Jump to content


Photo

Šminke


  • Please log in to reply
335 replies to this topic

#21 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 30 September 2004 - 08:11 PM

Mene pa zdej zanima, koliko časa dnevno porabite za make-up :?: In ali se ličite, gledate v ogledalo, ........... tudi za doma, ali le za recimo službo, zmenke in posebne priložnosti.

No, če pa že kar odgovorim na vprašanje:
Torej, če se ravno ne naličim, sploh nisem slabe volje in grem brez problema nenaličena recimo v službo. Je pa res, da se poskušam naličiti med potjo ali vsaj na hitro. Ne uporabljam veliko make-up. Le torej obvezno kremo za obraz, senčke in trepalnice in lip glos. To je vse.
Rada sem lepa, tudi doma ali npr. za trgovino...

Upoštevam pravilo : manj je več. Rada imam diskreten način ličenja, a še vedno samo nekaj poudarim.
  • 0
LP, Finatina

#22 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 30 September 2004 - 08:17 PM

Zjutraj porabim cca 10 minut za ličenje...pred ogledalom ;) Uporabim pa vse od tekočega pudra, do pudra v kamnu, senčilo, maksaro, rdečilo za lica, gloss ali šminka. Včasih tudi korektor (konec tedna je uporaba korektorja za podočnjake obvezna ermm.gif )
Za posebne priložnsoti ali pa za večerni makeup pa uporabim vse kar se sveti ;) sem namreč usekana na bleščice, perle, sijaj... smile.gif

LP N
  • 0

#23 swetika

swetika

    sramežljivec

  • Člani
  • 78 posts

Posted 30 September 2004 - 09:19 PM

Kateri oljni odstranjevalec naj kupim??
  • 0

#24 Ajša

Ajša

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 177 posts
  • Location:Maribor

Posted 01 October 2004 - 12:12 PM

Tudi jaz zjutraj za službo ali faks porabim cca. 10 min, uporabim le malo pudra, šminko, barvico za oči, senčilo in pa maskaro. Ampak zelo diskretno, brez problema grem pa tudi nenamazana.

Za vikende pa imam dosti bolj konkreten make up in porabim tudi malo več časa- tam pa so tekoči puder, puder v kamnu, puder v prahu, rdečilo za lička, šminka, tuš/barvica za očke in pa seveda senčilo bolj opazno. In enako kot Nadi- svetleče, svetleče. wink.gif Tudi jaz sem čisto vsekana na vse, kaj se sveti, tako da se ponavadi moj obraz in celo telo sveti, ko te bleščice letijo in potujejo okrog mene. laugh.gif
  • 0
1, 2, 3 come party with me!

#25 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 01 October 2004 - 12:48 PM

No, verjetno ste že ugotovile ko omenjam, da ful rada uporabljam Art deco-jeva senčila. In ravno okrog novega leta, ko želiš da se svetiš, ima Artdeco le nekaj senčil z bleščicami. Fino je to, da že samo senčilo vsebuje bleščice, ker če se namažeš z običajnim ličilom, potem daš pa nase še bleščice :santa: ki so posebej, se ti senčilo sploh ne vidi, pa še tko se zgrudi v na veko, da je joj. Glih za maškare. No, lahko si pomagaš z fikserjem za senčila, ampak še vedno to ni to.

Torej, komaj čakam da še to sprobam. :afro:

Sej jaz nisem tok mahnjena na te make-up -e, ampak tko rada debatiram o tem, pa tko, da vidim izkušnje drugih in da klepetamo o tem. Tko k moški o avtomobilih......... biggrin.gif
  • 0
LP, Finatina

#26 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 October 2004 - 07:00 PM

Meni so tudi všeč Artdecojeva senčila, čeprav teksturo jih čez Dorjeva ni. Pri Artdecoju mi je fajn, ker lahko sama izbiram kombinacije senčil, ki jih želim imeti. Slabost je ta, da moraš pazit kje jih shranjuješ ker se rade zdrobijo.


LP N
  • 0

#27 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 03 October 2004 - 11:35 AM

Li

Namen si imam kupiti eno šminko ali lipp gloss, to se moraš še zmisliti, obvezno mora biti pa barva dovolj pigmentirana.

Torej zanima me vaše mnenje, o:

- Nieve - Bleščilo - lipp gloss -
- Pupe - "Splendor Extreme" -
- Bourjues (ne vem če je prav napisano) - nove šminke oz. glossi 3D - baje so dobri.

Ali je Lip finity dovolj pigmentiran? Mi ga svetujete? Cena?
  • 0
LP, Finatina

#28 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 October 2004 - 12:47 PM

Hmm Finatina

če iščeš pigmentirano rdečilo, ti odsvetujem lip gloss, ker so ti pogosto bolj prozorni in niso tako obstojni. Se moraš kar naprej mazat. Lipfinity je najbolj pigmentirano rdečilo med tistimi, ki si jih napisala. Kar se tiče pa izbire med napisanimi pa ti Niveo odsvetujem. Nisme bila zadovoljan z njihovimi glosi.

LP N
  • 0

#29 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 03 October 2004 - 01:08 PM

Nadi, ful ti hvala. A ima morda lipfinity kakšno spletno stran, da mal pogledam . Kakšen je pa cenovni razred in kje je bolj ugodno?


