Jump to content


Photo

Potovanja...


  • Please log in to reply
680 replies to this topic

#1 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 29 March 2005 - 07:09 PM

Mislim, da nismo še nič pisali o drugih deželah, vsaj zasledila nisem.

Zanima me v katerih deželah ste že bili, kaj ste videli, kaj se vam je najbolj vtisnilo v spomin oziroma, kaj vam je bilo najbolj in najmanj všeč, v deželi kjer ste bili.

lp, tinca
  • 0

#2 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 29 March 2005 - 07:24 PM

bila sem že v Londonu,Barceloni, Monacu, Veroni, Nici, Cannesu, Stuttgartu, Parizu, Bruslju, Muenchnu, salzburgu, Amsterdamu, pa Hrvaška in Slovenija, aja pa Genevo in Fiugeres sem pozabla. Najbolj mi se mi je vtisnil v spomin Disneyland in Amsterdam. Toplo priporočam.
  • 0

#3 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 29 March 2005 - 08:46 PM

amsterdam oops.gif twisted.gif
hm....jst že dve leti spoznavam slovenijo....počez in počes in morem priznat, da mi je še kr neki kotičkov ostalo...oz...prav res še kr neki...slovenija je čudovita dežela!
najlepše mesto ki sem ga kdajkoli vidla pa je zame Praga... biggrin.gif


Nadi o Irski moreš nujno poročat!
jst bi raje kot Irsko vidla še Škotcko...ma je predraga trenutn za moj žep oops.gif

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#4 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 29 March 2005 - 09:15 PM

Jaz pa sem videla Pariz, Barcelono, Rim, Prago, Brno, Bratislvo, Budimpešto, Berlim, Munchen, Benetke, Firenze... Najbolj všeč sta mi bila Pariz in Rim...sanje. V Oba mesta bi se takoj še enkrat vrnila.

No, tudi Benetke imajo svoj čar.

Letos... rada bi šla v Tunizijo ali Egipt...bova videla. Najine sanje pa so Japonska in Avstralija...

Tan
  • 0

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 30 March 2005 - 08:10 AM

Bila sem po Evropi. Najbolj všeč mi je bil London (čez 3 tedne grem spet), potem sem pa bila v Nemčiji, Nizozemskem in Belgiji. Aja, pa v Avstralijo grem pozimi. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 Damjan

Damjan

    gobezdalo

  • Root Admin
  • PipPip
  • 679 posts

Posted 30 March 2005 - 08:30 AM

Mene so že od nekdaj fascinirala velemesta, nekako sproščeno se počutim, kar v Ljubljani sploh ne gre.

Ko sem bil majhen, me je fasciniral Koeln in velika katedrala, ko sem pa odrastel, sem se spravil v ZDA in in si za prvo večje samostojno vandranje izbral New York, nato 2X London, San Francisco, Pariz ter nato še 1X London.


lp
Damjan
  • 0

#7 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 30 March 2005 - 09:56 AM

pri meni belgija zmaga ... še vedno ... skandinavija je fenomenalna ... predvsem je pa pri meni veliko odvisno od ljudi, ki jih tam (s)poznam. čaka me še kakšen interrail, ko bo kaj denarja ... na morje me nikakor ne vleče, zato letos predvidevam samo daljše počitnice na bledu. smile.gif
  • 0

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 30 March 2005 - 09:57 AM

Mene je pa ravno Belgija razočarala. Veliko bolj sem bila navdušena nad Nizozemsko. Kaj vem...
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#9 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 30 March 2005 - 09:58 AM

eh, pozabila sem na večno mesto ... smile.gif zaenkrat me matra predvsem evropa: portugalsko je treba še od bližje spoznat, prek atlantika me zaenkrat vlečejo 'le' prijateljske vezi, za resno potovanje tja čez bo treba še krepko premisliti ...
  • 0

#10 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 30 March 2005 - 10:06 AM

aja, vtisi ... v belgiji predvsem naslednja mesteca: leuven, gent, diest, brugge, ieper - mala mesteca z veliko šarma in tihote, ki jo najdeš, če jo potrebuješ. norveška: bergen, definitivno, med drugim sem tam jedla najboljši falafel do zdaj ... smile.gif švedska je bila itak zgodba zase ... prijazni ljudje, velikanski stockholm ... za sentiment pa le tole: še na vsakem potovanju sem se zaljubila ... smile.gif mene fascinirajo predvsem navade ljudi (in ljudje sami, seveda), ki živijo v deželi, ki jo obiščem ... pričakovanja itak pustim doma, ker se pustim presenetiti ... ah, ja, irska ... me bo verjetno tut še vidla ...
  • 0

