Jump to content


Photo

prosm svetujte mi


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1 kima

kima

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 115 posts
  • Interests:kar je povezano z modo, zunanjo in notranjo lepoto...

Posted 03 August 2005 - 06:10 PM

Oila! Jz sm se odločila d vas vprašam za nasvet oops.gif in sicer: mam plavo sive oči (marsikdo je že reku da zgledajo kitajske),rjave lase, nekoliko oglat obraz, prifrknjen nos, oblikovane obrvi in dokaj mejhne ustnice, pa rahlo rjavo barvo kože...zanima me kaj mi svetujete kako naj se naličim.rada bi mela res čist naraven, svež poleten videz.
do zdej sm se ličla s plavo maskaro belim svinčnikom pa učas mal svetlečega senčila pa bronzerja na ličkih...ampak mam dost tega čeprou je blo precej naravno in mi je pasalo cry.gif . kaj mislte kaj bi še zgledalo ok na men?
tnx za odgovore wink.gif
  • 0
Daj moškemu proste roke, pa jih boš čutila povsod po sebi. :P

#2 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 04 August 2005 - 03:24 PM

Nism glih expert in je tud težko tako svetovat ampak vseeno...

Če želiš naraven videz, je najbolje, da tud uporabljaš naravne barve- svetlo rjavo, bakreno, temno rjavo, marelično, zeleno... Fajn je, da so mal bolj svetlikajoče se barve, da dajo tudi očem lesk.
Glede na to da imaš sivo modre oči kot moja prijateljica bi ti pasala prav bakrena, nežno zlata in tudi siva.
Ne zdaj mislit, da če imaš mal modre oči, da morš potem uporabit tud moder odtenek- to je pomojem popolnoma zgrešeno... ermm.gif
Kaj bi še za oči...?
Aja. Maskara črna, barvica za oči- črna, s tem da si narediš črto na zgornji veki, spodaj pa bolj zabrisano- na zunanjem spodnjem delu temnejšo in manj intenzivno na notranji strani...

Za lička je fajn bakren odtenek...
Ustnice- prav tako kot ti imam majhne ustnice, videz polnosti pa boš 100% dosegla z bleščečim naravnim lip glossom...

Hm...kaj še...
Če imaš doma veliko različnih senčil, barvic, si enkrat vzemi čas in se spravi pred ogledalo... Kombiniraj senčila, ne se bat npr. kombinacij bakreno-vijolična (biggrin.gif) al pa zeleno-modra, ker mogoče ti pa bi to pasalo:D Poskusi. tako boš še najbolj sama videla, če je v redu... samo ne pretiravat.
  • 0

#3 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 04 August 2005 - 06:20 PM

Se podpišem pod ananasin post, ker je super napisala :thumright:

Tudi jaz bi ti svetoval bolj tople odtenke, spet prihajajo rjavi in bronz odtenki.
Glede nato, da je poletje lahko uporabiš tudi rahlo svetlečo senčilo, ten na obrazu poudari s pudrom v kamnu v barvah zemlje. Na lička nanesi blush v rjavo rdečih podtonih-ne pretiravaj.

Poleti zelo rada uporabljam svetleče podlage, higliterje v zemeljskih barvah. Malo si jih nanesem na predel ličnih kosti-obraz naredi sveže smile.gif

Če imaš ustnice manjše, uporabi svetle odtenke rdečil, še boljše glosse. Svetla in svetleča rdečila optično ustnice povečajo.
  • 0

#4 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 05 August 2005 - 10:48 AM

hvala oops.gif

upam kima, da sm ti kej pomagala..............
  • 0

#5 kima

kima

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 115 posts
  • Interests:kar je povezano z modo, zunanjo in notranjo lepoto...

Posted 05 August 2005 - 10:01 PM

biggrin.gif najlepša hvala punce...takoj ju3 grem u nabavo kr mam več al manj vse iste barve...hvala še enkrat za pomoč
  • 0
Daj moškemu proste roke, pa jih boš čutila povsod po sebi. :P

#6 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 06 August 2005 - 07:07 PM

Napiši kaj si si kupila biggrin.gif
  • 0

#7 kima

kima

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 115 posts
  • Interests:kar je povezano z modo, zunanjo in notranjo lepoto...

Posted 06 August 2005 - 07:42 PM

nov bronzer (mal temnješi kot ga mam zdej kr mam zdej tut kožo bl rjavo) novo črno barvico za očke pa tuš in pa svetleče senčilo (ena čudna ampak lepa barva...nekako roza-rjava)
poskusno sm se naličla in sicer: namazala sm se po obrazu z oljem od carite k ma čist male bleščice in da super svetleč videz koži...pol pa črna maskara sam zgorej, črn svinčnik na zgornji veki na notranji strani, tisto senčilo pa novi bronzer na vrhu ličnic, za konec pa še lippgloss za moker videz ustnic...mi je ušeč tale sprememba čeprou ni glih velika tongue.gif
še enkrat hvala punce wink.gif
  • 0
Daj moškemu proste roke, pa jih boš čutila povsod po sebi. :P

#8 lory

lory

    sramežljivec

  • Člani
  • 25 posts

Posted 18 August 2005 - 11:21 AM

Sem nova tukaj in da ne bom nove teme odpirala, bi vas kar tu zaprosila za pomoč.

