Jump to content


Photo

Vaša naj naj kava


  • Please log in to reply
535 replies to this topic

#41 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 30 September 2006 - 09:38 PM

Dobesedno odvisna od kave. oops.gif Prov živčna ratam, če je dolg časa ne dobim. Najbolj je cappuccino in bela. Drugač pa mehiška s cimetom, bela z vanilijo ... mnjam! Pa tisti instat cappuccini so mi tut za dol past dobri. huh.gif happy.gif

Si grem jst en cappuccino narest.(Bez šećera laugh.gif )
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#42 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 30 September 2006 - 09:46 PM

Uh, kave kave ne maram. Diši lepo.
Ampak je ne spijem, pa da si Joaquin Phoenix laugh.gif
Capuccino pa je dober. S ful sladkorja. Njamsi
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#43 smetanca

smetanca

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1269 posts
  • Location:Celje

Posted 01 October 2006 - 11:00 AM

enako kot Coco*...
ce jo zjutraj slucajno spijem, sem cel dan "naspidirana", sploh se ne morem umirit...

  • 0

#44 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 October 2006 - 11:08 PM

zlo rada pijm nescafe z okusom čokolade,not dam pa mal cimeta,vedno brez sladkorja.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#45 lucy

lucy

    sramežljivec

  • Člani
  • 46 posts

Posted 05 October 2006 - 11:16 AM


Jaz sem pa do pred kratkim doma pila neskafe belo kavo brez sladkorja, sem se je pa kar naveličala. V gostilni pijem belo kavo -tudi brez sladkorja (dobre so Illy, cremcafe, barkafe, segafredo, .., Zanič pa emonec, franck- fuj na Hrvaškem, in podobni zvarki). Zdaj si pa doma kuham s kofetiro ( tako italijansko) in sem kupila Segafredo za ekspreso in je tako mnjam odlična, diši- malo vročega mleka in to je to. Po tistih nescafe aromatičnih (vanilija&co) mi je pa takoj slabo.
  • 0

#46 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 18 November 2006 - 05:08 PM

Jaz imam najrajši turško, ampak včeri sem pa pila eno res dobro. Nalili so najprej amaretto, dodali espresso in mleko, navrh dali smetano in prelili z neko mešanco čokolade in karamele. Njami
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#47 Šišyka

Šišyka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1412 posts
  • Location:Universe Of Fun
  • Interests:copranje in izdelava nevarnih zvarkov :P

Posted 18 November 2006 - 07:58 PM

še ena, k ma rada kofe biggrin.gif bol redno jo pijem od četrtga letnka sš sam lohk prežvim tud brez nism tak odvisnež wink.gif najrajš mam nescafe mild, navadno barcaffe z mlekom, pa tud kave z okusi so mi kul. kadr gremo pa bna kavo pa ponavad pijem kavo z mlekom al pa kšno z okusom - odvisn kje
  • 0
IPB Image
Če imaš nekoga rad, ga imaš zmeraj, ne glede na danes, jutri ali včeraj. Če imaš nekoga rad, ga imaš vedno in preprosto rad, za to ni čas merilo!

#48 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 18 November 2006 - 08:40 PM

Jaz tudi ne pijem tiste prave kave, ker mi je pregrenka, edino moja frednica tako dobro, ful sladko, naredi, da samo njeno lahko pijem.
Drugače mam pa rada cappuccino z okusom čokolade pa belo kavo, ampak je ne pijem pogosto.
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#49 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 28 January 2007 - 03:35 PM

na novo prisegam na Etiopia Harrara kavo (ki divje raste) iz Caffetina - z rjavim cukrom in mlekom.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#50 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 January 2007 - 11:53 PM



QUOTE(Špela @ 28. 1. 2007 - 15:35) View Post
na novo prisegam na Etiopia Harrara kavo (ki divje raste) iz Caffetina - z rjavim cukrom in mlekom.

Caffetino je v stari Ljubljani, to je vse, kar vem, zato te bi povprašala sledeče:
1) kje točno to je
2) zakaj je ta kava tako dobra
3) cena
4) hvala IPB Image
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#51 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 29 January 2007 - 12:10 AM

Ti bom pa kar jaz odgovoril:

1) Vidim da ti orientacija ni glih jača strana: zadeva je malo naprej od Čajne a pred Julijo (Julija pa je nasproti Romea).

