska

Posted 26 August 2010 - 06:20 PM

fora je itak sam v tem, da prečekiraš, kaj krije posamezno zavarovanje. Kaj krije evropska kartica, kaj pa npr. Coris zavarovanje smile.gif .
No, jst tega še nism preštudirala, sam bo treba
  • 0

#6 fifa

fifa

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5418 posts
  • Gender:Female
  • Interests:Finding out how the world works ... :)

Posted 26 August 2010 - 06:22 PM

Ja, Coris sem jaz imela za Avstralijo (je pač agencija zrihtala), zdaj pa res ne vem. Mogoče res ne bi blo slabo mal pogledat pa primerjat pa se kar odločit. smile.gif
  • 0

A tree too big to embrace ... is born from a slender shoot. A nine-story tower ... rises from a pile of earth. A thousand-mile journey ... begins with a single step.

(taoistična modrost)


#7 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 26 August 2010 - 07:02 PM

Jst sicer ne grem v Grčijo, ampak v Španijo, pa sva vseeno vzela Coris. Do sedaj smo vedno jemali samo tisto modro kartico, kamorkoli sem šla, zdaj so nam pa v agenciji svetovali Coris- baje ful več krije, tudi zdravila itd., medtem ko modra samo neke osnovne zadeve, ne spomnim se več točno.
  • 0

After all this time?

Always.


#8 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 26 August 2010 - 07:26 PM

Jaz sploh ne vem, če sem kdaj kaj posebej jemala. Mislim, da sem na Tajsko vzela samo kao evropsko kartico zdravstvenega zavarovanja, to je pa to.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#9 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30833 posts
  • Location:Primorska

Posted 28 August 2010 - 08:28 AM

Glede zavarovanja še tole:

V čem je razlika med zavarovanjem CORIS in zavarovanjem, ki ga ponuja Zavod za zdravstveno zavarovanje?
Bistvena razlika je zlasti v tem, da vam zavarovanje CORIS krije stroške tako v javnih ustanovah, kakor tudi v zasebnih bolnišnicah in klinikah, poleg tega pa še morebitne stroške prevozov in povratka v domovino. Prav tako nudimo 24 urno asistenco v slovenskem jeziku. Po drugi strani ZZZS krije le nastale stroške v javnih bolnišnicah, poleg tega pa v zavarovanje niso vključeni prevozi in asistenca.

Zakaj vzeti CORIS zavarovanje tudi za potovanje v države Evropske unije?
V turističnih destinacijah se povečini nahajajo klinike in bolnice, ki so v zasebni lasti, zato so pri nas kriti stroški zdravljenja v javnem zdravstvu in pri zasebnih zdravnikih, imamo lastno mrežo pogodbenih zdravnikov, CORIS v Ljubljani je z vami 24 ur na dan v slovenskem jeziku, kriti so dejansko nastali stroški, za razliko od konvencije, poleg tega krijemo stroške vseh prevozov, vključno s prevozom v domovino.

Za 8 dni pride 12 €, tako da jst bom najbrž šla kr tole zrihtat.

vir: https://www.coris.si...g=FirstPage.asp

Aha, sem prverila na hitro še Vzajemno:[/u]

Katere stroške krije zavarovanje VzajemnaTujina?[u]
Storitve nujne medicinske pomoči,
nujne zdravstvene prevoze do bolnišnice ali klinike,
nujno zdravljenje v bolnišnici ali kliniki,
nujne zobozdravstvene storitve,
iskanje in reševanje zavarovanca,
odvetniške storitve,
prevoz obolelega, poškodovanega ali umrlega zavarovanca v domovino,
pomoč svojcem obolelega, poškodovanega ali umrlega zavarovanca,
številne druge oblike pomoči.


Cenik ima pa Vzajemna še ugodnejši (če primerjaš seveda enake višine kritja), zdaj pa ne vem hmm.gif ..
  • 0

#10 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 29 August 2010 - 11:08 AM

Moje skromno mnenje je, da se dodatno zavarovanje v tujini splača vzeti VEDNO za vsak dopust, vsako potovanje. Je človek ziher mirnejši, pa nikoli ne veš, kdaj se ti bo še kako obrestovalo.

