Jump to content


Photo

Cepiva


  • Please log in to reply
404 replies to this topic

#261 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26228 posts

Posted 09 May 2017 - 06:03 PM

Pri nas jih je toliko, da bi ga lahko v vrtu staknila+ kuzni so.
  • 0

#262 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16900 posts
  • Gender:Female

Posted 09 May 2017 - 09:27 PM

Od kjer jaz prihajam, je najvecja koncentracija okuzenih klopov.

Zascito proti KME je treba obnavljati vsakih 5 let.

Padme, pikra pripomba o top shopu je popolnoma odvec :D Niti cepljena pa se ne bi nastavila okuzenemu klopu, ves zakaj? Ker nobeno cepivo ni 100% ucinkovito in to ni prav nobena skrivnost. Se vedno sem pa 95% bolj varna pred KME kot ce ne bi bila cepljena.

Ana, ali otroka tudi ne bos dala cepiti?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#263 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 09 May 2017 - 09:54 PM

Proti klopnemu maningitisu zagotovo ne.


  • 0
Viens, reste ici!

#264 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15025 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 10 May 2017 - 05:04 AM

Jaz tudi tamalega nisem.
Meni je padmin komentar kvecjemu pomagal pri odlocitvi.
Podobno kot ona imamo v druzini, kot sem napisala, izkusnjo z zapletom po cepljenji proti kme.
In podatek, da je za njim v zadnjih 20 letih umrlo 14 ljudi? No, vsako leto se jih na cesti ubije precej vec, zato je njena primerjava cisto na mestu.
Moja starsa sta oba imela/imata borelijo, pa nista imela klopa.
Varen si proti kme, proti boreliji pa ne.
Kaj pa tisti drugi meningitis? Ki ga poberes mimogrede, s kaksnim prehladom? Lani je za njim umrl dve leti star fantek, moj sodelavec je zbolel novembra...posledice so mu za vedno ostale. Na ravnotezju, sluhu - gluh je na eno uho....proti temu ni cepiva. Da ne omenjam, da so ga komaj resili...
  • 0
 

#265 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16900 posts
  • Gender:Female

Posted 10 May 2017 - 06:44 AM

Mislim, da je tisti fantek umrl zaradi pnevmokoknega meningitisa in cepivo obstaja.

Poleg stevila smrti moras upostevati tudi, koliko ljudi na leto zboli in da bolezen pusca posledice pri vecini prebolelih.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#266 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13710 posts
  • Gender:Female

Posted 10 May 2017 - 06:55 AM

Koliko ljudi pa vsako leto umre za gripo...


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#267 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26228 posts

Posted 10 May 2017 - 08:09 AM

Glede cepiv sem sama zelo spremenila mnenje. Včasih se mi je zdelo celpjenje za gripo in klope čisto bv. Potem pa sem zdaj videla kako grozno je bilo, ko imaš okrog sebe ljudi, ki se ne morejo cepit, ki se nikakor ne morejo zaščitit, ki jim obiski neodgovorno nosijo klice dobesedno na lasten dom, pa so do tega tako nekritični kot so mamice po večini nekritične do zdravja svojih otrok. Pač tukaj si subjektivno vpleten in to ti spremeni pogled na stvari. Pa par hudih primerov meningitisa je bilo v zadnjem času in vztrajam pri tem, da sta fant in mama cepljena, ker sta skos po gozdu. Pač se mi zdi, da težava pri cepljenju je to, ker vsak gleda samo na to, kaj pomeni to zanjga, še vedno nismo pripravljeni pogledati dlje od meja svoje družine, dokler ni nekdo od naših ogrožen, to velja ravno tako za me. Pri nas imamo recimo trenutno ogromno primerov oslovskega kašlja, otroci so prinesli iz šole, nalezli domače in zboleli so še gimnazijci pred maturo, kot po tekočem traku, pa zaposleni pri nas, ki bodo prej ali slej prenesi to na paciente, ker je zadeva pač hudo kužna. Tu se potem sklene krog...ker umirajo stari starši in starši tistih pametjakovičev, ki samovoljno niso cepili svojih otrok, krivdo valijo pa na nas! Saj vem, da je to 100x pogreta tema, ampak moram, ker upam, da vsakič, ko govorim o tem groznih stvareh, ki se dogajajo, vsaj eden razmisli o tem vidiku.


