Jump to content


Photo

Likalnik


  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#1 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45398 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 April 2007 - 12:08 PM

IPB ImageIPB Image
IPB Image
  • 0

#2 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23455 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 12 December 2007 - 12:04 PM

Ojla!

premišljujem o nakupu novega likalnika.
In ker ne bi kupila nekaj za 20 €, me zanima kakšne imate izkušnje z likaniki, kateri so vam všeč in s katerimi imate slabe izkušnje ...

Hvala

kami
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#3 Simple

Simple

    sramežljivec

  • Člani
  • 46 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:risanje,branje,hoja v hribe, ličenje, fotografiranje...

Posted 12 December 2007 - 02:51 PM

Pozdravljena!

Jaz sem tudi tik pred nakupom likalnika in med vsemi trgovskimi znamkami se ne morem odločiti katera bo najbolje služila svojemu namenu...

Sem pa seznanjena s strani ene kolegice da v šparu ne kupovat tiste okoli 10 EUR ker baje zažgejo oblačila... confused.gif

Torej pišite in delite svoje mnenje kje in kakšen likalnik kupit ter kaj mora imeti en dober likalnik (funkcije)! wink.gif


  • 0
IPB Image

#4 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3426 posts
  • Gender:Male

Posted 12 December 2007 - 03:30 PM

Mi imamo zdaj že več kot eno leto doma nekaj takega: EUROFLEX

Gre za sistem: likalnik plus likalna miza, ki sta povezana. Voda se naliva v posodo na katero se položi likalnik, tako da likalnik sam ni obtežen še z vodo. Prednost je tudi, da se lahko voda doliva tudi med samim likanjem. Imaš pa tudi aktivno likalno mizo, ki omogoča funkcijo dvigovanja podlage in likaš v bistvu kot na balonu. Ta funkcija je izredno fajn v primeru likanja srajc, ker je zelo enostavno in pa tudi v primeru, kjer bi se pri navadnem likanju poznal rob od recimo ovratnika ipd. Prav tako se sama podlaga mize zagreje in v bistvu likaš na obeh straneh hkrati.Površina likalne podlage je kovinska in je zato zelo lepo vodljiva ter se ne sprime na oblačilo. Imaš standardne funkcije toplote glede na tekstil. Ročaj pri likalniku pa je iz plute in zato ne drsi.

Mi smo se odločili za malo večjo investicijo in nam ni žal. Sploh mami ne, ker opravi z likanjem v krajšem času. Ko smo mi kupili ta sistem smo dali malo več kot bivših 100 000 sit.
  • 0

#5 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23455 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 13 December 2007 - 08:56 AM

Hvala za info ampak v tak strošek se pa tudi ne bi vrgla. Mislila sem okoli 100 €.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#6 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45398 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 December 2007 - 11:11 AM

Mi imamo tega:
IPB Image
Bosch TDA8319 parni likalnik bele + sivka barve. Bosch parni likalnik TDA8319 odlikujejo likalna plošča "Inox-Glissee", funkcija "air system" za optimalno temperaturo likalne ploskve in nežno likanje tkanin, zapora proti kapljanju, brezstopenjska regulacija temperature, "Soft-touch" material na ročaju in regulatorju temperature za prijetnejše prijemanje ter 2 vgrajena anti-calc sistema ("anti-calc system"), ki povečujeta življenjsko dobo likalnika (dvojna čistilna funkcija s samočistilno funkcijo selfclean in vgrajenim anti-calc sistemom za daljšo življenjsko dobo likalnika). Bosch parni likalnik TDA8319 je opremljen z rezervoarjem za vodo, ki sprejme 300 ml vode, prikazom delovanja, zaščito pred pregretjem ter edinstveno funkcijo pršenja. Ob nakupu tega likalnika dobite tudi lonček za dolivanje vode. Vsekakor popoln likalnik za vas in vaš dom, saj ga poleg uporabnosti in lepe oblike odlikujejo tudi izjemne tehnične lastnosti. Parni sunek je tako 95 g/min (tudi navpična para), trajna količina pare 40 g/min, skupna nazivna moč 2400 W, teža 1330 gramov, variabilno nastavljanje trajne pare (0/1/2) ter dolžina priključnega kabla 2,5 metra (s kabelsko sponko).
Zdaj meni se zdi likalnik kot likalnik. Drugače pa oblačila lepo zlika, da se nastavit temperaturo likanja (prilagodiš različnim materialom), voda se da natakat tudi med likanjem, samo v pravi položaj ga moraš postaviti, pri srajcah in hlačam z 1001 žepkom se malo zafrkavaš, a se da zlikat ne da bi pri tem dobil živčni zlom. Cena je tam ok. 50€. Jaz sicer nisem nek profi glede likalnikov, tako da kaj več, kar je pomembno, ne znam povedat o njem. Popolnega likalnika tako ali tako ni, ker noben ne lika sam. smile.gif
  • 0

#7 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 13 December 2007 - 04:38 PM

Mi imamo Philipsov bil je ene 70-80 evrov. Že prej smo imeli Philips-pa se je pokvaril.
Fajn se mi zdi, ker ima samodejni izklop za primer, če ga pozabiš izklopit.
IPB Image
  • 0

#8 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30682 posts
  • Location:Primorska

Posted 13 December 2007 - 07:28 PM

Mi imamo zdaj tud novga, smo ga kupl za tiste M nalepkice, je Boschev, stal je pa še vedno okol 50 €.
Kaj jaz vem, če je boljši od prejšnjega, ni neke hude razlike, jaz sem opazila edino to, da ma površino (spodnjo) kot iz jekla oz. ni več teflonska, kot je bila pri prejšnjem Tefalovem in ta nova je dost boljša.

