Jump to content


Photo

kako do razgovora za službo


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 09 July 2005 - 07:39 PM

Mogoče je čudno vprašanje, ampak pogosto se vprašam kako sploh prideš do razgovora, kaj šele do delovnega mesta.

Se vam ne zdi, da pogosto razpisi za delovna mesta zahetvajo preveč od kandidata. Recimo: neko podjetje išče človeka s 5 st. izobrazbe, mladega ambicionznega, ki aktivno govori dva tuja jezika, ima vsaj 5 let delovnih izkušenj, pozna rač. jezik..itd.

Kako naj si nekdo, ki je ravno zaključil srednjo šolo ali fakulteto pridobi izkušnje. Sicer sem preko študenta delala 5 let, različna dela, ampak v nobenem podjetju ne pomnim, da bi mi zaupali delo, ki bi imelo kakršnekoli večje odgovornosti ali obveznosti. Torej, kje naj dobimo izkušnje ?
  • 0

#2 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 09 July 2005 - 08:46 PM

QUOTE(Nadi)

Se vam ne zdi, da pogosto razpisi za delovna mesta zahetvajo preveč od kandidata.

sam res! ko sm šla jz v neko tur.podjetje na razgovor(pa naj bi bilo le poletno delo oz. delo za kratek čas)pa so do mene nastopli zelo strogo in ko je prišla debata na tuje jezike,je bila ženska pripravljena oz ne pripravljena,kar zavrtela je telefon in poklicala,naj prideta 2 ki govorita ta dva jezika,ki ju jaz govorim do naju,da bo naredila kratek test oz da se prepriča...kr neki. Potem pa je še rekla,če znam nekaj (pač nekaj specifičnega-ne bom zdaj omenjala kaj) kar običajno delajo ljudje ko so v firmi že nekaj let.Mislim,halo? Kako nej bi jz znala že nekaj kar delaš v podjetju.Mislim ene so pa res krave
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 10 July 2005 - 07:20 AM

Sej to je današnji problem. Mladi nikakor ne dobijo možnosti za zaposlitev. Ker vsi hočejo neke izkušnje.
Ni drugega, pač pošiljaš prošnje in upaš na najboljše.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 10 July 2005 - 01:56 PM

to je mene čist potrlo, k sm zmeri vidla same oglase za kozmetičarko in sm bla že ful vesela in pol na koncu oglasa preberem: pogoj najmanj 3 leta delovnih izkušenj.

dobro da sem se zdj v tem salonu k sem mela prakso dobila redno službo. pa še to sem mela sam zato srečo k gre ena na porodniško in sva s šefico dobre kolegice
  • 0
lp, Martina

#5 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 10 July 2005 - 02:28 PM

QUOTE(Nadi)
Se vam ne zdi, da pogosto razpisi za delovna mesta zahetvajo preveč od kandidata. Recimo: neko podjetje išče človeka s 5 st. izobrazbe, mladega ambicionznega, ki aktivno govori dva tuja jezika, ima vsaj 5 let delovnih izkušenj, pozna rač. jezik..itd.

Kako naj si nekdo, ki je ravno zaključil srednjo šolo ali fakulteto pridobi izkušnje. Sicer sem preko študenta delala 5 let, različna dela, ampak v nobenem podjetju ne pomnim, da bi mi zaupali delo, ki bi imelo kakršnekoli večje odgovornosti ali obveznosti. Torej, kje naj dobimo izkušnje ?


Fora je to, da 5 let delavnih izkušenj pomeni, da imaš v delavni knjižici najmanj 5 let delavne dobe. Lahko prek študenta delaš 10 let (kr neki biggrin.gif ) sam to pomeni 0 let delavnih izkušenj evil.gif Zdej če bi v enem podjetju delala 5 let prek študenta, pol bi ti sigurno zaupal več odgovornejšega dela, samo ne more bit pa študent v enem podjetju kr neki odgovroren s kaksnim podpisom ipd. To si sama firma ne sme privoščit :!: v pogodbi o zaposlitvi mora biti napisano, za kaj si odgvoren in kaj so tvoje pristojnosti... študent pa nima nobene taksne pogodbe
  • 0
Posted Image

#6 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 10 July 2005 - 02:34 PM

Mogoče se pa kaj spremeni z ukinitvijo študentskih servisov. Baje se bodo zaprla?

Jaz vem, da sem v večini podjetij vsaj kar se počitniškega dela tiče kuhala kavo in celi firmi hodila pa malco ermm.gif
  • 0

#7 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 10 July 2005 - 03:39 PM

Ja, država bo ukinila ŠS. Po novem naj bi šlo vse preko Zavoda za zaposlovanje. Samo dvomim, da bo situacija kaj boljša. Enostavno nočejo, da bi zasebniki vlekli denar od študentov, ki potem izginja neznano kam, če pa lahko država pobere tisto ogromno vsoto za pokrivanje proračunske luknje.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#8 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 10 July 2005 - 03:48 PM

dobr da se moj status bliža koncu in da mam zazihrano redno službo, smilijo se mi pa vsi ostali študenti, ki že tko nimajo keša pol jim ga bo pa država še bol pobirala. ne bi rekla da bi blo študentsko delo tok dobr plačano rolleyes.gif
  • 0
lp, Martina

#9 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29045 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 10 July 2005 - 07:56 PM

js bom verjetno ko nora spremljala oglase za prosta delovna mesta povsod, kjer bo možno, pa tut verjetn bom kam kr tko pisala, tut, če ne bo objavljeno. recimo v eno knjižnico, kjer že štiri leta prostovoljno delam in se z eno žensko tam full dobro zastopim. sam to še nič ne pomeni. vez nimam nikakršnih, edino mami mi je enkrat mal pomagala, da sm se zguzila do kadrovske v neki firmi, kjer sem delala prek študenta skoraj eno leto. ma, ne vem, se mi zdi, da se ni za zajebavat s službami in jebat ga, bom pač mogoče eno leto sam kofete kuhala. rolleyes.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#10 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23634 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 11 July 2005 - 09:16 AM

Jaz sem imela tudi problem, saj sem eno leto delala v podjetju vsa administrativna dela preko ŠS. Ko pa sem začela iskat redno delo, nisem vedela kako naprej.

Predlagam da, četudi je delo preko ŠS, napišite kaj ste delale (delovne naloge, še posebej poudarite, če je bilo kaj bolj odgovornega) in koliko časa. Škodovat sigurno ne more.
V državnih službah to verjetno ne bo veliko pomagalo, pri privatnikih pa bi znalo, saj je njim važno, da ste čim prej samostojni-in začnete prinašat v podjetje denarčka. wink.gif


Še en predlog, za katerega sem slišala da se zelo izplača: ko dokončate študij/šolo se zaposlite, čeprav ste si želeli več in veste, da ste tudi sposobni za veliko več (kot seveda, da bi imeli višjo plačo).
Delovne izkušnje v delavski knjižici so res bolj cenjene, pa še izkušnje si boste pridobili (tako z iskanjem službe, kot samo prakso-mogoče se naučite kako poslovanje v podjetju sploh izgleda).

Veliko uspeha - predvsem pa ne obupat!!!!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users