Jump to content


Photo

HITRI RECEPTI


  • Please log in to reply
221 replies to this topic

#1 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 11 April 2007 - 02:00 PM

Pozdravljeni,

jaz imam vedno dilemo, kaj bi lahko na hitro "skup vrgla" za eno preprosto, vendar okusno kosilo (da priprav in kuhanja/pečenja ne bi bilo za več kot 40 minut).

Zanimajo me, če imate kakšne recepte za pripravo takih jedi.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#2 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 11 April 2007 - 02:07 PM



Rio Mare ima zdaj ene relativno nove tune - Puttanesca (ziher poznaš). V treh različicah - s pekočo papriko & česnom, z baziliko in pa z mediteransko zelenjavo. Ne rabiš predhodno delat nobene omake, ker so v bistvu že do konca pripravljene. Ful so okusne, jaz sem probala vse tri. Skuhaš testenine, v eni ponvi malo segreješ to tuno in potem daš testenine noter, da se še malo popečejo in voila, jako okusen obrok je že tu! Dela pa vsega skupaj za 15 minut.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#3 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 11 April 2007 - 03:10 PM

Super ideja ... no če ima še kdo kakšno tako idejo (lahko vsebuje tudi kaj več kuhanja) pa le na dan z besedo.
Dostikrat se mi zdi, da me kakšen receprt odvrne samo zato, ker si ne znam sama sebe predstavljat za štedilnikon par ur skupaj (kaj čem, nisem domačica po duši). Če bi bila pa kakšna zadevščina hitrejša, bi se pa celo podstopila.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 April 2007 - 03:36 PM

Kaj pa kuhate, da vam to vzame par ur? Al samo tak mučkate al kaj? laugh.gif Sej se da narest v tričetrt ure tudi zrezke v omaki ali pa pohane zrezke, pa kakšen krompir (restan, pire) in zeleno solato, kar je nekak komplet kosilo. Samo se je treba zavrtet in se znajt za štedilnikom. Drugače pa za hitro kosilo pri meni še vedno prednjačijo testenine z raznimi omakami, večinoma jem kar kupljene (pesto je najboljši) ali pa tudi nardiš kakšno omakco s paradižnikom, koruzo, tunino, olivami itd. Pa hitro se da pripravit nadevane tortilje, kupiš že pripravljene, jih pogreješ v ponvi, nadev pa sama skupaj spacaš, spet z ogromno zelenjave, na hitro popečenimi koščki mesa, pa dobre začimbe.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#5 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 11 April 2007 - 04:27 PM

mislim, da niti lazanje ne vzamejo dosti časa. Na škatli od Barille maš recept. Še nisem probala, a vsekakor mislim v bližnji prihodnosti! zelenjavno!

hitro pripravljene maš tudi riže na ah in oh okusov. Eden mojih najljubših jedi je ravno riž s špinačo. --> prepražim čebulo in začimbe, vržem not zamrznjene, še boljše sveže, liste špinače, 1/2 pomaranče in riž. Edina jed, kjer dodam še polovico zelenjavne jušne kocke. Zalijem z vodo. Pazi, da se ti ne prime. Proti koncu moraš kar zraven stat in mešat. Vse skupaj se dela cca. 20 min. To velja za riž Zlato polje - Sant'Andrea: za rižote, priloge in sladice. Rumena pakunga, čas kuhanja 12-15 min.

Zelo hitro se nardi tudi kaka kitajska varianta ---> čebula, česen, začimbe prepražiš, narežeš zelenjavo (obvezno daš rumeno in rdečo papriko, ki poleg odličnega okusa, data še lep videz) na dolge, tanke rezine. Lahko dodaš še arašide. Skuhaš riž - brez začimb ali z. Enkrat sem dodala še pol breskve iz breskovega kompota. Ni blo slabo. Nekateri dajo not ananas, a meni osebno ni dobro.

Za mesojede (včasih se motam atiju v kuhnji in malo gledam na šporhet, drugače pa še mesne različice nisem pripravljala):
V drugi ponvi prepražiš ali pa popečeš rezine puranjega, piščančjega? mesa. Dodaš ustrezne začimbe. Vse skupaj pol zmešaš z zelenjavo.

Zelo ajnfoh in dobro!

