Jump to content


Photo

Recepti - MEŠANO


  • Please log in to reply
1516 replies to this topic

#21 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 24 March 2007 - 05:40 PM

ohmy.gif Dragica pa ti si pravi majstor smile.gif Sama si ne upam pomislit kaj bi ratalo , da se lotim kiflov! Sem za kuho, ampak pečt pa res ne znam nič, čeprav obožujem pečeno, saldko skor bolj kot slano! Zato bi jaz tu gor raje mal sladkorja natrosila tongue.gif
  • 0

#22 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 24 March 2007 - 08:34 PM

QUOTE(Jenna @ 24. 3. 2007 - 17:09) View Post

uau, čudovito thumbup.gif
S soljo morajo biti najboljši. ;p

Ja men so s soljo res tabolši, Dilemi pa z makom smile.gif

Sweety kamot se jih lahko lotiš, nimaš kej zafušat wink.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#23 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 27 March 2007 - 05:27 PM


Okej, pravkar vzeti iz pečice, slastni so:

IPB Image

IPB Image

IPB Image


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#24 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 27 March 2007 - 05:31 PM

UUU so šikani! Bi jih spet kr jedla biggrin.gif Men so ful ful dobri za jest res. Pa oblike lahka delaš kakšne češ, jst sem že tut pletenke delala. Sem tri luleke z rokami zvalala al posvaljkala, ne vem kok bi temu rekla in jih potem u kitko prepletla. Pa ko so še malo topli so najbolj njami!
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#25 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 March 2007 - 05:32 PM

uuuu mjaaaami, jst bi tud enga tongue.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#26 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 27 March 2007 - 05:33 PM


Moj fant je rekel (sem mu prej tvojo sliko (ne tebe, ampak tvojega pekaškega proizvoda ;p ) poslala, sem mu napovedala, kaj bom pekla, haha), da so tvoji lepši. cry.gif
No, hvala za pohvale! Jaz sem ga v takega dolgega luleka nardila in potem v vozeljček!
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#27 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 27 March 2007 - 05:36 PM

Ja sej jst tut take lulčeke ponavad nardim pol pa nekok zavijem.
Meni se pa tvoji zdijo zelo apetitlih, prav čedni so!
Pozdravi fanta Jenna. oops.gif smile.gif

Sej jst mam ful fajnih receptov, pa vsi so ajnfoh. Bom mal pobrskala, pa še kakega v bodoče prpopala.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#28 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 27 March 2007 - 07:45 PM

QUOTE(Dragica @ 27. 3. 2007 - 18:36) View Post
Pozdravi fanta Jenna. oops.gif smile.gif


Bom mad.gifIPB Image

Pa še enkrat hvala za pohvale, me je čisto užalil in dol zbil. cry.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#29 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 27 March 2007 - 08:11 PM

Jenna, meni so tudi tvoji ful luškani, taki mali kakeci. laugh.gif Ne, res so posrečeni in tvoj fant je totalni bizgec - namest, da bi te pohvalil in ti dal zagon za peko, pa take neumne stresa. nono.gif Jaz bom pa probala enkrat nardit one špinačno-skutino-sirove zavitke iz polnozrnatega testa, sem nažicala recept od Miss*69 in pomoje morajo bit božanski, sploh izpod mojih rok bo verjetno nastal pravi masterpiece. tongue.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#30 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 27 March 2007 - 09:08 PM


Ja, saj zaj sva skregana. laugh.gif
Kakeci? cry.gif Če pa so to taki vozeljčki ali pa polžki ali pa ptičeki. Ne pa kakeci. Oh. cry.gif
DiLeMa, obvezno nalimati. Meni je ful dobro gledat naše umetnine! woot.gif


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#31 cebelcaa

cebelcaa

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts

Posted 30 April 2007 - 05:47 PM

Pred nekaj časa sem kupila ogromne testenine. Oblika školje, velike približno tako kot kinder jajčka. Mislila sem, da bom mela full idej za pripravo. pa jih nimam!!! Nekaj posebnega bi rabila... Pa ne najdem! Sej bi lahk naredila pač nekaj "normalnega", ampka ne bi... smile.gif
Mislila sem da bi jih kaj napolnila ali pa kakšna posebna priloga ali pa kaj, al pa kot kakšne skodelice uporabila, nekaj s piščančjim mesom... Imate kakšno idejo? Prosim..
Nekaj bi res rabila...

LP T

  • 0

#32 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 03 May 2007 - 04:55 PM

A ni na škatli nobenega recepta za pripravo? Ponavadi piše kaj. Ne vem, saj lahko improviziraš. smile.gif
  • 0
IPB Image

#33 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 03 May 2007 - 05:16 PM

Tole naj ti bo za prvo silo. Eno 5-6 receptov je gor:

http://www.barillaus...cipesearch.aspx

Na levi klikni na Recipes By Shape -> Jumbo Shells ali v originalu Conchiglioni. Sicer pa na netu pod tema dvema pojmoma pol najdeš veliko receptov.