Kar se ličenja tiče sem tudi bolj nova oops.gif , ponavadi uporabim samo korektor, glos (oz. vazelin) in včasih maskaro. Zdaj pa bi se rada malce več naličila in vas prosim za nasvet. Imam majhne sive oči, rjave lase, ovalen obraz in zelo svetlo polt. Tudi moje ustnice so manjše. Rada pa bi bolj naraven videz oz. ne preveč živ.

Hvala vam za odgovore wink.gif
  • 0

#9 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 18 August 2005 - 11:29 AM

lory: ne pretiravat z licili..
moja napaka je bla, k sm se mazala z modrim sencilom...fuj fuj fuj!
za naravn videz mej bolj rjave odtenke..js se zdj skor za vsako priloznost namazem isto..:
brez pudra (sam kak korektor, ce je res kriza)
na veke bez sencilo...na notranji strani bol belo...pol pa bolj k gres "ven", bolj temno sencilo...
na konc se rjavo barvico na zunanji strani zg. veke..
crna maskara..

pa je to to smile.gif

pol pa odvisno od priloznosti..ce je za vsak dan...pol pac labela (vitaskin aqua al pa rosal shine)...ce grem pa vn pa pac lip glos (pa mal bol poudarim oci...mal vec se svetlika wink.gif )

mislim da to pase na vse barve oci...vsim pac smile.gif
  • 0
it's not pms, it's you..

#10 lory

lory

    sramežljivec

  • Člani
  • 25 posts

Posted 18 August 2005 - 05:17 PM

hvala, anch. wink.gif katere senčke pa predlagate? pa da niso prevelik strošek za moj dijaški žep oops.gif
  • 0

#11 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 18 August 2005 - 05:29 PM

Hm.. da ne bom izpodrinila lory-najprej njej odgovorte, se opravičujem k se vmešavam s svojim problemom.. oops.gif oops.gif

Tut nočm nove teme odpirat: gre se pa tut za ličenje. Mam ovalno, oziroma skoraj da okrogel obraz, ne premajne in ne prevelike oči(neka zlata sredina), ki so čudne kombinacije barv:sivo-zelene pa proti sredini neke rumene lise ampk te se od daleč ne vidjo. Imam visoko čelo, vedno rdeča lica, usta pa imam bolj ko ne majhna(sam ne pretirano).

Nočem preveč živih barv-z rjavo pa raje ne prakticiram k se mi zdi da mi res ne paše. Črno barvo uporabljam za okoli oči, ampak sem se je naveličala(razen črne maskare ki je obvezna, saj sicer trepalnice sploh niso vidne).

Če bi pomagalo pri svetovanju, lahko kateri pošljem na zs svojo slikco pa bi mi potem svetovala, na forum je pa ne bi lepila, k nikol ne veš kdo bo gledal oops.gif

Seveda, pa dajem prednost nasvetom za lory!
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#12 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 18 August 2005 - 05:37 PM

Hm, senčke... Moja prva senčila so bila od Art Deca, je pa res da so bila takrat še dokaj poceni. Kokr vem naj bi eno senčilo zdej bilo že krepko čez 1000 SIT. ermm.gif:
Miss Sporty milsm, da je še najbolj poceni kozmetika, samo vprašanje je, kakšna je kvaliteta..

Fajn je, da si izbereš tri, štiri barve naravnega odtenka, samo pa ti tud priporočam, da ne skopariš z denarjam, ker to je le tvoja koža in zato si zaslužiš največ ;)
  • 0

#13 lory

lory

    sramežljivec

  • Člani
  • 25 posts

Posted 18 August 2005 - 05:38 PM

*simoncy* saj ni treba, da mi daješ prednost. oops.gif Ampak vseeno hvala wink.gif

Tudi jaz imam take oči, ampak prevladuje pa siva wink.gif Prej sem še pozabila povedati, da imam nizko čelo in dolge lase. Sem pa zelo bleda in moj obraz je posut s pegicami.

