Jump to content


Photo

Slaščičarne


  • Please log in to reply
183 replies to this topic

#41 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 04 February 2013 - 05:12 PM

Bila sem pod Emporiumom (če je to to) že nekaj časa nazaj, ampak kolikor se spomnim, mi takrat niso bile najbolj všeč. Vse v meni všečnih okusih so imele preveč težke kreme.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#42 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 February 2013 - 05:14 PM

V Rožni dolini je. ;) http://www.cudovita....=76#entry977846


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#43 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 04 February 2013 - 05:23 PM

Pa je bila včasih tam. Čeprav spodaj se itak vse zapira, tako da možno, da je ni več.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#44 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 February 2013 - 05:30 PM

Pa res, nisem vedela.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#45 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 04 February 2013 - 06:05 PM

Da o njihovih razmočenih žalostno izgledajočih presladkih tortah ne izgubljam besed.

 

Zanimivo, meni pa se ravno zdi, da niso presladke. Sem jih sprobala kar nekaj in nobena mi

ni bila presladka (sem občutljiva na to) - razen seveda Čokolatine, kar pa je razumljivo.

Vse torte do zdaj so mi bile noro dobre, okusne, kvalitetne, nič razmočene.

 

Mi je pa po njihovi beli kavi z vanilijo bilo slabo.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#46 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 04 February 2013 - 07:40 PM

Slascicarna Mihalek ima dobre torte (dopuscam moznost, da se je kaj spremenilo, odkar sem bila nazadnje tam). Ravno poceni pa niso.


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#47

  • Guests

Posted 04 February 2013 - 08:41 PM

Grad ima res odlične torte. Žal pa nisem bila tam že skoraj eno leto. Hvala za opomin. ;)

Iz Mihaleka sem ravno pred kratkim poskusila eno torto (je bila naročena cela za domov, tako da nič ne vem o ceni in imenu), nekaj s kavo in orehi, in je bila fenomenalna. Čisto nič umetno slaščičarska, zelo sočna in okusna.


  • 0

#48 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 04 February 2013 - 10:18 PM

Dobre torte so tudi v Čokoladnem ateljeju Dobnik v pasaži Maximarketa.


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#49 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 February 2013 - 10:19 PM

:yes:  In pralineje, sem bila ravno v petek tam.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#50 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 04 February 2013 - 11:24 PM

Meni so Kavalove najboljše EVER, jedla sem jih sicer samo na Smledniku (vsakič sem se že takoj ob prihodu kar tresla za sladico :D), ampak mislim, da imajo povsod enake. Pistacijev mousse z jagodno kremo je, sploh ne znam opisat res, noro noro noro, sladek orgazem. :D


  • 0

#51 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 04 February 2013 - 11:52 PM

Dobre torte so tudi v Čokoladnem ateljeju Dobnik v pasaži Maximarketa.

 

Ta mi je res še najbolj všeč :yes:


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#52 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 05 February 2013 - 05:30 PM

^^

+1

In pralineji, ja! Edit: sem se spomnila še na vročo čokolado! :njam:
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#53 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 06 February 2013 - 11:10 PM

Meni je tu pri nas dobra GM cafe (slaščičarna) v naselju Bistra v Domžalah. Do zdaj so nam bile še vse torte všeč.

 

V Galeriji Grad sem bila pa dvakrat, pa mi ni bil noben presežek. Prvič sem eno dobro mousse čokoladno jedla, nazadnje pa neko sadno skutino, prijateljica podobno, pa nama ni bilo preveč všeč. Presladke, pa preveč kompotaste, z umetnim okusom sadja.


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#54 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2013 - 07:50 AM

:yes:  In pralineje, sem bila ravno v petek tam.

Se skrijejo pred Luciferjevimi. Res priporočam. Žal se jih nikjer v Lj ne dobi več na kos.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#55 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 07 February 2013 - 08:51 AM

Malo prej sem se spomnil na Groppi v Kairu. NIkoli ga nisem doživel. Za sladkosnede revolucije niso nič prida.


  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#56 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2013 - 10:40 AM

O čem ti to govoriš?


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#57 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 07 February 2013 - 10:40 AM

Se skrijejo pred Luciferjevimi. Res priporočam. Žal se jih nikjer v Lj ne dobi več na kos.

 

V Velenju je Lucifer kavarna/slaščičarna in se splača vzet pralineje na kos, je ceneje, kot da vzames njihove pakirane pralineje. Najboljsi je kavin, o njaaaam!

 

Predloga_1000x1000px7.jpg

 

Pa ogromno ponudbo pralinejev in cokolad imajo. klik


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#58 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2013 - 10:45 AM

Olivija, poznam po moje večino pralinejev in vem, da je ceneje na kos. V škatli je še enkrat dražje. Saj so lepe škatle, nič ne rečem :D Do januarja so jih prodajali na kos na Miklošičevi, še prej v kavarni Maxi. Kot zgleda zdaj jih v Lj ni več na kos :( sem jim pa pisala in bom dopisala, če jih slučajno kod imajo. Velenje pa ni ravno za vogalom.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#59 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2013 - 10:46 AM

O čem ti to govoriš?

Predvidevam, da o tem:

http://www.cairo360....-downtown-relic


  • 0

#60 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 07 February 2013 - 11:22 AM

Frčica - razumem, mi je jasno - napisala sem zato, da bo še kdo vedel za to, če se bo že znašel kdaj tam. Kinky, for example!

Konec koncev ti jih pa lahko jaz prinesem, ta vikend grem domov, want some? ;)


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users