Jump to content


Krema za okrog oči


  • Please log in to reply
406 replies to this topic

#21

  • Guests

Posted 26 April 2005 - 08:09 PM

Špela, jaz se z Alverdino mazem tudi po vekah, ker itak ta kremica ni prav proti gubam, pa se brez parfumov in ostalih umetnih zadev je. Lahko se pa namazes samo pod ocmi in v zunanjih kotih.

Pika, po mojem s tole kremico ne mores nic zgresit, tudi ce nisi se 25, ker - kot sem ze prej rekla - ni proti gubam, ampak samo nezno neguje (drugace je namenjena tudi negi celega obraza).

No, prepuscam besedo Marjetki, jaz sem sele zacetnica. smile.gif

Lp,
Katie
  • 0

#22 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28938 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 26 April 2005 - 08:36 PM

tista kremca, o kateri sem govorla (magic eye balm od l'occitane) je sam za pod očmi mazat, ker tut podočnjake prekriva, ona ženska mi je rekla, da se pa po veki namažem s kremo za obraz. ermm.gif: ermm.gif: okej, sej štekam, sam zakaj ni dobra taista krema tut za pod očmi? bom še krepko razmislila o nabavi.
  • 0

#23 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 April 2005 - 08:38 PM

Eh, jaz sem 24 stara in se še dolgo ne mislim mazat po očeh. Če sem se vsaj malo po mami vrgla, se še dolgo ne bom rabila. Naša mama ima kožo na obrazu kot dojenček. Pa nikoli ni nucala kakšnih posebnih krem.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#24 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 26 April 2005 - 11:49 PM

Srečna ti Nikita....sama imam smejalne gubice, uporabljam pa Nivea Natural Booster (dnevna in nočna), ta je za prve gubice in se mi zdi, da kar pomaga. Imam pa še eno za podočnjake, ma komaj dva tedna, tako da nevem še...
  • 0

#25 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28938 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 27 April 2005 - 10:32 AM

dobila celo dva testerja od l'occitanove magic eye balm, in to v cityparku (pa nč kupila!!!). bom vidla, če kej deluje in posledično premislila o nakupu.
  • 0

#26 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 April 2005 - 04:39 PM

Jaz imam eno od Avona. Bio 6. Pa mi je všeč. Je pa nujno vedeti, da skoraj nobena krema za okoli oči ne vsebuje UV zaščite. Tako da je potrebno potem predel okoli oči še posebej namazati s kremo za sončenje (pa ne samo ta predel, ampak cel obraz).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#27 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28938 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 04 May 2005 - 09:39 PM

[quote=Katie]Špela, jaz se z Alverdino mazem tudi po vekah, ker itak ta kremica ni prav proti gubam, pa se brez parfumov in ostalih umetnih zadev je. Lahko se pa namazes samo pod ocmi in v zunanjih kotih.

Pika, po mojem s tole kremico ne mores nic zgresit, tudi ce nisi se 25, ker - kot sem ze prej rekla - ni proti gubam, ampak samo nezno neguje (drugace je namenjena tudi negi celega obraza

no, evo, zdej sm pa cela zmedena spet. biggrin.gif sm bla v dm, majo kremo za okoli oči od alverde (s smetliko al neki tazga, stane 899 sit), jojobina je pa za nego celotnega obraza. torej: kaj je zdej s tem, da se kao z 'navadno' dnevno kremo za obraz ni za po očeh in okoli njih mazat? ermm.gif: ermm.gif: ermm.gif: 'magic eye balm' od l'occitane mi pa ni všeč, ne razmaže se lepo, nabira se mi v kepce, kljub temu, da je nanesem minimalno količino. torej ostajam pri tem, da se tut okoli oči mažem z 'navadno' dnevno kremo (poleti s tisto, ki vsebuje spf 15).
  • 0

#28 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 May 2005 - 07:22 AM

Z navadno kremo se tudi lahko mažeš okoli oči. Ne bo nič narobe. Veliko krem za okoli oči je namreč takih, da imajo identično sestavo kot kreme za obraz. No, velikokrat pa so kreme za okoli oči bolj mastne. Ker koža je tam tanjša.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#29 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28938 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 05 May 2005 - 09:57 AM

najlepša hvala, sonchika!!!!
  • 0

#30

  • Guests

Posted 05 May 2005 - 11:31 AM

QUOTE(sonchika)
Z navadno kremo se tudi lahko mažeš okoli oči. Ne bo nič narobe. Veliko krem za okoli oči je namreč takih, da imajo identično sestavo kot kreme za obraz. No, velikokrat pa so kreme za okoli oči bolj mastne. Ker koža je tam tanjša.


Se strinjam s sonchiko!

