Jump to content


Photo

Vina


  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#21 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 28 January 2007 - 03:40 PM

malo obujam napol pozabljeno temo, ker sem včeraj izpod prstov mojega dečka dobila krasno belo kuhano vino, v katerem so se pred nalitjem v kozarec veselo valjale rezine pomaranč in limone ter ščep cimeta. odlično! celo boljše kot čaj. smile.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#22 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 29 January 2007 - 08:30 AM

Sladko vince piti, to me veseli, da še kikl'co prodala bom, za sladko vince dala bom, prijat'li, trte obrodile so vince nam sladko, ki srce razjasni in oko.

Pijem različna vina. Všeč mi je, da se proizvodnja razvija v vseh regijah. Pa da so uspeli pred Evropo ubraniti cviček. Kozarec hladnega cvička se tu in tam prav prileže. Odkritje lanskega leta je bila briška zlata rebula. Od rdečih mi pašejo refošk, teran, mešanica cabernet-sauvignona in merlota, metliška črnina, in zadnje čase shiraz. Od belih pa kak sivi pinot, zlata rebula, malvazija. Od šampanjcev pa radgonska ekstra suha zlata penina, Veuve Clicot, pa Freixenet reserva real. Med rdečimi za posebne priložnosti čilski cabernet-sauvignon Santa Rita 1988 in kak kalifornijski Chablis. Dobro, da sedaj dobimo pri nas tudi korekten rose, naj le začnejo delat iz njega frizzante. Poleti, lepo hladen, prav poživi.
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#23 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 29 January 2007 - 08:48 AM

Zelo rada pijem vino (primorka, nimaš kaj), ob kosilu si največkrat natočim kozarec rdečega (med najbolj priljubljenimi: refošk, merlot, včasih mešanica merlota in barbere - kupim od sosedovega kmeta biggrin.gif ). Vedno pijem samo vino in če grem recimo jest nekam ven si zraven naročim še kozarec vode, nikoli pa ne neke mešanice! Drugače je namreč spiti 1 dcl vina in posebej še 1 dcl vode ali česa drugega, kot to zmešati! Od belih vin mi je najbolj všeč Quercus Savignon.

Najboljša vina, ki sem jih kdaj pila (poleg vipavskih in briških), pa so vina iz Burgundije (v kombinaciji s pravo hrano).

V študentskih letih je prevladoval bambus: obvezno vino od kmeta (nikoli razni Črni Petri, Grajska Črnina, itd) in cockta! smile.gif


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#24 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 29 January 2007 - 06:34 PM

QUOTE
razni Črni Petri


Džisz krajst, ja, to pa je bilo res čisto sranje. Meni je Č.Peter zasmrdel takoj ko si odprl zamašek. Mene so pred leti ful impresionirala tudi španska vina (v Španiji, ne uvožena pri nas), samo mi je žal da si nisem še več podrobnosti o njih zapomnil. Vem pa da so vina iz pokrajine Rioja ponavadi zelo dobra.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#25 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 29 January 2007 - 08:04 PM

Črnega Petra mogoče lahko prekosi samo Mercator kapljica. Jao jao. smile.gif

Španska vina sem žal poizkusila samo pri nas, upam, da se mi bo v prihodnje ponudila prilika degustiranja tam.

Dve leti nazaj sem bila en teden v Dijonu (sorodniki) in sem dejansko ves teden hodila samo po vinskih kleteh, restavracijah (takih malih, z rdečimi karirastimi prti - pravo vzdušje), in pridelovalnicah sira! Kakšne počitnice! laugh.gif Burgundija je neverjetna (tam sem bila septembra v času trgatve), vse je zeleno, izgleda kot trava, so pa vinogradi! No, takrat sem najraje pila: Vosne Romanee (rdeče) - meni še vedno najljubše vino do sedaj!
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#26 kartika

kartika

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 30 January 2007 - 01:15 PM

Ciao!

jaz sem tudi primorka in obožujem vino. Se strinjam s tabo glede Sauvignona. pa refošk je itak zakon.
Vidim tudi da nisi rosno "mlada" smile.gif kot jaz....iz kje si?
  • 0

#27 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 31 January 2007 - 04:02 PM

