Jump to content


Photo

Odstranjevanje vodnega kamna


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 May 2007 - 10:37 AM

Ojla,


skoraj na dnevno uporabljam grelnik za vodo in me zanima kako očistiš vodni kamen, ki so nabere na dnu posode. Posodo se ne da odpret, odprtina zgoraj je premajhna ... ravno Bref na tudi nebi not nalila, saj je voda konec koncev za pit ... kaj predlagate?
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#2 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 09 May 2007 - 10:49 AM

Mami notri kis nalije in potem nekaj časa pusti, na koncu zavre vodo. Res, da smrdi, ampak pomaga.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#3 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 May 2007 - 10:50 AM

Mi doma po vsakem gretju vode umijemo grelnik z viledo. Imamo pa ga že kar nekaj let in vodni kamen se še ni nabral. Uporabljamo pa ga tudi skoraj vsak dan. Je pa naš res priročen in ima veliko odprtino tako da ga brez problema sčistiš.
Kami, kaj pa s tisto ščetkico s katero se flaške za dojenčke pomivajo, ne bi šlo?

  • 0

#4 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 09 May 2007 - 10:53 AM

Ja, naš ma tudi veliko odprtino. Kalypso a maste plastičnega? Mi mamo rostfraj in kamen se nabere. Približno enkrat na mesec ga očistimo s kisom, samo res gre vse stran, je čist kot solza. Res pa je, da ga ne čistimo sproti, itak notri vremo izključno samo vodo.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#5 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 May 2007 - 11:04 AM

Plastičen je ja. Rowentin. Mi večkrat kar v njem zakuhamo čaj, tak da ga je potem tako ali tako treba umit.
  • 0

#6 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 May 2007 - 01:37 PM

no danes ni ravno moj dan in se mi malo fučka za posledice. V grelnik sem nabrizgala Bref, pustila cca 1 uro in dobro sprala ... moram pohvalit, da je šlo čisto vse stran ... če se bo pa kdo zastrupil zaradi tega, pa jeb*** ga tongue.gif
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#7 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 May 2007 - 01:43 PM

Če si ornk sprala z zelo vročo vodo (krop) pol se nimaš česa bat.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#8 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 May 2007 - 01:59 PM

Ali pa pusti da enkrat ali za ziher dvakrat voda v grelniku prevre, ne da bi jo uporabila.
  • 0

#9 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 09 May 2007 - 06:24 PM

QUOTE(Kami @ 9. 5. 2007 - 14:37) View Post

no danes ni ravno moj dan in se mi malo fučka za posledice. V grelnik sem nabrizgala Bref, pustila cca 1 uro in dobro sprala ... moram pohvalit, da je šlo čisto vse stran ... če se bo pa kdo zastrupil zaradi tega, pa jeb*** ga tongue.gif

Čistila so nrejena tako, da zastrupitev z njihovimi ostanki po pranju ni možna. Celo ob pitju direkt iz flaše razen do hujših prebavnih motenj ne bi prišlo do zastrupitvene reakcije wink.gif .
Ponekod, kjer je treba šparat z vodo, čistil niti ne sperejo s posode, ker niso strupena (jasno priporočljivo to spet ni).

Imam pa podoben problem s posodico za mačko, kjer se tudi nadležno nabira kamen in ga je čedalje več...
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#10 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 10 May 2007 - 10:15 PM

QUOTE(crna @ 9. 5. 2007 - 19:24) View Post
Imam pa podoben problem s posodico za mačko, kjer se tudi nadležno nabira kamen in ga je čedalje več...

Jaz ta problem pri psički rešujem tako, da ji na vsake tlko cajta preprosto kupim novo posodo (predpostavljam, da tudi pri tebi gre za tisto posodo, kjer ima vodo), ker lepo počistiti se enostavno ne da, te posodice za vodo pa tudi niso glih drage.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#11 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 10 May 2007 - 10:51 PM


Bo treba probat z brefom, ane. biggrin.gif Pa ne razumem kako lahko pride do nabiranja kamna, ker ce se dnevno umije/splahne posodico kot jaz to pocnem moji kraljicni s staro viledo, s cetom ali samo vodo - vodni kamen tu nima sans!
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#12 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 11 May 2007 - 11:10 AM





Ma saj ni glih 1 cm vodnega kamna, ampak taka rahlo čudna rata posodica, ker pač skos voda notri stoji, a ne. Pa pomivam tudi v pom. stroju. No ja, saj pravim - rajši ji na vsake tlko kupim novo, kot pa se matram z glancanjem. :-)
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#13 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 13 May 2007 - 01:43 PM

Naša ma kompletek kovinskih posodic, pa se vsake tuk časa s kisom spuče, pa je, se šajnajo kot nove.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#14 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 May 2007 - 02:17 PM




Naša ma kovinsko, rosfrajasto za hrano (ta se res čisti ful dobro in je še skos kot nova), za vodo pa kr plastično. Bo treba za vodo tudi tako nabavit :-)
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#15 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 13 May 2007 - 07:09 PM


Ja no, vsaka stvar se obrabi in logicno, da ne more bit zmeraj kot nova. Ostanki hrane nardijo svoje, ampak se vedno posoda ob rednem pomivanju ostaja cista in uporabna. In ja, skoraj kot nova. Dokler je torej se funkcionalna jaz ne vidim problema. Se mi zdi to ze pretirano pretiravanje okrog cistosti, da se moj muc, ki je sicer ful razvajen glede tega in nikoli ne bo jedel iz umazane, neumite posode ali pa da so bog ne daj kaki ostanki slucajno gor od vceraj...ne komplicira taakooo zeloooo.
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#16 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 May 2007 - 09:44 AM

Ker se je tema razvila v smeri vodnega kamna in kako ga odpraviti, sem jo preimenovala in debato lahko nadaljujete v tej smeri.
  • 0

#17 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 03 December 2007 - 03:55 PM

No tudi jaz sem poskusila s kisom in gre enako lepo stran kot z Brefom ... pa malo manj me skrbi za zdravje uporabnikov cool.gif
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#18 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 February 2015 - 01:32 PM

Jaz po novem  odstranjujem vodni kamen kar z limono. Je bolj učinkovita kot kakšnokoli čistilo.


  • 0

#19 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 18 February 2015 - 02:42 PM

Jaz trenutno uporabljam Frosch čistilo s kisom in lepo odstrani. Imela sem tudi to Cilit čistilo, za bolj trdovratni kamen. Vmes sem imela tudi Attitude večnamensko čistilo, ki je neko naravno in ne vsebuje rakotvornih snovi. To pa niti flekov s pipe v tuš kabini ni odstranilo. 

 

Cillit-CILLIT-LIMERUST-450-ML-Tirisanas-

 

 

attitude-all_purpose_cleaner.jpg


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#20 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 19 February 2015 - 11:17 AM

Za odstranjevanje vodnega kamna z akrila (recimo bane Kolpasan in s pleksija tuš kabin) je daleč najboljše čistilo Kolpasan. Odličen je tudi za čiščenje inoksa, recimo vodovodne pipe in inok pomivalna korita. Za porcelan (kadi, umivalniki) pa uporabljam eno reč, ki jo kupujem na Opčinah in vsebuje candeggino (belilo), samo sa ravno zdaj ne morem spomniti imena. Bom priobčil kasneje, ko pridem domov. Frosch je tudi dober, samo jaz kupujem ceneje na Opčinah.


  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users