Jump to content


Photo

PIZZA


  • Please log in to reply
231 replies to this topic

#221 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 13 July 2022 - 07:27 AM

A si v pica skupini na FB? Tam bos nasla nesteto mnenj in hackov, ker malo bolj pece spodaj kot zgoraj.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#222 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 13 July 2022 - 07:28 AM

Nisem, preverim, hvala.


  • 0

#223 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 13 July 2022 - 07:53 AM

Pizzomanija se imenuje.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#224 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 13 July 2022 - 01:13 PM

Sem dobila veliko informacij, hvala ti!

 

Vmes sem naletela na Dietz Sourdough bakery, ful dober koncept se mi zdi, če me kdaj zanese pot v Vipavsko dolino, probam.


  • 0

#225 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 27 July 2022 - 10:33 AM

Dela katera mogoče testo s t.i. bigo?


  • 0

#226 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 07 October 2022 - 07:31 AM

Če bo/je katera probala Pausa pizoo (Štartaj, Slovenija), naj poroča. :)


  • 0

#227 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16921 posts
  • Gender:Female

Posted 12 February 2023 - 12:11 PM

Midva zdaj že nekaj tednov naročava testo za pizzo z drožmi preko Malega placa iz pekarne Duhec (Celje).
Pride res slastna pica s hrustljavo skorjico in puhasto sredico, moram pa pazit da testo res samo nežno raztegnem, čim ga kaj več gnetemo, ni več to to. Mogoče se na porodniški lotim lastne izdelave :D , do zdaj se mi ni dalo ukvarjati s tem. Sosed me je dodal v FB skupino Pizzomanija, to pa je next level.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#228 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 12 February 2023 - 05:13 PM

Jaz vsak tedem delam fermentirano testo z 00 moko. Pečem pa v G3ferrari pečici. Mi že ful uspe, ven sploh več ne hodimo na pico.
  • 0

#229 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 12 February 2023 - 05:49 PM

Ravno v skupini je danes nekdo objavil preproste recepte. Tudi s poolishem. Ni noben kunst to narediti. Za tak denar, kot ga hocejo na Malem placu te dni, pomojem naredis vsaj 10 hlebcev. Ali od 220 stopinj posevno s 100% hidracijo. Ne priporocam ti pa nicesar drugega od njih, imajo slab kruh (njihove izdelke smo najveckrat reklamirali).
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#230 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 12 February 2023 - 05:58 PM

Jaz sem delala s poolishem pa z bigo pa mi najboljše pride direkt metoda 60% hidracija, 24h na sobni temperaturi. Moka je cca 1.20€, paketek suhega kvasa imam za 5x po moje. 🤷‍♀️
  • 0

#231 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 12 February 2023 - 05:59 PM

Ful imas lepo testo, sem ga glih videla :)
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#232 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 12 February 2023 - 06:58 PM

Ravno v skupini je danes nekdo objavil preproste recepte. Tudi s poolishem. Ni noben kunst to narediti. Za tak denar, kot ga hocejo na Malem placu te dni, pomojem naredis vsaj 10 hlebcev. Ali od 220 stopinj posevno s 100% hidracijo. Ne priporocam ti pa nicesar drugega od njih, imajo slab kruh (njihove izdelke smo najveckrat reklamirali).


Se strinjam, prav beden kruh. Skoraj kot iz siptarskih pekarn.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users