Ja refošk je meni okusno vince. Tudi merlot ni slab.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#28 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 31 January 2007 - 08:25 PM

Meni so pa zelo všeč romunska vina; grasa de cotnari, murfatlar in lacrime de ovidiu. se jih pa pri nas ne dobi sad.gif
Od naših pa dober teran, torej od kmeta, refošk, merlot,muškat, traminec, srebrna penina.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#29 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 31 January 2007 - 08:34 PM

Rose` je dober. In Refošk, ofkors. cool.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#30 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 31 January 2007 - 09:15 PM

Jutri grem kupit Modro frankinjo smile.gif
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#31 kartika

kartika

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 01 February 2007 - 04:02 PM

Všeč sta mi tudi itlijanska vina SOAVE iz Verone in Chianti iz Toscane.

Pa tudi naš Chardonnay zraven kakšnega dobrega sira in par orehov.....lep večer.
  • 0

#32 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 19 September 2007 - 09:27 PM

Očitno malo ljudi pije vino, da je tale tema tako zapostavljena. Danes sem v prenovljenem Mercator Centru v LJ probal Vinakoper Capris Plemenito Rdeče (letnik pozabil) - odlično vino, mehko, srednje polnega okusa, a sem pol raje kupil Kristančič Pavo, 2002, ki sem ga že prej poizkusil v Dvornem Baru. Super vino, polno, malinastega okusa.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#33 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 20 September 2007 - 08:25 AM

Am, jaz pa sem letos odkril zelo dobro malvazijo. Kupujem jo pri Renatu v Donjih Katunarih. V Brtonigli na levo in dalje za nosom do cilja. Vpraša 10 kun/liter (7,3 K = 1€). Zelo spodobno vino. Prav gotovo boljše od večine, ki jih strežejo tudi v dragih istrskih gostilnah z dobro hrano. Skorajda pozabil, da obstaja ta tema. rolleyes.gif
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#34 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 20 September 2007 - 09:07 AM

Errol, zelo spodobna cena. Kaj pripelji v LJ, ko bo šel. Kupim 5 litrov. Seveda, če je res solidne kvalitete.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#35 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 20 September 2007 - 09:40 AM

QUOTE(Hsul @ 20. 9. 2007 - 10:07) View Post

Errol, zelo spodobna cena. Kaj pripelji v LJ, ko bo šel. Kupim 5 litrov. Seveda, če je res solidne kvalitete.


Hja, za zmenit se je. Če je kriterij kvalitete glavobol po par litrih popitega vina, pol je ta konkretni primerek malvazije dober. Primeno ohlajena je zelo pitka, nima težkega okusa slabega lokalnega vina. Lahko jo piješ samo, kot bevando in mešaš z gazirano mineralno vodo. K ribi paše ko ata na mamo. V Ljubljani pa mi ne potegne, pravi čar in okus ima (vsaj zame) le na orju.

  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#36 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 20 September 2007 - 11:02 AM

QUOTE
V Ljubljani pa mi ne potegne, pravi čar in okus ima (vsaj zame) le na orju.



Hja, veliko stvari ima boljši okus ko na morju. In če praviš, da je tudi samostojno pitka, pol zveni kar OK. KO boš sebi kaj kupoval, nabavi eno 3 litre, da najprej probam. Meni recimo paše vsak dan ob kosilu 1-2 deci popit, pa kakšen špricer za osvežitev smile.gif
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#37 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 20 September 2007 - 11:14 AM

Lejte...sploh ni debate... Pri nas doma imamo tako dobro vino, da ga noben ne more prehvalit. Tako. There. I said it.
Belo, rdeče, mešano (=cviček)... smile.gif
  • 0

#38 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 24 December 2007 - 02:18 PM

Wine May have been fined using isinglass, dried blood, egg albumen, gelatine, chitin. Vegetarian alternatives include bentonite, kieselguhr, kaolin and silica gel. Non vintage port is fined with gelatine. (see also Alcohol)

klik

shocked blink.gif .
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#39 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 November 2009 - 06:38 PM



Zakaj je ta tema umrla, a vsi pivo pijete? biggrin.gif

Jaz prisegam na modro frankinjo.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#40 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2009 - 06:42 PM

jst prisegam na deci refoška (če tega ni, je modra frankinja odličen nadomestek) smile.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users