  • 0

#9 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23455 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 13 December 2007 - 09:58 PM

QUOTE(celia @ 13. 12. 2007 - 16:38) View Post

Mi imamo Philipsov bil je ene 70-80 evrov. Že prej smo imeli Philips-pa se je pokvaril.
Fajn se mi zdi, ker ima samodejni izklop za primer, če ga pozabiš izklopit.
IPB Image


To, da se sam izklopi je meni FULL velik +
Jaz si velikokrat zjutraj pred službo kaj na hitro polikam in ker to delam še na pol v spanju, me potem v službi začne skrbet ali sem likalnik izklopila ali ne ... to bo sigurno zdaj vodilo za nakup - full ti hvala za idejo!!!!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#10 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28965 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 13 December 2007 - 11:00 PM

z mami sva navdušeni nad Philipsom HI 570 (ima že drugega po vrsti), še sploh, ker se da likat brez štrika, kar mi je itak najboljši možni izum sploh. za zaveznike tradiciji, pa se še zmeraj lahko lika tudi s štrikom. za likanje brez štrika se segreje takorekoč takoj, ni zdej, da ga je treba čakat pol ure.

http://www.mimovrste...-philips-hi-570

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#11 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 13 December 2007 - 11:40 PM

Kami, me veseli, da ti koristi.

Tale brezvrvični pa zgleda zelo praktičen!
  • 0

#12 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 30 September 2011 - 04:18 PM

Torej - očistila sem likalnik.

Pred nekaj časa sem pisala v temo Vprašanja, kako vi čistite likalnik.

Na internetu sem dobila recept, da je to najbolje storiti s kisom, tako sem zmešala pol vode, pol kisa in vlila v likalnik, potem pa vse to spustila ven skozi paro.

Ven je šlo precej majhnih, rjavih koščkov. ohmy.gif

Nato sem dala noter še enkrat samo vodo, in spet spustila paro skozi.

Rezultat: super. Prej se je med likanjem namreč razvil nekakšen vonj neprijetne narave, sedaj pa tega več ni in spet veselo likam. thumbup.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#13 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 30 September 2011 - 04:27 PM

Ja, kis se res dobro obnese. Mi čistimo s tem tisti grelec za vodo. Pa tiste lučke za eterična olja.
  • 0

#14 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28965 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 30 September 2011 - 06:11 PM

rjavi koščki so bili, predvidevam, vodni kamen. kis je za te zadeve res zakon.
sicer pa že vrsto let ničesar ne likam; vselitveno darilo od K. sameva v omari laugh.gif, morda ga kdaj podarim naprej.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#15 žabica

žabica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1227 posts

Posted 11 October 2011 - 08:32 AM

Tudi jaz si moram kupiti likalnik in ne vem katerega. Za okoli 50eur. A mi lahko kaj priporočate? ALi pa poveste na kaj moram biti pozorna pri nakupu?Koliko mora biti močan?
  • 0
"Raje bi imela en cvet in lepo besedo od prijatelja dokler sem živa, kot pa polni tovornjak cvetja ko umrem!"

#16 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30682 posts
  • Location:Primorska

Posted 11 October 2011 - 05:56 PM

jst sm kupla enga Boschevega, ki je bil znižan z 80 na dobrih 60 €, pa nisem najbolj zadovoljna, mi je žal, ker nisem kupila Tefalovega, ki smo ga imeli doma in je super, tale moj se mi zdi, da ne drsi tako lepo gladko, kot bi moral, kaj pa vem... ermm.gif
  • 0

#17 žabica

žabica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1227 posts

Posted 13 October 2011 - 08:28 AM

Malo sem pregledala, pa mi je tale v oči padel :

http://www.merkur.si...fv-4570-eo.html? Ima mogoče katera izkušnje z njem?
  • 0
"Raje bi imela en cvet in lepo besedo od prijatelja dokler sem živa, kot pa polni tovornjak cvetja ko umrem!"

#18 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25690 posts
  • Gender:Female

Posted 13 October 2011 - 08:43 AM

jaz imam takšnega...v temnordeči barvi. Ceneje sem ga dobila v BigBangu. Še tam malo poglej...

ne, zajebala sem...drugega imam: 40€ v BigBangu. Zadovoljna smile.gif
IPB Image
  • 0

#19 žabica

žabica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1227 posts

Posted 13 October 2011 - 08:50 AM

Bom pogledla.
  • 0
"Raje bi imela en cvet in lepo besedo od prijatelja dokler sem živa, kot pa polni tovornjak cvetja ko umrem!"

#20 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23455 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 14 October 2011 - 11:51 AM

Hvala za idejo za čiščenje k kisom.
Jaz sem že parkrat opazila, da če kaj temnega likam, po likanju ostanejo na oblačilu bele pikice. Verjetno je tudi to kamen. Imam pa takega, ki ne potrebuje destilirane vode, ampak kar natočiš iz pipe.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users