Jump to content


Photo

Slaščičarne


  • Please log in to reply
183 replies to this topic

#21 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 20 April 2012 - 04:41 PM

A ni v Slonu Zvezda?

Zvezda je meni tako-tako. Večinoma je presladko (ravno zadnjič sem tole švicarsko rezino in je bila sama sladka, zatežena krema). Še vedno mi je najboljša njihova torta - zvezda.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#22 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 20 April 2012 - 04:44 PM

v Slonu imajo, kolikor vem, itak torte iz Zvezde. meni je njihova pečena skuta najboljša tortica sploh. simpl pa full dobra.
v Loliti mi ambient ne paše pa parkrat sem na zlo 'pametne' kelnarce naletela, hvala lepa, ne grem več.
v Tomatu na Šubičevi mi je bla full dobra tortica banana-nutela, ne vem, če še majo.

Sinnaia, js sm probala avokadovo presno v Loliti pa mi ni povedala, da so orehi v osnovi noter in sem mela potem zabavo z jezikom, ker sem na orehe alergična.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#23 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 April 2012 - 05:18 PM

Aja, saj res, je. Jaz v Zvezdo ne hodim, ker mi ambient ni všeč (nobene zasebnosti, vsi hodijo mimo), pa skoraj vedno je zasedeno.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#24 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 20 April 2012 - 05:37 PM

Jaz sem jedla presno torto (avokado) v Platoju, super dobra. :)
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#25 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 21 April 2012 - 11:17 PM


določene tortice so 3.70 evrov za en kos. :rtfm:


:o Omfg, to pa je res ogromno.

Moram mal v MB zgleda. :P



Ja halo, you're more than welcome! :woot: Jaz se itak počutim kot en outsider, zdaj ko je še Ana šla v Lj. :down:

Jaz obožujem tortice v Pohorski kavarni, vse so božanske, nimajo konkurence v celem Mariboru. Najboljša mi je Sacher (poskusla sem jo že vsepovsod, tudi na Dunaju, pa mi v Pohorski zmaga all the way), božanska malinina, karamelna, cooookies! :woot: .. ma čist vse so njam. Aja pa mascarpone-nutella. <3

V Q-ju je dobra tale francoska kremšnita, v Ancori je dobra baklava in vroče maline, pri Ilichu je pa najboljši sladoled (ampak ni primerjave z Italijo, dobra alternativa pa mi je ena sladoledarnica v Piranu res 1a za SLO standarde). Aja pa ful mi je dobra hišna torta v Čajeku, nič ni pečena, tak "surova" je iz piškotov in čokolade pa ne vem kaj vse, super paše k čaju. Oz nasploh je njama. Pa rada mam čokoladne navihančke iz Pečjaka. :P

Aja no, za primerjavo, v Pohorski, kjer majo res svetovne tortice, stane kos 2,1€. Kaj pa sladoled v LJ? Tukaj je 1,2€ pri Ilichu in 1€ pri šiptarih.
  • 0
Memento mori.

#26 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 21 April 2012 - 11:28 PM

V LJ ga pod 1,20€ že kar težko dobiš.
  • 0

#27 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 April 2012 - 12:14 AM

Hišna torta v čajnici, omfg, najboljša torta na svetu. Nisem še jedla boljše torte.

Meni so še v Drašu fajn, Zlatolaska. :)
  • 0
Viens, reste ici!

#28 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 April 2012 - 01:14 AM

Meni so ful dobre sadne torte iz Pohorske. Bananina npr. je zakon.
  • 0

#29 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 22 April 2012 - 09:39 AM

^ ti nam raje povej o kakih slascicarnah v Londonu, da nam celjust ven pade. : P

Toocno ja, Dras center sem pa pozabila - skutno borovniceva in cokoladno kavina - obe :wub: .
  • 0
Memento mori.

#30 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 April 2012 - 12:30 PM

Niso me pretirano navdušile. Naše slaščičarne mi imajo boljše torte - predvsem bolj sočne. Muffini in cheesecake so dobre, ostalo pač ne toliko.
  • 0

#31 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 22 April 2012 - 04:26 PM

Si lahko predstavljam. Jaz mislim, da si lahko tudi hitro razocaran nad kakimi sladicami v Ameriki, ker pri njih res vlada sugar overdose, vsaka stvar je totalno presladka ze prav ono umetno osladna, ni nekega pristnega domace-socnega okusa. Karkoli sem pekla doma po ameriskih receptih, je bila enaka zgodba.