  • 0

#268 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15025 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 10 May 2017 - 09:52 AM

Klop je zame cisto svoja kategorija. Ce se jaz okuzim, ne bo za to na skodi nihce, ki se ne sme cepit. Tak pac ne hodi v gozd?drzi?
Za ostala cepljenja,ki so obvezna, sem absolutno za, sploh ni dileme. Pa ne samo zaradi sebe, ampak zaradi vseh, ki se ne morejo cepiti, ker so pac v rizicni skupini.
Glede oslovskega. Cepljena sem bila. Cepljena je bila moja sestra. Pa je bil to se do danes zame najbolj grozen potek neke bolezni kar sem jih imela. Pa zakaj sva zboleli, ce sva bili cepljeni? Itak, cepivo ni 100%, ane.
Ta za gripo so mi pa sploh bv. Isto ne bi dala hcerke nikoli cepit proti hpv.
  • 0
 

#269 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 May 2017 - 11:43 AM

Moje mnenje je, da je zdrav imunski sistem tisto, kar je od vsega najbolj pomembno in na temu je potrebno graditi, ne pa ga "preventivno" filati s strupi. Meni se zdi nedopustno cepit nekoga z oslabljenim imunskim sistemom - kaj nima telo že dovolj dela, da se bori z boleznijo, ne rabi še dodatnih strupov v telo (proti neki bolezni, ki bi mogoče lahko zbolel in bi ga cepivo mogoče lahko zavarovalo) ali pa 3-mesečnega dojenčka, ki se mu imunski sistem komaj vzpostavlja. 

 

Jaz sem takoj za cepljenje, ko bodo cepiva varna in zanesljiva. Dokler pa niso, pa hvala lepa. O tej problematiki se vse več govori, niti vsi zdravniki nimajo enotnega mnenja. Poznam tudi zdravnika, ki ne cepi več svojih otrok, ravno zaradi hudih stranskih učinkov in sesutega imunskega sistema pri prvem otroku. Tudi večina staršev, ki ne cepi, jih iz enakega razloga, ker so najprej zaupali cepivom, nato pa na lastni koži spoznali škodo, ampak o tem se v javnosti itak ne govori.V medijih se samo še ustrahuje, ker očitno ne poznajo več drugega načina, kako prepričat drugače misleče. Me zanima, če bi katera še cepila svojega otroka, če bi ga morali po prvem cepljenju oživljati? Najbrž ne, ali pač? Ampak zdravstvo v takih primerih še ne opusti cepljenja, ampak ponudi cepljenje pod nadzorom. Torej, greš v bolnico, če te bo slučajno potrebno spet oživljat. Meni je to pač grozljivo. Tudi sama sem na lastni koži spoznala stranske učinke. Moj fant pa je imel v otroštvu po cepljenju nepojasnjene epileptične napade in izbruh alergij, ki jih ima še danes in ne vedo vzroka. Kako naj vem, da moj otrok ni alergičen na kakšno sestavino v cepivu in da se ne bo ponovila enaka ali še hujša zgodba? Poleg tega nimam zagotovila, da ne bo fasala teh bolezni, ker cepiva niso zanesljiva. 

 

Stalno se poudarja ta kolektivna imunost... od kje neki? Saj cepiva držijo le nekaj let, torej potem VSI odrasli, ki ne dobivamo obnovitvenih cepiv, ogrožamo. Ne dolgo nazaj sem videla podatek, koliko je dejansko teh otrok, ki jim je zdravstvo opustilo cepljenje, številka je bila smešno nizka, pod 20 se mi zdi. 

 

Ora, jaz razumem tvoj vidik, ampak imam drugačno mnenje, ki sem si ga ustvarila na podlagi prebrane literature, predavanj in marsikatere izkušnje drugih. Kaj je res in kaj ni pa žal nobena od naju ne more trditi. :) Jaz poslušam sebe in svoj čut. 

 

Tisti deček (sicer ne vem, če mislimo istega) pa je umrl za meningokoknim meningitisom, po 2. dozi cepljenja z di-te-per, kar je verjetno le naključje? Poznam zgodbo iz prve roke. 


