Jump to content


Photo

Slaščičarne


  • Please log in to reply
183 replies to this topic

#1 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2012 - 01:15 PM

Kam najraje zahajate na tortice, kavo, sladoled in ostale sladke stvari?

Moja stalnica je Zvezda. :wub: Bela kava z vanilijo, vanilijeva krostata, švicarska rezina-njam. :woot: Potem še: Lolita, Cacao za sladoledne kupe in sladoled, Dulcis bolj poredko, je pa Grešnica ful dobra (čokoladni biskvit in mousse s kremo iz praženih lešnikov in češnjevim želejem). V času pusta pa Rašica v Črnučah, ker imajo najboljše krofe na svetu.
Vila Prešeren na Bledu me je razočarala na celi črti, Nebotičnik mi tudi nima dobrih tortic.

Oo, kaj imate v Mariboru. :cry:
(Kavarna Q)
Posted Image
  • 0

#2 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 20 April 2012 - 01:16 PM

Včasih sem večkrat zašla v Zvezdo, ampak sedaj imajo pa absurdne cene; določene tortice so 3.70 evrov za en kos. :rtfm:
Drugače mi je pa OK ambient, le gužva pride včasih prevelika (vsaj v centru).
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#3 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 20 April 2012 - 01:18 PM

Kapitanija v KP, božanska vroča bela čokolada z mandlji, lešniki, pinjolami, etc. :love:
:lol:

Drugače na tortice ne hodim nikamor ker jih ne jem, sladoled pa večinoma v Trstu, je boljši kot pri nas. Ali pa v Supernovo, soft icecream.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#4 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2012 - 01:20 PM

Cene so v Ljubljani povsod absurdne. Kakšna razlika je že v primerjavi z Mariborom (Kavarna Q):
Posted Image
Po izgledu sodeč je tole od Dulcis.
  • 0

#5 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2012 - 01:22 PM

Najraje grem v Dobnika( najljubše so mi figova, malinova in karamelna torta), pa meni najboljšo kavo imajo.
Dobre so tudi v Zvezdi, mi pa sicer lokal ni tako všeč. Dobre so mi tudi, a grem poredko ker niso v centru, galerija Grad, Viki v Trnovem(tisto bolj za sabo vzamem), Dulcis v btc-ju, a bolj za sladoled.
Sladoledi v Ljubljani se žal povsod lahko skrijejo proti italijanskim. V centru mi noben sladoled ni všeč.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#6 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2012 - 01:23 PM

Sarah, lahko lepo lepo prosim napišeš kje v Trstu ješ sladoled? Pa če veš mogoče tudi ulico?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#7 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 20 April 2012 - 01:24 PM

Ne vem, ampak bom vprašala fanta in ti povem na ZS.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#8 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2012 - 01:25 PM

O super, hvala ti :)
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#9 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2012 - 01:30 PM

Točno, Galerija Grad! Moram sprobat, sem same pohvale slišala. Viki ima pa ful dobro eno rabarbarino pito z beljakovo kapo. :thumbup: Sem pa na to naletela samo enkrat (še toplo :woot: ) in še to bolj po pomoti, ker ne zahajam tja. Lahko bi večkrat zaradi te pite.
Dobnik pa meni ni dober, zoprn odnos, ambient mi je ful prehladen, vedno je vse tiho. :unsure:
  • 0

#10 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2012 - 01:37 PM

Ja, meni je tudi ta rabarbarina pita super!
Meni je pa ravno tišina všeč pri Dobniku.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#11 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82460 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 April 2012 - 02:05 PM

Absolutni favorit je Nebotičnik (ne samo zarad sladic, ampak tudi ambienta in spominov), potem pa Galerija Grad (klik :cry:).
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#12 _vrtnca_

_vrtnca_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1372 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2012 - 02:46 PM

V Ljubljani Galerija Grad, Plato, Nebotičnik, Dulcis.
Najboljšo borovničevo skutino torto sem jedla v Hotelu Paka v Velenju, dobre sladice pa so imeli pred časom tudi pri Štormanu v Šempetru.

Posted Image Posted Image
  • 0
Earth provides enough to satisfy every man's need, but not every man's greed.

Mahatma Gandhi

#13 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 20 April 2012 - 02:54 PM

Jaz si želim enkrat v Nebotičnik in Lolito, ko bom nalslednjič v LJ :)
Samo si moram prej preštudirat kje to je :lol:
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#14 _vrtnca_

_vrtnca_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1372 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2012 - 03:07 PM

Če veš kje je Prešernov trg :P, si že zmagala. :D
Lolita je par korakov nižje :D (Cankarjevo nabrežje), Nebotičnik pa po Čopovi, pri Slonu desno, pogledaš proti nebu in na levi strani ceste vidiš visoook..Nebotičnik. :P
  • 0
Earth provides enough to satisfy every man's need, but not every man's greed.

Mahatma Gandhi

#15 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14785 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 20 April 2012 - 03:08 PM

Lolita je cisto pri tromostovju, ce gres iz Copove (H&M, Orsay, Camper) proti Mestnemu trgu (Lush) na desni strani. Sem ti dala hinte, po katerih se bos lazje znasla. :lol:
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#16 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 20 April 2012 - 03:13 PM

O hvalaa to pa oboje vem kje je! Hotel Slon vem kje je, LUSH in H&M v mestu pa tudi. Hvala punci!
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#17 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3444 posts
  • Gender:Male

Posted 20 April 2012 - 03:14 PM

PJ sem poskusla to rezino, ki si jo pripela iz Q kavarne in lahko rečem samo, da je božanska. Poznam pa lastnika q kavarne in se je res potrudil tako s slaščicami, kot tudi z ostalo hrano.

Sem pa včeraj izvedela super novico, da so v Slov. Bistrici odprli slaščičarno in sicer podružnico Pohorske kavarne al nekaj podobnega (od tam jim vozijo torte) tako da jih moram obvezno v najkrajšem času obiskat. Upam, da držijo njihovo bananino ali pa amareto torto.
  • 0

#18 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 20 April 2012 - 03:18 PM

Kaj pa presne torte, ste poskusile kje?
  • 0

#19 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 20 April 2012 - 03:19 PM

Moram mal v MB zgleda. :P Imajo istega mojstra kot pri Dulcis, zato enake torte. So pa v MB občutno cenejše.
  • 0

#20 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82460 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 April 2012 - 03:37 PM

Slona sem pozabila, ima ful dobre torte in velike kose. Pa Lolita, itak, samo meni je predrago, glede na količine. Pa stoli so neudobni.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users