Aja, Nadi, pa še to me zanima. Torej, sklepam da ti poznaš dobro Avon kozmetiko in da že imaš katalog št.12. Torej, zanima me tvoje mnenje o "Avon body losion za gladko kožo" na strani 45 - ki v bistvu ublaži izgled strij. Ali misliš da je to za kej. Tko, če je npr. za strije - če seveda res deluje, tko k piše, je potem tudi za zmanjašanje izgleda pomarančne kože, torej celulita. Ker potem je verjetno nesmiselno uporabljati antic.kreme, tut od Avona, ki je pravtako ok.
Kaj meniš?
Aja, pa to, kateri piling bolj priporočaš, od Avona - str 44 - Pilling za telo z ekstrakti granatnega jabolka ali od Planet spa - shea butter?

Že vnaprej hvala za odgovor. :afro:
  • 0
LP, Finatina

#30 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 03 October 2004 - 01:39 PM

Finatina vsekakor Lipfinity, piling je meni zelo vsec od Planet spa-shea butter!
  • 0
Nobody is perfect, I am nobody!

user posted image

user posted image

#31 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 October 2004 - 01:45 PM

Finatina

napisala sem, da sem pred leti prodajala Avon še preden je imel Avon v Sloveniji distribucijsko podjetje. Danes se ne ukvarjam več s kataloško prodajo. Prodaja sem tudi Oriflame in moram reč da sem bila na izdelki Avona bolj navdušena. Avonovega kataloga žal nimam, tako da ti ne morem pomagat.
Trenutno ima Mercator Lipfinity v akciji, če se ne motim. Mislim, da je okrog 2800 Sit, drugače je okrog 3000 SIT. Osebno ti svetujem, da greš v kakšno trgovino in si pogledaš barvne odtenke. Drugače pa ti odsvetujem Lipfinity, če imaš zelo suhe in občutljive ustnice.

lp N
  • 0

#32 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 03 October 2004 - 01:54 PM

Finatina!
Tukaj si mal poglej www.maxfactor.com
  • 0
Nobody is perfect, I am nobody!

user posted image

user posted image

#33 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 03 October 2004 - 02:17 PM

Hvala obema.

Aja, Nadi, potem ti bom pa napisala kaj piše tam o tem body losionu:

Torej:
:arrow: ublaži strije
idea.gif preprečuje nastanek strij
wink.gif vlaži in izboljša elastičnost kože
oops.gif vsebuje fitomorski kompleks učinkovin
biggrin.gif poživljajočega vonja

Piše še: (čeprav piše lahko marsikaj - papir vse prenese ermm.gif )
da je 79 % žensk, ki so preizkusile proizvod, je izjavilo, da se izboljša elastičnost kože že po 7 dneh
in da 65% žensk, ki so preizkusile proizvod, je izjavilo, da so se jim strije vidno ublažile že po 14 dneh

Cena je pa je : 2300 SIT
Piše da je tudi primerno za nosečnice z uporabo v četrtem mesecu nosečnosti - to zame ŠE NI ŠE pomembno biggrin.gif

Nadi in ostale, kaj meniš/te ermm.gif: ermm.gif: ermm.gif:
  • 0
LP, Finatina

#34 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 03 October 2004 - 02:29 PM

Jaz ti bom tako povedala mene se nobena krema proti strijam ni prepricala tako da ne pomagajo.
  • 0
Nobody is perfect, I am nobody!

user posted image

user posted image

#35 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 03 October 2004 - 02:38 PM

Sej to verjamem, sam mene tko zanima, ker avonova antic. krema je cool, ko jo uporabljaš, sam recimo ČE JE RES kaj v tem body losionu, potem verjetno tudi vidno zmanjša pomarančno kožo, a ne? Sej za strije, recimo k jih enkrat imaš, jih ne spraviš dol, samo recimo če jih pa lahko preprečiš, potem pa zakaj ne.

Hm? Kaj mislite.

Aja, pa glede šmink, katere imajo ful pigmenta??
  • 0
LP, Finatina

#36 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 03 October 2004 - 03:06 PM

Potem je treba pa zadevo sprobat! laugh.gif
  • 0
Nobody is perfect, I am nobody!

user posted image

user posted image

#37 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 October 2004 - 03:10 PM

Finatina

zadevo moraš poskusit. Žal je na pamet kritizirat kakovost izdelka brez pomena. Potrošnice pa smo si različne in nam različne zadeve pomagajo. Žal je testiranje draga zadeva ampak pravi način da ugotoviš kateri izdelek ti pomaga.

LP N
  • 0

#38 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 03 October 2004 - 04:09 PM

No, sej verjetno si bom naročila. Že itak je šele prvo naročilo 19.10, do takrat si bom pa kakšno šminko kupila. Bom sporočila.
  • 0
LP, Finatina

#39 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 04 October 2004 - 04:18 PM

To je ta firma, k jo nikoli ne znam pravilno napisat. "Hrana" za žensko dušo in oči.
http://bourjois-usa.com/

Zdej so ene 3D šminke/glosi čisto novi. Mogoče si bom katerega kupila, še ne vem. Vam sporočim 8)
  • 0
LP, Finatina

#40 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 27 July 2006 - 11:05 AM

A mogoče veste če bi lahk v dm dobila šminko v oranžno-bež, ali samo v bež odtenku, pa pri kaki bol poceni firmi? Seveda da ni šminka z nekimi bleščicami, pa da ne poškoduje ustnic (nazadnje ko sem eno kupila sem imela po njej razpokane ustnice, ker jih je čisto izsušilo).
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users