Od tujine me najbolj mikajo francoske slascicarne. :love:
  • 0
Memento mori.

#32 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 22 April 2012 - 05:11 PM

Jaz imam zelo rada Zvezdo, ful so mi dobre: sadna mešana, švicarska rezina, skutina pečena, rafaello, sadna košarica, njihov štrudl in pa pirina pita. Ni mi bila pa tok všeč veganska čokoladna. Obožujem tudi njihov rogljiček z vanilijevo kremo in mandlji!
V Vili Prešeren mi majo ful dober creme brulee!
V Loliti mi je tudi ful fajn, tak lušten ambient in dobre tortice, edino kave mi tam niso tok dobre. Dobre so tudi njihove kreme in moussi!
V Cacaota sicer ne zahajam pogosto, je pa res, da sem enkrat jedla eno ful dobro tortico, in sicer v Portorožu. Obožujem njihov sladoled.

V namenu imam poskusiti tudi Dulcis in Čolnarno. Rada grem na kaj sladkega, vendar ne hodim preveč pogosto.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#33 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 22 April 2012 - 08:27 PM

K da bi sploh lahko to temo odprl kdo drug kot Plain Jane. :tongue2: Jst drugače ful nisem sladkosned človek, všeč mi je tista jagodna stvar iz Zvezde, sploh ne vem kako se ji reče. Aja pa zeleni macaronsi iz Dulcisa. PJ me boš enkrat na turnejo peljala. :yes:
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#34 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 23 April 2012 - 02:05 PM

^^ Jaaa, meni si tudi zeleni najbojši :D
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#35 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 23 April 2012 - 04:16 PM

Jaz ne zahajam pogosto v slaščičarne. V LJ grem v Zvezdo. Ambient mi je ful lepši tam na Wolfovi, v Slonu manj. Moti me edino velika gužva, sploh na Wolfovi. Drago je pa itak, ampak za 1x na leto naj bo. V Nebotičniku sem bila samo enkrat, sem imela namen naročiti tortico, eno od tistih, ki jih je Jina hvalila (če se ne motim Snickers in pomarančno), pa niso imeli nobene od teh. Nasploh ful majhna izbira in še tiste tortice, ki so bile v vitrini mi niso izgledale preveč mikavne in zato nisem nič naročila.

V MB sem hodila v Ilicha, na tortico ali sladoled. Kavarna Q, Pohorska kavarna in Draš, ki jih hvalite pa so mi preveč odročne in nisem bila še nikoli. Ponavadi se zadržujem v centru.

Hišna torta v čajnici, omfg, najboljša torta na svetu. Nisem še jedla boljše torte.

Ok, naslednjič pa moram res naročit torto. Ko sem v MB, grem s kolegicami skoraj vedno na čaj v Čajek, nisem pa še nikoli naročila torte, čeprav sem že večkrat slišala, da so dobre.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#36 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 April 2012 - 05:10 PM

V Nebotičniku res lahko naletiš na slabo ponudbo, sploh če je proti večeru in/ali vikend.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#37 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 23 April 2012 - 06:47 PM

Je bilo med tednom, decembra in še niti ni bilo tako pozno, okrog 16 h. :) Je pa drugače lep ambient, zaradi razgleda. Glede tortic pa sem glede na pohvale pričakovala res ful več, sem bila razočarana. Smo potem s kolegicami tam samo kavo spile in šle v Zvezdo na tortico.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#38 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 April 2012 - 06:49 PM

Em, december. :D
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#39 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 04 February 2013 - 05:03 PM

Zadnjič sem ''vanilijevo kavo'' v Zvezdi. Neverjetno kako se jim vedno pustim nategniti :hooray: V vroče mleko vmešan prah za vanilijev kapučino. Še toliko se niso potrudili, da bi res zmešali in so kepe prahu plavale na vrhu. Očitno je vanilijev strok ogromna eksotika v Sloveniji. Da o njihovih razmočenih žalostno izgledajočih presladkih tortah ne izgubljam besed.

 

Jaz sem nadrazočarana nad slaščičarnami pri nas.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#40 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 February 2013 - 05:06 PM

Kaj pa Galerija Grad? Meni imajo tam najboljše torte v Ljubljani.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users