Jump to content


Photo

Vaš partner in računalniške igre


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 27 January 2009 - 06:29 AM

Naslov pove vse.. Igrajo vaši partnerji računalniške igre? Kako to sprejemate, oziroma kako bi sprejemale če bi se znašle v tem položaju?
Glede na to, da dans čedalje več moških nad 20 let igra te igre.. Naj bi to veljalo že za nekaj normalnega, sam men nekako ne potegne kako je lahko to normalno, vam ja?

Moj fant tudi igra. Včasih je ful igral (sej veste tiste igre, k igrajo prek neta z drugimi frendi, World of Warcraft, itd), v srednji šoli recimo je cele dneve previsel za računalnikom zaradi tega; ko je prišel s šole takoj na igro in potem še pozno v noč... Bil je dobesedno odvisen kkšni dve leti.
Ampk potem ko sva se spoznala je posvetil čas meni, nehal je in prodal igro.

Zdej me pa mal skrbi, k spet začenja neki igrat. Ni to tista igra, od katere je bil tko odvisen, pa tut ne igra je cele dneve. Ampk jo pa igra po parkrat tedensko (čeprav imam občutek, da vsak dan, pa mi noče povedat). Ko sm mu povedala, da mi to ni preveč všeč, da me mal skrbi, mi je reku da me nima kej skrbet, da on to pač učasih igra mal za sprostitev; daleč od tega, da bi se vrnil na star tir.
Ampk kadar pridem k njemu, se včasih niti ne stisne z mano ampk gre takoj igrat igro, pa kadar igra pa da mu začnem kej težit čist znori da naj neham.. Sam itak da težim, če pridem k njemu zato da bom z njim, on pa gre igrat igro in je to isto k da ga tisto uro, al pa clo dve ne bi blo v sobi.

In zdej sploh ne vem več, če je to res tko normalno, da tip k je 21 let star igra računalniško igro, al sm jst tko čudna, da tega ne morm sprejet?
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#2 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2009 - 07:30 AM

Najprej je treba razumet to, da tipi niso takšni kot smo me smile.gif
Moj dragi je star 27 let pa še vedno igra igrce. Meni se to ne zdi čisto nič čudnega. To je pač njegov način sprostitve - odklopa. Takrat je v drugem svetu in ga "skrbi današnjega sveta" ne tarejo. Tudi sama se kdaj usedem za računalnik (zadnje čase raje za XboX) in odigram kakšno igrco, ker se ob tem sprostim in se mi po domače rečeno takrat jebe za vse drugo.
Pri nama je ta zadeva malo drugačna, kot pri vama, saj midva živiva skupaj (jaz ne pridem samo na obisk smile.gif ). Opazila sem, da on zvečer ne mara gledat televizije (v nasprotju z mano) in takrat igra igrce - ja, vsak večer (in ne le nekajkrat na teden). Tako pač nisva skupaj na kavču. Pa kaj. Zaradi tega še ne trpi najino razmerje. Če se hočem malo pocrkljat, mu rečem, če lahko da igrco na pavzo in me pride malo stisnit. Pa pride. Strinjam se s tabo, da tvoj dragi res ne bi rabil it takoj igrce igrat, ko ti prideš. Lahko mu rečeš, da obstaja "save" in "pavza" in da bo lahko igral, ko tebe ne bo več. Ali pa naj se s kolegi zmeni za kakšno drugo uro (saj WOW se igra s kolegi online ane?). Lahko pa takoj greš, če mu paše smile.gif Predlagam, da se glede tega malo pogovorita - povej mu, da te to moti. Da prideš k njemu zato, da bi bila z njim in misliš, da bi lahko igrce igral pač takrat, ko tebe ni tam.

In da odgovorim na vprašanje: ja, je normalno smile.gif
  • 0

#3 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 27 January 2009 - 08:22 AM

No mal si me pomirila; ker priznam, da sem bila mogoče že kr malo pretirano živčna glede tega. Verjetno je krivo to, da te igre v mojem okolju igrajo samo neki osnovnošolski froci in so čisto obsedeni s tem, in sem do sedaj samo v teoriji poslušala, da je pravzaprav to normalno tudi za starejše... Ah ja, mogoče bi se res morala navadit.
Samo še vseeno mi je ful čudno, ko se čisto notri vživi, gre se za neko igro z dobesednim klanjem in ne, pavze ne more dat, ker igra z ljudmi po celem svetu in so nekako v ekipah.. ne vem če je tam sploh možna druga pavza, kot da greš ven iz igre in potem začneš na novo.
Sam mal me provucira, ker je tko odsoten medtem k igra pa ves živčen,če takrat kaj okol njega skačem.

