Jump to content


Photo

KVAS za lepo kožo


  • Please log in to reply
283 replies to this topic

#21 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 13 April 2005 - 03:47 PM

i žešla ampak pujedla pa ne bi... an a ni zlo zanč ukus? ermm.gif
  • 0

#22 LPgirl

LPgirl

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 578 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 14 April 2005 - 03:23 PM

JAGODA men je okus ful zanč, pa še neki mi ni jasn kako lahko zvečer na tešče to spiješ a isto pomaga če piješ zjutraj??? oops.gif
  • 0

#23 wilma

wilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 200 posts

Posted 14 April 2005 - 04:37 PM

tudi jaz sem se odločila, da bom tole sprobala. smile.gif imam pa samo eno vprašanje; kaj lahko pride do nenadnega izbruha vse te podkožne "umazanije"? torej..da bi se koža začela čistiti, zaradi tega, pa bi vse to udarilo na plan? čez mesec dni imam maturanca, pa ravno očem, da se zgodi kaj takšnega. smile.gif
  • 0

#24 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 14 April 2005 - 05:48 PM

Men ni pa jem kvas skori vsako jutro kakih 14 dni
  • 0

#25 matejika

matejika

    sramežljivec

  • Člani
  • 43 posts

Posted 15 April 2005 - 01:31 PM

tudi jas sem hotela začet uporabljat kvas in sem si ga eno jutro zmešala z vodo ampak jas ga enostavno nisem mogla popit ohmy.gif
am...zanima me če vam odgovarja ta okus al se morate prepričat v to? ermm.gif oops.gif
  • 0
LP matejika
(s)mejte se =)

#26 cool_girl

cool_girl

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 108 posts
  • Location:tu pa tam;P
  • Interests:vse po malem=)

Posted 25 April 2005 - 04:11 PM

to se prav pou kvasa v mal toplega mlekca vsak dan na pazn želodc wink.gif no bom probala...tud z masko laugh.gif
  • 0

#27 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 25 April 2005 - 04:59 PM

[quote=cool_girl]to se prav pou kvasa v mal toplega mlekca

to maš že skor testo za pico. smile.gif js se spomnem, ko je moja mami jedla kvas pa navaden jogurt, sam se ji je grozno spahvalo po kvasu .... cry.gif
  • 0

#28 tara

tara

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts

Posted 27 April 2005 - 10:23 AM

jaz vsak vecer, ce ni prazen zelodcek pa zjutraj, spijem kozarec toplega mleka s kvasom. se mi zdi da kar pomaga kozi. vem da sem ga poskusala ze nekaj let nazaj jesti, pa nisem zmogla, potem sem pa zdaj, po vasem nasvetu spet probala in je v mleku cist v redu. zdej vcasih pojem malo samo kvasa, pa me strese, samo prezivim. mislim, da se da na vsak nov okus, pa naj je se tako neprijeten, scasoma navadit. drugace pa naj bi imel kvas toliko enih dobrih vitaminov, da prav gotovo ne more skodit moji nemesni naravi. torej, vse ki ste obupale nad kvasom, res poiskusite z mlekom. LP!
  • 0

#29 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 April 2005 - 09:25 PM

A je že kdo slišal za to, da naj bi kvas tudi pospeševal rast prsi?
  • 0

#30

  • Guests

Posted 27 April 2005 - 09:57 PM

Še nikoli. blink.gif
  • 0

#31 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 28 April 2005 - 10:18 AM

Sem prekinila s kvasom za kašnih 14 dni(malo več) in se mi je koža definitivno poslabšala, tako da sedaj vem da mi kvas res pomaga in ga bom spet začela pit zjutraj. Prekinila sem ga zato, ker sem mislila da je kvas kriv, ker se mi je apetit povečal(vitamin cool.gif, a sedaj po 14 dneh še vedno jem ko nora. Potem sem v eni kjigi o celulitu prebrala, da je celo priporočljiv in da celo manjša apetit. Kdo ve?!Booo..
Uglavnem tudi jaz sem že večkrat slišala da kvas veča prsi...če to drži nevem, ker sem ga pila premalo časa in še naspolšno sem se malo zredila, tako da tudi tam:) je poznat! Je pa res znano tudi to, da npr. pivo veča prsi....
Sedaj ga bom zopet začela pit, pa upam da bo spet deloval na mojo kožico.
  • 0