#11 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 30 March 2005 - 01:41 PM

Jaz sem se pred dvema dnevoma vrnila iz Egipta (verjetno sem zato začela s to "debato"). Bila sva v Sharm el Sheikh-u, saj je bilo lepo, mogoče malo preveč turistično. Lani pa sem bila s kolegicami v mestu Hurgada. Piramide , Sfingo in Egipčanski muzej sem videla že lani, tako da letos sva si ogledala narodni park Ras Mohamed, kjer sva šnorklala in imeli smo en enodnevni jeep safari skozi sinajske vršace, jahanje kamel, kosilo v beduinski vasi...
Vsem ki se potapljate priporočam dopust v Egiptu, Rdeče morje je namreč čudovito - raj za potapljače.

Verjetno, da bom šla še kdaj v Afriko, tam mi resnično lepo, upam da še letos...

Ogledala sem si podolg in počez otok Krf v Grčiji, tam je bilo tudi lepo in Bolgarijo, kjer sem prinesla skoraj več denarja domov kot sem ga vzela s sabo - tako je bilo poceni!

S fantom se odpravljava že nekaj let za nekaj mesecev v Avstralijo, ma mislim da so to le pobožne želje, ki se mi ne bojo uresničile.
  • 0

#12 Nadja

Nadja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 288 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:šport, potovanje, mediji, tuji jeziki in še in še...

Posted 04 April 2005 - 04:27 PM

A kaj potujete, ko je čas in denar seveda?

Jaz sn tak rada potujoča! tongue.gif Letos upam,da šibam na Škotsko, nekje konc avgusta, začetek septembra..če mi bo šef dal takrat 14 dni fraj blink.gif .

Še prej pa bi rada šla kam na morje rolleyes.gif .

Kam pa vas kaj vleče? In kje vam je blo kul...,da bi še nam priporočale!
Jaz sem bla navdušena nad S Irsko in Korziko...PRVA LIGA!
  • 0
LP, Nadja

When we are happy, we are allways good, but when we are good, we are not allways happy (O.Wilde).

#13 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 04 April 2005 - 04:50 PM

verjetno bo letos samo bled v igri, ker me pesti pomanjkanje financ (sama sreča, da ma fantova babi tam stanovanje, ki ga s pridom izkoriščamo ... ). drugače bi šla verjetno na dansko, obiskat bivšega fanta. na korziki smo bli pa na maturancu, tut mene je popolnoma očarala. (verjetno sem bila izjema, ki ni bla nonstop pijana in sem dejansko nekaj odnesla z maturantskega izleta ... ) smile.gif mogoče še par dni morja, ker več kot pet dni ga itak ne prenesem ... smile.gif
  • 0

#14 ela

ela

    sramežljivec

  • Člani
  • 41 posts

Posted 05 April 2005 - 07:28 AM

Mi smo tud bolj za potovanja. Ko sva z možem bila še brez otroka je bilo najbolje z nahrbtnikom, danes pa ko je otrok gremo na bolj umirjene variante. Sicer pa drugo leto, ko bo tamala 4 leta dobi svoj nahrbtnik, ker imamo v planu Tajsko.
Najbolj pa nam decembra (božič in ali novo leto) pašejo topli kraji (Kanarski otoki ali Egipt), to prakticiramo že nekaj let. Zaradi služb ne dobimo veliko dopusta naenkrat zato gremo 4-5 letno na dopust po en teden, ter polet 2 tedna.
  • 0

#15 ela

ela

    sramežljivec

  • Člani
  • 41 posts

Posted 05 April 2005 - 07:37 AM

Jaz sem tud že nekaj vidla
Španija-Kanarski otoki, Francija, Nizozemska, Danska, Nemčija, Avstrija, Češka, Poljska, Madžarska, Švedska, Finska, SCG, Hrvaška, Italija, Grčija,
Tunizija, Egipt, Alžir, Libija, Malta, Turčija, Maldivi ter za mene najljubša država Rusija - preživela prečudovita 4 leta.