Ja se bom še mal bol pogovorila z njim in mu povedala, da če se zmeniva, da se dobiva, se dobiva jaz in on, ne pa on in računalniška igra rolleyes.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#4 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18072 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 27 January 2009 - 08:42 AM

Simoncy, ne vem, kaj je tako nenavadnega v tem, da tvoj fant igra računalniške igrice. hmm.gif Pa mu ti predlagaj človek ne jezi se... wink.gif
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#5 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 27 January 2009 - 08:51 AM

Errol, blo mi je pač mal čudno, ker tega nisem navajana. In bol kot to, da igra, me moti to, da včasih dobim občutek, da ima igra prednost pred mano. Če bi tko k Ančka Pomarančka recimo živela s svojim fantom, zastopim, da bi pač igral kdaj pa kdaj (no vsaj potrudila bi se zastopit), ampk to da pa pridem k njemu in on za dve uri "zgine" mi je pa mal odveč..

Zakaj mi je to tko nenavadno; zato ker je prvi fant k ga poznam ZA KATEREGA VEM, da igra igre pri teh letih. In ker mi je moja okoliščina celo življenje dopovedovala, da je to čudaško, da so te stvari samo za otroke. Zato. Nism pa rekla, da se tega ne nameravam privadit, če mu je pač tolk do tega.
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#6 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 27 January 2009 - 09:30 AM

S tem da igra igrce ni nič narobe. Narobe pa se mi zdi to, da je vajin odnos "prikrajšan" zaradi tega. To, da se ti ne posveti, ko prideš k njemu, ampak raje igrce igra...tuki pa se mi stvar ne zdi več tok brezvezna in se mi zdi, da bi se mogla pogovort z njim. Pa ne v smislu ultimatov ampak tko na lep način.
Sicer pa ne glede na to a je normalno al ni, sto ljudi sto čudi, mislim, da bi se v vsakem primeru morala pogovorit z njim, ne zato ker ni normalno ampak zato, ker ti tako čutiš. Torej če te moti, mu to povej pa se z njim pogovori, sem sigurna, da ti bo potem lažje ne glede na to, kako se razplete.

  • 0

#7 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2009 - 09:41 AM

no, probajta se pogovorit in ga prosi, če se lahko on zmeni s kolegi ob kakšnem drugem času, ne pa takrat, ko si ti pri njemu. Saj lahko on kolegom postavi vprašanje, če mu bodo težili, da je recimo copata - "ali bi raje natepaval igrco al punco" (to je dejansko naredil en moj kolega pa so ga fantje takoj zastopili laugh.gif ).


  • 0

#8

  • Guests

Posted 27 January 2009 - 09:43 AM

Meni se to ne zdi nič takega. Moj fant tudi včasih igra kakšne računalniške igre, pa tudi jaz kdaj. To me res nikoli ni motilo. Ok, seveda, če je kdaj kaj špilal, ko sem jaz hotela, da bi bil z mano, ampak tukaj je čisto vseeno ali bi igral igrico ali gledal tv.
Meni bi šlo recimo stokrat bolj na živce, če bi mu bil hobi to, da bi gledal kakšen fuzbal po tv, kot pa igranje računalniških igric. Ampak, zato pa sem s takim, ki mu za prenose tekem dol visi.
Pravzaprav mi je čudno, ker včasih ljudje čisto normalno sprejemajo to, da kakšni tipi ne zamudijo enega prenosa fuzbal tekme in so skorajda obsedeni s tem (imam par sošolcev), če ima pa kdo za hobi kakšno računalniško igro, je pa to otročje.
  • 0

#9 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18072 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 27 January 2009 - 11:47 AM

QUOTE(*simoncy* @ 27. 1. 2009 - 8:51) View Post

Errol, blo mi je pač mal čudno, ker tega nisem navajana.


Ja, ja. Pač igra igrice. Če bo to postal vedenjski vzorec, ki se bo vlekel dovolj dolgo, pa le zastrizi z uhlji in nam poročaj. Recept zna biti, človek, ne jezi se. Ti povem. wink.gif

  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#10 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2009 - 11:53 AM

Men se to tud ne zdi nič takega, oblika sprostitve ali preganjanja dolgčasa, tako kot je rekla že Ančka. No moj fant tudi rad igra te spletne igrice.
Mene to seveda ne moti, ker itak tega ne počne, ko sem js pri njemu ali on pri meni. Oz., počne, ko js zjutrej še spim. Pri nama je tako, da js rada dolgo spim, on pa se zbudi že okoli 7-8, ker ne more spat. No in takarat ponavadi igra igrice. Moti me pa nič ne, ker itak js spim, plus to, da je kulturen in uporablja slušalke, da meni ni potrebno poslušati streljačine, hehe:)

Druga zgodba je pa pri meni doma, z mojim bartom. Ta pa čeprav ima v drugem štuku sobo kot js in uporablja slušalke, me vseeno moti, ker se dere ko sraka, ko se preko skypa pogovarja s svojimi frendi in če se mu kej zaserje pomožnosti začne še zbijat zraven. Še bolj je pa moteče, če se zbere njegova klapa pri ns in se potem derejo en čez drugega... No sam hvala bogu, da je to bolj redko!!