Pa še en meni všečen recept : http://uktv.co.uk/in...cipe/aid/513208



  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#34 lany

lany

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 866 posts

Posted 21 May 2007 - 08:56 AM

Ponavadi sicer iz te mase spečem kar hlebec kruha, včeraj pa sem naredila takšne male bombice. Recept je enostaven:

2 šalici jogurta (navadnega)
4 šalice moke (jst dam moko iz celega pšeničnega zrna)
malo soli (po okusu)
pecilni prašek
sončnična semena (po okusu)

Vse skupaj dobro zmešaš. Na vrh hlebca ali hlebčkov lahko "prpopaš" semenke, da lepše zgleda. Za hlebec pečem 15 minut na 200 stopinj in nato 15 minut na 100, za manjše hlebčke pa čas zmanjšam po občutku.

IPB Image
  • 0

#35 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 29 May 2007 - 11:20 PM


Rižota z rakci (oz. na pogled s tolstimi črvi, LOL)

Jaz bom to bolj po domače napisala, brez določevanja količin - klko česa dat, ker je to odvisno, za klko oseb se dela. Mislim, da to lahko čist po filingu delaš, a ne. Divji riž čist malo popražim na olivnem olju, ga dam v stekleno posodo, prelijem z domačo govejo juho (če tega nimam, nalijem pač vodo in kakšno govejo jušno kocko raztopim v njej), čisto malo solim in dodam majhno žličko žefranike. Premešam, pokrijem. Nato dam v mikrovalovko in ga nekje za 20 minut pri 600w pustim tam, da se kuha. Medtem na olivnem olju prepražim malo česna in čebule, solim in ko še ne čisto porumeni, dodam rakce (te ta večje, oni mali so mi ogabni... narežem jih na pol). Jih fino popekam, medtem je riž gotov, ga usujem v ponev in nato to še malo pražim. Jed, ki je kar hitro gotova in meni zelo okusna.

Sem to pred kratkim delala in poslikala:
IPB Image



Ocvrti bezeg

Naberemo bezeg :-), operemo, posušimo. V drugi posodi zmešamo mleko, jajce, vanili cuker, malo pecilnega, moko - da pride vse bolj gosto. Nato v to pomoči bezeg in damo pečt v vroče olje. Po želji še lahko povrhu posladkamo. To je vsa umetnost, če kdo ne ve, haha.

Tudi to sem pred kratkim delala in tudi to kakopak ovekovečila:
IPB Image
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#36 lany

lany

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 866 posts

Posted 30 May 2007 - 06:55 AM

Mmmm Jenna zgornji recept se sliši božansko, ampak une črne mi zgledajo k eni črvički oops.gif laugh.gif

Ocvrt bezeg pa sem že probala in je supercaaaa!

Vidim Jenna in Dragica da vidve tud obožujeta kuho thumbup.gif
  • 0

#37 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 30 May 2007 - 10:48 AM

Jst obožujem kuhat in pečt, res je. wink.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#38 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 30 May 2007 - 12:33 PM

Še ena ideja z bezgom. Naredite omleto in vanjo dodajte tudi bezgove cvetove. Saj veste - moka, mleko, jajčka in bezeg. Potem pa specite v ponvi.
Včeraj sva imela to za kosilo in je bilo super.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#39 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10552 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 May 2007 - 12:48 PM

Jajčevci s paradižnikom


Dva jajčevca narežete na kolute (1 cm, 1,5 cm) in jih malo pokapate z olivnim oljem. Na teflonski plošči jih popečete na obeh straneh, da dobijo barvo. Medtem pripravite paradižnikovo omako. Na olivnem olju nežno popražite česen, dodate omakco, baziliko nujno, solite, poprate, dodate malo origana ali timijana in malo sladkorja, da se nevtralizira kislost. Kuhate kakšnih 10 minut. V nizki pekač začnete zlagati plasti (jaz naredim 2 ali 3). Najprej omakca, potem malancani itn. Na koncu je omakca in je fajn, da ni vse pokrito in da malancani ne plavajo v omaki. Po vrhu zložite mozarello, nato pa še nariban parmezan. Pečete na 180-200 stopinj, da se lepo slastno zlato-rjavo zapeče.

Ful dobra priloga k mesu iz žara, lahko je samostojna jed, s kruhom...po želji. Namest malancanov se lahko da tudi bučke ali pa oboje.
  • 0

#40 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 30 May 2007 - 01:10 PM

OooOo... to je moj omiljen recept! Sploh sedaj, ko bodo prisli vroci dnevi, ker je taka lahka hrana bo spet na meniju. Pa se zdravo je!:-p
Priloge jaz niti ne delam zraven, mi je to vec kot prevec. Zelo nasiti. Dodam pa vcasih se mleto meso.

  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users