Jump to content


Photo

PRIGRIZKI


  • Please log in to reply
239 replies to this topic

#1 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 29 December 2009 - 07:35 PM

Za novo leto pripravljam feštico in se odločam, kaj bi pripravila - večerje sicer ne bi, bi pa kakšne prigrizke in podobno...
Kakšne ideje? Kaj boste ostali pripravili?

Zaenkrat razmišljam, da bi pripravila obložene kruhke, potem razno sadje, nekaj peciva, tunin namaz ki bi ga namazali na prepečenec...
Samo to dostikrat naredim, tko da bi rada kkšne nove ideje - pa ne kaj preveč zakompliciranega... kaj takšnega, da lahko pripravim v enem popoldnevu..
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#2 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 29 December 2009 - 08:11 PM


Jaz mislim da razmišljaš v pravi smeri in da bo vse kar imaš namen pripravit še več kot zadostovalo!

Kanapeji s pršutom, sir, oliva, topli sendviči s toastom, narezek.. za mesojede.
Za healthy light pa lahko pol pač kateri drug namaz nadriš sama doma ali kupiš, sej imajo ohoho tega. Zame ga ni čez tuno, pa dobro..
Skuta, paradižnik, koruza, gobice, grah, paprika,feta...

Jaz imam ful rada paprika namaz mu rečem, pa mislim da niti nima posebne etikete, s tako rumeno oranž omako.biggrin.gif



  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#3 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6521 posts
  • Gender:Female

Posted 29 December 2009 - 08:20 PM

Ali pa mogoče une rogljičke, take male, ko noter zaviješ pršut pa sir ali pa mini picete smile.gif Sicer vzame malo več časa no, ampak je fajn za se najest.

Lahko pa bi naredila francosko solato, pa zraven ne vem, kakšno meso in si vsak vzame malo...

  • 0

#4 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 29 December 2009 - 08:26 PM

Še ena preprosta ideja:
1. Kupiš listnato testo, ga narežeš na trakce/kvadratke, namažeš z jajcem, posuješ s semeni in soljo ter spečeš.

2. Feta sir polit z olivnim in bučnim oljem.
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#5 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30708 posts
  • Location:Primorska

Posted 29 December 2009 - 08:26 PM

Grisini, zaviti v rezine pršuta;
najbrž bi bili fajn tud pica mafini, na netu dobiš ogromno receptov, jaz sem jih naredila po enem čist simpl in so bli super smile.gif
  • 0

#6 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 29 December 2009 - 08:59 PM

Ena ful dobra stvar ki sem jo zadnjic jedla:
mortadela zrezana na kocke v limoninem soku in posuta s peteršiljem.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#7 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 29 December 2009 - 10:19 PM


Ne smemo pozabit na Biftek! smile.gif
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#8 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 29 December 2009 - 10:51 PM

Mislš tatarskega? Mmm... sam pljučna k jo rabš za to je pa fuuul draga, tko da mislm, da tega ne bom glih, ker bi je rabila kr neki, da bi za vse nardila.. Smo le še študentje, to bo čez par let thumbup.gif

Kaj pa kkšna ideja glede dekoracije? Do sedaj sem 2 ideje pobrala na netu - na kozarce za šampanjc bom nataknila jagode.. pa odišavla bom prostor z vonjem cimeta in pomaranče, da bo bol vzdušje... pa mal bom razobesla obeske k so drgač za na smrekco k jih mamo kr dost viška doma..
Tko da se mal vzdušje ustvari, upam da bo fajn izpadlo.. smile.gif

Vse ideje dobrodošle!
Kaj pa ostali, tut kej pripravljate?
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#9 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 29 December 2009 - 11:02 PM

to s cimetom men ni glih ful dobra ideja, ker sm slišla da velik ljudi sploh ne mara tega vonja. raj spec kake njami piškote in jih dej 5 min pred sprejemom gostov ven iz pečice. biggrin.gif
  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#10 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 29 December 2009 - 11:16 PM

Sej mam še druge vonje... hm... LIMONO? Kdo pa ne mara vonja limone?? thumbup.gif Pa tko se mi zdi šponska ideja, da je nikakor ne morem zbit iz glave smile.gif

Glede vonja po piškotih pa ne bo šlo, ker to bo v zidanci in moram vse že vnaprej doma pripravit..
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#11 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 29 December 2009 - 11:32 PM



Tatarski Biftek, indeed ! Pa saj ga lahko kupiš tudi veš ne.biggrin.gif

Ti se boš to ornk pretegnila zraven.smile.gif A ti bo vsaj pomagal kdo? Upam da, ker je že mene primlo, da bi ti prišla na pomoč.