2) Zakaj je tako dobra je težko opisati, ker je to subjektivni občutek. Pač dobra je, seveda pa tle vpliva dejstvo, da je tako dobra če jo vedno pred pripravo svežo semelješ. Torej jo kupiš nezmleto.

3) Cca. 25 EUR/Kg

4) Ni za kaj biggrin.gif
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#52 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 29 January 2007 - 12:40 AM



1) Pravzaprav sem na netu našla (a nisn plidna?), da je v stari Ljubljani, stara Ljubljana pa je kar vlka... si mi pa super razložil in sedaj sem prepričana, navkljub svoji nerodni orientaciji, da naum zgrešila.
2) Lahko tudi opišeš kajpak s subjektivnim pridihom, saj drugače bi bolj težko, a ne... a ima kakšen poseben okus, aromo, kaj jo loči od povprečja?
3) Ni draga.
4) Fala lepa še enkrat!


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#53 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 29 January 2007 - 06:21 AM

Jenna, pomemben popravek: cena je 25 EUR/Kg , ne pa 2,5 EUR/Kg!
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#54 kokoška

kokoška

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 458 posts

Posted 29 January 2007 - 09:52 AM

QUOTE(pinga @ 14. 2. 2006 - 19:26) View Post

taprava turška kava, skuhana doma, s pikco sladkorja, z mlekom. pr ns v lokalih se tko narjene žou ne da najdt.



podpis!!!
  • 0

#55 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 29 January 2007 - 09:52 AM

Ha, jaz vztrajam, da je Illy najboljša. Segafredo in Lavazza mi nista preveč všeč. Sprejemljivi sta Cremcaffe in Hausbrandt. Juan Valdez, kolumbijska kava, je zunaj konkurence. Itak.
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#56 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 29 January 2007 - 09:57 AM

Errol, ti govoriš o kavah iz kafe-naprav v kafičih?
Ali pa misliš na take mešanice kav, torej da npr. kupiš Hausbrandt kavo nemleto?
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#57 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 29 January 2007 - 10:50 AM

Hsul,

Ja in ne. Doma si pripravljam praviloma Illy; kolumbijska kava je definitivno čisto nekaj drugega, pripravljam pa jo le takrat, kadar jo dobim od tam. V lokalih, kamor zahajam, imajo večinoma Hausbrandt in Cremcaffe. Če pridem v tuj kraj, najraje zavijem v lokal, ki ima izvesek od Illyja. Kolumbijsko kavo (in druge) dobiš pri unemu poleg Čajne hiše. Včasih je bil partner v Čajni hiši. Zanimivo, da ima naprodaj tudi Blue Mountain z Jamajke. En moj kolega ne more brez nje...
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#58 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 29 January 2007 - 11:05 AM

Ja blue mountain je res nekaj posebnega, vsake toliko za razvajat. Je pa papua nova gvineja tudi zelo dobra, ali pa cuba.Pa indijska je tudi super.
Meni osebno etiopijska tukaj ni tako všeč ker je rahlo kiselkasta, imam raje takšne ki niso.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#59 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 29 January 2007 - 11:11 AM

QUOTE(Frčica @ 29. 1. 2007 - 13:05) View Post

Ja blue mountain je res nekaj posebnega, vsake toliko za razvajat.


hmm.gif Hm, jo bom moral res enkrat poskusit, da vidim, kaj je to
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#60 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 January 2007 - 11:12 AM

QUOTE(Coco* @ 30. 9. 2006 - 21:46) View Post

Uh, kave kave ne maram. Diši lepo.
Ampak je ne spijem, pa da si Joaquin Phoenix laugh.gif
Capuccino pa je dober. S ful sladkorja. Njamsi

Joj kak mi je to smešno, ko slišim da ljudje pijajo kapučino, kave pa ne. Kapučino je v bistvu kava, le da ima povrhu peno, kava pa je naj ne bi imela. Pene, ki je polovici gostiln ne znajo naredit take kot bi morala bit... rolleyes.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users