  • 0

#11 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2009 - 11:56 AM

Moj ma sicer raje tako imenovane "tycoone" ali pa footbal managerje. Pa se kdaj ful razjezi, začne preklinjat in tolčt po mizi biggrin.gif Takrat ga opozorim, naj se pač kontrolira, on mi zabrusi nazaj naj se brigam zase laugh.gif Na začetku ni uporabljal slušalk, kar me je ful motilo - nisem mogla normalno gledat TVja, če je on tam nekaj igral. Potem pa sem sama kupila slušalke in jih priklopila na računalnik. Od takrat naprej jih redno uporablja biggrin.gif
  • 0

#12 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2009 - 12:05 PM

Ah moj pa streljačino nabija, očitno ni zadost že na jobu, igra tud take igrce, ker mu je pač to ful všeč. Sicer pa sej men je vseen. Js sem itak mnenja, da ma vsako tele svoje vesele...smile.gif Tko, kot tudi js ali kdo drug...



  • 0

#13 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 27 January 2009 - 05:35 PM

Ah moj je po izobrazbi FRI. Figures,da ma rad računalnike.
On je neumen na letalske simulacije. Je delal eno mapo slovenije pol leta non stop skor,tud ko sem bla jaz tam je kdaj še za kako urco...Na konc ko jo je končal in dal na net se je v priponki tud men za potrpežljivost zahvalu.
ma mene to ne moti. Ko pa mene ni pa previsi večino časa na kompu.
Jaz pa berem,gledam tv ali delam kaj podobnega. Mene to ne moti. Če konkretno nimava nič za počet je čist vseeno če jst gledam en film,k mi je kul on pa visi pred računalnikom, če mu film pač ni kul.
Naj igrajo igrce,tud jaz jih bom o dobim Wii biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#14 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18404 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 27 January 2009 - 07:57 PM

Midva sva sicer še 17 in spadava med tiste "froce" za kere je še kaoo normalno da igrajo igrce hehe, no igrava jih oba. Men so ful všeč simsi, on igra pa fifo, counter strike, gta, age of empires.. Men to sploh ni moteče, jst ful rada gledam kako on igra igrce, ker so mi ful zabavne, ampak sama nisem dobra v njih. Če jaz igram cs sem ful živčna in streljam krnekam pa še čist trzam k me kdo ustreli od uzadi, k pa igra on se pa lahko dobr uživim tongue.gif naprimer njemu so simsi bedni, ampak vseen sva jih enkrat skupi igrala, pa sva nardila naju pa nama zgradila hiše pa tko laugh.gif Pa ponavad ko greva ob petkih žurat, greva spat h men, in potem v soboto zjutri vedno igrava gta pa jeva tople sendiče hahhaa laugh.gif No u glavnem mene igrce ne motjo, verjetno tut zato ker sem sama zasvojena z njimi pa jih dost igram laugh.gif Yes I know I'm g33k cool.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#15

  • Guests

Posted 27 January 2009 - 07:58 PM

g33kz R c00l tongue.gif
  • 0

#16 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15567 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2009 - 08:32 PM



Niti jaz niti moj lubek jih ne igrava, samo v študentskih letih smo kdaj igral skoke.

Je pa moja kolegica pred kratkim pustila fanta, ki je dobesedno cele dneve že več let igral računalniške igre. Tako da men se to ne zdi tako nedolžna zadeva, nekatere lahko kar hitro zasvoji.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#17 urš

urš

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2731 posts
  • Location:Bled

Posted 28 January 2009 - 02:15 PM

Midva s fantom tud spadava v skupjno 18 letnikov biggrin.gif Nekaj časa me je zelo zelo motilo njegovo igranje WOWa. Ker ga je zelo velik igrou, s kolegi se je dost o tem zgovarjou in ko smo bli skupaj sm se počutla zelo neumno, ker nism mela pojma o čem govori. Potem mi jo je pa enkrat pokazou in wau sm jo kupla še js. Pa sva skupej igrala po cele dneve med počitnicami, je pa fajna opcija klepeta, tak da ko umes igraš lahko še klepetaš smile.gif
Zdj sva oba to pustila in se to leto posvečava maturi smile.gif (moja maturitetna tema za seminarsko nalogo pri informatiki je: Zasvojenost z računalniškimi igricami biggrin.gif )
Nekatere igrice so res lahko zasvojijo oz. pustijo resne posledice (Na Japonskem sta dva najstnika umrla, ker 3 dni nista nič jedla in spala, ker sta skos igrala wow, spet drugi najstnik je zabodel taksista, ker je hotel poskusit, če je to res tako kot v GTA...). Če ločiš med realnostjo in fikcijo in igraš v mejah normale, sem mnenja da niso nevem kaj škodljive smile.gif

Anyway simsi so zakon tongue.gif
  • 0
Od genija do norca nas loči samo en korak. V preteklosti sem pač preveč korakala.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users