#32 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 April 2005 - 10:29 AM

Kvas veča prsi... pa kaj še. IPB Image
Pol ne bi rabili lepotnih operacij.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#33 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 28 April 2005 - 10:43 AM

Sonchika...to je staro izročilo, ki tako pravi...se nisem jaz tega izmislila....če pa je kaj na temu res nevem, zagotovo ti pa jih ne poveča za 2 številki....
  • 0

#34 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 April 2005 - 10:56 PM

QUOTE(Susy)
Sonchika...to je staro izročilo, ki tako pravi...se nisem jaz tega izmislila....če pa je kaj na temu res nevem, zagotovo ti pa jih ne poveča za 2 številki....


Aha wink.gif
  • 0

#35 ŁabeŁŁa

ŁabeŁŁa

    sramežljivec

  • Člani
  • 29 posts

Posted 11 June 2005 - 04:35 PM

Tudi meni koža povzroča težave... Mozoljev se nikakor ne morem rešiti! mad.gif
Upoštevala sem vaš nasvet..
Danes zjutraj sem si raztopila pol kvasa v mleku. Ko sem ga poskusila spiti, ga nisem mogla. Samo žlico sem polizala, pa me je čisto odvrnilo. Nisem mogla ne... Kak se naj prisilim, da bo šlo?
In kako dolgo ne smeš jest, če kvas zaužiješ zjutraj na tešče?

Masko si bom pa danes naredila. Tukaj me pa ne more nič ustavit! smile.gif

Lepo se mejte. papa
  • 0

#36 LPgirl

LPgirl

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 578 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 11 July 2005 - 05:52 PM

jst bi pa še enkrat prašala če je enako unčikovito če piješ kvas zjutraj oz. zvečer?????
pa še neki a lahko v mleko in kvas zamešam še kej da bo okus boljši????
  • 0

#37 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 July 2005 - 06:17 PM

QUOTE(Susy)
Sem prekinila s kvasom za kašnih 14 dni(malo več) in se mi je koža definitivno poslabšala, tako da sedaj vem da mi kvas res pomaga in ga bom spet začela pit zjutraj. Prekinila sem ga zato, ker sem mislila da je kvas kriv, ker se mi je apetit povečal(vitamin cool.gif, a sedaj po 14 dneh še vedno jem ko nora. Potem sem v eni kjigi o celulitu prebrala, da je celo priporočljiv in da celo manjša apetit. Kdo ve?!Booo..
Uglavnem tudi jaz sem že večkrat slišala da kvas veča prsi...če to drži nevem, ker sem ga pila premalo časa in še naspolšno sem se malo zredila, tako da tudi tam:) je poznat! Je pa res znano tudi to, da npr. pivo veča prsi....
Sedaj ga bom zopet začela pit, pa upam da bo spet deloval na mojo kožico.

A mogoče kera ve če kvas redi al pa kej podobnga (k se mi zdi de ti ful napne trebuh)...ne vem,men se zdi logičn.
  • 0

#38 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 11 July 2005 - 10:35 PM

Amm...slišala, ja. Jz delam masko z olivnim oljem, kvasom za peko, pa z limono. Vse skupaj zmešam in dam na obraz, pa pustim delovat nekaj časa. Sam ti pa ful stisne kožo, tko kot ene maske. Tega pa ne maram kej preveč.
  • 0

#39 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 12 July 2005 - 08:43 AM

Seveda ti stisne, če je pa noter limona, ki izsušuje kožo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#40 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 12 July 2005 - 02:50 PM

Joj men je kvas nekaj njbolj nagravžnega. Ampak mi je zadnjič babica dala kvas v obliki posipa. Je rekla, naj si dam to na solato, v zelenjavno omako, ker da je kvas ful zdrav. In sploh nima groznega okusa. A ima kvas v tej obliki tud zdravilne učinkovine? Moram jo pa vprašat, kje je zadevo kupila.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users