Najbolj pa me vleče v južno Ameriko.
  • 0

#16 Gisele

Gisele

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts

Posted 09 April 2005 - 04:36 PM

Jih bom napisala samo nekaj ( predvsem evropskih)

Grcija - bila sem na nekaj otorkih ( Krf, Ios in Santorini ), ter v Atenah. Atene lahko recem, da so mi najgrse mesto, kar sem jih kdaj videla ( razen nasih Jesenic in podobno laugh.gif ). Ima sicer "lepsi" del, ampak je vseeno grdo. Akropolo vidis in gres. Ios je predvsem zurerski otok, tako da ga iz tega vidika priporocam. Tudi plazice so lepe, morje, vsaj v poletni sezoni, je pri glavnih plazah MLAKA.
Santorini je pa najlepsi otocek, kar sem jih kdaj videla. Bele hisice, modra polkna in strehe, vec vrst plaz ( bela, crna, rdeca), cudovit razgled in hude cene.

Francija - zame ena izmed najlepsih drzav. Azurna obala je lepa, sanjska, smucarija tam nekaj, kar privoscim vsem, da dozivijo ( predvsem 3 doline - mnjam) in ( tole se bo slisalo klisejsko) PARIZ - mesto v katerega se zaljubis. Toliko zanimivih stvari.Pa ce pozabis Eifflov stolp, Elizejske poljane-mimogrede sanje za vsako obsedenko z nakupovanjem, Slavolok zmage in podobno, imas tam na ulickah pod montmantrom pravi pogled na francosko zivljenje. Meni se blazno dopade. Potem pa se moje kaprica - Louvre v katerem sem tudi lahko po vec dni oops.gif No pa da ne pozabim, tudi zurat se da ornk laugh.gif

Nekdo je ze hvalil Belgijo tudi name je pustila zelo dober vtis. Bruselj je tako simpaticno mesto, da si lahko predstavljam, da bi zivela tam. Sicer ni nic blazno posebnega, ampak srckano vse skupaj.

Den Haag - pravljicne hisice, posebna vrsta arhitekture, ce gres na potovanje po Evropi, den Haaga ne spusti. Ker je dozivetje zase.

Nemcija
- bila sem v kar precej nemskih mestih, ampak najvecji vtis so name naredila mala mesteca. Od velikih pa Berlin. Ceprav sem bila razocarana nad opevanjem se tistih par metrov Berlinskega zida, ker res ni nic posebnega. Muzej 2. svetovne vojne me je pa ocaral. Berlin je ogromno mesto, bila sem samo enkrat in nisem dovolj videla. Nocno zivljenje je pa tudi noro.

Avstrija - navdusena nad Dunajem, Salzburgom in Insbruckom. No o tem se mi niti ne da pisat ( pocas bom nehala).

Svica mi je sama po sebi vsec, ker se mi zdi zelo cista, urejena, v spomin so se mi najbolj vtisnili Renski slapovi in mestece Luzern.

Se nakratko:
Niso mi bili vsec: Rim ( ni po mojem okusu, sploh folk, mogoce ce bi sla zdaj, bi ga drugace dozivlajla), Bratislava ( najbolj dolgocasno mesto na svetu), Zagreb, Munchen, Koln, Atene ( to sem ze pisala)

Vredna obiska po mojem mnenju je pa Spanija, Francija, Svica, Malezija in Avstralija.

Zanimivo pa je, da nisem bila v Londonu in me tudi ne vlece.
  • 0

#17 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 09 April 2005 - 04:40 PM

Uh, punce, ko vas berem, kje ste že vse ble, ugotovim, da jaz praktično nisem bla še nikjer. Malo Italije, pa Hrvaške, Grčije, Španije, Avstrije in Nemčije in to je že to. Aja, pa na Madžarskem sem tudi že bla. :=)

Jaz bi ful rada šla na Finsko, Švedsko, Nizozemsko, Francijo, Rusijo. To so tiste države, katere bi zelo rada videla. Upam, da jih kdaj bom...
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#18 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 09 April 2005 - 07:44 PM

Nikita

še vedno je čas...Samo odločit se moraš, začet zbirat denar in greš laugh.gif
  • 0

#19 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 10 April 2005 - 12:49 PM

QUOTE(Nadi)
Nikita

še vedno je čas...Samo odločit se moraš, začet zbirat denar in greš laugh.gif

Ja, tu se zatakne... ker večinoma ni kaj za zbirat. laugh.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#20 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 10 April 2005 - 01:30 PM

Ja, sej to je shit...ko si študent ni dnarja, ko pa delaš ni več časa, pa še dopustani veliko...bo treba na penzion počakat, pa da otroc zrastejo biggrin.gif

LP N
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users