Mi bomo skupaj s prijatelji praznovali, pripravljamo pa se kaj posebej nič ne.biggrin.gif Vsak bo nekaj prinesel, to je vse kar smo dogovorjeni.

Nee, tak totalno neresni tudi nismo veš, kanapeji in narezek, pršutek so zagotovljeni. Jaz sem še za namaze poskrbela, pop corn pa to, pecivo bom spekla. Žlahtna kapljica tudi ziher bo. Ma kaj hočeš še večbiggrin.gif
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#12 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 30 December 2009 - 12:40 AM

Ravno sem naredila mini pice, ki sem jih poimenovala Gizmoti. Ker so takih priročnih oblik, sem se spomnila na to temo. smile.gif

IPB Image

Narediš testo za pico, ga razrežeš v krogce in nadevaš po želji. Jaz sem na njih dala šunko in mozarello, ker je bilo za porabit. Priporočam še bučke! smile.gif

Testo sem zamesla iz 2 količin moke in 1 količine tekočine. Jaz sem imela 300 g moke, 100 ml vode in 50 ml mleka. Iz teh količin pride točno za 2 pladnja Gizmotov.
V mleko sem nadrobila 1/3 kvasa in dodala nekaj sladkorja in malo soli. Lonček z mlekom sem za približno 30 min dala v toplo vodo (ne sme bit vrela smile.gif), da je kvas narastel. Moko vodo in kvasasto brozgo sem zgnetla v gladko kepo - ni treba dodajat vode/moke, ker pride lih prav. Testo je vzhajalo približno 1 uro (posoda je bila v večji posodi s toplo vodo in pokrita s krpo).

Paradajzovi mezgi sem dodala malo olja, soli, sladkor (da ni tako kisla) in začimbe (origano, bazilika). Narezala sem šunko in mozarello.

Testo sem razvaljala in s kozarcem izrezala Gizmote. biggrin.gif Naloženi so na pooljen peki papir, na njih pa se bohotijo mezga, šunka in mozarella. Če si nora na origano, jih še dodatno posuj.
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#13 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 30 December 2009 - 12:41 AM

TOČNO, to mi pa res ni pršlo na pamet, da bi kupila tatarca! biggrin.gif S čim ga pa postrežete ponavadi pr vas? Pri nas ga vedno s še toplimi toast kruhki, fejst zapečenimi, sam to ne bom mogla sprot počet.. če bo tatarc, bom kr doma verjetn popekla neki toast kruhkov, pa kaj če bodo mrzli...

Ma, al si mogoče res mal preveč dela s tem nalagam - sam takšna sm, hočm da so vsi čist navdušeni k pridejo smile.gif Itak jst to rada ustvarjam, narezke, pa okrašujem pa to... tko da ni tak problem - za pecivo bom pa parim ženskam rekla, naj spečejo...

Aja pa odločila sm se, da bom za prigrizek že dopoldne naredila pico v obliki rulade, sm zadnč po tv vidla... wiiii, komej čakam thumbup.gif

Torej - narezek (itak s pršutom pa to) - al pa že narejene obložene kruhke, bom vidla kako bo s časom v četrtek, pica ruladice, sadje, čips, potem se pa odločam še med tatarcom al pa tuninim namazom, pecivo.. Mislm, da je dost, kaj pravte? wink.gif


Ooo redkvica, zdej sm vidla tvoj post - pa tole zgleda super zadeva! Zdej sm pa v dilemi, al naj bodo ruladice, al naj bo tko k tole tvoje.... HHHMMM... biggrin.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#14 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 30 December 2009 - 11:56 AM

Mi bomo letos praznovali v MB pri meni, bomo pa jaz in fant + moja best frendica s tipom. Za hrano sem zadolžena jaz in bom šla kar po liniji najmanjšega odpora. tongue.gif Naredila bom veliko skledo božanske brezmesne testeninske solate, spekla bom bele bombetke s semeni, pa kupila bom ene 3 vrste sira in kakšen namaz. Od prijateljice fant pa prinese še meso, da ne bosta dedca tečna. laugh.gif Za posladek bom pa spekla kar čokoladni šarkelj z vanilijevo aromo in debelim prelivom iz mlečne in bele čokolade, pa posipala ga bom s sladkorjem v prahu.