  • 1

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#270 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26228 posts

Posted 10 May 2017 - 12:18 PM

Fiona, cepivo za oslovski kašelj drži zelo malo časa, mislim, da do 5 let, ker so tudi najbolj ogroženi mali otroci, zato zbolevamo, ker nismo več imuni, ampak pri odraslem je potek milejši, če le ta ni imunsko oslabljen. Problem pri necepljenju vidim predvsem v tem, ker damo z vsakim pojavom bolezni mirkoorganizmu priložnost, da mutira in se razvije sev, ki je odporen na cepiva, antibiotike in še marsikatere druge trenutno učinkovite "prijeme". Imunost gledam širše. Prav tu se križata moje in tvoje mnenje Padme, in tu tvoje mnenje o obnavljanju cepljenja pri odraslih ne zdrži vode. Pač infektologija je dosti bolj kompleksna...

 

Ful bi želela, da Matilda kaj več napiše, ker sem tudi jaz že dosti pozabila :)


  • 0

#271 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16900 posts
  • Gender:Female

Posted 10 May 2017 - 12:25 PM

Kaksno literaturo si pa nastudirala, Padme?

Ora, bom, ampak si moram vzet cas. Ce katero kaj konkretno zanima, pa naj postavi direktno vprasanje.
Veliko informacij najdete tudi na FB strani Projekt Imuno, prav tako lahko naslovite vprasanja na njih, so 100% odzivni.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#272 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 10 May 2017 - 12:28 PM

Tisti, ki niso iz stroke, so vedno najbolj pametni, klasika. Ajme. In vsi poznajo vse iz prve roke, to je pa svojevrsten fenomen, opažam še nekaj časa :D


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#273 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 May 2017 - 12:34 PM

Jaz ne govorim, da sem najbolj pametna, samo svoje mnenje sem povedala. Kaj si misliš ti, mi je čisto vseeno. Lažje si je zatiskat oči in slepo sledit sistemu, to se pa strinjam.


  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#274 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26228 posts

Posted 10 May 2017 - 12:40 PM

Mene najbolj zaboli to, ko se folk o teh boleznih pogovarja kot da je to nekaj kar dobis ce sedis na mrzlih tleh :D. Res mi dvigne tlak. To so mikroorganizmi, so ziva bitja, ki so skozi leta obstala kot najbolj primitivni primerek ravno s svojo sposobnostjo prilagajanja razlicnim okoljem. Clovek je ugotovil na kaksen nacin prezivijo in po tem principu prisel do mehanizma, ki omogoca prezivetje cloveka. 50 let po tem pa to...pac fak sit banane, ce smo tok butasti si pa zasluzmo umirat za ospicami evo :D
  • 0

#275

  • Guests

Posted 10 May 2017 - 12:46 PM

 
 
Tisti deček (sicer ne vem, če mislimo istega) pa je umrl za meningokoknim meningitisom, po 2. dozi cepljenja z di-te-per, kar je verjetno le naključje? Poznam zgodbo iz prve roke.


Sicer morda rea ne govorimo o istem decku, ampak ta 2 letni decek s Koroske je umrl za meningokokno sepso. Proti meningokoku se da cepit, ampak ne proti vsem sevom. Ce pride do take sepse, razen v redkih primerih, ce pride pacient dosti hitro, zdravniki nimajo kaj sosti naredit. Tu ni imelo cepljenje cisto nic zraven, fantek je bil nazadnje cepljen pol leta prej.Tako da ne kur in ovc mesat v obaro.
  • 0

#276 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12100 posts
  • Gender:Female

Posted 10 May 2017 - 12:53 PM

Sarah, jaz sem ti ponesreči dala minus, ko sem ciljala na plus.


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#277 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 May 2017 - 12:59 PM

Potem pa res ne govorimo o istem, ker tisti je bil star pol leta. 

 

Sicer se pa ne mislim zagovarjat ali pa kogarkoli prepričevat, tako da zaključujem debato. :)


  • 1

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#278 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26228 posts

Posted 10 May 2017 - 01:33 PM

Ne ne ne...ne se zdaj umikat...povej nam. Zelimo slisat.
  • 0

#279 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 10 May 2017 - 06:58 PM

Nekaj na to temo :D


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#280 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25829 posts
  • Gender:Female

Posted 10 May 2017 - 10:44 PM

Ora, nisem vedela tega z oslovskim. : O
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users