Jump to content


Photo

Razna vprašanja glede prehranjevanja!


  • Please log in to reply
4882 replies to this topic

#4861 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 01 March 2024 - 08:58 AM

Pa zafran. Seveda je veliko receptov, ampak obstaja nek univerzalen. Ostalo je riz z (vstavi poljubno).
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#4862 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 01 March 2024 - 09:14 AM

Kolikor vem, se doliva toplo/vroco jusno osnovo, ne pa vode ;) In to malo po malo, potem pa mesas, dokler se ne vpije, in spet dolijes. Na zacetku, ko preprazis riz na olju, lahko najprej se malo z belim vinom zalijes. 

Če daš jušno osnovo, dobiš drug okus. Če imam dober riž in delam rižoto, hočem da pride okus riža do izraza. Če delaš rizibizi, je dovolj, da daš vodo od graha iz konzerve. Če delaš črno rižoto, daš samo sipino črnilo (če ga je kaj imela, sicer črnilo iz ampule, ki jo kupiš). Če daš k rižoti melancane ali bučke, je bolje riž brez jušne osnove. Sicer pa vsak po svojem in klientelinem okusu. Če delaš rižoto na ponvi z namenom, da boš dodala še kaj, dolivaš in mešaš, kakor si napisala.


  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#4863 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 01 March 2024 - 09:25 AM

Ne vem, nisem se zasledila nobenega recepta samo z vodo, Seveda ne rabis uporabit ravno VegeteTM, ampak neka vrsta aromatizirane (ali pa vsaj soljene) tekocine pa za moje pojme mora bit zraven, da riz to absorbira med kuho (ne da 'solis' potem s parmezanom in/ali slanim maslom). Podobno kot se kuha testenine v osoljeni vodi. Saj grah v plocevinki je navadno tudi v slanico vlozen, ko si ze ravno omenil aquafabo

 

Zelenjavo (z izjemo graha in korencka) pa pripravim loceno (v ponvi ali pecici), da po svoje razvije okus in da ni na koncu vse skupaj razkuhan poc ;)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#4864 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 01 March 2024 - 09:34 AM

Razmeroma pogosto kuham riž z grahom iz konzerve, sploh če se mi mudi, pa nikoli nimam razkuhanega poca. Ko zavre, zmanjšam plamen, da se ga komaj vidi in v četrt ure je fertik. Vedno pa lahko zajebeš. :wink1:


  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#4865 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 01 March 2024 - 09:36 AM

Ja, ja, saj pravim - grah in korencek se ne razkuhata, kaksna bolj obcutljiva zelenjava tipa bucke ali brokolija pa hitro :)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#4866 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 18 March 2024 - 06:05 PM

Iščem predloge za užitne hladne slane kombinacije mehke hrane. :lol: 3 dni ne smem nič toplega - zelenjavni smuti me ne bo držal pokonci, z nečim pa moram presekati sladoled in čokolešnik. :)
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#4867 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 24 March 2024 - 11:12 AM

- zelenjavno sadni smoothiji

- kuskus hladna solata z drobno nasekljano zelenjavo (po želji). Mogoče sploh bučke, šampinjoni, če pa kaj tršega pa prej popečeš in pustiš da se ohladi. Lahko pa tudi samo kuskus brez dodatkov zelenjave pa pač začiniš s kakšnim pestom, humusom itd.

- polenta z jogurtom

- razne juhe pa, da ti mogoče teknejo tudi če so hladne 


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#4868 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 08 April 2024 - 09:48 AM

A tiste, ki nimate doma "ta velikega" mutipraktika, tudi kdaj delate falafle in če, kako?

Jaz imam tistega majhnega, ki je dodatek paličnemu, pa mi včeraj ni šlo po planu. Mogoče sem dala preveč/premalo notri ... 


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#4869 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 16 April 2024 - 10:01 AM

Kam se ze gre okusno jest v Gorici?
  • 0

#4870 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 16 April 2024 - 10:19 AM

Kami - meni je uspelo v malem sekljalniku (800W) od Gorenja reeeees fino zmešat kuhano (vloženo) čičeriko - 1 mala konzerva v mali posodici od sekljalnika. Ko sem jo ocedila, sem jo premečkala med prsti, zalila z vodo in poskusila čimveč olupkov dol pobrat.

 

Dala sem pa kar nekaj maščobe in vode, da je nastala mazljiva zmes, perfekten humus. Morda poskusiš tako, da najprej čičeriko zblendaš/zmelješ.