Če se mi bo pol dalo, napišem še kaj. Zdaj grem jest superd duper dobro mamino zelenjavno lazanjo. yahoo.gif
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#6 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 11 April 2007 - 07:50 PM

Jst sem mojster za lazanje. Neki dela je, sploh, če daš več nadevov. Jst npr. nardim sojino-špinačno. Morš posebi špinačo narest, sojino omako in še bešamel omako. Tak, da je kr pacanje, pa posode se velik umaže. Ni pa zlo hudo, kako uro po moje rabiš.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#7 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 11 April 2007 - 11:35 PM

dragica bi se ti dalo tole kaj bolj podrobno opisat? Recimo kaj s sojo narediš?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#8 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 April 2007 - 07:25 AM

Ta sojino-špinačna lazanja je tak za umret dobra, da se ne da povedat. Res totalno noro hudo dobra. laugh.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#9 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 12 April 2007 - 08:22 AM

Jaz imam tudi en recept:

Malancano in bučko olupiš, narežeš na kocke 1x1 cm, posoliš in pustiš cca 1/2 ure, da spustita vodo.
Na olju popražiš na majhne trakce/kocke narezano (piščančje) meso. Ko dobijo "zlato" barvo odstaviš. Kar v isti ponvi popražiš bučke in malancane, narezano papriko,... (zelenjavo dodajaš po želji). Čisto na koncu dodaš sezamova semena (čisto malo), popražene arašide ali indijske oreščke in pa na drobno nasekjan česen. Primešaš še meso. Posoliš, dodaš začimbe (bazilika, poper, petršilj,...)
Med praženjem pripraviš kus-kus po navodilih na vrečki smile.gif
Vse skupaj zmešaš in wala.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#10 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 12 April 2007 - 09:14 AM

Kar lepo Kami! Sicer na ta način kombiniraš kar ti pride pod roke oz. kar najdeš v hladilniku. Jaz pa sicer, glede na to da je pač kus-kus severno afriška zadeve, uporabil kake temu primerne začimbe. Npr. kumina, kurkuma, cimet, ingver, janež, mleta paprika, koriandrova semena, žafran, meta,...


  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#11 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 12 April 2007 - 10:25 AM

Zelo preprost in meni ful dober recept je tale:
Vzame ti cca 20 min...

BELA TUNINA OMAKA Z BUCKAMI

Lahko polijes po testeninah,njokih,jes zraven krompirja itd.

Sestavine(za eno osebo):
-kisla smetana v loncku (tamalem)
-bucka (vseeno je koliko je velika,odvisno koliko rad imas bucke:))
-tuna v konzervi (1-2 plocevniki Rio Mare)
-vegeta ali sol
-ena čebula
-pol stroka cesna

Priprava:
Za zacetek,pristavis ze kar vodo za njoke/krompir/testenine,da se bodo vmes skuhali,ko bomo pripravljali to omako.
Vzames posodo,das v njo malce olja(toliko da se cebula omehca in ne zazge),potem narezes cebulo in jo prazis toliko da postane mehka-malce lahko porumeni-cca prazimo na zmernem ognju 10 min.
Vmes narezemo se bucko,lahko jo narezemo z lupino ali brez na tanke rezine ali majhne kocke in jo dodamo cebuli.Potem dodamo se polovico stroka cesna(ki je narezan zelo na drobno),premesamo in pustimo toliko,da se bucka malce omehca-da je "aldente" (malce trda,malce mehka).To se pri bucki zgodi kar hitro.Ce je premehka bucka,potem bo na koncu ko bomo dodali kislo smetano-se enostavno raztopila-in ni nic narobe,le ni tako dobro(vsaj meni ne) oops.gif
Potem dodamo kislo smetano,premesamo,dodamo vegeto(po okusu) ali sol(solimo tudi po okusu).Premesamo,dodamo tuno iz konzerve in pustimo se 5 min,da se tuna segreje in jed je gotova.
Vmes smo kuhali ze prilogo in tako imamo to jed gotovo in res je FUL dobro kosilo.

!!p.s. ce je kisla smetana pregosta,dodamo malce tople vode,da se razdreci!!

thumbup.gif

Dober tek wink.gif
  • 0
I am falling between dreams and reality

#12 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 12 April 2007 - 10:56 AM

Dragica, a bo treba it na kolena, da dobim recept za omenjeno lazanjo? =)


IPB Image
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#13 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 12 April 2007 - 11:12 AM

Ha, ha, ha biggrin.gif Ne bo treba na kolena.
Bešamel omaka veš, kok se nardi? No, če ne veš bom opisala.

Bešamel omaka

Na olju ali maslu/margarini prepražiš moko in nato dodaš mleko, jst ga dam 1 liter, ker nardim lazanjo v velikem, globokem protfanu biggrin.gif Potem počakaš, da zavre in se zgosti. Še prej pa namečeš not začimbe. Jst dam sol, poper, veliko muškatnega oreščka in še ene italijanske začimbe iz Hoferja, lahka daš namesto tudi rdečo papriko.