Tista krema ob Alverde z jojobo je res full mastna. Jaz sem se enkrat za foro tudi po obrazu namazala, pol sem šla pa popoldan za eno urco zadremat, se mi je pa povšter skoraj na obraz nalimal. oops.gif smile.gif
Meni se zdi prav fajn, da je okrog oči bolj mastno, ker imam tam malo bolj suho in tanko kožo. Pa čisto tanko plast si namažeš, pa je. Saj jaz sem začela težit s to temo zato, ker sem se že prej z navadno kremo tudi okrog oči mazala, pa so me potem pekle in ni blo fajn (zaradi parfumov v kremah, zgoraj omenjena jih pa nima).
  • 0

#31 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 May 2005 - 02:34 PM

Aja, pa še nekaj. Nobena krema za okoli oči nima UV zaščite. To mi je pa sploh butasto. Ker ravno tisti predel obraza je najbolj občutljiv in najhitreje dobi gubice.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#32 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 05 May 2005 - 07:32 PM

QUOTE(sonchika)
Aja, pa še nekaj. Nobena krema za okoli oči nima UV zaščite. To mi je pa sploh butasto. Ker ravno tisti predel obraza je najbolj občutljiv in najhitreje dobi gubice.


Ja to sem pa tudi jaz že opazila. Se je za vprašat zakaj ne?
  • 0

#33 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 05 May 2005 - 08:02 PM

kokr jz vem (moje skromno mnenje biggrin.gif ), so uv blokatorji in uv absorberji preveč agresivni za predel okoli oči. šesploh ker je koža okoli oči tako zelo tanka. kožo okoli oči pred sončnimi žarki (in s tem pred uv žarki) najbolje zaščitimo z dobrimi sončnimi očali
  • 0
lp, Martina

#34 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 May 2005 - 06:27 AM

Eh, jaz se kar s kremo za sončenje namažem tudi okoli oči in gre. Je pa res, da so UV blokatorji za ta predel preagresivni.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#35 TroubleBubble

TroubleBubble

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 16 November 2005 - 09:40 AM

QUOTE(espea)
Dobrodošla Katie.smile.gif
Slišala sem, da je kar dobra kremica za okoli oči tista od Alverde.

Jaz bi tudi potrebovala kaksno kremico za učke, sam imam tako grozno suho in občutljivo kožo okoli oči, da mi nobena krema ne paše oz. ne pomaga. Potem imam pa skoz rdeče fleke okoli oči, pa kože je nagubana in luskasta. cry.gif Že dostikrat sem bila pri zdravniku in dermatologu, pa sta mi oba znala povedat le to, da naj se mažem z Bepanthenom. Sej na začetku mi je Bepanthen malce omilil zadevo, zdaj pa čisto nic ne pomaga (mogoče je koža malce manj suha).
Ali je imela mogoče že katera kdaj podobne težave in ali ima kdo kakšen nasvet? Ta koža me že cisto v obup spravlja! :sad1:


Ok, ful pozno sicer, ampak vseen...
Jaz mam čist iste težave, samo da še nisem blapri dermatologu. Očitno je itak brezveze it... rolleyes.gif
Isto mam ful občutljivo kožo, isto se mi delajo plitve gubice (od smejanja in mežikanja), isto mam temne podočnjake. Na žalost mam to po očetovi strani v familiji., pa zgleda, da se prav velik ne da pomagat. Samo ko se tako sekiram..... sad.gif sad.gif
Edina stvar, ki mi je kakrkoli pomagala, je bila krema od Avene, ki jo dobiš v lekarni: soothing eye contour care, ki ful lepo vlaži. Zdaj pa nameravam sprobat od Dr. Hauscha eno kremo, ki je pa ful naravna in brez konzervansov... Ravno danes jo nameravam it kupit, pa ti sporočim kako je. wink.gif
S tem bepant... se pa ne bi mazala okrog oči jaz. Men do zdej razen te keme učki niso nobene prenašal in so me v roku par dni, če ne par ur ziher začel pečt. ermm.gif
  • 0

#36 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 November 2005 - 09:48 AM

Kaj pa če probaš z Alverde jojobo? Gre za pomirjevlano kremo, ki pa je precej mastna.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#37 TroubleBubble

TroubleBubble

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 16 November 2005 - 10:21 AM

Kje se pa dobi kaj? smile.gif
  • 0

#38 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 November 2005 - 10:21 AM

V DMju.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#39 TroubleBubble

TroubleBubble

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 16 November 2005 - 11:13 AM

Haha... Pa stalno tam visim. biggrin.gif
Bom sprobala tole od Dr. Hauscha, pol pa še tvojo, če ta ne bo cool. wink.gif Drugač mam pa že poln kufer vsega, ker sem probala že vse sorte in mi ni čist nič pomagal. Pa majo marsikje zadeve za občutljivo kožo, pa je vse skup ena katastrofa... Obraz mam npr. čist ziritiran od make-upov (delam kot manekenka) in sem zadnjič dobila tester od Sothys za zelo občutljivo kožo, pa se mi je obraz skor skuru. biggrin.gif biggrin.gif
Tok da res za ful občutljivo kožo kjerkoli samo zadeve s čim manj sestavinami oz. dobra firma še ne pomen, da so pa vse kremce super od njih. wink.gif
  • 0

#40 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 17 November 2005 - 12:11 PM

Jaz pa uporabljam kremo od Decleorja ... imam zjutraj vrečkaste podočnjake ... pa je to edina krema, ki mi jih vsaj malo zmanjša.

Ni pa proti gubam, samo hranilna - za občutljivo kožo.

Drugače pa priporočam, da čim kasneje začnite uporabljati vse anti-age kreme ... če boste pri 25 - 30-ih gor dajale te kreme ... kaj boste uporabljale pri 50 ih ..... samo nasvet.
rolleyes.gif
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users