Jaz sem imela v New Yorku hud alergijski napad, če bi še malo dlje zavlačevali z odhodom na urgenco, bi pomojem še umrla. Je bilo hudo. Zdravstveni stroški so nanesli okoli 400-500€. In so vse krili pri Corisu, hvalabogu.
  • 0

#11 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 29 August 2010 - 03:00 PM



Midva imava tega Coris že v okviru Intelekte...

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#12 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 September 2010 - 04:49 PM

Ko ste mogle koristit zdravstveno oskrbo kakšne so kaj izkušnje s temi posameznimi zavarovanji? So vam kaj komplicirali pri vrnitvi denarja/plačilu zdravstvene oskrbe? Meni na srečo tega še ni bilo treba izkusit na lastni koži.
  • 0

#13 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16242 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 01 September 2010 - 05:44 PM

Jaz si bom za Španijo kr Coris vzela za pol leta.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#14 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30833 posts
  • Location:Primorska

Posted 01 September 2010 - 08:42 PM

Jst sm se odločila pa za Vzajemno; ne vidim neke prednosti pri Corisu glede na to, da je par €€ dražji??
  • 0

#15 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29008 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 01 September 2010 - 08:55 PM

k sreči mi še nikoli ni blo treba koristiti, ampak se VEDNO, ko grem kam v tujino, zavarujem. vzameva pa zdravstveno+zavarovanje prtljage (do ne vem več katere vrednosti, 2-3k €, že zaradi fotoaparata) pri eni agenciji, pride vse skupi za svet za mesec dni nekih 70€/osebo, se mi zdi. ne spomnim se na pamet, katera zavarovalnica krije, se mi zdi, da Viener Staedtishe ali Generali. hmm.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#16 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3503 posts
  • Gender:Male

Posted 01 September 2010 - 09:41 PM

Jaz vedni vzamem pri Vzajemni in sem letos tudi v praksi videla kako poteka ta asistenca v tujini. Je fajn, ko te enkrat za spremembo zdravnik čaka in ne ti njega thumbup.gif
  • 0

#17 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 19 October 2010 - 10:19 AM

A katera ve, kako se podaljsa zdravstveno zavarovanje za tujino?
Ko sem si narocila to kartico, sem nekje prebrala, da ko ti potece, moras poslat zdavstveno izkaznico in to modro kartico v Slovenijo, oni ti pa poslejo izkaznico nazaj+novo modro kartico. Zdaj pa tega podatka ne najdem nikjer, pa bi ful rabila, ker mi je staro zavarovanje poteklo ze na zacetku oktobra oops.gif
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#18 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 October 2010 - 10:26 AM

https://www.zzzs.si/...brazec?OpenForm

Naroči prek tega obrazca, ti pošljejo na domač naslov v Sloveniji, tvoja familija pa pošlje to kartico na tvoj naslov v tujini. wink.gif
  • 0

#19 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 19 October 2010 - 10:26 AM

Jaz sem ugotovila, seveda po nesreči, da je tista evropska kartica en k vredna, ker vela kompletno sam za hrvaško in madžarsko!?(tko je pisal na listu, ki je bil prilozen kartici). V avstriji pa je blo treba seveda vse stroške iz lastnega žepa kriti s tem da so mi naknadno povedali še, da ponavadi ne povrnejo vsega ker je pač odvisno od avstrijske zakonodaje in glede na njihovo obvezno zavarovanje...pa še 2 mesca imajo rok da vrnejo.
skratka vsa ta fama glede evropske kartice in evropske unije in tega je larifari.
Očitno bo treba tist celo letni coris nabavit za minimalno 80e.
  • 0

#20 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29008 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 19 October 2010 - 10:27 AM

ne vem natančno, ampak po mojem pošlješ na ZZZS na Miklošičevo, ker oni tudi izdajajo te kartice. Pa ne pozabi pripisat točnega naslova, kam naj ti jo pošljejo.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users