Sojina omaka

Kupiš tisto sojo v koščkih, jst kupim tisto v taki natur rjavi vrečki, sej natura mnde gor piše, baje, da je gensko nespremenjena. No u glavnem pol jo namočiš za kakih 5min, da se zmehča v vročo vodo in jo odcediš. Potem na olju-jaz uporabljam vedno olivnega, prepražiš česen ali čebulo, lahka tudi oboje, sam čebulo daš prej, česn pa nakonc, ker se drgač takoj zažge, pa sej to že itak veste. No in potem, ko se prepraži dodaš to sojo in narediš čist tako, kot, da bi delala omako iz mletega mesa. Jst dodam še veliko začimb pa ponavad kak Fant za lazanje. To malo povre, ni treba da dolgo, ker soja je itak že od namakanja v vodi mehka.

Špinača

Vsak jo naj nardi kak mu paše, sam je pa fajn, če je bol gosta.

No in potem v protfan nadevaš lazanje, seveda tiste, ki jih prej ni treba kuhati in jih poliješ fajn z bešamelom, da se prepojijo in se fajn spečejo, da ne ostanejo trde. Čez bešamel daš sojo in pol še čez špinačo in potem še enkrat narediš enako. Jst naredim dva nadstropja. Pa za vsako lazanje fajn prepojimo z bešamelom, na čisto tavrhnje pa damo poleg bešamela še fajn na debelo parmezana. Daš pečt in to je to. Je pa fajn, da ko jo spečeš in jo pol vzameš iz rora, še ene 20-30 min stoji, ker, če jo začneš rezat takoj, še vso vročo, se čist razleze. Če pa malo že stoji, se pol narežejo taki fajni kosi.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#14 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 12 April 2007 - 11:20 AM

thumbup.gif kiss1.gif lepa fala
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#15 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 12 April 2007 - 11:25 AM

lazanja obeta! oni recept od kami takisto - btrez mesa seveda. bom našla neko alternativo

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#16 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 12 April 2007 - 11:30 AM

Ni za kej. wink.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#17 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 12 April 2007 - 01:48 PM


Sem glih hotla napisat, da daj recept. :-)
Si grem takoj to sprintat in ob prvi priliki sprobat. ;p
Čeprav, ker je prisotna špinača, sumim, da bom zgolj jaz jedla... :-)


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#18 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 12 April 2007 - 01:56 PM

Julijin piščančji paprikaš: vzame ti cca 30 minut (s pripravo vred)

Sestavine:
1 piščanec (okrog 1,5 kg)
5 dag prekajene slanine (lahko tudi ne)
1 čebula
2-3 zelene paprike
2 paradižnika
1 dl kisle smetane
15 dag šampinjonov
1 žlica mlete rdeče paprike
(lahko tudi malo chilija ali feferonov)
1 žlica moke
3 stroki česna
poper, sol
1 žlica olja
1 žlica Vegete


Priprava

Piščanca očistimo, operemo, narežemo na manjše kose in osolimo. Slanino narežemo na tanke rezine, čebulo in česen pa nasekljamo. Oprane šampinjone narežemo na lističe, papriko na kolesca, olupljen paradižnik pa na kockice.

Na olju popražimo slanino in čebulo, odmaknemo s štedilnika, dodamo mleto rdečo papriko in premešamo. Dodamo piščančje meso, ga popražimo z vseh strani, nato primešamo še šampinjone, papriko, česen, poper in Vegeto. Pokrijemo in dušimo v lastnem soku brez dolivanja vode na zmernem ognju približno 15 minut. Občasno premešamo.

Skoraj mehkemu mesu dodamo paradižnik. Moko in smetano stepemo v približno 1 dl vode, vmešamo v paprikaš in nekoliko prekuhamo.

Kot prilogo tej jedi ponudimo široke rezance in po želji kumarično solato.
  • 0

#19 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 16 April 2007 - 07:22 AM

Včeraj sem poskusila en simpatičen recept.

Zrezki z gorčico in testeninami:

Zrezke (svinjske ali telečje) posoliš, popopraš, naoljiš in dodaš mleti česen. Meso na hitro popečeš iz obeh strani. V isti ponvi ponvi segreješ olje in popražiš eno čebulo. Po želji lahko dodaš še narezano mlado čebulo. Ko oboje zarumeni dodaš gorčico in kislo smetano ter vse skupaj premešaš. Dodaš prej pečeno meso in pustiš, da se vse skupaj nekaj časa duši. Po potrebi posoliš, dodaš začimbe po okusu (lahko tudi malo belega vina).Vmes skuhaš široke rezance. Ko so kuhani jih streseš v ponev in vse skupaj premešaš.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#20 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 17 April 2007 - 07:26 PM

QUOTE(Jenna @ 11. 4. 2007 - 15:07)  

Rio Mare ima zdaj ene relativno nove tune - Puttanesca (ziher poznaš).


Hahaha omg, to je smthg like - kurbica, kurbirsko v italijanščini huh.gif laugh.gif



  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users