So pa za večje žurke vedno super različne okusne omake za pomakanje, mali kruhki (jaz vedno sama spečem, so najboljši), pa kot je že Flafičnjakarica omenila, razne hladne solate, lahko je osnova kuskus, riž ali pa testenine, potem pa dodaš veliko različne zelenjave, lahko pa zraven še marinirane koščke popečenega lesa ali tunino. Te male pice tudi niso slaba stvar, običnih kanapejev pa jaz ne maram, ker so mi preveč zlajnani. Za pit je super kakšna bovla, jaz bom letos naredila gin tonic z limetinim sokom in vanilijevim sladkorjem, notr pa veliko ledu in kolobarje limet. Njam, njam, komaj čakam.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#15 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 30 December 2009 - 12:00 PM

QUOTE(*simoncy* @ 29. 12. 2009 - 22:51) View Post

Mislš tatarskega? Mmm... sam pljučna k jo rabš za to je pa fuuul draga, tko da mislm, da tega ne bom glih, ker bi je rabila kr neki, da bi za vse nardila.. Smo le še študentje, to bo čez par let thumbup.gif

Kaj pa kkšna ideja glede dekoracije? Do sedaj sem 2 ideje pobrala na netu - na kozarce za šampanjc bom nataknila jagode.. pa odišavla bom prostor z vonjem cimeta in pomaranče, da bo bol vzdušje... pa mal bom razobesla obeske k so drgač za na smrekco k jih mamo kr dost viška doma..
Tko da se mal vzdušje ustvari, upam da bo fajn izpadlo.. smile.gif

Vse ideje dobrodošle!
Kaj pa ostali, tut kej pripravljate?



Jaz kupim eno drugo meso, razlike v okusu se ne opazi, dam pa 5 € namest 20, pa ne me prašat kero meso, ker me mesar pozna in mi direkt servira laugh.gif
  • 0

#16 freak

freak

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1552 posts

Posted 30 December 2009 - 12:38 PM

Redkvica na koliko stopinj in koliko časa jih pečeš? Zgledajo res njami.
  • 0
''I have a great imaginary world, but sometimes I need things to happen for real.'' (A.M.)

#17 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 December 2009 - 12:50 PM

To smo mi imeli na roj. dnevu poleg narezka in kruha in so vsi bili navdušeni. Je narezek ostal, namazi pa so zmanjkali. smile.gif

TUNIN NAMAZ
1 maslo
1 malo konzervirano tuno
1 mala čebula – narezana
1 strok česna – strt ali nasekljan
1 žlička ajvarja
1 tubica majoneze
sok ene limone
nasekljan česen ali drobnjak
Vse sestavine pomešamo v pastozno maso in namaz pred serviranjem ohladimo.

Je dobro in še enostavno za pripravit. Meni osebno najmanj milijonkrat boljše kot biftek. smile.gif

Tale tud ni slab, ampak jaz imam raje tuninega:

JAJČNI NAMAZ
1 maslo
Kuhana jajca
Čebula, česen
Nariban korenček
Kuhana jajca in ostale sestavine pomešamo v mazavo maso in primerno ohladimo.

Tega pa še nisem uspela sprobat, ker ga je mama delala ko mene ni bilo doma. Je pa baje tud zelo dober.

LEČIN NAMAZ
1 maslo
predhodno kuhana leča (lahko različnih sort)
česen, pražena čebula
timijan, peteršilj
Lečo in ostale sestavine zmeljemo v ustrezno mazavo maso.
  • 0

#18 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 30 December 2009 - 01:03 PM

Za dekoracijo lahko rob kozarcev pomočiš v vodo in nato v sladkor, da dobiš tisto sladkorno obrobo wink.gif
  • 0

#19 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 30 December 2009 - 03:09 PM


Ja, potem je najboljše, če se v kozarcu znajde martini.biggrin.gif


  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#20 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30708 posts
  • Location:Primorska

Posted 30 December 2009 - 03:44 PM

Miva svaravno dans kupla čist svežega taraca in je njamiiiiii, sva ga imela kr za predjed, čeprav sm ravn rižoto kuhaka laugh.gif (pa spila sva eno buteljko beleg vina šrej, hm hm laugh.gif )

pa nočem bit žljeth res ne, sam ne reče se silvestrski in ne silvesterski wink.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users