QUOTE
Če bi pomagalo pri svetovanju, lahko kateri pošljem na zs svojo slikco pa bi mi potem svetovala, na forum je pa ne bi lepila, k nikol ne veš kdo bo gledal

Se podpišem.
  • 0

#14 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 18 August 2005 - 05:41 PM

Ja, dobr da si me spomnla-jst tut nism povedala da mam srednje dolge rajve lase z blond prameni, pa rahlo kodraste. Pa tut pr men ta siva prevladuje wink.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#15 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 18 August 2005 - 05:42 PM

Ja, dobr da si me spomnla-jst tut nism povedala da mam srednje dolge rajve lase z blond prameni, pa rahlo kodraste. Pa tut pr men ta siva prevladuje wink.gif sicr pa se bo vse vidlo na slikci..
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#16 lory

lory

    sramežljivec

  • Člani
  • 25 posts

Posted 18 August 2005 - 05:47 PM

QUOTE(ananas)
Hm, senčke... Moja prva senčila so bila od Art Deca, je pa res da so bila takrat še dokaj poceni. Kokr vem naj bi eno senčilo zdej bilo že krepko čez 1000 SIT. ermm.gif:
Miss Sporty milsm, da je še najbolj poceni kozmetika, samo vprašanje je, kakšna je kvaliteta..



Miss Sporty mi ni všeč. Sem zadnjič bolj za sprobo kot zares eno MS senčko kupila, ker sem imela bolj malo denarja s seboj. Komajkaj se pozna. ermm.gif

Senčke Art Deca zelo hvalijo, tako da bom mogoče res kakšno probala, vendar le če se ne bodo našle cenejše senčke enake kvalitete.
  • 0

#17 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 18 August 2005 - 05:48 PM

QUOTE(*simoncy*)
Hm.. da ne bom izpodrinila lory-najprej njej odgovorte, se opravičujem k se vmešavam s svojim problemom.. oops.gif oops.gif

Tut nočm nove teme odpirat: gre se pa tut za ličenje. Mam ovalno, oziroma skoraj da okrogel obraz, ne premajne in ne prevelike oči(neka zlata sredina), ki so čudne kombinacije barv:sivo-zelene pa proti sredini neke rumene lise ampk te se od daleč ne vidjo. Imam visoko čelo, vedno rdeča lica, usta pa imam bolj ko ne majhna(sam ne pretirano).

Nočem preveč živih barv-z rjavo pa raje ne prakticiram k se mi zdi da mi res ne paše. Črno barvo uporabljam za okoli oči, ampak sem se je naveličala(razen črne maskare ki je obvezna, saj sicer trepalnice sploh niso vidne).

Če bi pomagalo pri svetovanju, lahko kateri pošljem na zs svojo slikco pa bi mi potem svetovala, na forum je pa ne bi lepila, k nikol ne veš kdo bo gledal oops.gif

Seveda, pa dajem prednost nasvetom za lory!


Kaj pa če bi uporabila sivo senčilo??? Namazala pa bi se tako, da bi svetlejše senčilo uporabila na notranji strani veke, potem pa bi proti zunanji strani temnila s sivim odtenkom...
Ker imaš bolj svetle očke bi bilo fajn, da bi jih nato MEHKO obrobila na zunanjem delu- na veki in pod očesom. Tako bi dosegla bolj okrogel oko, kar lepo izgleda na ovalnih oblikah glave in odprt pogled...

Poskusi tudi z zlato barvo...
Z barvami eksperimentiraj v mejah normale in tako, da bo pogled sijoč in zapeljiv. ;)
  • 0

#18 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 18 August 2005 - 05:52 PM

QUOTE(lory)
QUOTE(ananas)
Hm, senčke... Moja prva senčila so bila od Art Deca, je pa res da so bila takrat še dokaj poceni. Kokr vem naj bi eno senčilo zdej bilo že krepko čez 1000 SIT. ermm.gif:
Miss Sporty milsm, da je še najbolj poceni kozmetika, samo vprašanje je, kakšna je kvaliteta..



Miss Sporty mi ni všeč. Sem zadnjič bolj za sprobo kot zares eno MS senčko kupila, ker sem imela bolj malo denarja s seboj. Komajkaj se pozna. ermm.gif

Senčke Art Deca zelo hvalijo, tako da bom mogoče res kakšno probala, vendar le če se ne bodo našle cenejše senčke enake kvalitete.


Možno, da so bolj slabe kvalitete. Predlagala sm ti samo zato, ker vem da so zelo poceni, vendar pa z njimi nimam izkušnje... ;)

Bi ti priporočila še kakšno kozmetiko, sam ne vem glih kakšne so kej cene...
  • 0

#19 lory

lory

    sramežljivec

  • Člani
  • 25 posts

Posted 18 August 2005 - 05:56 PM

Ti kar predlagaj, ceno bom že potem sama preverila. ;)
  • 0

#20 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 18 August 2005 - 06:03 PM

Loreal, Pupa, Jade, Max factor... V Dm- u al pa v Mullerju maš povhen tega... poglej tja...
Če greš v Mullerja ti lahko pri izbiri tud fajn pomaga prodajalka/ svetovalka...
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users