 

Potem dodaš ostale sestavine in ročno pregneteš. Nisem še delala falaflov (enkrat edino s predpripravljeno Alnatura mešanico v prahu), tako da drugega ne morem komentirat. 

 

Oz - kaj se je ponesrečilo, avtomatsko sklepam, da je bila masa presuha/groba, da se ni skupaj držala. Morda je bolje dodati maščobo v maso in spečt v pečici, kot pa cvreti v olju na štedilniku. Uuuuugibam.

 

 

 

Ora - nimam pametnega nasveta za Gorico. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#4871 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 16 April 2024 - 10:48 AM

A tiste, ki nimate doma "ta velikega" mutipraktika, tudi kdaj delate falafle in če, kako?
Jaz imam tistega majhnega, ki je dodatek paličnemu, pa mi včeraj ni šlo po planu. Mogoče sem dala preveč/premalo notri ... 


To ima vsaka naprava svoj sweet spot, težko rečeš čez palec nekaj, da za vse velja. S-rezilo je sicer fajn izbira za to nalogo. Midva sva jih včasih večkrat delala v velikem multipraktiku (in potem višek zamrznila). Delala sva pa iz namocenih (surovih) zrn z raznimi dodatki in falafel potem ocvrla. Najbrž se imam nekje recept shranjen, bi ga morala poiskat.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#4872 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 17 April 2024 - 06:42 AM

hvala. bom še poskusila in poročam, če mi uspe :)


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#4873 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 17 April 2024 - 10:56 AM

Kam se ze gre okusno jest v Gorici?


Morda Žogica v Solkanu?

Jaz grem sicer v tistih koncih rada v Anjo v Budanjah ali v Porka Evo v Lokavcu (picerija), ni prav Gorica.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#4874 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30708 posts
  • Location:Primorska

Posted 17 April 2024 - 11:11 AM

U jaaa, Porka Eva. Pri Anji in v Žogici pa že dolgo nisem bila, nazadnje sva šla jest v Brda, ko sva bila v teh koncih.
  • 0

#4875 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 17 April 2024 - 11:12 AM

Smešno ime, Porka Eva  :lol:


  • 0

#4876 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 17 April 2024 - 11:27 AM

U Porki Evi nimajo nic brezglutenskega,se kao kruh ki so mi ga prinesli je bil plesniv 🙈 ampak pike pa dobre baje. Sva nasla potem Fabriko ampak je zacenjalo S bolet in sva raje domov pohitela. Ze tako mu je postalo slabo🙃
  • 0

#4877 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 April 2024 - 01:42 PM

se kao kruh ki so mi ga prinesli je bil plesniv ampak pike pa dobre baje. 

 

:o Kakšni pajzli pa so to ... Pa za Porka Evo sem se spomnila, da jo en kolega iz Ajdovščine ful hvali - pice.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#4878 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30708 posts
  • Location:Primorska

Posted 17 April 2024 - 01:45 PM

Saj so ful dobre, jaz sem bila že večkrat...
  • 0

#4879 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 17 April 2024 - 01:52 PM

Točno, Fabriko tudi hvalijo, nisem še bila.

Tudi meni imajo v Porka Evi okusne pizze, brezglutenske pa dobiš v Anji.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#4880 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15063 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 21 April 2024 - 07:02 PM

Saj verjetno vse skupaj ni nic posebnega, nam pa ful popestri jedilnike in rada jesta.

-Delam muffine iz ovsenih kosmicev (ali z borovnico, ali z banano ali z malinami).
Ovsenih kas ne marata, jaz tudi ne.
-Potem isto iz ovsenih kosmicev, banane in cokoladnih kapljic specem kaso v pecici v teh modelckih za soufle.
Vmesana jajca in ajdove zgance z ocvirki ali pa jajca na oko z njimi
Vedno ob vecerji je se zelenjavna juha, ki jo skuham za 3 dni
Iz zemljic naredim pizza kruhke in specem vse skupaj v pecici
Iz struce delam french toast in zraven sadje
Enkrat na teden naredim torteline za vecerjo
Vcasih specem piscancja krilca na zaru in zraven polento s parmezanom
Cheesy waffles ki so samo iz jajc in mocarele imata ful rada
5 minutne proteinske palacinke brez merjenja

Nasplosno lahko recem da bi brez jajc in ribane mocarele kolektivno pocrkali :lol:
Pa skuham riz in pol naredim ali slan (z jajci in slanino) ali sladek (rizev puding) obrok.
  • 0
 




1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 1 anonymous users